Осми клас - приятели нови очакват ме в клас

  • 57 864
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 567
ganis, браво на твоето момиче за класирането и успех на втори кръг  Peace

# 721
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Осми клас преполовихме и всички се поуспокоихме.

предлагам това да ни е следващото заглавие  Grinning
Аз редовно си влизам да хвърля по едно око  Heart Eyes
Успешен ден на всички

# 722
  • София
  • Мнения: 2 265
Осми клас преполовихме и всички се поуспокоихме.

предлагам това да ни е следващото заглавие  Grinning
Аз редовно си влизам да хвърля по едно око  Heart Eyes
Успешен ден на всички

На мен ми харесва също.

# 723
  • Мнения: 2 567
И на мен предложеното заглавие ми харесва. Отговаря си точно на реалността Simple Smile

# 724
  • София
  • Мнения: 409
Осми клас преполовихме и всички се поуспокоихме.
Peace
Наистина отразява напълно настоящото положение.
Налегнало ни е едно спокойствие, и мен и осмокласничката, та чак граничи със състояние на Унес...
Ще видим рекапитулацията в края на срока. Wink

Днес им е класното по БЕЛ. Другата седмица е класното по НЕ - устната част, в края на месеца -писмената. Изпитването щяло да бъде по формата на ВО в края на годината.
Вашите деца правят ли класни по езика в две части, както при нас?
Мамите от НЕГ, знаете ли нещо по въпроса, че ние пак не сме разбрали Rolling Eyes

# 725
# 726
  • Мнения: 2 567
И моята щерка вчера ми каза, че класното им по езика ще е от две части. В два поредни дни. Другите вторник и сряда. Беше ми странно, ама не съм много разпитвала, защото в това училище колкото щеш странни работи вече видях Simple Smile

Аз пък да попитам. И в другите ли ЕГ освен ВО има и изпит, който се провежда пред комисия от учителите по езика в самото училище и според представянето на него се взима решение дали детето да продължи в това училище? На нашите нещо такова са им казали, че ще има, освен ВО.

# 727
  • София
  • Мнения: 409
Аз пък да попитам. И в другите ли ЕГ освен ВО има и изпит, който се провежда пред комисия от учителите по езика в самото училище и според представянето на него се взима решение дали детето да продължи в това училище? На нашите нещо такова са им казали, че ще има, освен ВО.

Лети, при нас такъв е устния изпит за прием в Лайстунга.
Но от това да зависи продължаването на обучението в желаната гимназия,
не съм чувала Thinking
Вероятно при вас това са някакви вътрешни правила за етапно класиране, с оглед на повишаване мотивацията, знам ли!?

# 728
  • Мнения: 413
Ледена соната (първо написах "епоха"  Laughing ), ще попитам довечера за формата на класното, че девойката е 2-ра смяна. Не знам никакви подробности, но се надявам тя да знае. Онзи ден се похвали с 5-ца на "писмо до немско другарче" (б.а. заглавието на писмото е мое). Беше много доволна, защото това щяло да бъде част от изпита  newsm78  Във всеки случай ще я питам какво-що и ще докладвам.
Не знам да има отпадащи след края на годината - изпитът тогава е само за сформиране на Лайстунга.
Нещо за родителска не се ли чува?

Лени, каквото и заглавие да сложиш, все ще се намерим. Аз имам лека нетърпимост към римите в заглавията, но тук пак се понася - в "бременните" и "януарчета, майчета и пр." е истинския ужас  Crazy

# 729
  • Мнения: 212
Здравейте и от мен! Не съм се вясвала много отдавна, но хвърлям по едно око от време на време. На голяма патерица- много, много здраве, любов и сбъднати мечти през новата година! При нас няма нищо особено интересно- с шарени оценки сме по АЕ, предполагам, че за срока ще има 5, по мат. засега е добре, по БЕЛ май клоним към 5, там има 3-4 оценки на стихотворения, но само една 6 /и то защото госпожата отсъстваше и имаха заместничка/, че госпожата държи не само да е наизустено, но и изразително изрицитирано. За всякаквите там олимпиади и състезания сме дали отбой, но от мен едно искрено "Браво" на всички, които имат амбицията да се явяват и тази година, и още по-голямо "Браво"  на всички представили се успешно!

# 730
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Anna Lee, римите са хубаво нещо де, нидей така. Освен това си е традиция.
Или да ти го кажа по друг начин:
Рима винаги да има
темата да е забележима
а традицията да се пази
настоявам ази

 Joy

# 731
  • Мнения: 2 567
Айде и моята в отбора на продължаващите на втори кръг Simple Smile
От 16 деца явили се от класа и, само три отпадат. Хубавото е, че тази година областният кръг ще е при нас, че да не се прави излишна разходка до Плевен, особено пък ако падне и сняг.

Ледена, наистина не знам каква е идеята на този изпит, но знам, че го има, защото постоянно им говорят за него и ги стряскат, че в комисията ще има учители, които преподавали на големите и били много взискателни. Знам, че има деца, които след 8 клас отпадат, защото съм виждала списъци в РИО-то с обявени бройки за прием след 8 клас, но не знам дали са отпаднали заради този изпит. Може наистина да е нещо вътрешно, за да се види нивото но зайците в края на годината.

П.П. Лейди, я виж как редиш римите  Wink Браво  Peace

# 732
  • Мнения: 7 263
Мили девойки, заповядайте в новата ни темичка и да ни е късметлийска и усмихната!

Общи условия

Активация на акаунт