Пейпал - помощ! - 4-та тема

  • 51 115
  • 743
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 790
Пейпал е система за онлайн разплащания.
Регистрацията в нея е бърза и лесна.
Използването й ви гарантира, че продавачът/магазинът няма да видят данните от кредитната ви/дебитната ви карта.

Регистрация в Пейпал

Как да смените курса, така че да ви таксува по курса на банката ви:

-> My Account
-> Profile
-> Financial Information
-> Recurring Payments
-> Edit Funding Options
-> Conversion Options
-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
-> Submit

Ако нямате такава опция:
-> Credit/Debit Cards
-> Bank Accounts
-> Currency Balances
-> Gifts and Discounts
-> My preapproved payments
-> Manage the automatic payments you send to merchants.
-> My preapproved payments
-> Set Available Funding Sources
-> Conversion Options
-> избирате втората опция
-> Submit



Как да верифицирате картата си:

За да верифицирате картата си и да можете да плащате суми над 100 евро, трябва да имате код.
Кодът се получава, след като наредите това.
Като си влезете в акаунта, от страни, вдясно пише:
To Do List - Verify my Account.
Системата ще ви изтегли 1.50 евро.
Кодът се полава в месечното ви извлечение от банката-издател на картата ви. Може също да си поискате разпечатка на транзакциите си, или да го видите в електронното банкиране, ако имате такова.
Кодът не се получава веднага, а след 3-4 работни дни, когато се осчетоводи транзакцията.
Срещу него пише - PAYPAL EXPUISE XXXX, където ХХХХ са четирите цифри, които е кодът.
Когато въведете правилния код, системата ще ви върне 1.50 евро и те ще останат в акаунта ви, като може да плащате с тях.

Ако регистрирате втора карта, защото старата ви е изтекла, трябва отново да я верифицирате. Това е задължително вече и няма как да се избегне.

Имайте предвид, че в Пейпал НЕ СЕ ВИЖДА наличността по картата, която сте регистрирали. Там ще седят само нули, ако ще и милиони да имате по картата. Това не е електронно банкиране и няма как да ви се виждат парите.

Старите теми:
Пейпал - помощ
Пейпал - помощ 2-ра тема
Пейпал - помощ - 3-та тема

Успех в пазаруването!

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 19:54 от Алекс1

# 1
  • Мнения: 1 732
Алекс1, благодаря и за темата и за помощта, която оказваш на всички!  bouquet
Да попитам и аз нещо. Вчера правих поръчка в Ла Редут, а плащането беше през Пей Пал. Докато потвърдя сумата, един артикул свърши. В какъв срок (ориентировъчно) Ла Редут ще върнат парите за отказания артикул и кога ще видя сумата в Refunds? Понеже знам, че имаш голям опит с тях...Седмица, две?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 73
Алекс1 благодаря за темата   bouquet Мога ли да помоля да сложиш и линкове към старите теми, понякога са необходими, аз например чета доста преди да попитам нещо, нека да си има и хистори към старите теми. Ето намерила съм линковете:

PAY PAL  -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=432552.0

Пей Пал – помощ  -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376011.0

Пейпал - помощ! - 2-ра тема  -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=519412.0

Пейпал - помощ! - 3-та тема  -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=557944.0


Благодаря предварително!  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 790
Тони&то, благодаря! Тъкмо се чудех какво съм пропуснала!

Сабина, ще ти ги върнат съвсем скоро, предполагам в момента, в който пращат поръчката. Ще се върнат по картата ти до 4-5 работни дни. Ако въобще изтеглят парите за липсващия артикул.

# 4
  • Мнения: 353
И аз тук,благодарим за темичката значи  Hug   bouquet
Дано не ми се налага да я ползвам,но да си ви следя  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 732
Сабина, ще ти ги върнат съвсем скоро, предполагам в момента, в който пращат поръчката. Ще се върнат по картата ти до 4-5 работни дни. Ако въобще изтеглят парите за липсващия артикул.
Много ти благодаря за експресния отговор!  bouquet
Банката ми е блокирала цялата сума, ще следя какво ще изтеглят.

# 6
  • Мнения: 390
Цитат
Благодаря Алекс1 за бързия отговор. Но май не мога да се справя   Нищо не ми е ясно в този Пей Пал, ако някой иска да ми обясни на ЛС ще съм много благодарна.

П.П. Не зная от къде да си изтрия номера на картата.
Извинявам се че пак питам  Praynig

# 7
  • Мнения: 5 790
Сори, пропуснала съм.
Влизаш си в акаунта.
В горната част търсиш Profile - My money - Update срещу картата, която искаш да махаш.
И след това remove.

Ако искаш да добавиш нова карта:
същите стъпки, само че след Update - Add a Card.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 296
Алекс1, благодаря и за темата и за помощта, която оказваш на всички!  bouquet
Да попитам и аз нещо. Вчера правих поръчка в Ла Редут, а плащането беше през Пей Пал. Докато потвърдя сумата, един артикул свърши. В какъв срок (ориентировъчно) Ла Редут ще върнат парите за отказания артикул и кога ще видя сумата в Refunds? Понеже знам, че имаш голям опит с тях...Седмица, две?
Сумата за този артикул няма да бъде изтеглена, а ще остане блокирана за около седмица, максимум. След това  ще се отрази директно в картата, не в ПП.


Алекс,   bouquet за темата!

Вчера имаше казус в ларедутската тема, и аз взех отношение.
Понеже нямам спомен дали и колко са ми блокирали при регистрацията на моята карта, не мога да споря. Но когато се иска код за верифициране на  картата със сигурност блокират 1.50 евро, не долари. 2 мои приятелки миналата седмица минаха през тази процедура и съм сигурна в това.
Всъщност, чуденката  ми е защо при регистрацията блокират 1 долар, а не евро?  Thinking

# 9
  • Мнения: 5 790
Защото Пейпал е американска фирма и основната валута, с която борави е щатския долар.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 296
Защото Пейпал е американска фирма и основната валута, с която борави е щатския долар.
Благодаря за отговора, то било елементарно...

# 11
  • Мнения: 1 732
Сумата за този артикул няма да бъде изтеглена, а ще остане блокирана за около седмица, максимум. След това  ще се отрази директно в картата, не в ПП.
Ева, благодаря ти!  bouquet

# 12
  • Мнения: 390
Алекс благодаря отново   bouquet
Въведох си новата карта, но старата не се вижда и не мога да я изтрия newsm78 А в същото време на статуса пише Verified, но това се отнася за старата карта. Сега не мога да верифицирам новата. Направо се чувствам .... като...

П.П има ли вероятност да са ми изтрили картата в ПП автоматично, понеже вече е невалидна?

Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 09:11 от ягодов аромат

# 13
  • Мнения: 5 790
Не мисля, че може да са ти я изтрили.
По-скоро нямаш проблем.

# 14
  • Мнения: 81
И аз тук вече-  да ви следя! Благодаря много на Алекс 1, да видим дали ще успея да се оправя! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт