® Португалия - тема № 11

  • 20 678
  • 743
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 101

                                                      

                                            
                                            Нека Фатима бди над нас

                                  

Линкове с полезна информация
Асоциация на българите в Португалия
Рortugalia.start.bg
Посолство на Република България, Лисабон

Вериги магазини:
jumbo.pt
clubeminipreco
lidl.pt


Старите теми :
Португалски мами-защо сме без теми  
Имаме си втора тема-ние португалките !
Португалия-3
Португалия 4 - boa vinda !!!  
Natal a porta, Muitas festas é prendas para todos em Португалия- 5
® Португалия - пролетна тема № 6
® Португалия - тема № 7
® Португалия - тема № 8
® Португалия - тема № 9
® Португалия - тема № 10

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 03:39 от lozeva

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Пу първа Laughing
 Hug

# 2
  • Мнения: 1 178
 Включвам се в приятната  тема за йогата- и аз се старая всеки ден да правя дихателните упражнения  Peace

От 4 години не ям месо, и се старая да консумирам "живи" храни- правя си кълнове, например.

Чувствам се чудесно и съм много по-здрава от преди.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 66
Да се запиша и аз и да тръгвам на работа.
Светле, супер си е , хич не се притеснявай. Peace
Зи , добре дошла при нас.
 Hug

# 4
  • Мнения: 0
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ,ФОРТИ

ЖИВЕЙ СЕГА ,УСМИХВАЙ СЕ СЕГА!
РАДВАЙ СЕ НА ТОВА, КОЕТО ИМАШ ДНЕС
И СЕ БОРИ ЗА ВСИЧКО ОНОВА ,
КОЕТО ИСКАШ ДА ИМАШ УТРЕ.



Светле темичката си е ОК,и заглавната страница с Фатима е супер!
Наслука!!! Аз бегам по задачки!

# 5
  • Португалия
  • Мнения: 3 976
Светле  Hug Прекрасна е темата   bouquet
Много харесвам Фатима ,за съжаление само веднъж съм ходила !

Зи,  Hug
Дани ,как си? Какво стана с работата?

# 6
  • Мнения: 1 101
Зи  Hug

И аз запо4вам с дихателните упражнения Peace

А Фатима и на мен ми е ме4та...макар 4е съм ходила искам пак и по възможност с преспиване Thinking Невероятно място със страхотна енергия

# 7
  • Португалия
  • Мнения: 3 976
Изведнъж ми дойде една идея  на ума  Wink
Какво ли ще кажете да си направим пилигримство на българките  от бг-мама във Фатима?
Да изберем време от епока байша, за да не е претрупано, да си намерим сносен хотел, /имам позната ,която доскоро живееше във Фатима, а и работеше в хотел там /- според мен ще е супер  Grinning

# 8
  • Мнения: 1 101
Деси не е лошо но  за сега поне е неосъществимо за нас Confused
Първо с работата(ето щяхме да имаме мнооого работа а ве4е седмица стоим) #Cussing outи всеки ден говоря с фабриката и не ми казва няма да има.... а следобяд...следобяда като се обадя...утре сутринта и на другия ден пак така ...
И после финансите...все за нещо има да се събира и не остават излишни....аз и затова казах 4е ми е ме4та ooooh! надявам се да я осъществя Peace
Но да плануваме е изклЮ4ено Naughty поне на този етап...
Но другите моми4ета сте по близо и може да се организирате Peace Hug

# 9
  • Португалия
  • Мнения: 3 976
Светле, какво ти близко-на мен ми е на 380 км. Фатима,а и при нас не е цъфнала и вързала, но все пак много ми се иска  Mr. Green
А и не пречи да е дългосрочно плануване,така че всички да се включат  Laughing
Все пак мечтите нямат цена   Sunglasses

# 10
# 11
  • Португалия
  • Мнения: 3 976
 По темата за започване на собствен бизнес- в обедните новини казаха,че правителството отпуска 100милиона, за планово подпомагане на безработни,които искат да започнат собствен бизнес. Има някои условия/ за примейро емпрего  newsm78/,но звучи обещаващо- първата година да не се плащат лихви по дълга, втората и третата се плащат 25%/останалото поема държавата/,от четвъртата година се поема всичко по кредита от новата емпреза .

# 12
  • Мнения: 1 101
Деси то това си го има от край време( може сега да е по голяма сумата) но....са толкоз много условията ooooh!
Една позната например взе и сега не работи(не и портъгна ( увеселителен парк за деца)) но продължава да плаща осигуровки на 3 ма 4овека които беше наела..за които се плаща задължително 3 години а те не работят дефакто...Офф не знам дали се разбра както го обясних...

И аз преди да отворим ходихме на беседи в Сентрото де емпрего и много ни предупреждаваха да внимаваме и да премисляме нещата.... Peace
Та аз много не вярвам  държавата ще даде толкоз лесно нещо Peace

# 13
  • Португалия
  • Мнения: 3 976
Ами ,аз не съм се интересувала ,та не знаех !
Но щом е така -значи е само популистки трик преди изборите!-също като излизането на Португалия вече от кризата   ooooh!  #Crazy

# 14
  • Мнения: 1 101
ОО несъмненно е така... Peace
А за излизане от кризата може и да има нещо вярно newsm78 ДАНО
Поне в нашия бранш имаше спад от миналата година  но последните месеци наблЮдавам стабилност в големите фабрики...
А спада идваше от спада на поръ4ки най ве4е от Английски клиенти(казват заради падане на лирата спрямо еврото) и избягаха към Мароко ...но бързо се увериха в ка4еството и запо4наха да се връщат...
А и много северо европейски  марки поръ4ат в Португалия и нещата според мен са в прогрес Peace

Общи условия

Активация на акаунт