Бременни майки в чужбина - 30 тема

  • 22 253
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 914
Бременни чужбински мами



2010 година


Януари:

Victorita - Англия, 1ва бременност => на 21.01.2010 роди бебе Кристиян     party006

Ivеntse - Франция, 1ва бременност => на 23.01.2010 роди бебе Моника     party006

Каролина - Канада, 2ра бременност => на 24.01.2010 роди бебе Габриела   party006

Verinka - Франция, 1ва бременност => на 27.01.2010 роди бебе Димитър   party006


Февруари:

DODOT - Испания, 2ра бременност, 14.02.2010

Marinela_flo - Испания, 3-та бременност => на 25.02.2010 роди бебе Ира Марина     party006

Vasilia - САЩ, 1ва бременност => на 27.02.2010 роди бебе Вилиан     party006  


Март:

Iva* - Германия,  2ра бременност => на 04.03.2010 роди бебе Емилиана   party006

Tink - Германия/Англия, 1ва бременност => на 05.03.2010 роди бебе Дара   party006

Renata2002 - САЩ,  1ва бременност => на 10.03.2010 роди бебе Вивиан и бебе Лили   party006

Old Sport - България/Гърция/Англия, 1ва бременност => на 26.03.2010 роди бебе Ребека   party006

Maggy77  - Холандия, 2ра бременност => на 30.03.2010 роди бебе Томаз Йозеф   party006


Април:

kat31 - Франция => роди бебе Александър  party006

Regina - на 16.04.2010, роди бебе Макс  party006

*Iman* - България/ОАЕ, 2ра бременност => на 26.04.2010 роди бебе Nahyan party006

bubona - Испания, 1ва бременност, на 27.04.2010 роди бебе Виден party006


Май:

Ell - Англия, 2ра бременност => на 07.05.2010 роди бебе София  party006

hunichka - САЩ, 1ва бременност  =>  на 27.04.2010 роди бебе Евелин Кристина  party006

Mentha - Израел, 1ва бременност => на 09.05.2010 роди бебе Йоав  party006

gergamagt - Великобритания  => на 08.05.2010 роди бебе Ева   party006

Бюти - Швейцария, 2ра бременност на 11.05.2010 роди бебе Едуард     party006

sunshine_83 - САЩ,  1ва бременност => на 16.05.2010 роди бебе Мия  party006

Tinaina - Германия, 2ра  бременност => на 04.05.2010 роди бебе Александър party006


Юни:

NancyB - Германия, 1ва бременност, 09.06.2010

chouchou - Франция, 1ва бременност


Юли:

bobi40 - Франция, 1ва бременност,  =>  на 22.07.2010 роди бебе Леа Ерика  party006

Бяла лястовица - Германия, 2ра бременност  =>  на 01.07.2010 роди бебе Борис  party006

Juturna - САЩ, 1ва бременност =>  на 09.07.2010 роди бебе Лилия  party006

Journey - САЩ, 2-ра бременност =>  на 26.07.2010 роди бебе Дамян  party006

Siiu - Германия, 1-ва бременност=>  на 17.07.2010 роди бебе Лия Мишел party006

Clairette -  САЩ, 1ва бременност=>  на 27.07.2010 роди бебе Алек party006


marittaa - Швейцария, 2ра бременност =>  на 13.07.2010 роди бебе Алессандро  party006

Sorceress - Англия, 1ва бременност =>  на 04.08.2010 роди бебе момиченце  party006


Август:

bebolinka82 - Англия, 1-ва бременност =>  на 14.08.2010 роди бебе Борис  party006

Rally_Y - Испания, 2ра бременност,   =>  на 01.08.2010 роди бебе Йоана  party006

jenny28 -  Англия, 1ва бременност =>  на 17.08.2010 роди бебе Луи Масимо  party006

madame - Франция =>  на 08.08.2010 роди бебе Емили  party006

mickey_82- САЩ =>  на 09.08.2010 роди бебе Николай  party006


Септември:

water4e - Словения =>  на 17.08.2010 роди бебе Зара  party006

Синьо - Германия => на 19.09.2010 роди бебе Дамян  party006

Ivelina_Sh - САЩ => на ...09.2010 роди бебе Ангел  party006

sterretje - Холандия, 2-ра бременност,  stork-girl 26.09.2010


Октомври:

Milla Elaine - Холандия => на 26.09.2010 роди бебе Нико  party006

tsvelichkovа - Англия, 1-ва бременност, stork-girl 16.10.2010

звездичка - Холандия, 2-ра бременност, stork-boy 25.10.2010

booboo's mamа - Канада, 2-ра бременност, stork-boy 25.10.2010

GI - Англия, 3-та бременност, 25.10.2010

flufffy - Швейцария, 1-ва бременност, stork-boy 27.10.2010


Ноември:

mimkis - Израел, 1-ва бременност, stork-boy 01.11.2010

Terminator - САЩ, 1-ва бременност, stork-boy 11.11.2010

lammah - Гърция, 1-ва бременност,  stork-girl 05.11.2010

Nessa - Германия, 2-ра бременност, 16.11.2010

jdesika - Италия, 1-вра бременност, stork-girl 26.11.2010


Декември:

Monkas - Канада, 1-ва бременност, 03.12.2010

swetla99 - Англия, 1-ва бременност,  stork-boy 11.12.2010

cutty - Франция, 1-ва бременност, stork-boy 14.12.2010

mari:) - Франция, 2-раа бременност, stork-girl 14.12.2010

Madame Z - Швейцария, 2-ра бременност, 16.12.2010

November Rain - Канада, 2-ра бременност, stork-girl 16.12.2010



2011 година


Януари:

fleur2010 - Германия, 1-ва бременност, stork-boy 01.01.2011

sipirumi - САЩ, 2-ра бременност, 02.01.2011

gerchy - Англия, 1-ва бременност, stork-boy 09.01.2011

Agent Provocateur - САЩ, 2-ра бременност, stork-boy 14.01.2011

Shamsina - Сирия, 1-ва бременност, stork-boy 21.01.2011

Toni4ka - Германия, 2-ра бременност, 25.01.2011


Февруари:


Март:

katilias - Австралия, 2-ра бременност, 04.03.2011

Sesiliq - Германия, 2-ра бременност, 22.03.2011

smile3509
За повече информация питайте в темата.


Полезни линкове
pacifierПренатална диагностика
pacifierРеферентни граници на кръв и урина
pacifierФормула за теглото на плода
pacifierСъбиране и съхраняване на стволови клетки
pacifierВашето дете в реално време
pacifier3D ехограф
pacifierДА или НЕ... или какво трябва да съблюдавате преди и по време на бременност



easterМомиче или момче, открийте го сами! Гаранция 50 на 50!:






Стари теми:
Тема 29, Тема 28, Тема 27, Тема 26, Тема 25, Тема 24, Тема 23, Тема 22, Тема 21, Тема 20, Тема 19, Тема 18, Тема 17, Тема 16, Тема 15, Тема 14, Тема 13, Тема 12, Тема 11, Тема 10, Тема 9, Тема 8, Тема 7, Тема 6, Тема 5, Тема 4, Тема 3




Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 00:23 от звездичка

# 1
  • Мнения: 628
Я да се цопна първа да ви наглеждам. Ние с Маритка сме големи терци, нЕма да се плашите Joy

# 2
  • Мнения: 106
Ето ме и мен, тамън реших да се разпиша за днес и то - хоп, нова тема  Mr. Green  Звездичка, мерси   bouquet  Само с хубави новини да я пълним  Peace

Cuttyyyy, много гадно така Sad Ама няма да се даваш - цяло раждане ти престои, с един анестезиолог ли няма да се справиш  Peace
А колкото до мъжете, че са различни от нас - знаете ли, че отказвам да приема това и си изисквам от моя мъж да се съобразява и за неща, за които казват, че по принцип мъжете са различни... Особено пък сега. Така че, Cutty, ако се чувстваш в правото си (ако няма вина човекът за ситуацията), настоявай си на твоето. Това си е моето мнение, разбира се Wink

Аз, да ви кажа, никога не съм мислила, че ще живея в Германия. И даже доста й се дърпах в началото. Но сега, като гледам какво предлага тукашната система - като отношение към бременните жени и като възможности, платени от касата, наистина се радвам, че съм тук. Днес, например, за 1 път се видях с акушерка. Препоръчаха ми една много добра, а и английски говори жената, което в моя случай е жизнено важно, иначе няма да свършим работата  hahaha Та, дойде една усмихната и позитивна жена, говори, говори, обяснява, че и масаж + малко акупукнтура ми направи като й се оплаках за гърба и ставите  Crazy Как да не се размажеш от кеф Simple Smile Особено като чета какво става в толкоооооова любимата ми Англия при Цвети (Цвети, то добре, че си ербап и не ти пука). Та така, доволна съм от деня си днес  Peace  Ааа, освен това, тя препоръча една клиника за абсолютно натурално раждане - без упойки, без нищо... Ама аз ще го обмислям, каквато съм си "модерна", нещо ме изкушават разни обезболяващи  Joy  Но, ще видим, де, има време  Peace

Айде, засега, толкова от мен, лека вечер и   Hug на всички!

Последна редакция: сб, 11 сеп 2010, 01:48 от fleur :)

# 3
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Хайде да ни е 4естита новата теми4ка и да се напълни с новородени бебета.
cutty много кофти 4е така се е полу4ило Sadне можеш ли да си изискаш превода4?тук при нас ако не си в 4ас с анг език ти осигуряват бг превода4(имам познати който само така практикуват)дано при вас я има тази опция
fleur попаднала си на акушерка.супер Simple Smile
нещо ми се скапа лаптопа Sad по-то4но с клавиатурата.

# 4
  • Словения
  • Мнения: 32
Нека ни е на късмет новата темичка, Звезди   [/b, мерси! ]bouquet
water4e още ли си тука?аз си помислих че вече раждаш.стискам палци Hug
Ех, Светле, и на мен ми се иска вече, ама ей ме на  Flutter още си вися тук, колкото и да ме гоните, не ще това бебе да излиза и това си е.  Crazy
Тя и тапата ми не падна де / само зацапване имах вчера, но и аз съм си приготвила тук една програмка за уикенда, че иначе в понеделник вече трябва в родилното да кацна за преглед (днес беше последният ми при лекарката) и те или ще ме почакат още някой и друг ден, или направо ще ми пуснат окситоцина Crossing Arms

За дрехите - аз пък имам доста добри впечатления от разни бг фирми, а и от обувки, бельо... Естествено не всичките фирми са добри, но има наистина много качествена и хубава стока на достъпни цени Peace Предполагам, че и с бебешките дрешки е така. А пък за плетените дрешки Heart Eyes май не съм ви се хвалила - мамчето още отдавна почна да плете това-онова, ще видим какво е издокарала, а и накупила естествено; от свекито не очаквам кой знае какво, на нея не й е и толкова мерак де, че вече бая внуци си има (при 5 деца как и да е) и  май си мисли, че нищо не ни трябва понеже ни нададоха много работи от най-малкия племенник на мъжа  Confused въпреки, че има доста по-големи финансови възможности  Crossing Arms

fleur Simple Smile, честита ти готина акушерка, все така да ти е от помощ и в подкрепа  Hug

steretje, аз вече се чудех защо не се появяваш, а то нетът...

Айде, мацки  newsm46 Лека ви нощ и сладки сънища!

# 5
  • Мнения: 686
   Ей, да не излезне човек малко, изписахте темата  Mr. Green За дрешките, аз супер си харесвам английските. То пък голямото им носене де, както съм се заринала, ако успея по един път да облека всяко ще е супер. Та хич не им се вталясвам. Най ми харесват на Нескт и Мадъркеър. А майките тука много хвалят тези на Чероки. Мисля, че тези марки ги има навсякъде. Ох, вече почвам да звуча като напушена, все съм доволна и все ми харесва всичко  Laughing Дано не изпадам в дупка скоро, че ще се видите в чудо  Crazy
Синьо нещо ми се губи  Thinking
bobi40 тя Маритка не ни оставя, ти ни се губиш малко, но ти е простено. Че пиха хората по една ракия и аз се разчувствах, та да споделя-тебе помня първо като влезнах в темата. С разказа как котката паднала върху шахтата, е няма такова хилене, сега се сетих и пак си умирам от смях  Joy
Cutty ще се справиш спокойно, той човека едва ли му е кеф да го няма толкова време. Моят пък само един път е идвал с мен, ама не го и карам, че той се нерви, че са прости и ме натоварва като мрънка и дудне през цялото време.
fleur Simple Smile бреххх, с тази акушерка ме размечта  Whistling Аз сутринта много се бях сдухала, ама излезнах за 7-8 часа и ми мина  Laughing
flufffy ти момче чакаш, нали, Звездичка да ти бодне един син щъркел  Simple Smile А за памперсите, виж в албумчето аз каква торта от памперси правих, хем има памперси, хем монтираш и подаръците вътре. Майката беше супер изненадана, макар че при вас това е нормално де, ама аз на българка го подарих и много се трогна  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 369
запис!

ние сме дежурни тази вечер.нямам капка кърма между другото и го държа гладен:( ами сега? позадремал е в шезлонга лекинко,ама го люшкам.незнам какво да правя.кой,каквото ще д ами разправя,ама това е проблем.до преди малко рева детето от глад.аз мляко ще проимам след доста часове...чак утре.ту д аму се и не види:(

пък утре ако ме направят на плашило в главата ще умра.нали съм на фризьор.

# 7
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Звездичка, мерси за темата! записвам се да следя, нещо нямам време да пиша. Ще ми сложиш ли едно синьо щъркелче в началото? Добре сме, бебо рита, имам много работа и учене. Доста нанагорно ми идва.

# 8
  • Бостън
  • Мнения: 13 516
Cutty, нека мъжът ти се обади в болницата и помоли да осигурят преводач за времето, в което си на преглед - тук е съвсем стандартна процедура, съмнявам се при вас да не се предлага, но им дай време в аванс все пак...

От БГ дрешки нямам особени положителни впечатления, но съм ползвала само единични бройки, направи ми впечатление че не бяха 100% памук и имаха странни закопчавания. От американските има супер на безобразни цени, има и добри на прилични цени, а като ми се прище да се "изхвърля" купувам френски  Crazy - тези са ми супер любими: http://www.jeanbourget.com/catalogue.php
Иначе следя една южноафриканска фирма, с убийствено качество и супер памук на дрешките и въпреки, че не са много евтини си заслужават всяка стотинка - http://www.naartjiekids.com/

Наскоро едно от нашите ам момичета даде линк за британския Некст онлайн в САЩ - хвърлих поглед, одобрих, не съм купувала, но тя държи на качество и мисля, че няма да се разочаровам... сега ми предстои борба с мъжката мода  Mr. Green точно бях поусвоила тънкостите на женската...

Скоро писах в отчетната, че реално първите 6 мес ползвам само бодита с къс и дълъг ръкав и онези неща дето им викат - уан пийс - сек да намеря снимка, че не знам дали се разбра - , после въвеждам гащеризоните и така до 18 мес Simple Smile Всякакви рокли и тоалети подарени върнах по магазините, защото за малко бебе ми се видяха абсолютно неудобни!

Леко бременеене, а на тези на които им е време = леко и забавно раждане!  Hug

Последна редакция: сб, 11 сеп 2010, 05:17 от Agent Provocateur

# 9
  • Canada
  • Мнения: 231
Здравейте и от мен в новата тема!
Разгледах албумчето, всички сте големи сладурани! Hug Ще гледам и аз да кача в скоро време.

water4e, Синьо, Дидка с вас сме Hug, леки раждания ви желая, да минат според очакванията ви и да гушкате здрави сладки бебета скоро!

Прокрадна се темата за слингове за малко, моля който е ползвал или проучил нещата, да сподели тук, ще ми бъде в помощ, а вярвам и не само на мен. Бих искала да ползвам с бебка, с Раян не съм, но и не ми беше наложително да са ми свободни ръцете, бяха си на негово разположение. Mr. Green Нали имаше разни риколове, без четене по темата няма да стане, но поне да имам идея накъде да се насоча.

звездичка, как върви подредбата на къщата?

Cutty, може пък да имаш късмет и анестезиологът да владее и други езици освен фр... Ти все пишеш, че боядисваш нещо, безопасно ли е за бременни?

Да ви кажа, в тих ужас съм, май се сдобивам с разширени вени Close. Има ли лек за това? Може ли после да се корегират пораженията? Аз мога ли по някакъв начин да облекча положението сега?

# 10
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
ето ме и мен в новата темичка
нещо се позагубих тия дни и вие сте успели да изпишете старата тема  Whistling
ние сме добре .... времето напредва.... ремонта не чак толкова бързо колкото ми се иска но тати има само две ръце и прави колкото може
баткото ни тръгна на пред-училищна и е много доволен .... 
water4e, Синьо, Дидка - стискам и аз палци да мине всичко бързо и леко
аз все още си следя кръвното всеки ден и като гледам така ще е до края ... сега ми дадоха и една машинка и един час след всяко ядене си бодвам пръстчето да си меря и кръвната захар .... че от време на време е висока ... и измежду това ходя при три различни доктора.... за кръвното, за раждането и за захарта.... запълнено ми е времето от всякъде  Mr. Green
айде стига толкова писане че се забравих
P.S. може ли и на мен паролите за албума

# 11
  • Мнения: 490
Хоп и аз в новата тема, при нас са почивни дни и с мъжа ми само се мотаем насам-натам  Crazy
  Вчера купихме на промоция памучни пелени, много хубави и втория комплект беше за символична сума. Много хубав материал Heart Eyes Набавих си и ножички бебешки и термометър за стая, която мъжа ми постоянно гледа и ако е показва над 30 градуса включва климатика Joy
  Cutty, много неприятно наистина това с мъжа ти, но доколкото разбирам такава му е работата, може би ще помисли за друга след като се роди бебето, да е по-близо до вас Peace
   Синьо, water4e, леко и бързо раждане  Hug
     tsvelichkova, браво, спокойствието е най-важно, по-малко лекари според мен е и по-добре при нормална бременност, при мене се престараха и в БГ и тук ooooh!
   Мен нещо ме е ударила нервата тия дни, чак някакъв нерводермит получих и за това трябва да ходя на лекар Sick Някой да каже билки са упокоение и по-лесно заспиване, или нещо алтернативно за бременни Praynig

# 12
  • Мнения: X
Добро утро!

Синьо-то си е тук. Благодаря ви за пожеланията за раждането, момичета, но то може и хич да не е скоро.

Уффф ... тези французи как може да правят такива красоти? Agent Provocateur, а ти как може да пльокваш такива линкове? Mr. Green То не, че не се знае, де. Wink Като излезе Дребосъчето и вече може да ходим насам-натам задължително ще отскочим до близката Франция (на един хвърлей сме от там) и ще поразгледаме, а и да си попълня запасите от нещо жизнено важно за психическото ми оцеляване. Crazy (Не, не е вино ... за шоколад става въпрос.)
Ако някой се интересува от плетки ... наскоро открих едно френско списание, където за пръв път ми харесаха бебешките модели. Това им е страницата: http://www.phildar.fr/. И то ми е в списъка за пазаруване от Франция вече. Simple Smile

mimkis, сещам се само за чай от лавандула, но не знам дали става за бременни. Ето тук има информация: http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm. Иначе алтернативно ... ароматна вана, романтична вечеря с таткото и масаж, ... такива неща. Ти си знаеш кое ти действа успокояващо. Hug

Като се хвалите с покупки, да взема да се похваля и аз. Mr. Green Количката ми пристигна. Уж щеше 5 седмици да трае доставката, а дойде за по-малко от 2. Grinning

Днес тук щяло да бъде 25 градуса и смятам да се възползвам и да прекарам целия ден навън. Приятен ден и на вас. Simple Smile


# 13
  • Мнения: 1 262
Звездичка, мерси за темичката!
Сити, всичко ще се оправи, защо ли ми е познато, той и моят вечно работи- на две работи е и то само нощни , през деня спи!Общо взето не съм видяла помощ от него , когато бебето се роди, но не съм и искала, просто няма начин.При вас нещата са други, само временно е Hug
За анестезиологът, аз имах късмет, моят говореше немски , ех...така ми се живее в немско, ама половинката и дума да не става, той не знае езикът, тепърва да започва нанова, при условие, че толкова години е градил нещо във френско.
От Некст и аз съм пазарувала съм доволна!
Маритке, дано кърмата се е възтановила, да има Алето да папка Hug

# 14
  • Мнения: 1 298
Как сте, момичета?

Аз си пека едни готови скоунс и пя кафенце. снощи с приятелки откарахме до късно и сега ми се спи.
Мила ще ходи да плува с баща си и после планираме бебешки пазар, че сума неща не сме купили още.

Точно щях да ви питам някой ходил ли е последните месеци на концерт, че много ми се ходи на Горан Брегович др.седмица.  newsm78
Ама сега виждам, че билетите са разпродадени, уж пуснаха допълнително. Пфу. Чудя се дали да не се завъртя около църквата, където ще е.

Ау, тия френски дрешки са супер, ама май не съм ги виждала тук. Аз предимно холандски марки взимам, има много добри.

Общи условия

Активация на акаунт