Машина за хляб-28 част

  • 52 362
  • 736
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 883
МАШИНА ЗА ХЛЯБ
28 част


ПРЕДИШНИТЕ ЧАСТИ НА ТЕМАТА:

  1       2       3       4       5       6       7       8       9      10

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20

21    22    23    24    25    26    27    28    29    30


УМОЛЯВАМЕ ВИ!

НЕКА СЕ КОНЦЕНТИРАМЕ САМО ВЪРХУ РАБОТАТА С МАШИНАТА ЗА ХЛЯБ.

ДА СЕ СТРЕМИМ ДА ИМА ПО МАЛКО ОФФТОПИК И СПАМ ЗА ДА НЕ РАЗВОДНЯВАМЕ ТЕМАТА И ДА МОЖЕМ ДА СЪБЕРЕМ ПОВЕЧЕ ПОЛЕЗНИ НЕЩА В ЕДНА ЧАСТ.

ИЗПОЛЗВАЙТЕ ЛИЧНИТЕ СЪОБЩЕНИЯ ЗА ВСИЧКО ДРУГО, КОЕТО НЕ Е СВЪРЗАНО С РАБОТАТА С МАШИНАТА ЗА ХЛЯБ.



РЕЦЕПТИ И СЪВЕТИ:













ЕРДИНЧ ВИ СЪВЕТВА КАК ДА ИЗГЛЕЖДА ТЕСТОТО:

 
    прекалено сухо         прекалено мокро                 OK

                                





Вертикален контейнер

     


Хоризонтален контейнер

 



Последна редакция: чт, 25 фев 2010, 11:56 от дядо хаджия

# 1
  • Мнения: 549
Благодаря за темичката  bouquet

Хайде и тук да си пусна питанката/дано да не досаждам.Но ми е доста притеснено,че така си свикнах с нея/


И аз от година и нещо ползвам хлебопекарна "Аляска" почти всеки ден. Досега бях доволна,но днеска реших да си я пусна отново и нещо се скапа/не ще да се върти бъркалката,съответно и осчицата под контейнерчето/.
Някой да е имал същия проблем?

Извинявам се  за спама
 

# 2
  • София
  • Мнения: 1 176
Дядо хаджия мерси за темичката   bouquet
svetlaibobo мила върни се в предната тема там са ти отговорили,ако ти е в гаранция все още на сервиза се обади.
Да отговоря и на Каприз,няма конспирация между мен и Дядо Хаджия.Не искам да копирам какво сме си писали,все пак е редно да отговори Дядо.Аз му предложих сам да го напише в инструкции,за такива смотли като мен  hahaha.Дано не ми се обиди,но ще поясня какъв съвет ми даде той.Да активирам маята с част от течността и 1 с.л. захар и 4-5 с.л. брашно на 13 програма.После да добавя останалата част от продуктите,да пусна на 13 програма пак и да следя тестото.После само пекох,рецептата е същата на която аз се провалих,само че намалих сухата мая(ползвам суха френска).Точно това е бил и проблема,маята е силна и е много като грамаж,ако не ми бе казал къде бъркам с гаранция аз щях да я мятам тая машина и да си меся пак на ръка  Mr. Green .Това е чалъма,друго няма.Пак Благодаря на Дядо,много е ценен и наистина е Номер 1   bouquet

# 3
  • Мнения: 9 776
дядо хаджия, благодаря ти  bouquet!

За да не е прост спам, ви показвам едни много вкусни диетични бисквитки, които ми замеси машинката разбира се Laughing.

# 4
  • Мнения: 767
Огромни благодарности на дядо хаджия за новата и още по-добре оформена тема! newsm51
polin_a , може ли рецептичката за вкусните бисквитки newsm17

# 5
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Петушка,поздравления за усуканките ти,страхотно изглеждат.  bouquet
дядо хаджия,хиляди благодарности,че ни оформяш темичката много красиво.  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 214
Цитат
Дано не ми се обиди,
По принцип не е от обидчивите.
Честито ни темичка, дано да скопосам нещо на новата си машина и да имам с какво да ви се хваля  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 745
Да не е само запис,снощи правих хлебчето с ементал,като сложих обикновен кашкавал,добавих шарена сол,пипер,чесън...Стана супер!Забравих да снимам обаче!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
петушка, много са хубави кифличките!
polin a, много апетитни сладки.

# 9
  • Мнения: 52
Мерси за новата темичка   bouquet
Много вкусотии да си направим Simple Smile
Искам да ви попитам мисля да направя хляб с Грахам. Можете ли да ми помогнете с рецепта  Praynig

# 10
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Дядо Хаджия   bouquet
Полинка, ще споделиш ли рецептата за диетичните сладки?

# 11
  • София
  • Мнения: 7 883
Мерси за новата темичка   bouquet
Много вкусотии да си направим Simple Smile
Искам да ви попитам мисля да направя хляб с Грахам. Можете ли да ми помогнете с рецепта  Praynig

Проверихте ли в темата за рецептите от първия пост.
Ако Грахама ще е добавка вижте и мнението на Ердинч в съветите на майсторите за пропорциите на добавките спрямо общото количество брашно.

# 12
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 441
   Привет на всички майсторки и на БАШ МАЙСТОРА

   оставих ви преди месец на 23 част и ви загубих дирите, че компа беше на ремонт.Как ще смогна да прегледам всичко като на ден пишете по 10 стр., а не искам нищо да изпусна, че то занаят лесно не се прихваща....

      моят скромен опит за ръжено пшеничено хлебче,на което много се радвам

        

        

# 13
  • Мнения: 2 591
цоцоланке, и аз се радвам да се засечем пак из форума - нямам време напоследък хич за него Blush Blush Blush

аз продължавам да се чудя за това домо....

то аляска да не би да е по-хубава марка newsm78 все са кучи, пък и на тази цена - 100-тина лв....

конкретния модел има 12 програми, 700 вата е, 1 кг., бъркалка, поддържа хляба топъл до 1 час, регулира препичането на коричката, подвижна форма за лесно почистване  newsm78 newsm78 newsm78

моля ви, кажете ми какво мислите, след като вече използвате уред за печене на хляб и сте по-наясно

# 14
  • София
  • Мнения: 7 883
цоцоланке, и аз се радвам да се засечем пак из форума - нямам време напоследък хич за него Blush Blush Blush

аз продължавам да се чудя за това домо....

то аляска да не би да е по-хубава марка newsm78 все са кучи, пък и на тази цена - 100-тина лв....

конкретния модел има 12 програми, 700 вата е, 1 кг., бъркалка, поддържа хляба топъл до 1 час, регулира препичането на коричката, подвижна форма за лесно почистване  newsm78 newsm78 newsm78

моля ви, кажете ми какво мислите, след като вече използвате уред за печене на хляб и сте по-наясно

Ами то всеки си е свикнал с неговата си машинка, така че всеки ще си хвали неговата. Доколкото имаме общи впечатления тук само от Мулинекс 2000 за сега има оплаквания по изпичането отгоре.

Така, че затвори очи и първата машинка, която ти се появи като образ си я купувай и това е.

Общи условия

Активация на акаунт