Коледа идва! - 3

  • 66 654
  • 753
  •   2
Отговори
# 705
  • Русе
  • Мнения: 410
Здравейте, момичета
mama1+2, много красиви сладки. Как се закрепват медените елхички?
ellyganova, чудесна опаковка за сладки подаръчета.

Да ви покажа стъклените си сладки - много са красиви, но наистина бонбона започва да лепне след 2-3 дена.



Предполагам, че питаш за елхичките от албума ми? Една от звездички и две от кръгчета? Слепила съм с белтъчена глазура - 1 белтък, 2 капки лимон и около 250 гр пудра захар - всичко това разбито на сняг.

Много са ти красиви сладките със стъклени прозорчета  Peace

# 706
  • Мнения: 647
Здравейте! Имам нужда от помощ! Вчера направих меденките на Джема - станаха превъзходни! Simple Smile Обаче, не мога да намеря шрифтове. Можете ли да ми кажете къде в София мога да намеря? Благодаря предварително! Simple Smile

# 707
  • Мнения: 22 867
Здравейте! Имам нужда от помощ! Вчера направих меденките на Джема - станаха превъзходни! Simple Smile Обаче, не мога да намеря шрифтове. Можете ли да ми кажете къде в София мога да намеря? Благодаря предварително! Simple Smile

Моите не са от София, но са от Метро. Предполагам и в софийското ще ги има. Ако не намериш, направи си глазура от белтък, лимонов сок и пудра захар, много са красиви и само с бяла глазура. А ако имаш сладкарски бои или безвредни за яйца, можеш да си оцветиш част от глазурата и да украсяваш с нея.

# 708
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Някой може ли ад ми каже горе-долу колко ванилени рохлички стават от една рецепта,не много големи...аз правих,но една доза и ги ометаха още вечерта,а не се сетих да ти преброя ,а сега искам да напарвя пак и да се ориентирам горе-долу поне...

# 709
  • София
  • Мнения: 5 605
Здравейте! Имам нужда от помощ! Вчера направих меденките на Джема - станаха превъзходни! Simple Smile Обаче, не мога да намеря шрифтове. Можете ли да ми кажете къде в София мога да намеря? Благодаря предварително! Simple Smile
Аз купих от Метро.

# 710
  • Мнения: 202
И аз да се отчета.Направих ванилените кравайчета,специални благодарности на Наталина за рецептата.Много вкусни станаха,но беше абсурд да ги овалвам заедно в пудра захар,зазщото първата тава доста се понатрошиха,не "дават да ги пипнеш"....С втората се справих,пипах много нежно и едно по-едно.Пак имаше жертви,но всички се изядоха...
Сега за меденките.Ще ги правя днес или утре,но искам да ги държа до 31.12.Проблемът е,че  при мен в Тенерифе е топло-за съжаление,още една Коледа без сняг.... Cry Така че,къде да ги съхраня,като казвате,че в хладилника стават корави.И колко време мога да ги съхраня с глазурата....
Редакция-Наталина,казваш дебело да се точи тестото-колко???
И аз нямам коледн формички,но се сетих да си принтирам и аз на хартия,значи правилно съм се ориентирала,после ще показвам.....ако има какво.... Mr. Green
Поздрави на всички,страхотни вкусотийки сте сътворили....

# 711
  • София
  • Мнения: 210
Аз вчера правих шоколадовите сладки с фъстъчено масло и сладките с капучино и марципан. Голяма борба падна и за капак прегорих последната тава.  Sad 
Направо сили не ми останаха вече и приключвам със сладкоправенето.
В хладилника отлежават:
-щолен
-медените звезди на Мишел
-бонбони Рафаело
-звездите с шоколад и капучино
-шоколадовите бисквитки с фъстъчено масло
-марокански сладки (с фурми и стафиди)
И ванилените кравайчета правих, но ги изядохме  Embarassed

# 712
  • Мнения: 850
момичета , колко дни издържат шоколадовите бисквити Трюфел ? Примерно утре рано ли ще е ако ги направя за коледа ?

# 713
  • Мнения: 81
Много бих искала да споделя с Вас баклавата, която майка ми правеше всяка година за Коледа.
Пренос рецептата и в моето семейство, много се харесва и естествено я направих и за Коледа.

Баклава
За тестото
1ч.ч. счукани орехи
4 яйца
1ч.ч. кристална захар
2ч.ч. брашно
1 бакпулвер
2 ванилии
настъргана кора от 1/2 лимон

1 пакет кори за баница /Фамилия, Белла и т.н./

Всичките продукти за тестото се объркват в една купа.
1 пакет кори за баница се разделя на 2 /или се прегъва на две както аз правя/ и между корите се изсипва тестото.
Пече се на 180 градуса за около 20мин.

1 пакет масло /125гр/ се препържва.
Изпечената баклава се нарязва на пърчета и се залива с маслото.

За сиропа
4ч.ч. вода
2 -1/2 ч.ч. захар

На слаб огън докато захарта не се разтопи.

Баклавата седи 2 дни суха /без сироп/ на 3 ден я заливам със сиропа и на Коледа я ядем!


# 714
  • София
  • Мнения: 1 462


 offtopic  Хора, полудях по този сайт. Невероятен е   bouquet  bouquet  bouquet

# 715
  • Мнения: 400
А шаблони за къщичките от медено тесто от къде взимате?

# 716
  • Мнения: 305
Стахотни сте момичета! На мен вече започна да ми идва в повечко с тези сладки. Сега обаче ще направя Какаовите бисквити с фъстъчен пълнеж и исках да питам lightblue дали е доволна от Сладките с орехи и канела? Искам и малко бонбони да направя, а и нещо соленичко. Много обичаме соленки....... Май няма да успея с всичко  Tired

# 717
  • Мнения: 45
момичета , колко дни издържат шоколадовите бисквити Трюфел ? Примерно утре рано ли ще е ако ги направя за Коледа ?
Съхраняват се в затворена кутия на хладно място. НО, искам да ти кажа да сложиш 250гр.брашно, а не 210гр както е по рецептата(защото ще ти се разтекат).Аз първо спазих рецептата и така станаха, след това ги направих с 250гр и станаха ОК

А шаблони за къщичките от медено тесто от къде взимате?
На първа страница: http://www.pastrywiz.com/cakes/gingerbreadhouse.htm

Последна редакция: сб, 19 дек 2009, 13:12 от apgrigorova

# 718
  • Мнения: 22 867
А шаблони за къщичките от медено тесто от къде взимате?

Шеки, ето къщичка стъпка по стъпка, има и шаблони с размери, просто трябва да съобразиш с твоите размери на къщичката. Чертаеш си ги с линийка.

# 719
  • Мнения: 400
А шаблони за къщичките от медено тесто от къде взимате?

Шеки, ето къщичка стъпка по стъпка, има и шаблони с размери, просто трябва да съобразиш с твоите размери на къщичката. Чертаеш си ги с линийка.

  bouquet
Благодаря!
Миналата година си бях разпечатала шаблон от темата, но сега не го откривам. Нищо и така ще се справя!

Общи условия

Активация на акаунт