Мъничко остана вече, през АВГУСТ да си имаме човече

  • 38 795
  • 632
  •   1
Отговори
# 540
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Здравейте! имам въпроси към ЛЛЛ

1.развалихме си режима за ядене в 6.9.12.15.....! но не знам  защо така сега яде нощно време  в 12 , 2 ,4,6 никога не съм го будила  за ядене става си сам. като го изкапем  в 7 до 12  спи дали  е зареди това искам да върна стария режим ама не знам как и давам капки инфакол  от 2 дена дали влияят върху апетита му?

2.скоро време  ще ми се налага да не съм с него за часове и ще трябва да оставям кърма ,но както казах често яде и ако изцедя са 15 мл. и не знам как да ги съхранявам по 15 в отделен съд ли? или да ми дадете съвет  през денонощието кога има най много кърма? newsm78

3.една майка ми каза че е по добре да не го храня в  3 през нощта!имали смисъл от това и на каква възраст трябва да е детето и как става?  ooooh!

Здравей Kivity,
Винаги е прекрасно, когато една майка се стреми да подобри кърменето и да откликне на нуждите на своето бебе.  Hug Разбирам, че се притесняваш, че изградения в началото режем в момента търпи промени. Би ли споделила дали Владислав приема нещо друго освен кърма – вода, АМ, чай, залъглака..? Бебетата растат и стават по-активни и с това е възможно да се променят и хранителните им навици. Също така за тях, кърменето е не само храна, но и много нежност, топлота, сигурност, спокойствие и най-вече огромен извор на щастие и любов. Може би тази статия ще представлява интерес за теб: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13444

Възможно е също така, Владислав да преминава през криза на растежа  - период обикновено от няколко дни, когото бебето може да иска да суче много по-често от обикновено и/или по-дълго. Така той дава сигнал на организма ти, че вече е преминал един етап от развитието си и за следващия ще му трябва по-голямо количество мляко. Ориентир за огладняването му биха могли да бъдат именно ранните признаци на глад. Ранните признаци за глад са мляскане или облизване на устните, отваряне и затваряне на устата, смучене на устни, език, ръце, пръсти на ръцете и краката, въртене на главичката наляво-надясно в търсене на гърда, а плачът по скоро е късен сигнал за глад. Тук има по – подробна информация за това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73982.0
 
Храненето през нощта може да е също толкова важно, колкото и през деня. От една страна нивата на хормона отговорен за производството на мляко са най-високи именно в периода между полунощ и 7 или 8 сутринта и за това може да е добре точно в този период да има поне едно или две кърмения, за да има добра стимулация за гърдите. От друга страна особено през първите 6 седмици, за Владислав е добре да се храни често, включително през нощта, защото има нужда от много енергия, за да расте и да се развива. Повечето малки бебета имат нужда да сучат поне 8-12 пъти, като 8 е минимума или на всеки 2-3 часа спрямо началото на предишното хранене за период от 24 часа. Добре би било, ако не се прави повече от една 4 часова пауза от сън. В тази връзка би ли споделила колко горе долу напишкани и наакани пелени има Владислав за денонощие, дали скоро сте правили контролно теглене и как наддава? Също така ако е удобно да попитам колко дълго се кърми Владислав - дали ти определяш времето или по-скоро той сам пуска гърдата, когато е приключил, както и дали суче от една или от двете гърди?

Ако бебето няма жълтеница или друга причина да е сънливо и само се буди за храненията си и не се буди нощем, може в този момент да няма нужда да суче по това време. Ако нужда се появи, най-вероятно отново ще поиска да суче в тази част на денонощието. Тъй като Владислав все още иска да суче през нощта, вероятно не е готов такава нощна пауза.

Относно капките Инфакол, може да е добра идея да се консултираш с педиатъра. Възможно те да действат различно на различните бебета. В случай, че Владислав има колики може да е добре да се увериш, че получава достъчно от задното мляко. Това би могло да стане ако суче от една гърда толкова дълго колкото желае, до момента, когато се отпусне и заспи или се отдели щастлив от гърдата). Именно задното мляко е богато на мазнини и важни храносмилателни ензими, които подпомагат преработката на кърмата.

Чудесно е, че смяташ да подсигуриш кърма за бебето си за времето, когато няма да си с него. Няма точно правило кога от денонощието има най-много кърма, тъй като всяка двойка майка и бебе са различни. Повечето майки усещат гърдите си по-пълни сутрин или след по-голямата пауза от сън.  Би могла да изцеждаш няколко последователни пъти в едно контейнерче. Погледни, ако желаеш темата "Указания за съхранение на кърма." Ето един кратък цитат от нея:

Докато първоначално се мислеше, че майката трябва да охлади прясно изцедената си кърма, за да я смеси с преди това изцедено и изстудено мляко, последните проучвания показват, че можете да изцеждате директно в мляко, което е било в хладилник или във вече изстинало такова, ако млякото е прибавено в 24 часов период от изцеждането на първото мляко. В този случай би трябвало да следвате препоръките за съхранение, базирани на времето и датата на първоначално изцеденото мляко. Можете да изцеждате директно в мляко, което е било съхранявано на стайна температура, ако направите това до 10 часа. Това мляко след това би трябвало да се използва.

Можете да добавите прясна кърма към такава, която вече сте замразили, ако първо сте я охладили за около половин час и тя е по-малко количество от тази, към която я прибавяте.

Добре е също така да прецениш по възможност какво количество мляко ще ти трябва, за колко време и за кога. Може би тази статия ще ти е полезна http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65156.0
Имаш ли предварителна нагласа кой и как ще храни Владислав? Дали си мислила за алтернативни на шишето методи за хранене, например чашка, спринцовка, лъжичка? Ще се радвам ако имаш интерес да ги обсъдим. Разбира се ако имаш още въпроси ще се радвам да обсъдим и тях

  
  bouquet

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 00:53 от Aidin

# 541
  • Мнения: 112
Привет и от мен!   bouquet

И аз съм все още с кафеникаво течение...не е мн обилно, но на моменти се
изтича и в общи линии съм си като в цикъл... Crazy

А аз да питам мамите родили секцио - носите ли еластични гащи?

# 542
  • Sofia
  • Мнения: 9 749
Нося, да  Peace
Като си видях корема на изписването и си ги сложих веднага, че иначе съм като бременна в 5 месец  Mr. Green

# 543
  • Бургас
  • Мнения: 644
NBM, ти поне си в 5, аз имам чувството, че доктора е забравил някое бебе вътре...

# 544
  • София
  • Мнения: 265
Щъркелова вест  mamma
gingerka има бебе момченце, казва се Ангел, 50 см, 3120 гр.
Мама и бебе се чувстват чудесно Flutter.
Честито   bouquet.

# 545
  • Мнения: 272
Здравейте! имам въпроси към ЛЛЛ

1.развалихме си режима за ядене в 6.9.12.15.....! но не знам  защо така сега яде нощно време  в 12 , 2 ,4,6 никога не съм го будила  за ядене става си сам. като го изкапем  в 7 до 12  спи дали  е зареди това искам да върна стария режим ама не знам как и давам капки инфакол  от 2 дена дали влияят върху апетита му?

2.скоро време  ще ми се налага да не съм с него за часове и ще трябва да оставям кърма ,но както казах често яде и ако изцедя са 15 мл. и не знам как да ги съхранявам по 15 в отделен съд ли? или да ми дадете съвет  през денонощието кога има най много кърма? newsm78

3.една майка ми каза че е по добре да не го храня в  3 през нощта!имали смисъл от това и на каква възраст трябва да е детето и как става?  ooooh!

Здравей Kivity,
Винаги е прекрасно, когато една майка се стреми да подобри кърменето и да откликне на нуждите на своето бебе.  Hug Разбирам, че се притесняваш, че изградения в началото режем в момента търпи промени. Би ли споделила дали Валентин приема нещо друго освен кърма – вода, АМ, чай, залъглака..? Бебетата растат и стават по-активни и с това е възможно да се променят и хранителните им навици. Също така за тях, кърменето е не само храна, но и много нежност, топлота, сигурност, спокойствие и най-вече огромен извор на щастие и любов. Може би тази статия ще представлява интерес за теб: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13444

Възможно е също така, Валентин да преминава през криза на растежа  - период обикновено от няколко дни, когото бебето може да иска да суче много по-често от обикновено и/или по-дълго. Така той дава сигнал на организма ти, че вече е преминал един етап от развитието си и за следващия ще му трябва по-голямо количество мляко. Ориентир за огладняването му биха могли да бъдат именно ранните признаци на глад. Ранните признаци за глад са мляскане или облизване на устните, отваряне и затваряне на устата, смучене на устни, език, ръце, пръсти на ръцете и краката, въртене на главичката наляво-надясно в търсене на гърда, а плачът по скоро е късен сигнал за глад. Тук има по – подробна информация за това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73982.0
 
Храненето през нощта може да е също толкова важно, колкото и през деня. От една страна нивата на хормона отговорен за производството на мляко са най-високи именно в периода между полунощ и 7 или 8 сутринта и за това може да е добре точно в този период да има поне едно или две кърмения, за да има добра стимулация за гърдите. От друга страна особено през първите 6 седмици, за Валентин е добре да се храни често, включително през нощта, защото има нужда от много енергия, за да расте и да се развива. Повечето малки бебета имат нужда да сучат поне 8-12 пъти, като 8 е минимума или на всеки 2-3 часа спрямо началото на предишното хранене за период от 24 часа. Добре би било, ако не се прави повече от една 4 часова пауза от сън. В тази връзка би ли споделила колко горе долу напишкани и наакани пелени има Валентин за денонощие, дали скоро сте правили контролно теглене и как наддава? Също така ако е удобно да попитам колко дълго се кърми Валентин - дали ти определяш времето или по-скоро той сам пуска гърдата, когато е приключил, както и дали суче от една или от двете гърди?

Ако бебето няма жълтеница или друга причина да е сънливо и само се буди за храненията си и не се буди нощем, може в този момент да няма нужда да суче по това време. Ако нужда се появи, най-вероятно отново ще поиска да суче в тази част на денонощието. Тъй като Валентин  все още иска да суче през нощта вероятно не е готов такава нощна пауза.

Относно капките Инфакол, може да е добра идея да се консултираш с педиатъра. Възможно те да действат различно на различните бебета. В случай, че Валентин има колики може да е добре да се увериш, че получава достъчно от задното мляко. Това би могло да стане ако суче от една гърда толкова дълго колкото желае, до момента когато се отпусне и заспи или се отдели щастлив от гърдата). Именно задното мляко е богато на мазнини и важни храносмилателни ензими, които подпомагат преработката на кърмата.

Чудесно е, че смяташ да подсигуриш кърма за бебето си за времето, когато няма да си с Валентин. Няма точно правило кога от денонощието има най-много кърма, тъй като всяка двойка майка и бебе са различни. Повечето майки усещат гърдите си по-пълни сутрин или след по-голямата пауза от сън.  Би могла да изцеждаш няколко последователни пъти в едно контейнерче. Погледни, ако желаеш темата "Указания за съхранение на кърма." Ето един кратък цитат от нея:

Докато първоначално се мислеше, че майката трябва да охлади прясно изцедената си кърма, за да я смеси с преди това изцедено и изстудено мляко, последните проучвания показват, че можете да изцеждате директно в мляко, което е било в хладилник или във вече изстинало такова, ако млякото е прибавено в 24 часов период от изцеждането на първото мляко. В този случай би трябвало да следвате препоръките за съхранение, базирани на времето и датата на първоначално изцеденото мляко. Можете да изцеждате директно в мляко, което е било съхранявано на стайна температура, ако направите това до 10 часа. Това мляко след това би трябвало да се използва.

Можете да добавите прясна кърма към такава, която вече сте замразили, ако първо сте я охладили за около половин час и тя е по-малко количество от тази, към която я прибавяте.

Добре е също така да прецениш по възможност какво количество мляко ще ти трябва, за колко време и за кога. Може би тази статия ще ти е полезна http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65156.0
Имаш ли предварителна нагласа кой и как ще храни Валентин? Дали си мислила за алтернативни на шишето методи за хранене, например чашка, спринцовка, лъжичка? Ще се радвам ако имаш интерес да ги обсъдим. Разбира се ако имаш още въпроси ще се радвам да обсъдим и тях

 
  bouquet

Ами даваме му водичка с копър и   биберон ,но рядко защото не му харесва много много ! за памперсите нощно време сменям 3 задължително и през деня още 5 6 пъти  по4ти след всяко хранене ака ! на 13 .09 ще ходи  на контролен преглед да го измерят за сега още не сме го водили !суче различно  най малко  30 мин. по принцип го слагам и на двете гърди но в момента ме боли едната но каквото изцедя от нея му го давам и отделно  го слагам на другата.оставям го да суче колкото иска  като заспива го будя и пак продължава махам го като  си стисне устата и не иска да поема гърдата

# 546
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Аз имам отново въпроси към ЛЛЛ:

1. Бебето се храни от една гърда на хранене. През това време другата вече е почти пълна (усещам я натежала, макар и все още мека). Докато стигнем до храненето от нея (още около 2-3ч) тя вече е камък и се налага малко да изцеждам. Какво бихте ме посъветвали в този случай? Ако давам и от двете, то тогава няма да ги изпразва добре, т.к. имам много кърма.

2. Понеже реших, че може да замразявам по малко - как да изеждам - рпимерно по малко за облекчаване на гърдите (около 40мл) или след хранене. Не искам да стигам до хипер лактация.
o_fortuna, ако бебето отказва веднага след първата втората предложена гърда, би могла да я сложиш например след 1,5-2 часа или при първите признаци на търсене./Въртене на главичката, примляскване, сукателни движения с устните/. Така по-скоро ще си спестиш вероятното препълване на втората гърда. Мислиш ли, че това е вариант за вас ?
Изцеждането е добре да бъде наистина само за облекчение и то от гърдата, която усещаш напрегната. Рутинното изцеждане и на двете гърди след кърмене понякога води до хиперлактация и ...отнема време, което би могла да използваш за почивка или гушкане с бебчето ти. Flutter

# 547
  • Мнения: 41
Момичета утре ми е терминът,и ми е много напрегнато,дано всичко да мине наред,така като гледам май пак  ще преносвам Simple SmileОстанаха ли вече мами дето не са родили още??Така като гледам май отивам в септември вече...
Хайде поздрави на всички

# 548
  • София
  • Мнения: 58
Здравейте момичета,
искам да ви съобщя че на 21.08.11г се роди моята дъщеричка Ивайла с мерки 3000гр. и 49 см. Наложи се спешно секцио. В къщи сме си от няколко дена и свикваме една с друга.
Отивам да прочета какво съм изпуснала, а на вас хубав ден!
 Hug

# 549
  • Мнения: 5
Момичета утре ми е терминът,и ми е много напрегнато,дано всичко да мине наред,така като гледам май пак  ще преносвам Simple SmileОстанаха ли вече мами дето не са родили още??Така като гледам май отивам в септември вече...
Хайде поздрави на всички
Миличка, и аз съм солидарна с теб. Преносвам вече с 1 седмица,но в Шейново,където ходй на записи на тонове,а и мисля да раждам ме успокоиха,че щом бебо е ок,нйма проблем за тези няколко дни,коитом са в + след термина,а и не винаги датата на термина била точна. Сега ,ако не родй до първи сутринта ще влизам за наблудение и за предизвикване на раждането. Пожелавам ти леки оставащи дни с коремчето и не се притеснявай-всичко ще е наред Hug
icheto ,честито,миличка. Да ти е жива и здрава сладурката и мнопго да ви радва.  bouquet

# 550
  • Мнения: 881
Честити ни нови бебенца,да са здрави и щастливи!  bouquet

# 551
  • Мнения: 13
Здравейте, обръщам се с въпрос към ЛЛЛ. Родих дъщеричката си на 23.08 с тегло 2600,на 24.08 тя беше 2570, на 25.08 - 2530, а на 26.08, когато ни изписаха - 2590, тоест беше наддала малко,като и в болницата, и сега сме изцяло на кърма. Големият ми проблем е,че Ива е много сънливо бебе,не кара жълтеница според педиатъра,голяма борба е всеки път,когато дойде време за ядене,опитах всички техники,описани във форума за събуждане на сънливи бебета,но при нас не действат. Когато засуче,минават точно 3-4 минути и тя заспива, местя я на другата гърда,опитвам се да я поддържам будна по време на кърмене,но без ефект. Храня я на поискване - и през деня, и през нощта, но ето днес,например,не показва никакви признаци на глад и ако не я събудя,няма  изобщо да поиска да суче. На ден има по 3-4 наакани памперса, за  броя на напишканите ми е малко трудно да определя,но май има четири на брой. Тургорът на кожата е добър. Страшно се притеснявам дали приема достатъчно кърма и дали наддава с това кратко и слабо сучене. През няколкото минути, през които суче, я чувам да преглъща. Възможно ли е за няколко минути да изсуква достатъчно кърма. Нямам възможност да я претегля,за да видя дали наддава и притеснението ми е голямо. Не я храня от шише, а само от гърда, като засукването ни  отнема известно време и нерви, защото зърната ми не са толкова изразени и по-трудно захапва. Ще се радвам на съвет.

# 552
  • Мнения: 433
Благодаря за отговора. Мога да му предлагам и другата гърда и той ще яде и от нея, просто няма спирка. То и едната му е много, често след това връщаме по малко. Само нощем се отказва сам след 20тата минута, или по скоро заспива. През деня си седи и до час - суче, пък разглежда, пък пуска, после пак я търси, все едно е биба, тя от стимулацията се напълни пак и той пак си суче и така докато го махна сама.

# 553
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Честити и живи и здрави бебчета - Ангел на Гингерка и Ивайла на Ичето! Да са много, много щастливи !!!

Стискаме палци на Соня Ник и Баба Вуна, чакаме хубавите новини  Hug

ЛЛЛ, гледам, че сте писали на Кивити, че има и алтернативни методи за хранене при отсъствие на майката. От другата седмица и на мен ще ми се налага да оставям бебо за няколко часа сутрин с баща му. Мислех да цедя през нощта, че тогава има най много кърма и баща му да го храни с шише. Какви са другите варианти  newsm78 С лъжичка сигурно няма да стане, защото сега му даваме Колийф в лъжичка с кърма и голямо плюене става. Сякаш си затваря гърлото и всичко изплюва.

# 554
  • Германия
  • Мнения: 8 104
...
ЛЛЛ, гледам, че сте писали на Кивити, че има и алтернативни методи за хранене при отсъствие на майката. От другата седмица и на мен ще ми се налага да оставям бебо за няколко часа сутрин с баща му. Мислех да цедя през нощта, че тогава има най много кърма и баща му да го храни с шише. Какви са другите варианти  newsm78 С лъжичка сигурно няма да стане, защото сега му даваме Колийф в лъжичка с кърма и голямо плюене става. Сякаш си затваря гърлото и всичко изплюва.
Радос, тези отстъствия колко време ще са и колко често?

Повечето майки кърмят по-начесто бебето си преди да излязат и като се върнат бебенцата си наваксват нужните количества. Ако смяташ, че ще а вариант за вас (и най-вече за таткото) ето едно видеоклипче, на което таткото храни с мека чашка с изцедена кърма. Можеш да разгледаш и останалите, на които мед. сестра показва храненето.Там по-добре се вижда поддържането на бебето при вратлето.
При хранене с мека чашка първо се потапят бебешките устни, за да усети мъничето млякото и после съвсем леко се поставя чашката на долната устна и то пие млякото на малки глътки.

Друга алтернатива е спринцовка за хранене; има ги принципно в аптеките или пък ако случайно имате у дома, тези мерителните спринцовки също да подходящи. Или нормална спринцовка се изрязва там, където е мястото да изглата и буталото се вкарва в този отвор. Фактически се "обръща" посоката и частта с "крилцата" се пада към бебешката устна. На описание вероятно звучи странно, на практика е лесно приложимо. Бебето се придържа при вратлето, леко изправено и ако се храни със спринцовка се впръсква на малки порцийки вътре в "джобчето" на бузката, а не директно към гърлото.

Спазването на строга хигиена е задължително!!! Независимо кой от алтернативните начини на хранене ще изберете. Надявам се, да са ти полезни горните идеи...и най-вече на таткото  Peace

Общи условия

Активация на акаунт