Италия, епизод 106-ти, завръщане след ваканцията...

  • 41 367
  • 751
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475


Да копирам стила на Дирокче... Wink Hug

Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82,Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87 , Част 88 , Част 89 , Част90,
Част 91, Част 92, Част 93 , Част 94 , Част 95, Част 96, Част97 Част 98, Част 99 , Част 100,
 Част 101, Част 102, Част 103, Част 104,Част 105


Ето и няколко полезни сайта:
Италиански културен институт
Тълковен речник на италиански
Ferrovie dello Stato

Moжете да сваляте италиански филми от: http://www.mininova.org/
Можете да четете какво се случва по света ето тук:
http://www.corriere.it/
http://www.repubblica.it/
http://www.lastampa.it/redazione/default.asp
http://www.panorama.it/

Прогноза за времето ето тук:
http://www.ilmeteo.it/

# 1
  • Мнения: 5 475
  Хайде девойки, къде се изпокрихте преди уикенда?  Hug newsm78

  Я, да разбуня духовете малко с един въпрос.  Mr. Green

  Къде се чувствате у дома, тук или в България?  newsm78

  Дойде ми наум да питам, понеже дъщеря ми, след като се върнахме от ваканцията, беше сложила като статус в скайп "...най-после у дома..." при което веднага беше критикувана   Twisted Evil  от нейни приятелки, защо се чувствала у дома в Италия.  Rolling Eyes

   
 

# 2
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Здравейте  Hug

Астреа , благодаря за хубавата нова темичка   bouquet .Въпреки,че моята ваканция още не е започнала  Laughing .След седмица и ние пътуваме до БГ да си починем и да си вземем дъщеричката .

Къде се чувстваме у дома ? Хубав въпрос  Thinking . По принцип у дома трябва да се чувстваме уютно,спокойни ,независимо в коя държава се намираме .У дома е там ,където са децата,родителите,приятелите .За мен „У дома„ засега е България . (Ама съм един отделен случай  Mr. Green )


Едно въпросче или  молба по-точно към Макдирок ,а също ако може и някой друг да ми помогне .Училището ,в което ще ходи Поли ( 1 ви клас) е все още в ремонт и няма нито директор,нито преподаватели ,нито някаква изнесена информация .Та това ,което ме интересува е има ли някакви списъци за пазаруване на учебници ,тетрадки,помагала ...и т.н . Надявах се поне да има организарана родителска среща , но дотук ...нищо . И да ми кажете как протича тук първия учебен ден ( ние ще го пропуснем за съжаление и Поли ще започне училище на 12.10 ) ,носят ли цветя на госпожите,въобще какви са традициите .Предварително благодаря,дано не досаждам с питанките си

# 3
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Здравейте  Hug

Астреа , благодаря за хубавата нова темичка   bouquet .Въпреки,че моята ваканция още не е започнала  Laughing .След седмица и ние пътуваме до БГ да си починем и да си вземем дъщеричката .

Къде се чувстваме у дома ? Хубав въпрос  Thinking . По принцип у дома трябва да се чувстваме уютно,спокойни ,независимо в коя държава се намираме .У дома е там ,където са децата,родителите,приятелите .За мен „У дома„ засега е България . (Ама съм един отделен случай  Mr. Green )


Едно въпросче или  молба по-точно към Макдирок ,а също ако може и някой друг да ми помогне .Училището ,в което ще ходи Поли ( 1 ви клас) е все още в ремонт и няма нито директор,нито преподаватели ,нито някаква изнесена информация .Та това ,което ме интересува е има ли някакви списъци за пазаруване на учебници ,тетрадки,помагала ...и т.н . Надявах се поне да има организарана родителска среща , но дотук ...нищо . И да ми кажете как протича тук първия учебен ден ( ние ще го пропуснем за съжаление и Поли ще започне училище на 12.10 ) ,носят ли цветя на госпожите,въобще какви са традициите .Предварително благодаря,дано не досаждам с питанките си

според зависи от у4илиЩето. аз ходих днес, списък оЩе няма (от приятелки знам, 4е някои са го полу4или оЩе Юни), на 7ми  има родителска среЩа, на която Ще дадат и списък с необходимите у4ебници и пособия. цветя на у4ителките не се носят, нито на първия у4ебен ден, нито на края на годината (на края си е твой избор, ниЩо не пре4и да занесеШ), аз ли4но нося на край на детска ясла/градина, елементари, медие.
не се притеснявай, оЩе пове4е, 4е по_късно Ще запо4не детето, Ще имаШ време да набавиШ вси4ко (носи се списъкът в кварталната книжарница и тя в разстояние на няколко дена, набавя у4ебниците, останалите помагала можеШ да ги купиШ във всеки супер.

на въпроса на Астрея, аз май е излиШно да отговарям  Laughing
в България съм на гости отдавна, тук ми е къЩата.
(въпреки 4е, и друг път съм казвала, дърво без корени съм, дет ме сложиШ, вирея  Mr. Green)

# 4
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
  Хайде девойки, къде се изпокрихте преди уикенда?  Hug newsm78

  Я, да разбуня духовете малко с един въпрос.  Mr. Green

  Къде се чувствате у дома, тук или в България?  newsm78

 Спомням си дъщеря ми първите години,когато се прибирахме от ваканция в България и тя беше още много малка казваше:
    "Знаеш ли мамо,ние сме много щастливи хора,защото си имаме две У дома -  в България и в Италия!" newsm53
Аз за себе си мисля,че У дома за мен сега е тук, в Италия - тук е домът ми,семейството ми,приятелите ми...Обичам да се прибирам в България,но само за ваканция....

Kasier,
Feiam вече ти е отговорила,аз бих ти казала,че за учебниците в началото няма смисъл да се притесняваш,имаш време да ги поръчаш, а и няма да му трябват на детето на първо време.
По-скоро информирайте се дали в това училище работят  с медиатори интеркултурали- ако има български медиатор, ще бъде от голяма полза за детето.

# 5
  • Мнения: 2 467
Здравейте  Hug,
Как да разбера дали от 10 август до 25 август са почивали работещите в град Susegana?
Т.е. дали е имало почивни /празнични дни и колко?

Благодаря за вниманието   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 536
Здравейте момичета в съседна слънчева Италия,
обръщам се към вас  с молба за информация.
Моя приятелка тръгва неочаквано и без да е подготвена много към Италия.
Английски не говори добре,италиански-изобщо.Целта и е да стигне до Рим и там вече ще я посрещнат.
Въпроса е,да разберем точния маршрут към Рим след като слезе от кораба с който ще пристигне.
Ако има някой в района или знае нека ни обясни подробно,моля  bouquet
Тя ще пристигне около обяд утре в Баpи  с кораб от Патра,Гърция .Как да стигне до някакъв влак или рейс за Рим,
в какви часове има влакове или рейсове за там, ако знаете?
Всякаква информация ще и бъде полезна.Благодаря предварително! Hug Hug Hug

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 12:25 от 2+2

# 7
  • Мнения: 1 545
Здравейте и от мен!
И нашата ваканция свърши, утре рано-рано пътуваме за вкъщи. И аз като щерката на Алекс мисля, че съм много щастлива да имам два дома - в Италия, и в България. Естествено, по-вкъщи си се чувствам в Италия, там живея и мисля, че е напълно нормално.
Прекарахме си чудесна ваканция, доста раздвижена, слънчева, пълна със срещи със стари и нови приятели. Починахме си, релаксирахме и понапълняхме  Laughing.
И вече мислим за коледната ваканция.....

# 8
  • Мнения: 1 536
Здравейте момичета в съседна слънчева Италия,
обръщам се към вас  с молба за информация.
Моя приятелка тръгва неочаквано и без да е подготвена много към Италия.
Английски не говори добре,италиански-изобщо.Целта и е да стигне до Рим и там вече ще я посрещнат.
Въпроса е,да разберем точния маршрут към Рим след като слезе от кораба с който ще пристигне.
Ако има някой в района или знае нека ни обясни подробно,моля  bouquet
Тя ще пристигне около обяд утре в Баpи  с кораб от Патра,Гърция .Как да стигне до някакъв влак или рейс за Рим,
в какви часове има влакове или рейсове за там, ако знаете?
Всякаква информация ще и бъде полезна.Благодаря предварително! Hug Hug Hug
Никой ли не може да помогне с някаква информация?

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 918
Аз съм още във ваканция във Варна- чувствам се страхотно, много ми е хубаво вкъщи, оправих се и от грипа и сега съм в чудесно настроение. Майка ми има днес рожден ден и ще празнуваме, а вчера започна "Любовта е лудост" и си взех билети за два филма, да видим дали са ще си струват. Виждам се с много приятели, с които случайно, след много години се намерихме, но от някои по-стари приятели се разочаровам. Не ми се вижда нормално някой да гвори в 1л., ед. ч. в продължение на два часа, без да те пита дори как си. Може би и преди е било така, но сега наистина се уморих да съм слушател и искам нормален разговор. Иначе да бях станала психолог по-добре.

Ваканцията ми е супер, защото имах нужда малко да се откъсна от Италия, че това лято беше много тежко и накрая едвам издържах. Иначе и там ми е добре, сега имам два дома- един тук и един във Форли, което е странно,защото докато живеех в Благоевград четири години нито веднъж не ми се обърна езика да го нарека "в къщи". Сега обаче като се прибера няколко дни ще съм в депресия, знам го. Добре, че ще е там и ме чака приятелят ми  Simple Smile

# 10
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Feiam i Aleks_s , много ви благодаря .Всяка получена информация за мен е много ценна , защото и аз самата съм още първолаче ,а не трябва да се показвам като такова пред детето  Embarassed .Искам да бъда подготвена  Mr. Green .

 А пък това „медиатори интеркултурали“ незнам какво означава  Embarassed ,предполагам че се занимават с деца страниери ? Но едва ли ще ги има в нашето училище,защото е много малко  (от 1ви до 5ти клас) и се намира в едно село   ,но знам ли   Thinking


П.С - Как е при вас времето?Тук в Тоскана изгоряхме ,от началото на юни не е капвала капка дъжд  #Crazy

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 16:57 от kasier

# 11
  • Мнения: 7
Здравейте момичета в съседна слънчева Италия,
обръщам се към вас  с молба за информация.
Моя приятелка тръгва неочаквано и без да е подготвена много към Италия.
Английски не говори добре,италиански-изобщо.Целта и е да стигне до Рим и там вече ще я посрещнат.
Въпроса е,да разберем точния маршрут към Рим след като слезе от кораба с който ще пристигне.
Ако има някой в района или знае нека ни обясни подробно,моля  bouquet
Тя ще пристигне около обяд утре в Баpи  с кораб от Патра,Гърция .Как да стигне до някакъв влак или рейс за Рим,
в какви часове има влакове или рейсове за там, ако знаете?
Всякаква информация ще и бъде полезна.Благодаря предварително! Hug Hug Hug
аз не се намирам в Бари, но от това което намерих в интернет, мога да ти кажа, че на терминала на пристанището трябва да има информационно бюро .Ако не се разберат със служителите, на изхода на пристанищета има спирка на автобус номер 20, с който може да отиде на централна гара/стационе /, откъдето може да пътува за Рим/Рома/ . автобусите им, минават на 20 мин. , билетче може да си купи от шофьора. Влакове от Бари утре следобед тръгват в 13,44; 17,07 и 18,46 и за около 4часа ще е в Рим.


# 12
  • Мнения: 1 101
Моми4ета нужна ми е вашата помощ Hug
Пред закупуване на билети съм с 2 авиокомпании  WIZZ i Rayan и двете дават 4е кацат на Бергамо...Интересува ме на едно и също ли кацат?
И дали е голямо летището 4е на отиване имам 2 4аса и половина..дали ще успеем?
Благодаря предварително Hug

п.с. пуснах запитване и в на  път,море.... в темата за Милано ...но ми е спешно да реша..и затова и вас притеснявам

# 13
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Моми4ета нужна ми е вашата помощ Hug
Пред закупуване на билети съм с 2 авиокомпании  WIZZ i Rayan и двете дават 4е кацат на Бергамо...Интересува ме на едно и също ли кацат?
И дали е голямо летището 4е на отиване имам 2 4аса и половина..дали ще успеем?
Благодаря предварително Hug

п.с. пуснах запитване и в на  път,море.... в темата за Милано ...но ми е спешно да реша..и затова и вас притеснявам

летиЩето е едно и съЩо, малко и удобно (в момента строят оба4е и е малко хаос, но предтави си летиЩе София и не му мисли  Laughing)

не разбрах 2 4аса и половина какво имаШ, за да успееШ.... ако може да си по_то4на.

касиер, питай каквото ти хрумне без проблеми, Ще помагам с удоволствие.

2плЮс2, 4ужда ми е тази област и нямам възможност в момента да търся информация, но предполагам, 4е рейсове бол Ще да има от Бари за Рим. ако можеШ да из4ака6 до утре ве4ер, Ще прегледам ситуацията и Ще ти кажа.

# 14
  • Мнения: 1 101
Цитат
не разбрах 2 4аса и половина какво имаШ, за да успееШ.... ако може да си по_то4на.
Ами между двата полета е толкоз времето... Peace
Благодаря ти за вклЮ4ването Hug

Общи условия

Активация на акаунт