Коледа идва! - 2

  • 82 765
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 305
Ох, извинявай, сега видях, че си питала точно определен човек, но понеже аз правя едни снежни топки, които са почти като рецептата на Наталина, затова отговорих без да се замислям много  Laughing
важното, че има отговор, няма значение кой го дава  Hug

Аз пак имам спешен въпрос. Изпекох частите на къщичката, но понеже замесих половин доза тесто, не ми стигна за основа. Върху какво мога да я зглобявам тогава? Или да замесвам още тесто?

# 691
  • София
  • Мнения: 6 248
Това ли е рецептата за сладките с капучино http://lasrecetasdegaby.wordpress.com/2008/12/05/

Това е.

Направил и "Рохличиките", само дето не можах да го режа тестото, защото веднага омекваше, не можех да го разточа, затова вместо ванилени кравайчета, станаха топчета Embarassed, боднах по малко орехче отгоре и така...Но на вкус са много вкусни. Laughing
Взех мляко и за Рафаелото, но пък лешник забравих ooooh!, като се снабдя ще направя и тях.
Някоя от вас купувала ли е готов шрифт от Метро - като темперни боички са, няма упътване, но си мисля, че директно се пише върху сладките, или...как newsm78

Тестото за ванилените рохлички не се разточва, оформят се на ръка.

# 692
  • Мнения: 1 122
Стаси, Ванилените кравайчета и Снежните топки не са ли почти едно и също?

Не са еднакви. Ванилените кравайчета са по-крехки, а Снежните топки по-сбити. Едните са с яйца и смлени ядки, а другите със счукани ядки. Само формата е еднаква.  Wink

И на мен миналата година ми изсъхна веднага украсата с шрифтовете. Peace

# 693
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
stasi76 , захванах се с бастунчетата и моля за съвет, понеже си ги правила  baby_neutral
 Маслото не е разтопено и охладено нали ? Много трудно ми се разбива със захарта, макар и стайна температура...дано не съм объркала нещо! И друго - искам да ми станат червено и бяло. На мястото на какаото да си добавя брашно ли  newsm78

# 694
  • Мнения: 1 122
stasi76 , захванах се с бастунчетата и моля за съвет, понеже си ги правила  baby_neutral
 Маслото не е разтопено и охладено нали ? Много трудно ми се разбива със захарта, макар и стайна температура...дано не съм объркала нещо! И друго - искам да ми станат червено и бяло. На мястото на какаото да си добавя брашно ли  newsm78

Маслото е на стайна температура и си го разбиваш със захарта, почти веднага добавяш яйцата и по-лесно ще ти се стопи захарта. Щом искаш бяло си добави още брашно. Peace

# 695
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Благодаря, stasi76 , вече го направих точно така   bouquet Само добавих малко повече брашно, че ми се стори много лепкава сместта и сега отлежава в хладилника. Ако станат сполучливи, ще ги направим и в детската градина. Миналата година правихме меденките на Джули- децата бяха във възторг!
 За сега съм направила тези меденки / яд ме е, че само една доза/, но не съм ги украсила още и джинджифиловите сладки . Отлежават дълбоко скрити  Mr. Green

# 696
Момичета нещо не ми се отваря линка към джинджифиловите сладки с портокалов крем на Костиля  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 697
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 293
Направих една комбинация между овесени сладки и меденки!  Laughing Получиха се страхотни сладки - хем диетични, /нямат почти никакво брашно/  хем полезни /кафява захар и мед/. Ако искате ще пусна рецептата!  Wink

# 698
  • Мнения: 81
Момичета направих меденките на Джемма и нещо не ми харесва крайният резултат...
Пробвах тестото и не беше сладко сложиш още мед....изпекох ги и не са сладки....
Ох...нарисувах ги криво ляво, ама айсинга не ми стана... ooooh! ooooh! ooooh!
След малко ще пусна снимки   bouquet

# 699
  • Мнения: 1 798
Направих една комбинация между овесени сладки и меденки!  Laughing Получиха се страхотни сладки - хем диетични, /нямат почти никакво брашно/  хем полезни /кафява захар и мед/. Ако искате ще пусна рецептата!  Wink
Аз искам  Praynig

# 700
  • Мнения: 363
bonni ,една мама беше направила коледна къща от бисквитки от магазина, цялата я украсила и беше прекрасна....та можеш да опиташ и ти newsm78

# 701
  • Мнения: 1 983
Искам да попитам, дали за шоколадовите звездички мога да използвам натурален шоколад от магазина? newsm78

# 702
  • Мнения: 483
Здравейте отново  Simple Smile

Направих Шоколадовите звездички с капучино и горещо ги препоръчвам.Оказаха се ужаааасно вкусни сладки  Simple Smile Май от новоизпробваните сладки, тази година те са ми фаворит.Много деликатен и интересен вкус имат и са супер ароматни.Излязоха ми 56 малки и 7 големи звезди, ама големите са доста големи.И само да уточня, 200 грама марципан  не ми стигнаха, хем го разточвах по-малко от 3 мм, отидоха ми около 300 грама.

# 703
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 293
Направих една комбинация между овесени сладки и меденки!  Laughing Получиха се страхотни сладки - хем диетични, /нямат почти никакво брашно/  хем полезни /кафява захар и мед/. Ако искате ще пусна рецептата!  Wink
Аз искам  Praynig

Медени овесенки
/дозата, която пускам е за около 50 сладки/
2 яйца
60гр меко масло + 40гр олио /може и само масло или само олио/
100 гр кафява захар /за тези които обичат сладичко може да сложат 150гр, за справка на мен меденките на Джема са ми сладички доста/
3 суп.лъж. мед
1 ч.л. канела
1 щипка карамфил
1 щипка джинджифил
1 бакпулвер
1 ванилия
300 гр фини овесени ядки, смлени на брашно /аз използвах машинката с която меля орехите/
50гр смлени бадеми.
50 - 60гр брашно

След като всичко се разбърка брашното се слага накрая и не се меси , а се оставя за около половин час в хладилника. Като се извади се поомесва с още малко брашно  След това се разточва направо върху хартия са печене /тестото е много крехко и не могат да се прехвърлят в тавата затова направо с хартията/ Точилката се набрашнява за да не лепне по нея. Пекат се на предварително загрята фурна на 160градуса около 8-10мин.
Ако се направят тънички стават много хрупкави, ако се направят по дебели стават мекички.



# 704
  • Мнения: 1 983
Здравейте отново  Simple Smile

Направих Шоколадовите звездички с капучино и горещо ги препоръчвам.Оказаха се ужаааасно вкусни сладки  Simple Smile Май от новоизпробваните сладки, тази година те са ми фаворит.Много деликатен и интересен вкус имат и са супер ароматни.Излязоха ми 56 малки и 7 големи звезди, ама големите са доста големи.И само да уточня, 200 грама марципан  не ми стигнаха, хем го разточвах по-малко от 3 мм, отидоха ми около 300 грама.
Може ли снимка, ако имаш? Praynig

Общи условия

Активация на акаунт