Флейвър Уейв Турбо Овън и сие - 2

  • 78 029
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4
  typeuu да се запиша и аз в новата темичка. Следя ви с интерес,но нещо напоследък съм я оставила моята фурничка да си почива.Днес мисля да пробвам тиквички да видя какво ще се получи  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 42
Ох вече се убедих, че със механичния таймер са по-хубави защото можеш да си увеличаваш или намаляш температурата когато си поискаш докато на тези със ел. таймера това не може да стане. Иначе Елита са по-богати от към аксесоари но със този мех. таймер ....... Rolling Eyes незнам.
 Вече се ошашавих от толкова питане,гледане и .... незнам какво си.Накрая отивам хващам първата която ми хареса на външен вид и край. Hug Hug

# 32
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 021
mama kylinar ако е само до аксесоарите те се набавят и в последствие или се пригодяват налични такива. Това е много малък проблем. Важното е другото да те устройва.

И сега един номер със чесъна. Някой може и да го знае, но аз да кажа де...
Та когато белите или кълцате скилитки чесън и после искате да се отървете от миризмата дето остава по ръцете и ножа има един много лесен и ефикасен начин. Единствено ги слагате под течаща вода и НИКАКЪВ САПУН моля. Сапуна е този дето фиксира миризмата и няма отърване след това. Ако се налага рязането на лук и чесън (което е най-честата комбинация) първо се реже едното и се измиват уредите и после другото (това при положение, че се прави на ръка и не се използват уреди специално за тези видове подправки. Но и при тях важи това правило-миризмата на чесъна се маха само с вода.

За да не ставам досадна вмъквам тук


Мусаката по нашенски дето я спретнах сегичка и още не сме я изяли  Grinning


Направих и едни варени гевреци, но не са за представяне, защото тестото ми не излезе много добро, направих един експеримент и не излезе много добре. Друг път ще показвам картинки на варени гевреци.

Последна редакция: нд, 23 май 2010, 13:32 от Angela61

# 33
  • Русе
  • Мнения: 343
Привет!
И аз се включвам в отбора  Grinning! От няколко дни ви чета, и бях се насочила към Елит, поблазнена най-вече от опцията за готвене на пара. Вчера я разгледах на живо обаче, и се оказа, че това не е допълнителна функция, а само допълнителна тавичка  Mr. Green, каквато аз имам отдавна. А и след информацията за проблема с градусите, се спрях на Оптимум. За сега не срещнах оплаквания от нея. Сега чакам мъжът ми да я донесе и запрятам ръкави! После ще докладвам резултатите.
Благодаря, за споделеният опит!

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Здравейте и от мен! От 2 дни и аз имам от тези НЛО - марка Елит от Метро. Много съм доволна, като имам предвид, че все още изпробвам различните режими в зависимост от продуктите, които приготвям. Снощи направих една измишльотина - сварена царевица и сварен грах - размесени в тавичка, направих и 3 дупки в сместа, в които чукнах по едно яйце и отгоре наредих парченца топено сирене. Олио - съвсем малко - около 1 супена лъжица. Пекох на ниската решетка 12 минути на 160 градуса - стана страхотно! Ето снимки:
В началото на печенето:




И накрая:




Имам забележка единствено към топеното сирене, че не се разтопи, а само се препече, но явно е от фалшивите.
Тавичката си я купих допълнително от магазините за 1 лв. - цената е 4,50, неръждавейка, много е тънка и е висока - за по-големи количества продукти.
Преди малко пекох филета от пангасиус - посолени и натопени в брашно, на високата решетка - направо върху нея, като отдолу сложих един капак за котлони, обърнат наопаки, за да събира мазнината и да не се цапа голямата купа на уреда - продават се също в магазините за 1 лв. - различни диаметри, като много ниски тавички. Дори си мисля, че ще станат и за печене в Елит-а. Филетата ги пекох на най-високата температура - 250 градуса, за 10 минути, но по-дебелите парчета бяха малко недоопечени, и след като извадих готовите, пуснах на още 3 минути само дебелите парчета - станаха просто перфектни, със страхотна хрупкава коричка, а отдолу се отдели толкова мазнина. Като си помисля, че преди това тази всичката мазнина сме я яли  Sick
Засега това от моя скромен опит.

Последна редакция: нд, 23 май 2010, 14:27 от Валя

# 35
  • Мнения: 0
Липсата на звуков сигнал в края на програмата и мен малко ме озадачава. А вентилаторът може би си продължава да върти и за да се изстуди по-бързо купата. На фурната ми е по същия начин-бръмчи 1 час, след като съм я изключила.
Реших да правя малко опити и ето малко ВАЖНА информацийка за Елита - направих опит с функцията "самопочистване"която се рекламира. И оставих вентилатора да върти, след като свърши времето на програмата. И за мое учудване - на 5 минута изключи вентилатора и издаде звуков сигнал за край. Така че момичета - явно звуков сигнал има, и вентилатора изключва, макар и малко по късно( при мен на 5 минута).  Само остава да установим дали тези 5 минутки са постоянни или понеже температурата бе по ниска и вентилатора върти до охлаждане до някаква температура, т.е. при по гореща фурна може и повече да върти след края на програмата, но това ще го пробвам.
А ще помоля и още някой с елитче да провери може ли да зададе в началото с бутона TEMP+  да зададе 220 градуса,че при мен прескача на 250 направо. Да знам дали да я връщам за ремонт.   

# 36
  • Мнения: 0
здравейте и от мен Simple Smile драго ми е аз съм Ива.От вчера  се сдобих с това чудо на техниката{Sapir 12l,1400W,240 V,60 H- има ниска и висока скара и щипки)... и днес след като изчетох всичко във форума(между другото... ПозДрави за всички невероятни сте и много отзивчиви) omm реших да поготвя... купих пилешки гърди, гъби, майонеза и топено сиренце... ето и рецептата:
1 тарелка пилешки гърди
2 с.л. (супени лъжици) майонеза
3 с.л. кисело мляко
черен пипер,галета,чубрица и вълшебшн вкус на око. С тази смес покрих гърдите и ги оставих на стайна Т за около 30 мин., след това ги резнах на парчета. На дъното на тенджерката, сложих фолио, за да пада там мазнината и част от сосчето.Пилето сложих на високата скара, а върху него нарязаните гъби и топено сиренце.Понеже продуктите обичат да падат, научих една хитрост, от вентилсторът продуктите падат,затова бърху тях се слага дргата скара и всичко си е наред...Стана мега вкусно... аз дето не обичам месо... много сочно и крехко и гъбките и топеното сиренце... за 30 мин. на 225 C, не съм обръщала пилето, но намалих градусите на 150...Хубав и усмихнат ден

# 37
  • Varna
  • Мнения: 2 596
 newsm68 Добре дошли на Малката Иви, Валя, Пепе, Деспинчето wavey
ВАЛЕНЦЕ Hug
Благодаря мила за споделената рецепта. А пушеното сирене и на мене във другата голямата вихрова фурна щом от време на време не ми се разтапя, значи сме улучили ментета Joy Така, че тандЖУрката не е виновна за това.
АНГЕЛЧЕ Hug
Мусакичката ти е страОтна.  Няма да питам за вкуса, щото знам, че е вкусноооо smile3508
На Малката Иви, също искам да благодаря за рецептата Hug и за акъла който ни е дала за другата скаричка, какво можем да правим със нея. Браво Ивееееее newsm10 Също така ти благодаря, че ни светна за тази тавичка. Аз ходих и си купих тефлонова, ама не от магазините за 1 левър Wink. И такава ще си купя като твоята Hug
ДЕСПИНЧЕ Hug
Картофките ги правя върху скаричките, и върху двете. Като предварително във някакъв съд ги обърквам със малко олио и ги нареждам върху скарите. То е малко игра да се нареждат върху тях но стават наистина вкусни, моите си стават като пържени. Трябва да пробвам върху дупчената тавичка или по точно върху уреда си за готвене на пара. На 200 градуса за 20 мин. Ако не ми харесат удължавам още малко, защото картофите са различни сортове. Но винаги стават вкусни.  Не забравяй със малко олио да ги оваляш
ВАЛЯ Б Hug
Бутчетата ти или трябва да ги печеш замръзени или трябва задължително да ги сложиш във марината. Иначе не става вкусно. А за телешкото знаеш, че трябва да се обработва за да стане що годе добро. Говорила съм със хора които разбират от меса и те ми казаха, че във България няма добро телешко. Аз за годините си от както готвя, съм случвало да готвя два или три пъти телешко без да е жилаво. Хем го оставям да се маринова цяла нощ и пак е жилаво. Така, че мариновай телешкото и дано ти се случи такова което става крехко. За това предпочитам да купувам телешко и да си го правя на кайма, защото после става мамата си джейс и трябва да го хвърлям.

Последна редакция: нд, 23 май 2010, 16:55 от DELTA_DELTA

# 38
  • Варна
  • Мнения: 5 547
Изчетох всичките страници на старата тема и искам да питам правили ли сте нещо от нашето бутер тесто в нея.
Ако да, трябва ли първо да се размрази?

# 39
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 021
Замразеното бутер тесто винаги трябва да се размразява предварително иначе, не можеш го огъна ще ти се начупи. После прави каквото си си наумила.

Делтичке мусаката имаше само един кусур, ма то не е от НЛО-то. То е щото бухнах картофите и доматите заедно в предварителната обработка и както се и очакваше картофите се стегнаха като пред изпит и докато умекнат що зор видяха.  Иначе си стана де ще иде Grinning

Последна редакция: нд, 23 май 2010, 17:37 от Angela61

# 40
  • Мнения: 239
Ето какво сътворих преди малко:
http://evlin.snimka.bg/other/recepti.503522.18845110
Това е солен кекс.Стана много вкусен,но за следащия път ще знам да го пека на около 180 гр,защото аз реших да включа на 200 за 20 мин и вътре съвсем малко не се изпече.Но другия път ще се коригирам.

# 41
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 021
elinna направо си върха  с този кекс smile3501 newsm10

# 42
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Изчетох всичките страници на старата тема и искам да питам правили ли сте нещо от нашето бутер тесто в нея.
Ако да, трябва ли първо да се размрази?


Когато продуктите от бутер тесто са полуфабрикат.Като банички,или някакви кроасани,аз ги слагам направо замразени във фурничката и изпичам.Стават върховни.Много се радвам и добре дошли на новите попълнения.Темичката ни се разсраства което е похвално.

# 43
  • Мнения: 239
elinna направо си върха  с този кекс smile3501 newsm10
Много ти благодаря:)
Аз също правих бутерки на долната скара за 15мин станаха идеални.Аз докато си приготвя плънката и се натуткам в кукнята то тестото се разтапя и омеква

# 44
  • Мнения: 0
 Благодаря за топлото посрещане момичетааааааааа  lovekiss за мен е удоволствие да споделя, каквото знам... (само да вметна, че няма по-вкусно от приготвено на такъв вид фурни, но нещо задължително... месо каквото и да печете, ако не е замразено, задължително го мариновайте, че иначе може и да стане като гума...тук не фурната ще е виновна, а месото....).Незнам дали сте купували от Била или Кауфланд от готовата храна (т.е. разни печива- месо), но гаджето много ги харесва...знам че се приготвят в подобни уреди, но... незнам каква е маринатата, а там е Тайната за вкуса им.Ако някой има идейка, да сподели, моля  cook Понеже много ми се готвеше спретнах едно кексче, обаче още незнам как да качвам снимки тук  newsm09 . Изпече се много добре на 200 C за 30 мин. в обикновена тефлонирана тавичка на долната скара, покрих го в началото с фолио, защото таз ТенжУрка, пече по-бавно от долу и по-бързо от горе, затова и когато е на горната скара, храната може да изгори Wink. След това го махнах фолиото, наду се и всичко беше ок.Ето и рецептата.
Сладкиш с канела:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.ч. захар
1 ч.л. сода бикарбонат
1 п. канела
2-3 ч.л. кокосово брашно
7 с.л. олио
2 не пълни чаши брашно ( ръжено... да е малко по-диетично, става и с обикновено). Може да се добавят и смлени орехи,стафиди, ванилия на прах или есенция,ром,коняк...
В една купа се изсипват киселото мляко, захарта,содата (която е добре да се разтвори в една чашка с няколко капки оцет),канелата,кокосовото брашно, олиото всичко се смесва добре.След това се добавя и брашното,като се бърка непрекъснато(аз го правя с лъжица, не с миксера). Сместа се поставя в тавичката,която е предварително намаслена с олио. След изпичането,кекса се вади и слага настрана, за да изтине. Ето и глазурата: 1/2 меко масло или маргарин, 4 с.л. захар,5 с.л. какао и 1 яйце. Маслото и захарта се смесват, към тях се слага и какаото и се бърка до хомогенна смес.Поставя се за кратко на котлона.Яйцето се разбива и прибавя на тънка стуйка. С глазурата се намазва изтиналия кекс.Когато и тя изтине се поръсва с кокосови стърготини и/или смлени орехи. Да ви е сладко и доскоро...  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт