промени в приема за СМГ

  • 88 676
  • 935
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 986
Има промени в приема за СМГ след 4 клас.

http://smg-bg.info/%D0%97%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%81/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC

# 1
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
 Shocked
Самата схема на пресмятане на точките си е своебразно математическо изпитание.
Това означава ли, че ако децата не се явяват на състезанията, автоматично губят точки в крайното класиране  Thinking
Още какво ли ще измислят newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 4 253
Основна тежест има последният изпит в СМГ, другите точки са с минимално влияние и могат да доведат до съвсем незначителни корекции в класирането.
Т.е. гафове с класирането като тази година все още са възможни. Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 1 654

О-о! Vava   bouquet, добре че ми обърна внимание, не знаех за промяната в регламента!
След неразборията тази година промяната изглежда логична, чудя се обаче като пряко засегнати
дали е за добро или за зло за нас конкретно  newsm78
Със сигурност с калкулирането на резултата от тези състезания в крайното класиране
напрежението, вместо да се концентрира в последния месец, ще ни държи цяла година  #Crazy

# 4
  • Мнения: 24 467
Проявите на децата в състезания, обаче, дават по- обективна оценка за цялостното им отношение и състояние по математика.
Ние кандидатствахме по такава схема- с резултати от състезания през годината, освен изпита за кандидатстване и смея да кажа, че тя е по- добра. Притесненията за хора, които са склонни да се притесняват. Ние без друго си ходим на състезания и нямаме за цел винаги да сме наградени. Нито пък намираме, че животът ни зависи от влизането в ПМГ. Обаче ако се разчита само на един изпит, то картинката е доста по- необективна, т.к. това е моментна снимка на познанията на едно дете към точно определен момент, а включва и много други моментни фактори, вкл. здравословно състояние и моментна кондиция.
Преди кандидатстването дадохме форс и за 3 седмици направихме такъв напредък, какъвто за цяла година не успяхме, обаче след това със сигурност сме забравили една камара неща. Цялостното представяне на едно дете прзе годината е нещо много важно.

# 5
  • Мнения: 331
Основна тежест има последният изпит в СМГ, другите точки са с минимално влияние и могат да доведат до съвсем незначителни корекции в класирането.
Т.е. гафове с класирането като тази година все още са възможни. Wink
Според мен не е съвсем минимална разликата, ако се яви детето на 3 от изброените състезания и изкарва около 50 т на всяко състезание, ще получи 15 точки за класирането, за същите точки, дете явило се само на   "Откриване на млади таланти", трябва да изкара 7.5 точки повече за да се изравнят.

Последна редакция: чт, 30 сеп 2010, 14:56 от Mima_123

# 6
  • София
  • Мнения: 1 154
Крайно време беше да променят регламента за прием.  Peace В повечето МГ се вземат в предвид и резултатите от редица състезания, а не само от изпита на конкретната гимназия. Все пак това са деца и не може от едно моментно състояние да се определи дали може да решава задачи или не. Ами ако е болно точно този ден?
А иначе тежестта на тези състезания излиза около 30%. Максималният брой точки от тях е около 40 т. (не съм сигурна колко точно е максимума за Черноризец Храбър) newsm78

# 7
  • Мнения: 331
За ЕК не е сигурно, дали се вземат точките от областния или националния кръг, тъй като на страницата на СМГ пише че се вземат от областния кръг, пък е посочена дата 4 юни, т.е тогава е националния кръг.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 154
Има промени в приема за СМГ след 4 клас.

http://smg-bg.info/%D0%97%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%81/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC

Крайно време беше да променят регламента за прием.  В повечето МГ се вземат в предвид и резултатите от редица състезания, а не само от изпита на конкретната гимназия. Все пак това са деца и не може от едно моментно състояние да се определи дали може да решава задачи или не. Ами ако е болно точно този ден?
А иначе тежестта на тези състезания излиза около 30%. Максималният брой точки от тях е около 40 т. (не съм сигурна колко точно е максимума за Черноризец Храбър)

# 9
  • у дома
  • Мнения: 7 142
В нашият град за влизане в МГ след 4 клас е такъв регламента,откакто е открита такава паралелка.Само не съм сигурна дали влизат точно тези състезания или други...

# 10
  • София
  • Мнения: 17 283
Това сериозно ли???
Правилно ли разбирам, че за да кандидатства детето в СМГ трябва да се яви на 5 (ПЕТ???) състезания и изпити??
Това е пълно, тотално безумие. Кажете ми, че нещо не чета като хората, моля ви.

# 11
  • Мнения: 24 467
Така се намалява шансът бъдещето на детето да зависи изключително и само от представянето му на едно състезание. А и корупцията може да се вихри по- слабо така.    Wink   
Минахме по точно такава схема това лято- много по- удачна е. Отсява по- добре математикът от случайно попадналия, успял само на един конкурс /който може да е успешен и заради предварителтно узнати задачи, да речем или поради това, че курсовете се водят от тези, които ще оценяват писмените работи и знаят на какво конкретно да наблегнат или поради гафове като таз- годишните/.
Моят син изкара грипче точно по време на едно от миналогодишните си състезания- слънцето го бе напекло и го взех с температура. Направо се беше скапал. До следващото състезание имаше главоболие- остатък от грипа, което отшумя за цели два месеца, постепенно. Ако това му се бе случило на единствения приемен за гимназията изпит?

Последна редакция: чт, 30 сеп 2010, 15:57 от Judy

# 12
  • София
  • Мнения: 17 283
Така де, ама така се натоварват и децата по 5, през цялата година - треперене по изпити. На мен, честно казано, ми се вижда твърде прекалено, твъъъъърде. Ясно, че миналата година се оакаха, ама прекалена е тая реакция за мен.
А и бъдещето на детето, когато и където и да кандидатства в тоя живот, ще зависи от представянето в едно състезание/изпит. Може да не е справедливо, но е така.

Не знам, като си помисля какво напрежение ще е това през цялата година ... Ами то все едно първия ни изпит е след няколко седмици! Да го бяха публикували това през лятото, дето се вика поне психически да се подготвим.
На мен, честно казано, малко като с мокър парцал ми идва.

# 13
  • у дома
  • Мнения: 7 142
Да,нямаме вътрешен изпит(не знам защо  newsm78  ,преди,когато се влизаше след 6 клас си имаше и вътрешен изпит) -аз работих на една приятелка с момиченцето и то беше болно за Кенгуруто и не се яви (това преди две години) ,но беше с добри резултати от другите състезания и пак си се класира...

# 14
  • Мнения: 24 467
Децата се натоварват само ако родителите им имат прекомерни амбиции. Моето си ходеше за кеф четири години по състезания всякакви. Никога не е бил притеснен заради състезание.
Предпочитам да заложа на обективността и по- голямата справедливост. Особено като имам предвид, как единичният изпит може /и се/ да се манипулира. Дописах за проблем наш на изпит. Представете си, че това ви се случи на единственото състезание сега. А до тогава детето е било редовен и отличен участник, но точно този ден...

Общи условия

Активация на акаунт