Да открадна или да не открадна?

  • 13 040
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 175
Последно имах подобна случка в Бриколаж - търсих едни лампи и от кутийките масово липсваха или крушките или самата плафониерка.. Shocked
Продавачката каза, че непрекъснато се случвало.. ooooh!
Да, ама не се намери цял комплект за мен.. #Crazy

# 31
  • Мнения: 2 131
Много грозни неща са това.
На мен ми се е случвало на два пъти, без да искам, без малко да си тръгна с нещо, което не е маркирано. Мога да си представя как щях да се чувствам като се усетя впоследствие - ако изобщо се усетя, де.
Единият път - нямаше кошчета, и аз си държа покупките в ръце. Взела съм една голяма кутия вафли - и понеже ръцете ми са заети, съм я сложила под мишница. Минавам си през касата давам всички покупки, жената маркира, плащам и тогава  Embarassed се усетих, че държа кутията под мишница. Добре, че се усетих, щото можеше да си изляза с нея. Касиерката пък каза, че сигурно е нямало въобще да забележи.
Друг път - в същия магазин, тръгнах да прибирам в торбата от още немаркираните стоки. Замислила съм се и... така, съвсем неволно. Няма да ви кажа как ми се развика момата на касата и как се почувствах! Друг е въпросът, че между маркираните и немаркираните стоки разстоянието беше много малко, а би трябвало да са добре отделени.

Но говоря за неволни ситуации.
Другото е отврат. Особено като е направено не от глад, а заради спорта. Егати тръпката, няма що...

# 32
  • Мнения: 2 183
Жалка работа!Оказва се ,че богатите не само са стиснати ,ами и крадат!
Не бих постъпила така,възпитавана съм в семейство,което държи на морала,така възпитавам и децата си.
А спорта е нещо съвсем друго! Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 2 031
Жалка работа!Оказва се ,че богатите не само са стиснати ,ами и крадат!

Историята познава доста богати крадци:
http://www.slava.bg/news/2300.html

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Не случайно като се купува паста за зъби,касиерките винаги проверяват какво е съдържанието на картонената опаковка.Такава поне е практката на всички по-големи магазини в Плевен. С боите за коса мисля,че е същото.

# 35
  • Мнения: 39
Да разкажа и аз за една подобна случка.
В Бриколажа във Варна сме.С малкото,а то в количката.Купуваме разни неща,дребни/около 60лв.бяха/ и ги слагам в една торбичка,която съм я закачила за количката.Чакам мъжът ми да избере едни лайсни за паркета и едни други дълги неща и си разглеждам.Тръгваме към касата,но вече мъжът ми бута количката,а аз се заплеснах по едни рафтове и го виждам че вече е на касата и бързам,като си мисля че е оставил торбичката с нещата там,защото аз нося дългите работи.Отивам на касата,няма нищо.Нашия си минал,дори не разбрал че изнася нещо.Може да не ви се вярва,но отидох и взех нещата и  ги платих.Явно има доста артикули които не пищят в големите вериг имагазини.

# 36
  • Мнения: 58
Историята познава доста богати крадци:
Щях да кажа, че на известните личности им е простено, но после се замислих, че вероятно първо са били крадци, след това са станали известни и/или богати  Thinking

# 37
  • Мнения: 2 474
Явно не всяка стока пищи.Имах познат,който работеше в Метро,нямате представа този човек колко стока изнесе.Предлагаше на мъжа ми якета и горници на половин цена.
В Метро мното ме дразни факта,че има някои единици от стоките сложени на рафт със стоки пакетирани по няколко бройки.Няколко пъти плащам 6 или 10 броя от асортимента,а вземам едно.
Даже не съм се и замисляла,че може да се сменя съдържанието на стоката,за да вземат по-скъпото,а да платят по-евтиното. ooooh!
На колега жена му работи в Carrefour и след като освободили човека,който се грижел да не стават кражби,при установили,че кражбите доста се увеличили.На около 40 скъпи електр.игри били взети само чиповете(така ли се казвват?).

# 38
  • Мнения: 4 478
Аз пък веднъж за малко да си тръгна с две леви маратонки от метро.Така си бяха в кутията,аз погледнах, че номера е моя и модела е този и ги пуснах в количката.Добре ,че мъжлето видяло и му направило впечатление.Искам да уточня,че'' чифта ''бе последния от този номер и явно по погрешка някой вече бе купил двете десни....та вместо да ги бракуват  #Cussing out.А бяха над 100 лв  Sick

# 39
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
Добре , че ме предупредихте защото аз изобщо нямам навика да проверявам /паста за зъби ,боя за коса /. Единствено от супера бях взела  Данонино 2броя за малките и като се прибрах в къщи едното ревна ,че му няма магнитите.

# 40
  • Мнения: 45
Не се бях замисляла, че може и така. Онзи ден пазарувахме маратонки и ботуши в Метро и забелязах че има артикули с махнато алармено устройство, те направо са си подготвени Laughing

# 41
  • Мнения: 1 767
Скоро гледах предаване в което бивш крадец от магазини обясняваше какво и как е крал.Всичко дребно за което се сетите е взимал,а най-интересното беше,че е крал и телевизори.
Ето как: взима си количка,оглежда къде са камерите и охраната,знае къде е аларм.устройство и го маха,слага си телевизора на количката и с някаква касова бележка в ръка си излиза от магазина.Даже е искал помощ от персонала за да си го натовари в колата,това се случва в Англия.

# 42
  • Мнения: 0
Аз имам познати, които могат да си позволят всичко, но от време на време си крадат.  Иначе как изглеждат, перфектно. Дори и да ги видиш с очите си как крадат, ще се усъмниш, че не си видяла правилно. Миналата Коледа взех същата позната с мен на пазар. Гепи си едно пакетче бенгалски огън от 80ст. и го скри в чантата от 400евро. Половин час се разправяхме в магазина да го остави, но не пожела. За спорта го правят, за адреналина. Луда работа Laughing
Неодобрявам кражбата в каквато и да било форма, а това по горе според мен е деиствително "луда работа" - клептоманията е болестно състояние, а не повод да ги оправдаваме!

# 43
  • Мнения: 1 800
Навсякъде по света в такива големи магазини се краде. Виждала съм деца да 4упят, отварят и ядат какво ли не, родителите им съвсем спокойно взимата опаковката и я слагат на някой рафт. Знам за изнесени компютри и телевизори, най ми е странното, 4е тези хора се хвалят с това Thinking
94-95г работех в КФС и редовно ни то4еха сапуна в буркан4ета и крадяха тоалетната хартия Confused

# 44
  • София
  • Мнения: 444
benson10 направо ме разсмя!  Grinning Как ще извлекат телевизор?! Къде ще го скрият? В чорапите?

редовно ни то4еха сапуна в буркан4ета и крадяха тоалетната хартия Confused

Навсякъде по света се краде, но дали един немец би крал тоалетна хартия?  newsm78 Grinning

Общи условия

Активация на акаунт