Раждане вкъщи 5

  • 42 089
  • 778
  •   1
Отговори
# 765
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Можеш да се абонираш оттук - http://www.midwiferytoday.com/enews/subscribe.asp

# 766
  • София
  • Мнения: 1 001
Много, много благодаря!  Hug Hug Hug
Снабдих се с материал за четене, гушнала съм си дебелите речници и като малко дете се удивлявам колко много работи издавали хората по акушерските въпроси - то книги, видеоматериали, списания..."искам всичко"! Mr. Green (както се казваше в една популярна реклама)...глад за информация ме мъчи май.  Laughing
Мъжа ми като надникне в "my favorites" и види каква върволица от линкове съм спретнала, започващи с "homebirth" и всякакви други подобни му се оформя питанка на челото, като преди малко :"За къде си се запътила с тия речници, английския ли ще си учиш?"
И китайски , ако трябва ще науча, за да се докопам до това, което искам да знам! Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 

# 767
  • София
  • Мнения: 5 190
За моята приятелка питам- оказа се в болница заради преносване с 9 дни. Днес бебето, плацентата, майката, водите- всичко е ок. За утре е планиран някакъв ФОТ тест.

Има ли начин да накараме процеса да започне тази нощ? (имайки позитивната нагласа на майката и бащата)
Спешно кажете!



# 768
  • Мнения: 3 869
ОП, след като всичко е наред, 9 дни технически не са преностване; всичко в рамките на 2 седмици след термин е нормално; в някои семейства и 3 седмици е нормално. Обаче има и изплашени майки, и изплашени бебета, които не искат да се раждат... В тези случаи знам, че хомаопатията помага Simple Smile

Ето ги идеите за естествена индукция от началото на темата:
http://www.bellybelly.com.au/articles/birth/natural-induction-methods
http://escorial.files.wordpress.com/2008/10/acupressure-points.pdf

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 22:25 от Meg!

# 769
  • София
  • Мнения: 5 190
Благодаря! Предадох.

# 770
  • Мнения: 705
Какво представлява този тест?

# 771
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Какво представлява този тест?

И аз това се чудех!  newsm78 Потърсих в Интернет, но не намерих нищо. Да не е стрес тест? Чувала съм, че се правя такъв прир преносване и някои други случаи, каквото и да представлява самия тест.  Rolling Eyes

# 772
  • Мнения: 3 869
Тест с окситоцин - дали бебето ще реагира и ще задейства процеса на раждане  Peace

# 773
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Това кое е - стрес теста или тоя ФОТ тест? Или са едно и също?

# 774
  • Мнения: 3 869
Това кое е - стрес теста или тоя ФОТ тест? Или са едно и също?
ФОТ. Стрес-теста се прави само със запис - т.е. с колани за мерене на разни неща за 20-30 мин. - сърдечен ритъм, контракции, движения, пр.

ОП, как е приятелката ти?

# 775
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ясно! Благодаря за разяснението!  Peace

# 776
  • София
  • Мнения: 5 190
Мег, уговорила е да се отложи теста. Прави си масажите на врата -от посочената от теб книга. Разговаря с бебето (аз също Simple Smile) Тази вечер намери упование в лекар с добро отношение към желанията й. Дано той й подейства отпускащо! Дано!
Благодаря ви!

# 777
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мег, уговорила е да се отложи теста. Прави си масажите на врата -от посочената от теб книга. Разговаря с бебето (аз също Simple Smile) Тази вечер намери упование в лекар с добро отношение към желанията й. Дано той й подейства отпускащо! Дано!
Благодаря ви!

Дано всичко се развие така както тя иска!  Praynig С вас сме!  Hug

# 778
  • Мнения: 4 390
Здравейте, момичета!
Моля, отворете си нова тема, защото тази стана 52 стр. и я заключвам.

Новата тема

Последна редакция: пт, 18 дек 2009, 08:58 от Дивиана

Общи условия

Активация на акаунт