РЕЦЕПТИ - Стъпка по стъпка

  • 32 961
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Ей момичета, жестоки сте...  love001 Сега с тези рецепти с кеф ще си се застоявам още повече в кухнята. Благодаря ви. Пък по- нататък и аз може да се изявя с нещичко... Rolling Eyes

# 76
# 77
  • Мнения: 400
Страхотни неща видях тук!

# 78
  • Мнения: 1 639
Аз съм домакиня от много години и казват добра готвачка  Embarassed , но истината е, че благодарение на този форум станах още по- добра и то благодарение на рецепти, към които има снимки. От този форум се научих да правя най- хубавата домашна баница. Ето по тази рецепта - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366231.0 За Мариета -  bouquet

# 79
  • Мнения: 7 418

    Не помня ,дали съм пускала тази рецепта Салата-мезе "Светлана". (Ето и линк към темата за нея.)

   

    И още един сладкиш стъпка по стъпка."Фантазия"  (Темата)

     

# 80
  • София
  • Мнения: 1 176
Да се запиша да ви следя,чудесна идея да давате стъпка по стъпка кое след кое се прави.В този ред на мисли,когато съм свободна повече,ще последвам примера ви и ще покажа някой неща които аз правя   bouquet

# 81
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Моят козунак стъпка по стъпка







Моят Тутманик стъпка по стъпка



Последна редакция: пн, 27 дек 2010, 02:06 от Venetta

# 82
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Здравейте, момичета! Включвам се в темата с рецепта от китайската кухня, която се надявам да харесате:

СВИНСКО СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ И КИТАЙСКИ ГЪБИ


Необходими продукти за 4-5 порции:

500-600 гр. свинско нетлъсто месо, нарязано на ивички
4-5 с. л. водка или шери
3-4 с.л тъмен соев сос
2 ч. л. смлян джинджифил
сол, черен пипер
4-5 с.л. зехтин
1 връзка пресен лук, нарязан надребно
1глава стар лук, нарязан на шайби или пръчици
1 голям морков, нарязан на пръчици
1 тиквичка, нарязана на пръчици
1 резен целина, обелен и нарязан на пръчици
2 скилидки( пресован) счукан чесън
3 с.л. царевично или пшенично нишесте
300 мл. пилешки бульон
1 суха бяла гъба (сребърни ушички), 4-5 черни дървесни сухи гъби, накиснати половин час в хладка вода

Мариноваме месото с водката, соевия сос, джинжифила, сол и черен пипер и оставяме за час в хладилник.

През това време обелваме и приготвяме зеленчуците.

Загряваме дълбок и по-широк тиган, слагаме 2 с.л зехтин и задушаваме лука 3-4мин.

Прибавяме гъбите, отцедени и нарязани на ленти и задушаваме 6-7 мин.

Прибавяме останалите зеленчуци без чесъна и задушаваме около 6-7 минути на открито и още 5-6 мин. под капак.
Прехвърляме ги в тенждера и захлупваме с капак. В същия тиган прибавяме 2с.л. зехтин и свинското месо.
Ако месото ви е 600 или повече грама, го изпържете на два пъти, за да остане хрупкаво. Готовото месо прибавете в тенжерата със зеленчуците,

Изсипете пилешкия бульон с разтвореното в него нишесте при продуктите и задушете 5 минути до сгъстяване на соса. Накрая прибавете пресования чесън и разбъркайте.


Добър апетит!

Информация: сушени китайски гъби може да закупите от големите хипермаркети или от тук  http://www.starlight8.com/kitaiska-cherna-darvesna-guba.html!

Използвала съм идеята за овкусяване на месото от к. "Класическа китайска кухня"

Последна редакция: чт, 22 апр 2010, 13:56 от Гуинет

# 83
  • Мнения: 161
Записче Embarassed

# 84
  • Мнения: 294
Включвам се, за да се уча!!!

# 85
  • USA
  • Мнения: 5
Запис за нови рецепти  Laughing

# 86
  • Мнения: 7 418
  Галет с патладжан стъпка по стъпка .
   Същия с плодова плънка .   Peace

  Бутер кошнички стъпка по стъпка .

  Пирог с великденска плънка

   Мързелив Наполеон

Общи условия

Активация на акаунт