Каква машина за печене на хляб да си купя-моля дайте съвет

  • 284 261
  • 1 283
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 6
Колкото повече разглеждам и чета, толкова по-трудно ми става да си избера марка и модел  Simple Smile Исках до Великден да си купя и да опитам да опека козунак, но явно няма да стане.

# 361
  • Мнения: 69
Все още има време да решиш,а и репетиция за козунак да направиш Simple Smile

# 362
  • Мнения: 9 776
Колкото повече разглеждам и чета, толкова по-трудно ми става да си избера марка и модел  Simple Smile Исках до Великден да си купя и да опитам да опека козунак, но явно няма да стане.

Е какво пък толкова се чудиш? Определяш сумата, която можеш да платиш, и действаш.

# 363
  • Мнения: 6
Аз съм си такава - голяма чуденка и най-вече заради това, че си харесах машина като на Кашарел, Еурека, а в момента ги нямат в магазина казаха, че ще получат края на другата седмица и сега ще чакам. Другия вариант е Мулинекс 2000 защото не ми се плащат повече от 150-160 лева. Вчера ходих да ги гледам в технополис, че нали уж са на промоция с кухненска везна, обаче везни нямаше  Laughing, та така. Но нища, че нямам още хлебопекарна, вече си избирам рецепта за козунак.  Laughing

# 364
  • Paris, France
  • Мнения: 14 273
Аз ползвам,но модела с една бъркалка,не зная за него ли говориш.Три години и половина вече.Всеки ден,без изключение.Да,имах проблем с оста,мъжа ми я поправи срещу 90 стотинки за някакъв семеринг.Ползвала съм евтина машина преди това-ФИФ,не бих повторила.

Не зная кой модел имаш. Разликата между евтините и скъпите машини е в екстрите като дистрибутор за ядки, прибираща се бъркалка, вентилатор, възможност за програмиране итн. Евтините марки и модели са старата технология на скъпите. За съжаление изработката и сервиза на скъпите в последно време не е на ниво.

vesselka, моята от Ларедут много прилича на показаната от теб само че е Еурека.Страхотна е.Много хубаво пече.С две бъркалки е.Излезе ми 70лв.
- може даже да са същите  Laughing. Боман е марка на Хотпойнт и някои модели са като тези на Еурека, които са като Северин итн.

Е какво пък толкова се чудиш? Определяш сумата, която можеш да платиш, и действаш.
- аз мисля, че е по-добре да избере параметрите - обем, хоризонтален контейнер или не, дистрибутор или не и тогава за този бюджет е по-лесно да се намери нещо. Аз много исках като машината на Ердинч, обаче става сложно с доставката и май ще си купя една каква да е за 1-1.2 кила. На мене, например, не ми трябва да пече хубаво, пека във фурна. не ми трябва и франзели да може да пече, отдолу под нас има хлебарница и правят страхотен хляб. На дистрибутор не държа, защото тези, които съм виждала не събират достатъчно. Май ще си взема една от най-евтините ей така а после ще реша дали въобще искам да инвестирам в качествен уред.

Имам познати с Бифинет, за 40-45 евра и са много доволни. Има всичко, което имат !Северин и Еврека.

# 365
# 366
  • Мнения: 123
За тази имате ли впечатления:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09053765


      NEO BM-201

# 367
  • Мнения: 9 776
...
Е какво пък толкова се чудиш? Определяш сумата, която можеш да платиш, и действаш.
- аз мисля, че е по-добре да избере параметрите - обем, хоризонтален контейнер или не, дистрибутор или не и тогава за този бюджет е по-лесно да се намери нещо.....

Невена, разбира се, права си Peace. Обаче за човек, който никога не е ползвал такава машина и на всичкото отгоре се е ошашавил от инфо, на първо време е добре да се ориентира по парите си, а в магазина ще го ориентират за останалото bowuu.

# 368
  • Мнения: 3 453
siReni*, аз я взех за мама.Ще и я подаря другата седмица за РД-то.Направих един хляб в нея и стана прекрасен.Също както в моята си машина..много съм доволна.Доста компактна е тази.

# 369
  • Мнения: 123
siReni*, аз я взех за мама.Ще и я подаря другата седмица за РД-то.Направих един хляб в нея и стана прекрасен.Също както в моята си машина..много съм доволна.Доста компактна е тази.

Благодаря ти Кашарел  Grinning

Трябва ми главно за  празници и  определено не ми се дават много пари.
Ще си я купя още утре Mr. Green

# 370
  • Paris, France
  • Мнения: 14 273
150-160 лева да добър бюджет, много даже. И все пак трябва да решиш, веселка, какви габарити да е. Ако сте 4-5 души в къщи и често имате гости от малка машина няма смисъл. Ако искаш специални програми, хляб със закваска, примерно, дето се меси и втасва 5 часа е добре машината да може да я програмираш, въпреки, че имам съседка, която сутрин слага продуктите със закваската, пуска месене и заминава на работа. Като се върне я пуска отново на месене и пече. Тя има най-обикновена машина Куиг за 70-80 лева. Ако само ще месиш в машината а ще печеш във фурна няма значение как пече машината. Аз меся хляб с грис всеки ден с бъркалките на миксера. Навих се за машина и аз за козунаците и евентуално хляб за фурна. И аз не мога да се реша и май ще взема една евтина и ако я ползувам тогава ще търся програмируема. Те не са и скъпи. Има евтини, които са клонинги на скъпи модели. Ето няколко програмируеми, ако това ще те ориентира, Веселка,

* la HBM 1228 (абсолютно същата като AFK BM3-e = Clatronic BBA2867= Bomann BBA2867)
* HBM 1403-8 и HBM 814-9
* Delonghi 125S
* Kenwood 450
* D.E.L. Beem
* Baker et Baker II
* Breville BR8L

Ако не искаш програмируема, не държиш на екстри като безглутенови програми (за такъв хляб може да се приспособи и друга програма, просто купи най-евтината с подходящ грамаж, която намериш. Колко време ще работи е Божа работа, като гледам. Ако искаш нещо евтино и малко (до 900 гр) ей тази хич не е лоша и даже вътрешния съд се мие в миялна.

http://www.auchan.fr/vad/article/ficheArticle.jsp?&affichePr … achine%20a%20pain

Успех!

# 371
  • Мнения: 6
Много благодаря за инфото, Nevena Virolan. Какво означана програмируема машина. Нали всички имат някакви програми или имаш предвид сам да си сглобяваш програми? Аз искам машината, в която да правя всичко - месене, втасване, печене.

# 372
  • Paris, France
  • Мнения: 14 273
Влизам да се похваля. Сутринта отидох да пазарувам в местния Лидл и видях блъсканица от хора. Почти си бях излязла, когато видях, че мелето е за промоция за машини за хляб - SilwerCrest KH 1171, която е идентична с  Bifinett KH 1171. Грабнах и аз една и вече сме си у дома. Удоволствието ми струваше 34.99 евра или около 70 лева. За 750-1250гр е, с един хоризонтален съд, 2 бъркалки и 12 програми. Още не съм я пробвала, отворихме я и децата играят с мерителните чаша и лъжица hahaha. Има подробно упътване и книжка с рецепти. Ето я да я видите, не давам линка към магазина, защото довечера ще изчезне, промоцията е за ден:

http://lamacchinadelpane.blogspot.com/2009/03/lidl-sfornapane-au … ico-bifinett.html

Много благодаря за инфото, Nevena Virolan. Какво означана програмируема машина. Нали всички имат някакви програми или имаш предвид сам да си сглобяваш програми? Аз искам машината, в която да правя всичко - месене, втасване, печене.
- имам предвид точно това, да сглобяваш сам програми и сам да определяш колко време да е 1, 2, 3 месене и междинните втасвания, дали да загрява или не докато меси и дали и колко време да пече. Тази, която купих няма тези екстри. Успех!

# 373
  • Мнения: 6
Честито, Невена, изглежда много добре машината. Със здраве да си я ползваш.

# 374
  • Мнения: 3
скоро си купих хлебопекарна Мулинекс2000 но нещо май несъм доволна-горната коричка не я изпича хубаво тя стои по светла отколкото е встрани и отдолу,оопитах я на отложен старт на програма 4 и като станах хлябът беше готов и сега исках пак да пека на тази програма но нетръгва времето се отброява но само толкова на 5 програма също не тръгна и направих пълнозърнест хляб на 1 програма но хлябът не се наду голям е на половина дайте ми съвет

Общи условия

Активация на акаунт