Перла-"Щастието не зависи от географската ширина"-18

  • 54 746
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Gümüş (гюмюш)=сребро     vs.    Inci(инджи)=перла/бисер. Тъй като в БГ език няма еквивалент на фонема "ü", за благозвучие и по-лесно произнасяне, сериалът(и името на глaвната героиня) е преведен като Inci.
Също така Gümüş означава и вид дребна риба (подобно на цаца)  Нека накараме Мехмед и Инджи да дойдат в България,за да им се порадваме и ние.Подпишете петицията и помогнете да сбъднем мечтите си  1dating luvbed http://bgpetition.com/Gumus/index.html


Благодарение на Sayerin






Животът на главната героиня Инджи се променя изцяло, когато чичо й съобщава по телефона, че богатото и известно семейство Садоглу я е избрало за своя бъдеща снаха. Инджи е влюбена в сина на Садоглу - Мехмет - още от дете и с обаждането на чичо й се сбъдва най-голямата й мечта. Тя се премества в Истанбул изпълнена с очакване да започне нов живот с мъжа, когото обича.Междувременно в тежка катастрофа Мехмед загубва приятелката си, с която е бил в продължение на 6 години, въпреки неодобрението на родителите си. След трагедията Мехмет затваря сърцето си за любовта и започва да води абсолютно безсмислен живот ден за ден. Една вечер той се забърква в побой и неговият дядо го спасява.

От този момент нататък Мехмет започва да изпълнява всичко, което дядо му пожелае, включително това да се ожени за Инджи, въпреки че сърцето му не е готово за нова любов. Преди сватбата обаче Мехмет променя решението си и избягва, в резултат на което болният му баща умира от инфаркт. Мехмет е принуден да се завърне, за да управлява бащиното си наследство.

След като Инджи най-накрая се омъжва за любовта на живота си, тя научава по трудния начин, че бракът не е толкова прекрасен, колкото си го е представяла. Тя трябва не само да спечели любовта на Мехмед, но и да се справи с интригите на свекърва си и снаха си.

оригинално заглавие Gumus

В ролите: Къванч Татлъту, Сонгюл Йоден, Гюнгьор Байрак, Екрем Бора, Тарък Юнлюоолу, Лачин Джейлан, Джюнейт Чалъшкур, Сердар Орчин, Айча Варлъер, Сойдан Сойдаш, Севинч Гюршен, Фунда Илхан, Хикмет Карагьоз, Елиф Акшар и Сема Мумджу

Режисьори: Тарки Алпагут, Кемал Узун


Значение на имената:тук

Сайтове,където се качват вече излъчените серии: vbox7.com   lapache.info bananabg.com

тема1, тема2, тема3, тема4, тема5, тема6,тема7, тема8,тема9,тема10,тема11,тема12,тема13,тема14,тема15,тема16,тема17

Линкове към песните от сериала:
Dayan gonlum : http://www.youtube.com/watch?v=m8C-zg74Fe4
Gulum : http://www.dailymotion.com/video/x2jteb_gumus-gulum-ugur-aslan_music
Deyer miydi ? : http://www.youtube.com/watch?v=-7QcVHq5fpk
Sezen Aksu : Biliyorsun : http://www.youtube.com/watch?v=QZFi_bkHvHc 


За предстоящо развитие на филма моля използвайте бели букви.Избирате произволен цвят от гамата,изтривате цвета и пишете на негово място white.
Пример:[color=black ]..............[/color],[color=white ]..........[/color]
Информация за предстоящото развитие на сериала можете да намерите http://selvetniyazieva.blogspot.com/

# 1
  • у нас
  • Мнения: 1 870
първа Peace идея си нямам колко са  newsm78, но май по-важното е да ги изгледаме всичките,а не да са 200 а бтв да е закупил 150 Stop

# 2
  • Мнения: 187
ето ме и мен
в седми4ната програма на в-к "Труд" пише за утре ве4ер 1 серия   а и нали казаха 4е от миналата седмица ще дават ве4е всеки петък по 1 серия
 

# 3
  • Мнения: 84
да, ама питам аз защо нашите го поорязаха филма. Дай сега като започва Сървайвър да минем на финала за по-бързо  Sad

Съкратиха ли го?
На мен ми сестори,че нещо монтажа не е наред,.......след сватбата,Бахар се сърдеше на брат си и изведнъж..........всички заедно го изпращат.

Къде мога да гледам отрязъка?

# 4
  • Мнения: 342
Гласувах с опция,4е и идея нямам.И за мен не е важно колко са само да ги излъчат всички  Peace Е освен,ако не стане като "Дързост и красота"  hahaha Тогава няма да имам толкоз нерви да го доизгледам  #Crazy

# 5
  • DE
  • Мнения: 967
Утре ли ще качат днешните серии, че не можах да ги гледам?

# 6
  • София
  • Мнения: 375
и аз идея си нямам
те тия нашите телевизии са непредсказуеми та може да го докарат и до Дързост и красота на брой Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 784
пльос...

# 8
  • Мнения: 135
и си нямам на идея колко са сериите,но дано до края не ме отекчат,а да го гледам както до сега с огромен интерес

# 9
  • Мнения: 8
да, ама питам аз защо нашите го поорязаха филма. Дай сега като започва Сървайвър да минем на финала за по-бързо  Sad

Съкратиха ли го?
На мен ми сестори,че нещо монтажа не е наред,.......след сватбата,Бахар се сърдеше на брат си и изведнъж..........всички заедно го изпращат.

Къде мога да гледам отрязъка?
В арабския вариант е по същия начин. Сега ги изгледах на ново и тях, защото ми се стори че са ги поорязали, но и при тях са така, за турския някой друг да каже.

Перличка  Hug  bouquet

# 10
  • Мнения: 0
Така са и сериите на турски. На вестниците не може да вярвате, защото те вземат информация за програмите много преди да ги публикуват. Сериите трябва да са 128, от вторник до петък по една серия до 21 ч.

# 11
  • Мнения: 1 558
Ама нали от вторник започва Сървайвър от 20.00 newsm78

# 12
  • Мнения: 4 497
Момичета,като гледах толкова много бременни в тези серии се сетих за името на бебето Мелек.Тези бебета в тр.сериали май все Мелек ги кръщават.А какво значи самото име,защото не го видях сред изброените в началото на темата?

# 13
  • Мнения: 158
днес гледах програмата в един вестник за другата седмица ще има перла по един епизод,програмата беше до петък.за по-нататък не знам

# 14
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
предлагам да отгатнем зодиите на героите от филма - на който му е интересно, да се включи. Моите предложения:
Шереф - лъв
Дядо Фикри - телец
Инджито - рак
Мехмедчо - везни
Енгин - скорпион
Диидем - риба
Пънар - стрелец
Дафне - скорпион
Берк - овен
Бахар - стрелец
Гюкхан - водолей
Онур - козирог
В момента друго не се сещам, дайте вашите предложения

Общи условия

Активация на акаунт