Бременни и майки от проблемното 2009 - десета част

  • 29 886
  • 724
  •   1
Отговори
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 676
С вяра и надежда, че скоро пак ще са в нашите редици
Скарлет, Мари Рус, Кюбит, Николина-Пиколина и Лора33!


С пожелание за прекрасен Коледен подарък - Анжела и Ева на Аарвен, и Борислава на Комикс, скоро да са в техните прегръдки!


Изпълнени с вяра, че нови момичета ще се присъединят към нас! Praynig

Предишни теми:

Бременни и майки от проблемното 2008
Бременни и майки от проблемното 2009
Бременни и майки от проблемното 2009 - втора част
Бременни и майки от проблемното 2009 - трета част
Бременни и майки от проблемното 2009 - четвърта част
Бременни и майки от проблемното 2009 - пета част
Бременни и майки от проблемното 2009 - шеста част
Бременни и майки от проблемното 2009 - седма част
Бременни и майки от проблемното 2009 - осма част
Бременни и майки от проблемното 2009 - девета част

Събрана информация и предоставена любезно от Кюбит! Hug

Поставяне на хепаринови инжекции

Също
Поставяне на инжекции със сухо вещество
поставяне на инжекции със субстанция

Калцифицирана (старееща) плацента

Внимание! Форумът НЕ е лекар. Възможно е информацията тук да е непълна или неточна. Моля, прочетеното тук, както и съветите на потребителите да се приемат само информативно! Не предприемайте каквото и да е самолечение, защото може да има тежки последици! Консултирайте се с вашия лекар!

След трансфера
Кога най-рано да направя тест за бременност?
Какво се случва след ембрио трансфера?
Гестационен календар
Изчисляване на гестационни седмици през бременността
Прогестерон през бременността

Съвети
Анемия и бременност
Обезводняване и преждевременни контракции
Магнезий и контракции
Подути крайници (едем) по време на бременност
Запек и разхлабителни през бременността
Каква храна да избягваме по време на бременността?
Листерия и листериоза

Евентуални проблеми
Редукция при многоплодна бременност
Извънматочна бременност след ин-витро
Спонтанна загуба на плода в първия триместър
Калцифицирана (старееща) плацента
Стероидна терапия при преждевременно раждане
Недостатъчност на маточната шийка
Окситоцин, раждане и други потайности

Патологична цитонамазка по време на бременност




Весели празници на всички и с пожелание за леко раждане на Чоузи, Хоуп, Катринг, Бела

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 13:19 от Geia

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Цоп първа!
С нетърпение чакаме много нови бъдещи мами и бебчета   bouquet
За бебетата на комикс и Аарвен  Praynig

# 2
  • Мнения: 1 250
Гея, поздравления за темата. Пак си се представила блестящо.   bouquet
Крюмелхен, явно всички доктори практикуват различно. В нашата отчетна тема има момичета, които родиха 2 седмици по-рано, други броени дни преди термин.  Peace
Моята докторка казва, че 5 до 7 дни по-рано е най-добре за бебето, ако няма показания за по-ранно изваждане. Не се тревожи, ще решите, когато дойде момента. Бебетата след завършена 37 г.с се водят  full-term, но знаеш, че и това е относително.  Hug

# 3
  • Мнения: 419
Гея и от мене, поздравления за темата!
Момичета, живи и здрави да я докараме до финала, вие сте прави, тогава най-добре ще се прецени, просто бяхме на инфовечер с мъжа ми вчера в една от клиниките, които съм си избрала,така информативно, и те лекарите, знаете ги, това е така по правило, това иначе, и аз реших да ви попитам как е или е било при вас. Hug

# 4
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ама много се радвам колко "плодовита" се оказа тази тема Simple Smile. И друг път съм го казвала - когато се реши да има такава тема в този подфорум (2006г), имаше толкова малко момичета, които да пишат в нея.
Момичета, които все още се борите, чакаме ви!  Hug

# 5
  • Мнения: 518
ГЕЯ, поздравления за темата, наистина си се представила блестящо както винаги  bouquet
И тук за малките беб4ета на КОМИКС И АРВЕН Praynig Praynig Praynig
И разбира се успех и вси4ко най-хубаво на бъдещите май4ета, които съм сигурна 4акат с нетърпение появата на  newsm30 newsm30 newsm30.Стискам палци , моми4ета :hug

# 6
  • Мнения: 3 294
Геа , мерси за темичката  Hug Hug

Грацийка , страхотна е малката Пресияна , много е красива  Heart Eyes Hug

Крюмелхен , моето секцио беше назначени 16 дни преди термин , заради лоши тонове на бебето и големината на плода  Rolling Eyes Както момичетата са ти казали всичко е относително  Peace

Бела , радвам се за добрия Доплер , ще изкарате до 10-ти януари , сигурна съм  Hug

Вали , много е усмихнат Георги , много прилича на теб , отново ще кажа  Hug

# 7
  • Мнения: 3 246
Гея, благодаря за темичката Hug

# 8
  • Мнения: 1 768
Ето ме и мен  Laughing не съм се отчитала от доста време  Embarassed
Грацийка ,  - малката е прекрасна  Heart Eyes Hug
В неделя бяхме при док , бебка е станала 1083 гр и върви едричка за сега.Водих и таткото , та тя му се изплези и нашия литна от кеф  Laughing Продължаваме да чакаме март и да се крепим . Нищо ново под слънцето - зор ми е вече , а усещам как ще ми стане още по голям зора  Wink
Геа , темата е прекрасна - благодаря мило  Hug Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 091
Маринексче, браво на бебка  Hug голяма става вече. Зора няма да го разбереш покрай приготовленията, толкова е ангажиращо и вълнуващо. За мен последните 2 месеца минаха най-бързо, преди това времето беше спряло  Wink.

Гея, много благодаря, че се грижиш за темата. Двете с Кюбит сте свършили чудесна работа  Hug.

Минди, сега ще им е по-скучно на мъниците, друго си беше лятото по цял ден навън  Grinning.

Грация82, чудесно момиченце си имате, сладуранка  Heart Eyes.

Вали, ама много смешен този дядо Коледа, Жорко е страхотен чаровник. Аз пък родих на твоя термин  Wink. Важното е, че всичко е наред, аз помня, че ти ни изненада по-рано, но той бебчо си знае най-добре  Hug.
 
Честити месечинки на Преси, Габчо, Мила и Ивчо на Стеф, да са ви здрави дечицата    bouquet.

Чоузи
, ще чакаме твоята специална темичка до броени дни. Може пък бебка да ви изненада с размер и Мимито я чакахме мъничка, а тя ни изненада с цели 3700г. 2 седмици преди термина  Peace.

# 10
  • Мнения: 2 259
Гея ,прекрасно оформление! Hug
Хайде някой да сложи някое коледно джудже и тук ,че да не лепвам пак нашия! Joy

# 11
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
Вали, позволих си да разгледам снимките на Жори - ама той е невероятен сладур. Бузките направо ще му капнат - като две големи капки мед са  Joy hahaha Joy Жалко че като порасват децата и губят от бебешката си пухкавост. Моята племенница беше същата - цялата бузки и гънки и майка и и казваше - Сумистчето на мама, а ела да я видиш сега - вече осем годишна е едно кльощавко танцьорче - на леля зайчето хубаво  Wink

# 12
  • Мнения: 2 382
Гея, благодаря за темата Hug!
Наистина е невероятно- до миналата година имаше по една тема годишно, а сега започваме десетата Simple Smile.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Хайде запис и от мен  Hug
Гея,благодаря за темичката  Hug
Пожелавам си през новата 2010 като влизам в тази тема да виждам все повече нови момичета  Praynig Praynig Praynig
С пожелание Анжела и Ева на Аарвен, и Борислава на Комикс, скоро да са при родителите си  Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 09:08 от zabche

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Ама много се радвам колко "плодовита" се оказа тази тема Simple Smile. И друг път съм го казвала - когато се реши да има такава тема в този подфорум (2006г), имаше толкова малко момичета, които да пишат в нея.
Момичета, които все още се борите, чакаме ви!  Hug
И аз много се радвам на темичката, дано все повече бебчета се показват тук.
Кайрен, помниш ли 2006 имахме 1 тема за цялата година, чак като почна новата година бяхме забравили да отворим нова тема. А гледай сега какво става  Grinning прекрасно е!
Аз продължавам да ви следя с тайната надежда скоро пак да пиша активно тук.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт