Бременни майки в чужбина - 25 тема

  • 22 597
  • 721
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 914
Бременни чужбински мами



2010 година


Януари:

Victorita - Англия, 1ва бременност => на 21.01.2010 роди бебе Кристиян     party006

Ivеntse - Франция, 1ва бременност => на 23.01.2010 роди бебе Моника     party006

Каролина - Канада, 2ра бременност => на 24.01.2010 роди бебе Габриела   party006

Verinka - Франция, 1ва бременност => на 27.01.2010 роди бебе Димитър   party006


Февруари:

DODOT - Испания, 2ра бременност, 14.02.2010

Marinela_flo - Испания, 3-та бременност => на 25.02.2010 роди бебе Ира Марина     party006

Vasilia - САЩ, 1ва бременност => на 27.02.2010 роди бебе Вилиан     party006  


Март:

Iva* - Германия,  2ра бременност => на 04.03.2010 роди бебе Емилиана   party006

Tink - Германия/Англия, 1ва бременност => на 05.03.2010 роди бебе Дара   party006

Renata2002 - САЩ,  1ва бременност => на 10.03.2010 роди бебе Вивиан и бебе Лили   party006

Old Sport - България/Гърция/Англия, 1ва бременност => на 26.03.2010 роди бебе Ребека   party006

Maggy77  - Холандия, 2ра бременност => на 30.03.2010 роди бебе Томаз Йозеф   party006


Април:

kat31 - Франция => роди бебе Александър  party006

Regina - на 16.04.2010, роди бебе Макс  party006

*Iman* - България/ОАЕ, 2ра бременност => на 26.04.2010 роди бебе Nahyan party006

bubona - Испания, 1ва бременност, на 27.04.2010 роди бебе Виден party006


Май:

Ell - Англия, 2ра бременност => на 07.05.2010 роди бебе София  party006

hunichka - САЩ, 1ва бременност  =>  на 27.04.2010 роди бебе Евелин Кристина  party006

Mentha - Израел, 1ва бременност => на 09.05.2010 роди бебе ...   party006

gergamagt - Великобритания  => на 08.05.2010 роди бебе Ева   party006

Бюти - Швейцария, 2ра бременност на 11.05.2010 роди бебе Едуард     party006

sunshine_83 - САЩ,  1ва бременност,  stork-girl 21.05.2010

Tinaina - Германия, 2ра  бременност => на 04.05.2010 роди бебе Александър party006


Юни:

NancyB - Германия, 1ва бременност, 09.06.2010

chouchou - Франция, 1ва бременност


Юли:

bobi40 - Франция, 1ва бременност,  stork-girl 05.07.2010

Бяла лястовица - Германия, 2ра бременност  stork-boy 12.07.2010

Juturna - САЩ, 1ва бременност,  stork-girl 13.07.2010

Journey - САЩ, 2-ра бременност,  stork-girl 15.07.2010

Siiu - САЩ, 1-ва бременност,  stork-girl 15.07.2010

Clairette -  САЩ, 1ва бременност,  stork-boy 19.07.2010

marittaa - Швейцария, 2ра бременност,  stork-boy 26.07.2010

Sorceress - Англия, 1ва бременност, 30.07.2010


Август:

bebolinka82 - Англия, 1-ва бременност, stork-boy 07.08.2010

Rally_Y - Испания, 2ра бременност,  stork-girl 08.08.2010

chelseasw6 -  Англия, 1ва бременност,  stork-boy 10.08.2010

basis  - Гърция - 2ра бременност

madame - Франция,  2ра бременност,:stork-boy: 20.08.2010

mickey_82- САЩ, 1ва бременност, stork-boy 21.08.2010


Септември:

water4e - Словения, 1ва бременност, 05.09.2010

Ivelina_Sh - САЩ, 1ва бременност, 22.09.2010

sterretje - Холандия, 2-ра бременност,  stork-girl 26.09.2010


Октомври:

Milla Elaine - Холандия, 2-ра бременност, 14.10.2010

tsvelichkovа - Англия, 1-ва бременност, 16.10.2010

звездичка - Холандия, 2-ра бременност, 25.10.2010

GI - Англия, 3-та бременност, 25.10.2010


Ноември:

lammah - Гърция, 1-ва бременност, 05.11.2010
mimkis - Израел, 1-ва бременност, 05.11.2010



Декември:

swetla99 - Англия, 1-ва бременност, 11.12.2010

Madame Z - Швейцария, 1-ва бременност, 16.12.2010




Полезни линкове
pacifierПренатална диагностика
pacifierРеферентни граници на кръв и урина
pacifierФормула за теглото на плода
pacifierСъбиране и съхраняване на стволови клетки
pacifierВашето дете в реално време
pacifier3D ехограф
pacifierДА или НЕ... или какво трябва да съблюдавате преди и по време на бременност



easterМомиче или момче, открийте го сами! Гаранция 50 на 50!:






Стари теми:
Бременни чужбински мами - 24
Бременни чужбински мами - 23
Бременни чужбински мами - 22
Бременни чужбински мами - 21
Бременни чужбински мами - 20
Бременни чужбински мами - 19
Бременни чужбински мами - 18
Бременни чужбински мами - 17
Бременни чужбински мами - 16
Бременни чужбински мами - 15
Бременни чужбински мами - 14
Бременни чужбински мами - 13
Бременни чужбински мами - 12
Бременни чужбински мами - 11
Бременни чужбински мами - 10
Бременни чужбински мами - 9
Бременни чужбински мами - 8
Бременни чужбински мами - 7
Бременни чужбински мами - 6
Бременни чужбински мами - 5
Бременни чужбински мами - 4
Бременни чужбински мами -3




Последна редакция: нд, 30 май 2010, 15:06 от звездичка

# 1
  • Мнения: 108
Първааааааааааааааааааааааа Party

Звездичке,данкееееееее !  Wink

# 2
  • Мнения: 3 241
Хоп запис и от мен Simple Smile

Чакаме първите майски бебета. Айде утре е 05.05 чуден ден за рожден ден (от личен опит знам Joy)

# 3
  • Мнения: 2 369
хайде и аз да се запиша Grinning

# 4
  • Мнения: 7 914
Момичета,
 да ви подскажа за една много интересна тема, за която най-нахално се записах  със"запис" Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=465408.0

# 5
  • Мнения: 628
Влизам да видя за бебета, но още няма!

Мерси, Звездичка за темичката! Тинк ни е писала, но в старата след теб Wink

Аз се сдобих с 3 болезнени дълги контракции днес (за 2 часа), после нищо ... Сега съм спокойна, но ме боля много корема ниско днес. Пиша от телефона и малко ми прави мизерии ;-(

Хайде до скоро!

# 6
  • Мнения: 259
Хоп троп и аз да се запиша в новата тема.
Тинаина вси4ко Ще бъде наред. Ще стискаме палци на 6 май вси4ко да мине леко и безпроблемно.
Да ви кажа и при мен новостите. В4ера отново полу4их кафяво те4ение, като при свършване на цикъл и ходих до спешното. Този път ме слагаха на монитор за следене на тоновете и контракции, съответно нямам никакви контракции. После гинеколожката ме прегледа и на видеозон и дори ме прегледа от долу, и за моя радост вси4ко е наред. Е да, но така и не ми стана ясно защо ве4е втори път се полу4ава това. Сега пак трябва да лежа докато ми спре, което по4ти стана. Така хем се плаша, а после като ми кажат 4е вси4ко е наред, се 4уствам глупаво Rolling Eyes.
Боби в4ера като ме вклю4иха на монитора се сетих за теб. Мом4ето което го направи ми каза, 4е апарата е пригоден за след 7мия месец и ако не се 4уят тоновете на бебето да не се Шашка, важно е да засе4ат контракции дали има. Благодарна съм 4е ме предупреди, 4е сигурно Щях да се побъркам.
Мента, Бюти, Елл стискам палци и о4акваме новини.
Гаца Баца (марита) нещо май тези дни не си в настроение, не си ти просто Laughing. Как мина купона за рождения ден?
Звезди какви са тези детски болести, ужас. Аз каквато съм паника сигурно постоянно Щях да и меря температурата. Thinking
Лястови4ке 4естито коли4ка. И аз се записвам в клуба на благородно завиждащите ти за свекито. Моята най хубавото и е 4е си е в Бг и се виждаме рядко. Ина4е да се сети да купи нещо да вну4ка си, няма такова нещо, тя си има вси4ко и не и се купува дори един кроасан или кубети(давам ги за пример защото малката ги оби4а много и тук ги няма). Но най доброто е от миналата година, детето си беше с родителите ми в Бг 2 месеца, а те я видяха само 3 пъти и то защото девер ми им я заведе. А живеят на 6 км. от родителите ми, да не говорим 4е и по телефона не и се обаждаха. Та така, Щастливка си с такава свеки.
tsvelichkovа сигурно е много изнервящо положението с тези несъобразителни хора. В къщи пък мъжо е директният и не си по-плюва да каже какво мисли и кой Ще обиди, а аз все се притеснявам да не засегна някои.  ooooh!
Ели как сте мила? Казаха ли ти къде Ще раждаш в Барселона или Тарагона.
Мадаме 4естито за добрите резултати от теста за диабет.
На вси4ки които не съм споменала много  Hug Hug Hug. Отивам да търся нещо интересно по телето.

# 7
  • Мнения: 2 185
Да взема да се запиша, че да не изтърва някоя гореща новина  Party .

# 8
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Благодарност, Звезди!   bouquet  вместо "запис"  Grinning

Темата за еко-бременуването и аз я следя. Между другото - търся слънцезащитно средство за новородено, ако имате някакви идеи, защото кремовете не се препоръчват до 6-я месец...


А чели ли сте тази статия: Почти половината бременни българки пушат?
Аз бях в шок, възможно ли е това?

Рали, важното е, че не са открили никаква нередност  Peace
Може да е зацапване от сексуален контакт...  Thinking



# 9
  • Мнения: 2 369
Rally_Y чак купон силно казано.хайде ще си призная без бой. оклепах торатата.не стана,сметани се пресякоха,а нямаше време...имах три часа до гостите и стана мътна и кървава,но....взехме компромисно решение.моя мъж отложи гостите (той и без това много работи и през седмицата не рпавим купони),та ще правим в събота,но....аз все пак направих по=късно торатата де и си бяхме само двамата,но...аз така си и исках първоначално Grinning незнам как се слагат снимки тук....иначе я сложих в общия ни албум в юлската тема...абе като за пръв и почти катастрофален път стана повече от добре,а и на вкус е хубава Grinning та така....партито е в събота хахаха...мале голям съм шемет. а моя мъж с еоправдал с контракцийте ми.на него вече му стана много удобно така...като има д аотлага срещи нещо с някой веднага ме закичва с контракций...ще ни липсва мойта бременност после май,май хаххаха

за свекървите на мен моята не ми е първа,но е чудесна! първата беше свекървище ужасно и много се радвам,че се оттървах до някъде от нея,но...не напълно Mr. Green сегашната ми е добра.тя живее далече от нас,но и близо да беше пак нямаше да ми пречи,защото има толкова много внучета,че и две от дъщеря и...едва ли ще е толкова ентусиазирана да ми помага на мене Mr. Green обаче сега ще ни купи и ушие бебешките перденца,с което ни спестява една значителна сумичка и главоболия Mr. Green

иначе аз съм вяла да....едно,че времето е супер скапано,друго,че вчера с тия мои торти се нервирах  исега искам да релаксирам малко и трето=набарах си една любима игра на компа и цял ден (след като позабърсах вкъщи) си цъкам Grinning ма иначе и аз надничам да гледам за тръгнали бебоци тук  Heart Eyes

мента
да доста е гнусно.представям си за непушачки как изглежда щом за мен,която пушех преди изглежда така гадно.вече не пуша,а и немога.абсурд да сложа тази отрова на детето.ми то ми е съвестно дори да си го помисля.и в нас никой не пуши...не помирисвам дори.явно съм годна за майка вече Mr. Green

Последна редакция: вт, 04 май 2010, 20:47 от Гаца Баца (марита)

# 10
  • Мнения: 628

А чели ли сте тази статия: Почти половината бременни българки пушат?
Аз бях в шок, възможно ли е това?


Не само е възможно, ми е истина...това е едно от първите неща, заради които имаше големи спорове в месечната ни тема ... ужасно е! "Лекарите разрешавали до 4 цигари на ден"...като ги забухаш, 4 залепени да видят! Няма оправяне...Аз и тук съм виждала, имам и позната такава, но май БГ сме първенци! Много жалко.

Марита, не се ядосвай, нали вкусна е станала тортата? Следващия опит ще е по-успешен, Клер може да те посъветва за някоя хитрина! Аз виждах нейните творения, просто ... миам миам миам!

# 11
  • Мнения: 2 369
боби да не искаш да кажеш,че някоя от "наще" хубостници в юлската е защитавала и оправдавала пушенето по време на бременност? малееееее ужас. незнам,ама тук при мен,а и про вас предполагам (то е еднакво) си е доста грозно вече и НЕбременна жена да пуши. обаче в българия яко си ги смучкат тия пущини. то и аз сега понякога сънувам,че пуша и понякога ми се припушва,но....знам,че отказването на цигарите трае около две години и не се предавам.няма да ги пуша никога повече. иначе тортите на клер ги гледах аз,ама за такива има много още да почакам докато почна да правя хахахаха...къде бе Mr. Green

# 12
  • Мнения: 233
Да се метна и аз тук. Wink

Бобиии, рано ти е още за болезнени контркации.  Naughty Почивай си много, докато не отшуми всичко!  Hug

Рали, дано наистина е безобидно това течение.

Мента, и на теб една голяма  Hug

Айде утре е 05.05 чуден ден за рожден ден (от личен опит знам Joy)
Даааа, страхотен ден е!  Wink

Аз много искам този път раждането ми да започне естествено, без да се налага да ми го предизвикват. Искам да видя просто дали ще има разлика. То предното ми предизвикване беше съвсем нищожно всъщност (някаква вагинална таблетка само), никакви системи или подобни, мехурът ми сам се пукна, но все пак...

# 13
  • Мнения: 2 369
бюти моите контракций са болезнени винаги.даже забелязвам още по=болезнени са станали напоследък,но то логично...по=голяма матка и по=добре ги усещам.иначе лекарите викат "това не е добре,това не е добре" (че ме болят),но не откриват и нищо нередно.само викат да лежа повече и това е.и аз вече се збърках.дали за мен болка е едно,а за другите друго или просто съм збъркана природно........ама си ме болят ,като при цикъл. като ме стегне и даже доста неприятно напоследък...направо си охкам.
ами прави сексче,чисти,подскачай,прави всичко,което искаш да правиш и може да тръгне спонтанно де.аз нямам търпение да дойде 36 седмица и да почна обратния на сегашния процес=спиране на магнезия,чистене,бърсане..абе всичко!

# 14
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Звезди благодарство за новата тема  bouquet
Рали дано е наистина нещо безобидно.
Бюти и аз искам да почна естествено, ако може, на мен ми изтекоха водите, но нямах никакви контракции първият път чакаха ме 52 часа, но не тръгна Mr. Green беше му добре в корема ми явно.
Гаца Баца ти коя игра играеш аз съм голям фен на компютърните игри.

Общи условия

Активация на акаунт