Флейвър Уейв Турбо Овън и сие - 2

  • 78 003
  • 741
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 880
КОНВЕКТОРНИ МИНИФУРНИ

2 ЧАСТ

# 1
  • Мнения: 331
Хайде и тук да се запиша Hug . Сега се прибирам да опека пак чушчици с яйце и сирене, че снощи много им хареса на моите вкъщи.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
 Hug

# 3
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ДЕДЕЕЕЕЙ Hug
Какво виждат очите миииии. Връщам се от Морска гара и сЪ кЮфкам тука, и гледам една прекрасна тема измайсторил Деде. Благодаря ти от сърце!!!

# 4
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Направу да тий  кеф да са юрнеш в новата част. Дедо Хаджи майсторуваш чудесни рабути благодаря и от мен. Hug

Последна редакция: пт, 21 май 2010, 23:09 от Angela61

# 5
  • Мнения: 42
Деде благодаря ти за прекрасната тема. Не знам защо но до сега нещо не можех да вляза но сега вече съм тук.БЛАГОДАРЯ  Hug Hug

# 6
  • Мнения: 2 180
А аз тази вечер свърших една хубава работа- разглобих капака и го изчистих хуууубавичко с препарат за фурни /особено решетката/. Сега остава и да заработи като го включа утре.  hahaha
Пекох риба и стана леш вътре.  Sick Нямаше начин да се изчисти по друг начин. Досадно е да хвърлям накапалата в тавичката мазнина, да търкам скарите....Което ми напомни- абе вашите скарички от много търкане станаха ли червено-оранжеви....все едно са с медни примеси. Чак се чудя при висока Т дали не отделя някакви отрови, защо така стана, не знам. Ама и аз яко търкам, през ден.  Laughing

# 7
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Деде, мерси за новата темичка   bouquet
На моите решетки им няма нищо, още са си сребристи  newsm78. А за капака не смеех да го разглобя, но ако твоя прпработи ще действам и аз  Mr. Green

# 8
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
Скарите ми все още са като нови.Ама покрай фурничката големи канибали станахме-месо се пече на поразия във всякакви варианти...
Хаджия,благодаря за темичката.

# 9
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Моите скарички са си като нови и много лесно се мият. Няма нужда да търкам. Засега и капака ми е чистичък. Докато е топъл и си го минавам със гъбката и нямам нагар.
Аз днеска готвих постничко

# 10
  • Мнения: 1 167
И какво .... аз май съм последна.
Да се намеря и аз на приказка... скарата и стъклената купа ги меткам в съдомиялната. Много добре ми се изчистват там  Wink

# 11
  • Мнения: 239
Здравейте отново и от мен.Първо понеже някой питаше да кажа,че на моето Елитче пише,че е произведено  в Китай.Относно рецептите в приложената книжка мога да кажа,че най-полезното е приложената таблица кое за колко време се пече и на каква температура,а подправките естествено са по ваш вкус.Пробвах да изпека мусака от тиквички с кайма.Стана много хубаво,но с уговорката,че всички продукти бяха предварително запържени.Иначе незнам дали щеше да стане.Вчера изпеках две скумрии.Поставих ги на горната скара за 15мин.Отдолу поставих една тавичка да капе върху нея.Е,по-вкусна риба не бях яла.Стана много бързо,изключително хрупкава и най-важното в къщи почти нямаше миризма.Фурната не се изцапа въобще.Капака остана абсолютно чист,а си мислех,че ще бъде целия напръскан.Скаричката се изми много лесно,а в тавичката имаше няколко капки.Ама много съм доволна.Аз спазвам режима на Дюкан и реших да си изпека дюканско хлебче в тефлоновата форма за кекс.Ако знаете каква красота стана и пак само за 15мин.И да добавя много вкусно.Досега не си правих хлебчета,защото не ми се пускаше голямата фурна  и да чакам дълго да загрее,че да пече...
Ами какво да ви кажа,въобще не съжалявам,че си я купих,върши страхотна работа,много е удобна,минимално чистене...с две думи продължавам с експериментите.

# 12
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен. Грабнах и аз едно елитче JR-777  от Метро, за 88 лв. от промоцийката. Имам няколко въпроса към колежките с такава фурна :
1. Може ли да се нагласи 225 градуса,понеже при мен от 200 направо светва диода на 250. По средата не иска. Дали моята е повредена или и при вас е така ?
2. След като изтече времето не издава звук - при вас как е ?
3. Също така като и свърши времето вентилатора продължава да си върти и не спира ,докато не я изключите от контакта или дръжката на уреда?
4. По време на работа можете ли да смените зададените и започнати  температура,време. При мен не иска. Трябва да я изключа за да и задам нова програма. Почне ли веднъж програмата, не ми дава да и променям параметрите -градуси,минути?

Горните въпроси са с цел да разбера само моята ли ги прави тез неща- т.е. дали е повредена нещо, или е нормално това ? newsm78. Кажете при Вас как е ?

Сега я пробвам с едно кексче,по рецептата на delta. Сложих го на студена фурна,фдолна скара, 20 минутки на 200 градуса.  И още на 5 минута горе хвана коричка и тръгна да загаря.  Завих го отгоре с фолио, и сега го пека още 30 минутки, но не се е изпекло вътре, а само отвън.Отгоре даже изгоря,вътре съров,даже и след като махнах фолиото и още 5 минутки на 200 запекох. вътре си е суров ???

# 13
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ИРИНА80 wavey
Добре дошла и ти при нас  bouquet
Нямам твоята марка тендЖУрка, но не би трябвало като си свърши работата и да не спира вентилатора. Но нека да кажат момичетата със Елитчетата.
ЕЛИННА wavey
Аз тебе поздравила ли съм те за Добре дошла? Ако не съм- прощавай и Добре дошла wavey

Коктейлчета за добре дошли smile3503

# 14
  • Мнения: 331
Ирина, ще отговоря доколкото мога на въпросите ти  Hug . Смяна на градуси и време и при мен не може, след като е зададена програмата. За вентилатора не знам, защото аз моята веднага си я изключвам от контакта. За звуков сигнал при изтичане на времето също не знам-още експериментирам и все сменям времето и градусите и съответно преди изтичане на програмата изключвам машинката. Май почти нищо не ти казах, но за кекса мога да бъда категорична-стана страхотен  chef ! Продуктите ги мерих на око, пекох на 200 за 18 минути на горна скара. Отгоре си хвана хубава коричка, вътре си беше опечен, жълт-Делта, не знам от какво, но и моят кекс беше много жълт. Пекохме и тиквички-вкъщи вече ги искат само така. Нарязах ги на дебели ивици, посолих, овалях в олио и на 250 на горна скара. Аз май повечето неща все на горна скара ги слагам. Пробвахме и кебапчета и кюфтета-станаха много сочни. Притеснявах се, че няма да харесат на мъжете вкъщи, защото те са си свикнали на барбекю, но останах приятно изненадана от отзивите им. Довечера сме на пилешки бутчета, пълнени гъби и отново тиквички  Simple Smile .
Много съм доволна-бързо, вкусно, не умирисва, лесно се почиства. Ей, като реклама излезе  Joy .

Общи условия

Активация на акаунт