Коледа идва! - 2

  • 82 795
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Интересува ме какво представлява хартията за готвене (печене) и от къде мога да се снабдя с такава, цена? Преди години имаше една полу-прозрачна, която наричахме "оризова", вероятно заради подобния цвят. Виждала съм и силиконови за многократна употреба, но не успях да се си купя.

Благодаря Ви предварително!  Flutter
Приятно готвене!

Във всеки по-голям супермаркет трябва да има. Намира се при фолиата и пликовете за печене. Пак е на ролка. Има и кафява и бяла на цвят.

Ето например една от доста разпространените в БГ : http://www.paclan.pl/produkty_szczegoly.php?lang=en&oid=62&gid=54

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 167
Пепи_, благодаря за светкавичния отговор! Хартията намазва ли се с мазнина при печенето на сладките?

# 737
Момичета, откъде мога да си купя силиконови форми за кексчета?

# 738
  • Мнения: 3 499
Пепи_, благодаря за светкавичния отговор! Хартията намазва ли се с мазнина при печенето на сладките?
Не се намазва.

# 739
  • Мнения: 186

Момичета,моля ви ако някоя от вас е правила от Коледните къщурки имам нужда от спешна помощ  Praynig  Искам да я направя за сина ми за училището ,защото ще правят Коледен базар на който ще продават неща които са приготвили и събраните пари ще дарят на детенце в нужда.Много се чудих какво да направя и сега като разгледах темата ви реших,че една добре направена и украсена къщичка ще е супер!Моля ви да ми съдействате за да се справя с тази не лека задача за мен  Embarassed Ако някой ми каже подробно -рецепта за тесто и тн. ще съм му много благодарна.Искам да се представим добре за да купят продукта ни -МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОООЩ!   bouquet

Здравей mama nely,
аз съм правила къщичка по тази рецепта на Джемма. За слепване обаче ползвай захарен сироп, слепването е по-добро и бързо изсъхва.

Медна Къщичка  - Джемма

За слепване:
1 белтък
1 ч.л. лимонтузу
пудра захар (доста)
Забърква се до консистенция на лепило.

Тестото е :
1 яйце
1ч.олио
1/2 ч. мед
1 ч. захар
1 ч.л.канела
брашно за твърдо тесто

# 740
# 741
  • Русе
  • Мнения: 410
Галка,говори за ето тези,от Кауфланд за 7 лева са Peace


Може ли да ми предложите някакви сладки или кекс, които да мога да приготвя в тези формички - елхичките и снежния човек.
Много ми харесаха, но не знам какво да приготвя в тях. Не трябва да са мъфини, че се надуват, за сладки пък са много големи... newsm78.А иначе е толкова хубав снежния човек - направо си представях как го давам на детето да го украси.
Моля за съвет.

По-напред в темата Джема беше пуснала рецепта точно за тези формички. Виж на предните страници  Peace

# 742
  • Мнения: 483
Здравейте отново  Simple Smile

Направих Шоколадовите звездички с капучино и горещо ги препоръчвам.Оказаха се ужаааасно вкусни сладки  Simple Smile Май от новоизпробваните сладки, тази година те са ми фаворит.Много деликатен и интересен вкус имат и са супер ароматни.Излязоха ми 56 малки и 7 големи звезди, ама големите са доста големи.И само да уточня, 200 грама марципан  не ми стигнаха, хем го разточвах по-малко от 3 мм, отидоха ми около 300 грама.
Може ли снимка, ако имаш? Praynig

Още не съм направила, защото не съм ги слепила, само са ги групирала.Но довечера ще снимам и ще пусна.


# 743
  • София
  • Мнения: 387
Шоколадовите звездички са наистина ужасно вкусни, като опиташ една и не можеш да се спреш. Аз ги правих с млечен марципан, защото имах останал и станаха перфектни, сигурно и с бадемовия марципан са хубави!

# 744
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Margafuci има нова тема,пиши там,ето я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=453092.0

# 745

Общи условия

Активация на акаунт