Нашите бани,9та тема

  • 44 111
  • 341
  •   1
Отговори
# 285
  • Шумен
  • Мнения: 555
Май нашата баня, за която обещавам от 6та тема ще дойде точно на място в разговора за червеното.

Банята е с размер 1,25 на 4,50м. като последните 30 см са ниша, образувана над вградената тоалетна и под окачения таван.

http://media.snimka.bg/2816/011887945-big.jpg

http://media.snimka.bg/2816/011887944-big.jpg

get_real много хубава баня. Колко ви е дълбока мивката и шкавчето? Виждам, че и твоята баня не е особено широка, и удобно ли е да се миете на тази ширина, която ви е останала? Rolling Eyes
Моята е 1,14 и се чудя дали да сложа по този начин мивката.

# 286
  • Мнения: 4 300
Значи за различни неща говорим. Според мен дали замазката ще е направо върху плочата или ще има зелен ГК и върху него замазка е все едно от гледна точна на мухъл и евентуално падане на мазилката.
Под окачен таван аз имах предвид онези пвц плоскости, квадратни, на ленти или каквато там форма и конкретен вид се слага. При тях не се слага никакво покритие и се окачват на конструкция. Предимство е това, че не пропускат влага над тях ( поне би трябвало), че не белят, лющят или влияят от влагата по друг начин.
Но и в двата случая ако имаш проблеми с вентилацията мухъл ще има, по рано или по късно.

# 287
  • София
  • Мнения: 794
Искам да си сложа в банята шкаф под мивката, без крака, от тези, които се монтират на стената (конзолни май се наричат). Нещо такова. Моля, тези от вас, които имат такива шкафове, споделете, доволни ли сте, удобни ли са, има ли проблем, че ще се мокри, как стои въпроса с мухала? Нямам място в банята, за това искам да е под мивката.
Също да ми кажете от къде сте ги купували, защото тези, които аз съм виждала са много скъпи! Ако сте виждали в някой магазин на по-нормални цени, ще съм ви благодарна, ако споделите Simple Smile

Аз отмалях вече от обикаляне по магазини за бани, а още не сме започнали ремонта!!! Какво ли ще бъде по натам...

# 288
  • Мнения: 269
Има шкафове от полистирол - вид пластмаса, при които не се очаква да има проблем с влага и мокрене, така да се каже няма какво да им се подуе Simple Smile
Аз още не съм сложила и ползвала под мивката (оставила съм за по натам Simple Smile, но имам комбиниран с огледалото и изглежда всичко ОК, но е ползван от 4 мес..
Нашият е на Викард (http://www.vicard.bg/), иначе Дейзи13  имат също от такъв материал, има и една благоевградска май беше фирма - Гера. Принципно те си имат готови варианти, но всички работят и по индивидуален проект, поръчка и размер, както и цвят (имат много цветови опции).
Е, чака се повече (при нас 6 седм), не е като да го вземат от склада Simple Smile
А за мухала: мисля, че е като с всичко в баните (тавани, плочки, фуги и под.) - ако няма добра вентилация, често проветряване и обработка от време на време с хлорни препарати на застрашените места - той все ще си се засели някъде на топло и влажно Simple Smile

# 289
  • Мнения: 214
Нашия е такъв - http://evabg.multiply.com/photos/album/8/bathroom#15 Купен е от Амик Интер - http://www.amik-inter.dir.bg/
От ПВЦ е и не беше евтин, около 660лв, в тази цена влиза и колонката до огледалото, но цената на мивката и батерията - не. Няма накакъв проблем да се мокри.

# 290
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77, имаш ли снимка на твоя окачен таван, би ли ми показала ?    bouquet

Ето една

Ето и втора преди да се монтират луничките

Рокси въобще не говорим за различни неща. Зеленият гипсокартон, от който е направен моят окачен таван не е залепен за тавана. Между картона и тавана на банята има 15-20 см. Гипсокартонът се реди на едни специални метални релси.

# 291
  • Мнения: 73
А замисляли ли сте се, че наличието на вентилатор в банята сам по себе си не означава нищо, ако този вентилатор не работи достатъчно дълго (поне 10 минути след спирането на душа), сметнато ли е дали мощността му отговаря на кубатурата на помещението и дали има изобщо от къде да всмуква свеж въздух ? Ако вратите ви са плътни и няма оставен отвор за вентилация към коридор или каквото е друго помещение, граничещо с банята, вентилаторът няма необходимата тяга, за да изхвърли парата навън! Създава се един вид вакуум, при което вентилаторът не всмуква с достатъчна мощност влагата от банята. Има решетки за врати, които се вграждат, за да има една постоянна вентилация от от помещенията, през банята и чрез вентилатора - навън.

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 15:26 от mimi4ka

# 292
  • Мнения: 23
Има шкафове от полистирол - вид пластмаса, при които не се очаква да има проблем с влага и мокрене, така да се каже няма какво да им се подуе Simple Smile
А как стои въпроса с цвета ,променя ли се с времето ?
 не е ли твърде лефтерен (паянтов, нестабилен) като материал ?

# 293
  • Мнения: 269
Има шкафове от полистирол - вид пластмаса, при които не се очаква да има проблем с влага и мокрене, така да се каже няма какво да им се подуе Simple Smile
А как стои въпроса с цвета ,променя ли се с времето ?
 не е ли твърде лефтерен (паянтов, нестабилен) като материал ?
Истината е, че нямам наблюдения и опит върху устойчивостта на цветовете, но мисля, че технологията е такава, че се оцветява самата пластмаса, макар че може и да е някакво прахово боядисване (с водоустойчиви лакове)...  newsm78
Но което и от двете да е, не мисля, че ще се промени с времето ако стои в баня, а не на балкон на пряка светлина и при резки температури...

PS> Ето тук разни обяснения, за който иска да се информира и разбира (че ми е малко сложно да си припомням химията Simple Smile) http://en.wikipedia.org/wiki/Polystyrene - това му било др. име на същия материал

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 15:46 от mamanin

# 294
  • Мнения: 4 300
Уф, Нана:) Аз те разбирам, ама ти мен не. Това, че между ГК и плочата на тавана има разстояние с нищо не спомага за намаляване на мухъла.
Влагата в едно помещение кондензира по най студената повърхност. Почти никога това не е таванът , в баня пък хептен, за да се налага някаква изолация с цел  уеднаквяване на температурата. Единствената разлика по отношение на таваните би трябвало да е крайното покритие.
И съм 99% сигурна, че не би имало разлика в мухлясването на обикновен таван +мазилка отколкото ГК на конструкция+ същата мазилка.

# 295
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, сега те разбрах.  Peace

# 296
  • София
  • Мнения: 794
Благодаря ви за бързите отговори, момичета  Hug
mamanin, полистирола ПВЦ ли е или е нещо друго?

По сайтовете гледам и шкафчета за баня, направени от т.нар. "влагоустойчив" MDF, това що за чудо е? Изглеждат ми по-добре външно от ПВЦ-то, но дали не се раздува това "влагоустойчиво" нещо  Thinking
Ето това много ми хареса, но е от МДФ. По спецификация явно е влагоустойчиво, но на практика дали е, знаете ли?

# 297
  • София
  • Мнения: 2 432
Здравейте пак )

Лайсните в ъглите на банята са от стиропор, купуваме ги от Дженезис, най-обикновените, много са удобни за да скриват луфта между гипсокартона на тавана и на стената, винаги остава някой и друг милиметър. Тази баня, както и в апартамента са с таван, който е окачена конструкция от гипсокартон, който е боядисан с обикновен латекс. Само тази баня, тъй като е много ниска и ме беше страх, че ще се мокри при къпане - таванът е с латекс за баня на Дулукс  Peace

Шкафчето на мивката е 45 см, остават още 80 см до стената, но понеже се пада точно срещу вратата, а тя е във външния край на стената - там остава 1 метър широчина, няма никакъв проблем, мисля че и 80 см ще е ок. Самата мивка е по-тясна с около 7 см, значи и шкафът ще може да се направи по-тесен. От Дейзи 13 е.

Широчината на банята обаче преди да направим подравнямащата замазка и плочките беше 135 см, може би и това трябва да се вземе предвид )

lo80, влагоустойчивият МДФ е нещото, от което 3 пъти ни правифа един шкаф за друга баня и накрая го изхвърлихме, защото непрекъснато цъфваше. Даже и сега съм обезпокоена, защото ни предстои да правим баня, в която вратата ще е от МДФ и ще е доста близо до мивката. Точно да преди малко дискутирахме какъв шкаф да поръчаме от Дейзи, за да спре водата от мивката към вратата...  newsm78 сигурно ще е колона някаква висока.... ох, абе да стигнем до там 

# 298
  • Мнения: 219
get real, благодаря за отговора. Мен самите продавачи не ме съветваха да купувам мебели от МДФ. А врата си поръчахме от Hoermann. Метална е, но имат различни облицовки, наподобяващи дърво. Нямат нищо общо с така популярните врати от ПВЦ.

# 299
  • София
  • Мнения: 2 432
 Peace и нашите са такива - на банята е бяла, на останалите стаи са бялата имитация на дърво. Но това е, защото е сутерен и ни беше страх от влага. На горния етаж сме харесали едни от ИНтехт, невероятно са красиви, та ще рискувам....

ето ги
http://www.intext.bg/?&open0=0&open3=3&open4=4&e … id=3&papajo=3

Общи условия

Активация на акаунт