162 отпускарки на гezме в НАП, КАТ и МеВеРe (Немската тема)

  • 28 211
  • 736
  •   1
Отговори
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Старите теми
147 DE> Адвент, след Адвент отминава, среща с подаръците наближава
148 DE - Купонът продължава, Фашинг наближава!
149-DE, С (пред)пролетното настроение се заредете и наш'та немска тема посетете!
150 ДЕ: Ура!Ура! Скоро ще се боядисват в немско яйца
151 DE: Невероятно, но факт - слънце грее пак!
152-ра Чистак-бърсак нова НЕМСКА тема
Покрай Мондиала треска ни обхвана, други стягат куфарите за море-153 НЕМСКА тема
154 немска тема
155 есенен немски листопад
158 немска тема - тук пари от дърветата берем, крапфени на корем ядем
160та Немска тема    
161: Германия - дела и документи



Картата
Албумът
Deutschland kocht или Готварска тема на НЕМСКИТЕ мами  
Речник за всеки случай Wink


Toва сме ние,които правим темата:
 
Mi6ka, Lale32, Tatjana, surfline, Liska, rien, dezita, Мамунката, pepelyashka, mystic, Biskara, Вечерница, maira , анна в, Priyatelka, ZiMa, бяла лястовица , niko_leta, Nessa, matakosmata, Danin, Guinni, Котарана, _ШоШи_ , Biba, mili, mopssy, Чиколина, Geri, diangeli,  Grami, Сердика,  asyalein, Nat,  Milli, Новичка,   asseto , Sesiliq, mugel, mama Mishonka, NADIA_BUBA, Mama_mama, myran, jabata_dil, Geia, perla, Бахи, tanja33, eli_dm, morska midicka, Шехи, Pipe, petka80, Мимак, desi manova, Siiu, nisilia, .bibitka., @->-- wild flower, vanche_mamche, Сбъдваща мечти, ~Бубето~ , Iva_T, mayarm02, Малката Госпожица Мърморана, mama_mi, SMG, Toni4ka, Шанта, brandnewheavy

Ако някой иска да бъде добавен в списъка да ми прати едно ЛС!




Последна редакция: нд, 15 май 2011, 09:02 от .bibitka.

# 1
  • Мнения: 300
Заглавието е един път  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 636
Какво е гюzме?  newsm78

# 3
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
 Peace

# 4
  • Мнения: 3
Здравейте,
Имаме сериозен проблем, от началото на годината работя с договор и работна виза, през април работодателя ми направи много добра оценка на работата. В резултат наехме апартамент, купих мебели и семейството ми пристигна, вчера изненадващо фирмата прекрати договора с писменото обяснение за използване на правата им за прекратяване в 6 месечния изпитателен срок, без някакви критики към работата ми.
Ит специалист съм, но с много ниско ниво на немски (английски беше работния език), в момента сме в шок и не знаем какво да правим.
Имаме ли право на детски и други помощи, работната виза е за 1 година но към този работодател ще трябва ли нова и въобще дали да не се прибираме имаме си апартамент в София?????

Всяка идея и мнение ще е от помощ, в Келкхайм едно градче до Франкфурт сме.  

# 5
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Гюзме , турска дума e и означава разходка. Не сьм предполагала, 4е някои от вас не я zнаят. Thinking

Бадока, ужас. Shocked Не мога да те насо4а конкретно сьс сьвет, освен да по4неш да тьрсиш бьрzо нова работа... или да се приберете в София. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 636
Бибитка, месри. Не я zнам, макар, че съм иzрастнала в турска махала. Имах поне 4 туркини приятелки/съседки, но говореха само помежду си на турски. ДнеШния ден може да минава, научих неЩо ново  Peace
Бадока, и аz не мога ниЩо да кажа. От всяко положение бих търсила друга работа в останалия 1,5 месец. Да се приберете обратно можете винаги.

# 7
  • Мнения: 1 090
Bibitka,   bouquet за темата!

Калинка, дъщеря ми тренира тенис от 1 година. Беше точно на 5,5 г., когато започна. Ракетата, която ползва е тази: http://www.tennistown.de/product_info.php?products_id=1024&o … 07d3356bd5e7ab00b. Удобна е и доста издръжлива. Предложи ни я треньора и съм доволна от избора. Ако нещо друго те интересува, пиши ми.

# 8
  • Мнения: 9 052
badoka според мен направи консултация с адвокат по трудово право или както там се нари4а. Не ссм сигурна , дали не се намират в нета беzплатни консултации http://rechtsanwaltarbeitsrechtberlin.wordpress.com/category/kos … e-rechtsberatung/
http://www.gutefrage.net/frage/sozialschwache-vom-rechtsanwalt-k … ig-beraten-lassen
някой с много добър немски тук би могъл да ти преведе въпроса...
Няма ли в службата синдикати? Според мен някой от синдикатите добре би те посъветвал дали не можеш да се раzправяш, дали нямаш право на неустойки ... ако нямат при4ина да те махнат и дали няма да ти платят поне някои от раzходите след април. Друго виж дали не можеш да върнеш някои от мебели и други неща, които сте купили. До 14 дена  можеш да върнеш обратно.

Последна редакция: сб, 14 май 2011, 18:03 от jabata_

# 9
  • Мнения: 11 314
Дзак!
Бибит, поздравления за престрашаването! Заглавието е трепач!
Сърфи, благодарско за идеите за справявне с българските бюрократи.
Аз съм оцеляла след нервна криза заради щерката и след 4-часов маратон, наречен момчешки рожден ден.
Уикенда ми започна  Twisted Evil Crazy

# 10
  • Мнения: 3 521
bibit , мерси боку за темичката   bouquet

Утре летим в 9 ч. и познайте днес, в 6 ч. сутринта как бях събутена? Естествено, ситното викаше голямата боа Crazy . Шъ съ гръмна да знайте!!! Не знам как хората се навиват на 3 и повече деца, честно! Как го правите, бе, моми? Издайте! Нещо за нервите ли взимате, вродено ли е?

Аде!
Евентуално Mr. Green

# 11
  • Мнения: 7 605
Бибит, супер тема  Joy  Мерси много!

Сърфи, дано мине светкавично, та утре да си летите по план-график  Hug

Бадока, ужас  Sad Мисля, че трудовата виза е свързана с договора. Работодателите могат да прекратяват договор по време на пробния срок без да дават никакви причини за това - както и работниците.
Хубавото е, че си в ИТ - търсят се много хора в тази сфера в момента. Кажи какво точно правиш, програмист ли си, консултант ли си? Близо съм до Келкхайм и знам янкои ИТ фирми в околността  Peace

# 12
  • Мнения: 3
Мерси за помощта писах на лични, за да не занимавам всички с моя проблем

# 13
  • Мнения: 9 052
Татяна  ти сигурна ли си в това? Пробен срок, е zа да се види служителя как ще работи, а не да го раzиграват наляво и надясно. Според мен трябва да дадат основателна при4ина поради която не може тя да продължи.

# 14
  • Мнения: 7 605
Татяна  ти сигурна ли си в това? Пробен срок, е zа да се види служителя как ще работи, а не да го раzиграват наляво и надясно. Според мен трябва да дадат основателна при4ина поради която не може тя да продължи.

Абсолютно съм сигурна.  Sad

Бадока, не съм получила ЛС от теб  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт