Птички пеят, слънце грее - ЮЛЧЕТО расте и хубавее!

  • 24 762
  • 709
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 8
НЕ  съм ви чела, ей сега ще го направя ... Имам да уча, стигнала съм до кривата круша, не знам как ще се явявам на изпита в събота,  времето просто ми се изнизва...Все оставям темичката за "награда" и все не успявам да стигна до нея.
Калоянис, охо, цял килограм за девойка никак не е лошо!
Аз да кажа, че тази нощ почнаха да ми изтръпват хълбоците, върху които лежа...Обръщам се, и с другия хълбок става същото. Много е неприятно, понякога лягам по гръб за минутка, за да се изпъна като хората, а как и скам да легна по корем (не че е възможно,де  Mr. Green ) Ходи ми се на масаж гръб, от време на време го усещам като вдървен целият, от кръста до врата, но то е като се изморя. Лошото е, че седенето вече не помага, чувствам се добре само като ходя, а в това скапано време къде да ходя.
Джен, как го сваляш това кръвно? Стискам ралци да падне и да не се вдига повече!
Семруна, радвам се, че при бебо всичцко е ок!
Цвета, колко е голяма бебата?
Нада, радвам се, че и твоето бебче е добре и изслудванията също!
Гали, тук съм   bouquet, направо ти завиждам за коластрата, предполагам, че няма да имаш проблеми с каналите като родиш (нали съм напатила от това)
Миленка, супер е, че нямаш стрии от първата бременност, чела съм, че колкото по-дърта ставаш, толкова намалява вероятността да ги получиш...не схванах логиката, нали дъртата кожа не е толкова еластична...Вече почнах да се чудя, дали не е обратното..мокор че за ме не добре дошло първото.

# 706
  • Мнения: 8
Незная дали гледате новините,но току що казаха,че масово се изписват антибиотици без направени микробиологично изследване и че много често лекарят предписва по телефона Видът на антибиотика,което е безумие.Както и ,че болно гърло и хрема не се лекуват с АБ,нито пък с тях се сваля температура.Аб се използва само при наличие на бактерии,което няма как да се докаже без пълна кръвна картина и урина.
Да не говорим,че гадаенето какво има води до резистентност към антибиотиците.
Така е, много рядка се взима микробиология за да се изпише ПРАВИЛНИЯ АБ, ако изобщо се налага такъв. Често пъти се изписва превантивно и то като се надяват, че като са широкоспектърни все ще повлияят. Но  четох и за скрити инфекции на бъбреците, че често пъти се вдига т без други симптоми и ако тази т (от бъбреците) е съчетана със зачервено гърло, то се изписва АБ, който маскира истинската причина. Да не говорим да това, че след тови век на АБ - 20 век, дотам сме стигнали, че вече организмът не може адекватно да реагира на всакакви вируси и спира да вдига Т, което е сериозен проблем, при положение, че това е една от най-важните защитни реакции на организма.

# 707
  • Мнения: 356
Миленка, супер е, че нямаш стрии от първата бременност, чела съм, че колкото по-дърта ставаш, толкова намалява вероятността да ги получиш...не схванах логиката, нали дъртата кожа не е толкова еластична...Вече почнах да се чудя, дали не е обратното..мокор че за ме не добре дошло първото.
Юле,ми може и да е от годините да е  Laughing Няма лошо да имаш и някакви ползи от остаряването.
А сега от любопитство питах чичко Гугъл и ето че ми попадна тази статия

Стрии получават предимно жените над 30 г. (това до колкото разбирам е мит,а отдолу е отговора)
Стриите нямат нищо общо с възрастта, типа кожа или наследствеността. Те са директен резултат oт хормоналния дисбаланс, следствие oт бременността. Важно е да се знае, че колкото по-млада е жената, толкова по-чувствителна е към тези промени и съответно толкова по-предразположена към поява на стрий.

И понеже аз явно имах голям хормонален дисбаланс преди да забременея ( все пак 6 години го борихме наред с другите причини ),то по време на бременността ми се е понаместил и ето че нямам пукната стрия  Laughing

# 708
  • Мнения: 83
Здравейте!

За стриите – струва ми се, че няма правила.Аз си мислех, че веднага ще ми се появят тъй като си имам по дупето без никога да съм варирала в килограмите, а не се и мажа редовно, но засега нещата са добре за щастие.Е то има и време, но това да са ни проблемите!
tzveta33, браво на тебе, от това седене/лежане пред телевизора и компютъра вече повече от 4 месеца и на мен ми се прииска да грабна парцала и прахосмукачката.Но недей да се преуморяваш.
semrunaHugповече лежане миличка щом така се чувстваш добре, важното е, че бебчо е добре, а и малко остана!Ти пиеш ли някакви лекарства?

jen, градината ти е страхотна, това в големите саксии туи ли са и прибираш ли ги през зимата?
ФониHugнаистина сега трябва да бъдеш спокойна и положително настроена, а я виж и колко позитивна енергия ти пращаме!

ilianabebo, ти къде ходиш на лекар? Питам защото сме от един град.
Юле, сядай да учиш, че да наградиш след това и нас и теб с един хубав и голям пост! Peace

Спирам преди да съм ви досадила.

# 709

Общи условия

Активация на акаунт