Да открадна или да не открадна?

  • 13 022
  • 124
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 024
От вчера съм хвърлена в дълбок размисъл и реших да споделя, за да чуя и вашето мнение.
Става въпрос за следното - в разстояние на две седмици ходих два
пъти до "Метро". Не бях ходила от 1-2 години може би.

Първия път бяхме с дъщеря ми и докато разглеждахме обувките, забелязахме
изоставени износени, кални мъжки обувки. Притежателят им прилежно
ги беше подредил, очевидно си беше избрал нови обувки, беше ги обул и си
беше тръгнал с тях.

Вчера бяхме семейно отново в същия магазин. Първа случка - искам да си купя кутия кафе 2 в 1.
Налага се да ровя из по-задните кутии, защото тези най-отпред бяха с отворени капаци и липсваха
пакетчета. Втора случка - голяма опаковка бонбони карамелени пръчици, запечатана с найлон отгоре.
Найлонът беше разкъсан и липсваха доста бонбони.  Трета случка - отваряме детски козметичен комплект Дисни,
опакован в метална кутия и вместо 5 продукта, вътре намираме останал един-единствен. Четвърта случка -
кутия  Бакарди с подарък, прикрепен от страни на кутията, някакво метално приспособление за коктейли.
Познайте в няколко опаковки подаръкът дали беше там. Пета случка - опаковани шоколадови вафли с подарък
кутия желирани бонбони. В няколко от опаковките подаръкът отново липсваше.
Ще спра до тук, за да не ви стане прекалено много или да решите, че се шегувам.

Та, от вчера разсъждавам дали екзистенциалният въпрос "Да бъда или да не бъда?" има вече ново,
по-модерно измерение - "Да открадна или да не открадна?".  Дали това се случва приоритетно по време
на кризата, за която всички говорят и която се превръща в обяснение за много неща. Или пък просто
българинът си е крадлив? Защото, забележете, че тук и ромите не можем да обвиним. Просто в магазина не видях такива...

Последна редакция: нд, 29 ное 2009, 23:16 от sophsan

# 1
  • Мнения: 592
Не прави това, което не искаш на теб да правят!

# 2
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
 Shocked Нямат ли камери тези магазини?
Не пазаря от тази верига....обувките не са били мои  Whistling

# 3
  • Мнения: 22 480
Нормално....и не става въпрос дали ще е в БГ или някъде другаде....)
Аз до сега не съм виждала в нашето Метро нещо подобно....ама и хората малко го посещават. )

# 4
  • Мнения: 111
Аз имам познати, които могат да си позволят всичко, но от време на време си крадат.  Иначе как изглеждат, перфектно. Дори и да ги видиш с очите си как крадат, ще се усъмниш, че не си видяла правилно. Миналата Коледа взех същата позната с мен на пазар. Гепи си едно пакетче бенгалски огън от 80ст. и го скри в чантата от 400евро. Половин час се разправяхме в магазина да го остави, но не пожела. За спорта го правят, за адреналина. Луда работа Laughing

# 5
  • Мнения: 36
Хм, звучи страшно и тъжно. Впредвид, че в Метро има камери, какво ли стимулира хората толкова, че да рискуват да се злепоставят заради някой друг бонбон?!
Видях по-долу в отговорите, че някои хора го правят за спорта и адреналина. На това му се вика клептомания...

# 6
  • София
  • Мнения: 2 024
Хм, звучи страшно и тъжно. Впредвид, че в Метро има камери, какво ли стимулира хората толкова, че да рискуват да се злепоставят заради някой друг бонбон?!

Наистина звучи страшно и тъжно. На връщане в колата го коментирахме и деветгодишната ми дъщеря
беше много учудена. Когато в един момент каза по повод откраднатите детски червилца и лакове:
"Ама, то не вярвам някое дете да ги е откраднало!", на мен ми стана още по-гадно като си представих
как евентуално някоя "грижовна" майка осигурява подарък за дъщеричката си.

# 7
  • Мнения: 445
Уф, то да е само в Метро. Вчера в Кауфланд сума ти време търсих Данонино, на което не бяха откраднали магнитчето. Да се чудиш за какво са им. Колко ли деца са отревали после. А да не говорим, че на минералната вода с играта всички етикети бяха изтрити. Детето ми е голямо вече и пита, какво да му обяснявам, кой превари той завари или...
В същия магазин съм попадала и на начънато пакетче дъвки.
Не знам къде са им камерите, но все си мисля, че би направило впечатление докато някой преравя всички опаковки плодово мляко. А сто на сто съм сигурна, че е била жена крадлата. Нещо мъж не ми се вярва да рови за магнитчета.

# 8
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ле-ле, а аз какъв срам брах за едно кубче мая забравено в количката... Tired

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На мен ми звучи грозно и жалко. И много унизително да те хванат.

# 10
  • Мнения: 22 480
О, да, за магнитчетата от Данонино нямам думи....само не ми го побира главата как ги вадят....пък и не ги ли е срам като постоянно минават хора покрай тези витрини...
Аз също докато уцеля опаковка с магнитче преравям поне 6-7бр....дъщеря ми е още малка, но много им се радва на буквичките, подрежда си ги по хладилника...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 891
     На мен ми се е случвало в Метро да си тръгна с едни очила, без да ги платя.  Embarassed Понеже няколко пъти паднаха от количката на пода (между теловете), си ги мушнах в чантата и уж на касата нали да ги извадя да ги платя, нооо се заблеях и се усетих чак вкъщи. Смешна работа, оставих повече от 100 лв, както всеки път впрочем, а за едни очила за 5 лв да ме бяха хванали. Голям срам.  ooooh!

# 12
  • Мнения: 22 480
     На мен ми се е случвало в Метро да си тръгна с едни очила, без да ги платя.  Embarassed Понеже няколко пъти паднаха от количката на пода (между теловете), си ги мушнах в чантата и уж на касата нали да ги извадя да ги платя, нооо се заблеях и се усетих чак вкъщи. Смешна работа, оставих повече от 100 лв, както всеки път впрочем, а за едни очила за 5 лв да ме бяха хванали. Голям срам.  ooooh!

А как така не се разпищя сигнализацията на изхода?
На нас са ни пищели при абсолютно всичко платено....оказа се, че проблема си е при тях де и го отстраниха....но все пак...

# 13
  • София
  • Мнения: 1 891
А де...  Thinking

# 14
  • Мнения: 1 759
Имам познат(материално е много добре) за който да открадне в магазин е нещо като спорт.
Когато откриха Метро той беше един от първите клиенти,но не за да купува,а за да намери начин да краде от там.Като знам колко ски екипировки е взел и не само това,а има пари да изкупи магазина,ама като му е тръпка да краде когато може го прави.

Общи условия

Активация на акаунт