Отговори
# 600
  • Мнения: 0
Евитка и аз не мога да получавам детски. Никога не съм ги получавала за каката, и сега няма да мога да ги получавам ( нали вземат брутото при изчисляването), та ние сме богати. Е за това че си родил две деца, че си им създал семейна среда и се грижиш за тях, държавата ти помага с НИЩО, освен с тая прословута еднократна помощ, която си е цяло ходене по мъките. Е все пак сме в България

# 601
  • Мнения: 354
paff Ами и мойта малка лакомия постоянно суче и незнам от къде като фокусник изсмуквам време и за останалото домочадие, миличките ми и те имат нужда от тооолкова много неща. Но като го правя целенасочено и имам чуството , че дори сега  повече играя с Мони и повече общуваме с таткото.
mary_48 Браво на Калинчето, че те е зарадвала така Wink А за разстройството..незнам как го определяш, то всяко изхождане им е такова рядко, дано не е разстройство.
Еднократна помощЗа второ и т.н дете се носи и оригинален акт за раждане на другите деца. За детските пък бележка от личен лекар, че са имунизирани ooooh!
mmagiКатегоречно и моя опит показва същото, често предлагане, без залъгалки и без излишно цедене/аз хич не съм цедила/. Предишното кърмене на баткото съм цедила само като се налага да го оставя за повече време. Изцеждах по 30 тина грама и за няколко дни събирах за 1 хранене, а беше само на кърма  до 6 мес. и кърмен до 1г и 1 мес., така че като не можете да изцеждате не значи, че нямате кърма или , че детето гладува. Същото е и с оставянето и събуждането, Маги се буди почти винаги като я оставя в креватчето, но пък наддавя мощно.
  слинг
Някой има ли вече добър опит с тях, е аз пожънах тотален неуспех с моя. От по-късите е и се връзва на "лесна люлка"http://www.estestveno.com/node/176 , но изобщо не ми се получава добре като сложа бебето, така се изкривява милото, че го изваждам най-късно на 5-тата секунда ужас. Смятам да пробвам и дългите шал-слинг, но са доста скъпи , някой има ли опит вече?

# 602
  • Мнения: 0
Здравейте на всички,аз не съм от редовно публикуващите, но гледам да ви чета колкото често мога. Дойде момента и аз да се похваля че на 18.09 се роди моето малко съкровище Петър, чрез спешно секцио, за щастие попаднах на много кадърен персонал в Окръжна болница в Пловдив, които реагираха наистина светкавично и за 40 мин аз вече бях мама. newsm44 Възстановяването от секциото ми върви доста добре за сега, бебчо хапва и расте, но чак в понеделник ще разбера колко...
Имам въпрос към кърмещите мами, случва ли ви се бебчето да връща или повръща изпитото преди 30 мин мляко, защото на мен ми се случи снощи и буквално си изкарах акълите?

# 603
  • Мнения: 3 718
Въпрос към консултантите ЛЛЛ:
Малкото ми слънчице вече е на 18 дни. Опитвам а го кърмя още от първия ден след ражането, но имам много малко кърма. При изцеждане на 3 часа - от двете гърди общо между 10 и 25 мл. Дохранвам го с АМ от 6-тия му ден защото никак не му стига. В допълнение зърната ми са разранени о кръв защото той е нетърпелив заради слабата струя и сега от повече от семица само изцеждам с помпа. Какво да направя за да повиша лактацията? Толкова ми се иска д аминем само на кърма!!!

joy_1234, усещам колко си притеснена и разбирам колко трудно ти е в момента. Можеш ли да ми разкажеш какво ви наведе на мисълта, че бебенцето ти не суче достатъчно на 6 дни, за да се започне предлагането на добавка? Колко кърмения имехте в денонощие тогава и колко често цедиш сега? Какво количество добавка предлагаш на едно хранене?

Ще можеш ли да ми опишеш в каква поза суче бебенцето ти и как засуква. В тази статия, "Основи на кърменето: често срещани проблеми" има хубави илюстрации на правилното засукване на бебето и някои насоки свързани със затрудненията, които срещаш. Тази статия също може да е много полезна и интересна, вероятно и за другите момичета, "Основи на кърменето: получава ли достатъчно бебето ми?"

Често, основната причина за разраняването на зърната и недостатъчното количество кърма, което изсуква бебето е неправилното засукване. Ако бебето засуква плитко, ако не засуква освен зърното и голяма част от ареолата, което да позволи зърното да достигне до мекото небце и натиска, стимулирането да е на точното място, това маже да направи кърменето много болезнено, да причини разраняване и за жалост сукането да не е достатъчно ефективно. Би могла да прегледаш информацията и идеите от статиите и да видиш тези клипчета ([url^http://www.youtube.com/watch?v=Zln0LTkejIs]Latch on[/url], Good Asymmetrical Latch with Dr. Jack Newman, Breastfeeding Good Latch (some compression) with Dr. Jack Newman) за засукване, а после да поговорим какво според теб може да се различава от сукането при вас.

Виждам, че живееш в Щатите, би ли искала да споделиш в коя част (може и на лични ако предпочиташ), а аз мога да намеря информация къде най-близо има Ла Лече Лига група, където можеш на живо да поговориш с лидер и да ти дадат практически идеи за справяне със ситуацията? Ще споделиш ли какво казва лекаря, който следи момченцето ти по отношение на кърменето, правилното засукване и защо се получава това разраняване?

Въпреки, че сега се налага да даваш добавка, напълно възможно е с не малко услия и търпение постепенно да се намали и да минете само на кърма. Много по-лесно би било ако бебенцето ти суче от гърда и суче ефективно. Докато се налага да изцеждаш, мислиш ли, че може да е удачен вариант да предлагаш добавката по щадящ кърменето метод, алтернативен на шишето? Храненето от шише може да обърка сукането на бебето, то много се различава от сукането от гърда. От шишето течността се излива в гърлото на бебето почти без усилия, а за да суче от гърда се изисква да съвсем различен тип усилие. Бебето засмуква биберона обикновено плитко, сякаш е сламка, а това на гърда може да доведе до неефективно сукане и разраняване на зърната. Можем да поговорим за идеи за дохранване с алтернативи на шишето, като чашка, спринцовка, лъжичка или система за дохранване на гърда.

Количеството, което успяваш да изцедиш от гърдата си не е точен показател колко кърма произвеждаш. Гърдата не е съд, който събира определено количество, тя е по-скоро нещо като поточна линия, през която преминава толкова кърма, колкото бебето зададе, че има нужда. Ако накрая на поточната линия има някой, който често и ефективно да издърпва продукцията, то по-голямо количество кърма преминава през гърдата. Ако стимулацията е слаба, продукцията се задържа, това дава сигнал на организма, че търсенето е намаляло и той намалява и предлагането.

Това, което стимулира гърдата да произвежда повече кърма е честото и ефективно изпразване. За предпочитане е това да става от добре сучещо бебе, но когато се налага, изцеждането също може да е в помощ. Много майки споделят, че когато комбинират изцеждане на ръка с изцеждане с помпа, това дава най-добър ефект. Също майките споделят, че много по-ефективно е когато се цеди на кратки сесии на често, отколкото продължителна сесия на изцеждане, но на големи интервали. Може да опиташ нещо подобно и да кажеш след известно време как се отразява при теб. Би ли могла да опиташ да изцеждаш на интервал от 2-2,5 часа, като така се получат поне 10 изцеждания за денонощие? Може да започнеш с изцеждане около 7 мин. на едната гърда, после да дадеш 1-2 мин. почивка, после пак 5 мин. цедене, почивка и после изцеждане за около 3 мин. Друг вариант е да цедиш поне по 5 мин. след като гърдата е спряла да пуска струйки кърма. Това може да се приложи и на двете гърди. Нормално е в началото да няма особено бурен ефект, но вероятно с всеки ден кърмата ще се увеличава с малко. Изцеденото количество може да бъде дадено вместо добавката от АМ.

Това, което също може да ти помогне да изцедиш гърдите си по-лесно или да предизвикаш рефлекса на потичане, когато бебето суче е да се отпуснеш и да се опиташ да се настроиш на положителна вълна. Хормонът, който помага да се задейства рефлекса на потичане на кърмата, окситоцин, наричан често "срамежлив хормон" е свързан с емоционалното състояние на майката. Когато майката е в състояние на стрес, подтисната и притеснена е, хормонът може да се блокира и кърмата да слезе по-бавно и трудно. Обратното, положителните емоции, усещането за щастие, спокойствие и любов, могат да помогнат на хормоните да си свършат работата и гърдите да потекат по-лесно. Някои майки споделят, че когато са разделени с бебетата си, дори и само мисълта за тях карат гърдите им да се напълнят и дори протекат. Би могла да опиташ да си помогнеш и в тази посока, като се настроиш максимално позитивно. Би могла да седнеш удобно, да се отпуснеш, да си направиш чаша топла напитка (чай, какао, мляко, каквото те кара да се чувстваш приятно), да си пуснеш хубава музика или филм и тогава да започнеш да изцеждаш или кърмеш бебенцето си. Топъл душ или топъл компрес на гърдата преди цедене/кърмене може да са от полза. Би могла да "използваш" и бебето си като най-силния източник на положителна емоция. Погледай го няколко минутки докато спи, гушни го така, че да имате хубав контакт кожа до кожа, помириши прекрасния бебешки аромат на главичката му и си помисли какво изпитваш към него  Simple Smile

Много майки споделят, че някои храни имат стимулиращо кърмата действие при тях. Това обаче е силно индивидуално и без често и ефективно изпразване на гърдите едва ли може да има траен ефект. Част от храните, които се спрягат като лактогонни са житото, овесени ядки, сурови ядки (без фъстъци), лук, сминдух и др. Има комбинации на билки под формата на чай за стимулиране на кърмата, но е добре да се консултираш с лекаря си преди да приемаш каквито и да било билки или добавки. Адекватния прием на течности, до голяма степен, както и здравословното и балансирано хранене имат отношение към количеството на кърмата.

Ако имаш още въпроси, питай и ще поговорим пак. Ще се радвам да споделиш как вървят нещата при вас  Peace


# 604
  • Мнения: 2
Шаманката,
благодаря за отговора ти!  bouquet

Още в болницата имахме голям проблем с кърменето  - не можеше а суче, иваше една консултантка по кърменето а ми помага и накрая и тя вигна ръце въпреки че не го каза. На 6тия ден започнахме да охранваме, защото милото плачеше много от гла, не можеше дори а спи. С педиатърката го обсъдихме и тя каза, че е крайно време след вси1ките опити да му дадем да яде нормално количество. До тогава опитвах при всеки случай когато е буден и гладен а го кърмя. В момента цедя на всеки 3 часа и всеки път - разочарование. Някой ми беше казал че до 2-3 семица ще се регулира количеството, но - не! Добавка му давам по около 60 мл. + 20/30 мл кърма.
Живея в ЧИкаго, тук имах извесетн брой консултации със специалист в началото. Казаха ми че всичко е въпрос на практика - и за мен и за бебчо и че полека ще свикнем, но засега резултат няма особен.
Би ли могла да ми кажеш повече за алтернативните начини на дохранване?
Нормално ли е сле като вече са ми заздравели раничките по гърите пак а ме болят и да са така чувствителни, че едва да понасям окосването на дрехите по тях? Това обър момент ли е за възстановяване на кърменето или да почакам още малко?

# 605
  • Бургас
  • Мнения: 21
Скъпи майчета,
вече мога да ви се похваля.На 20.09. чрез секцио се роди нашето чудо –Божидара с тегло 3360гр.,50см.От неделя сме си вкъщи и вече свиквам с новите си задължения.Кърмим се на 3 часа,надявам се кърмата ми да й е достатъчна,това ще разбера в понеделник.А малката е просто чудесна.Благодаря на Господ,че я имам!
Искам да честитя на всички,които вече гушкат своите бебчета.

# 606
  • Варна
  • Мнения: 741
Питане към консултантките от ЛЛЛ:

Предната вечер направих мастит - дясната гърда се поду и стана болезнена и зачервена и гореща, имах температура 38.5, втрисане. Веднага станах и изчетох това, което има в библиотеката на форума, както и в блоговете. Започнах да правя топле компреси и да цедя. Проблемът беше, че не успявах да изцеда голямо количество, но постепенно се увеличи. Правя следните неща - топли компреси и масаж преди цедене или хранене на бебето; на всяко хранене предлагам първо засегнатата гърда (помагам на бебка като масажирам гърдата докато суче) и после евентуално предлагам и другата гърда; след кърмене правя компрес с реванол или зелеви листа; пия лецитин; за температурата взех нурофен и парацетамол.
От тази сутрин до тази вечер нямах температура, но сега имам 37.5. Гърдата поомекна значително, но днес под душа усетих, че още има твърди участъци в основата на гърдата (сякаш под самата ареола). Червенината остава но сякаш е по-добре.
Питането ми е има ли нещо друго, което да направя? Това че имам температура макар и не много висока означава ли, че имам инфекция и трябва ли да пия антибиотик? За колко време мога да очаквам да отшуми проблема?

# 607
  • Мнения: 1 916
Здравейте мами,искам да попитам някой от вас ползвали капките COLIEF и доволен ли е от тях или от други средства и капки против колики

# 608
  • Мнения: 3 718
joy_1234, това са координатите на Ла Лече Лига групите от Чикаго, би могла да се свържеш с най-близката до теб и да поговориш с тях. Това, което може да ти бъде полезно е, че на срещите и в групите можеш да поговориш както с лидер, така и с майки минали през подобни проблеми. Те могат да дадат идеи и да видят как засуква бебенцето ти.

В болницата или педиатъра преглеждал ли е дали е възможно бебето ти да има къса юздичка на езика? Това понякога може да създаде проблем при засукването, бебето да не успява да суче добре, а кърменето да е болезнено за майката и да се разраняват гърдите въпреки нагласянето на позата.

Алтернативите на шишето, когато се налага дохранване може да са дохранване с лъжичка, чашка, спринцовка или спринцовка дозатор или система за дохранване на гърда или от пръст.

За новородените бебета често удачен избор е дохранването от чашка, този метод се прилага и в много болници, когато се налага дохранване. Можеш да вземеш малка (пластмасова) чашка, около 30-50 мг., много майки използват капачката на шишетата, когато тя е подходяща. Новородените бебета имат способността да лочат подобно на малки котенца. Важно е да се държат полуизправени и течността се доближи хоризонтално, така че да докосва долната устничка, но без да се налива в устата на бебето. Когато усетят течността, бебетата обичайно лочат с езиче като котенца и намират собствен ритъм на хранене.

Дохранването с малка пластмасова лъжичка може също да е удачен вариант. Много майки споделят, че дори и първоначално този метод да им се е струвал трудоемък, с времето става по-лесно. И при този метод е важно бебето да е изправено.

Може да се използва за дохранване спринцовка, дозатор или капкомер. Някои майки използват дозаторите на противотемпературните сиропчета, като споделят, че са им удобни заради облото тяло и по-голямата вместмост.  При всички тези методи е добре бебето да е полуизправено и течността да се избутва бавно и леко.

Системата за дохранване на гърда представлява тънка тръбичка, която от единия край е потопен в контейнер или шише с добавката. Другия край нежно се поставя в устата на бебето или се залепя на гърдата така, че бебето да изсуква добавката, докато суче от гърда. Същата система може да се използва и на пръст, като се смята, че това развива и запазва сукателните способности на бебето.

Ето статии по темата:
ALTERNATIVES TO BOTTLES
Lactation Aid
Хранене на кърмачето с пръст


Ако усещаш зърната си заздравели, но още изпитваш болка и дискомфорт, може да е добре идея да помолиш лекаря си да прегледа гърдите ти за евентуална гъбична или друга инфекция. Когато гърдата е разранена, подобни проблеми не са изключени.

Може да помогне за чувствителността в зърната да ги мажеш с пречистен Ланолин. Важно е кремчето да не изисква отмиване преди кърмене. Много майки споделят, че един от най-работещите методи за справяне с разранени зърна е да оставят гърдите колкото се може по-често (след кърмене) да изсъхват на въздух с малко размазана върху тях кърма. Може да се почувстваш по-комфортно ако ползваш гръдни щитове и така дори и когато си облечена, зърната да бъдат в нещо като въздушен джоб.

Вариант ли е да опиташ да предложиш гърда на бебенцето си в моменти, когато не е силно гладно, когато е спокойно. Опитай да спазиш насоките от статиите, които ти пуснах и да проследиш бебенцето ти да засуче маскимално правилно. Можеш да потърсиш и месте лидер или евентуално IBCLC (международно сертифициран консултант по кърмене), който да ти помогне с позиционирането. Ако болката въпреки всичко я има, може да опиташ дали кърменето със силиконово зърно няма да облекчи усещането. Хубавото е, че бебенцето ти расте с всеки изминал ден и способностите и силите му нарастват. Надявам се скоро кърменето да стане комфортно и безболезнено. Постепенно и добавката може да се намали и дори да отпадне съвсем  Peace

# 609
  • Мнения: 3 718
Q-T , много неприятно е това, през което преминаваш. Надявам се да се подобряваш вече.

Чудесно е, че си взела мерки и си прочела наличната информация. За състояния от този тип е важно гърдата да се изцежда добре и да почиваш много, реална почивка на легло. Освен компресите от зеле, след кърмене можеш да опиташ с охлаждащ компрес от извара или сварен ориз. Може и обикновен хладък компрес както след, така и преди кърмене, ако усещаш гърдата си гореща, като възпалена и топлото не ти е комфортно. Вероятно е да отнеме поне няколко дни докато гърдата се възстанови напълно, но е удачно да се консултираш с лекаря си утре, особено ако продължаваш да поддържаш температура и червенината не отшуми.

Пожелавам ти лека вечер и бързо възстановяване  Hug

# 610
  • Мнения: 18
Да ви се похваля - Емо вече е 3800!!!! За 20 дни е качил 1 килограм  Laughing Много съм доволна  Laughing

Вчера само за един час, докато се върнем от поликлиниката и в двете гърди ми се образуваха бучки и ме заболяхазверски. Направо усещах как се уголемяват! Едната с прибирането я оправих само с цедене, но другата още не мога - вчера цяла вечер редувах горещи душове, масажи и цеден, но нищо не се получи. Докато съм спала нощес болката е отминала и сутринта се събудих със същата бучка, но без болка. Цял ден слагам Емо на тази гърда и има някакъво мааалко намаляване. Звънях сутринта на националните консултанти по кърмене и казаха да продължавам с горещите душове и цеденето, да предлагам на Емо първо тази гърда и до няколко дни трябва да я разкарам. И още нещо (което аз снощи открих във форумите и вече бях направила, но и консултанката ми го каза) - 4 пъти на ден пия по 1 капсула Лецитин. Той не позволява на мастните клетки да се свързват и по този начин не могат да правят запушване.

За памперсите - На мен също Пуфис ми пропускаха и то всеки трети памперс. От Памперс също съм недоволна, ноооо за Либеро нищо лошо не мога да кажа. Скъпи са, но аз оставам на тях, защото с тях нямам пропескане, не му правят черти от ластика по краката, не го спирват като другите. За мен са най-добрите.

За кърменето
- като ви чета как бебетата ви сучат по 30-40 минути и не вярвам на очите си. Емо суче най-много 10 минути и сега почвам да се чудя, дали за тия 10 минути пие достатъчно??? Нашите наакани памперси са по около 8 на денонощие, пишка много, обилно и често и с това едно кило дето сме го качили за 20 дни май трябва да му е достатъчно ама все пак... дали пък не пие много по малко за тия 10 минути??? И най-често спи по около час и половина-два, мноооого рядко изкарва по три часа сън. Сигурно му  е малко?? Обаче пък винаги сам пуска зърното, а нали това е сигнал, че се е енаял... съвсем се обрках вече Grinning

Последна редакция: ср, 28 сеп 2011, 21:32 от Tara Wilson

# 611
  • Мнения: 3 743
Тара, просто всички бебчета са различни. Можеш само да се радваш, че Емо се наяжда за 10 мин. С Диди достигнахме такава скорост на ядене чак към 2-я месец, сега ще видим с Тод как ще е.

Джой, в каква поза се кърмите? Аз в родилното се опитвах да кърмя в поза люлка или мадона /май е най-разпространената/. Нея ми показаха първият път като бях в родилното с Диди и тя си засука тогава без проблем, но Тод не можа да засуче правилно, а аз отдавах разранените ми зърна на адаптационния период. От това кърмата ми намаля, а той ставаше все по-изнервен.
С каква помпа изцеждаш? При вас има ли опция да си вземеш професионална помпа под наем? Аз също на ръка не мога да изцедя почти нищо, но с Медела Симфони изцеждах предната седмица 50-100мл от двете гърди и давах на Тод с лъжичка преди да му дам да суче.
После променихме и позата, в която се хранехме на футболна топка, защото така можеш по-лесно да го сложиш правилно на гърдата и освен това тази поза ги държи будни. После, ако започне да нервничи, можеш да пробваш да смениш позата. Както ми обясниха тук, важното е с едната ръка да държиш главата на бебето, а с другата самата гърда. Винаги да приближаваш бебето до гърдата, а не обратно и започне ли да суче, дори и да са разранени гърдите не трябва да се усеща болка, ако правилно е засукал. Ако не се е получило, махаш го и пак го слагаш, докато се получи. Не е лесно, но мисля, че усилието си струва. Като започне да суче, веднага започваш масаж на гърдата, просто стискаш и отпускаш, а когато започне да суче по-бавно и по-дълбоко, започваш компресията, т.е. държиш гърдата стисната, докато гълта, спре ли, отпускаш и пак стискаш.
Ние след една седмица подобни упражнения вече не ползваме помпа, Тод си засуква добре и остава само да скъсим периода на сучене. Днес го теглихме и си наддава добре, за 11 дни от изписването 370г и това при положение, че имаше период на гладуване мъничето ми. Така че не се предавай, опитвай. Още са много мънички, но ще заякнат и кърменето ще бъде песен, повярвай ми, вече съм минала по този път Hug

# 612
  • Мнения: 2
Галче, и аз го кърма на еднага гърда в поза люлка, а на другата - футбол.
Допреди 3 дни изцеждах с професионална - бяхме взели от болницата под наем, а сега с Медела. При теб е добре че имаш количество кърма. При мен е 20 мл от двете гърди в повечето случаи:(
Сега от няколко часа го опитвам само с кърмене и е някакъв ад. Спи му се но от гла не може да спи дълго - най-много 20-30 минути, събужда се и търси, а слабата струя която му прелагам пак го изнервя и плаче и маха с ръчички и крачета и в същото време се опитвам а го накарам хем да засуче изобщо, хем да е  Направо вече нямам сили и никак не вижам резултат.
Съветите ти са много добри и ще опитам да ги следвам.

Шаманката , благодаря за подробния отговор!
Миналата седмица хоихме на лекар и казаха че зърната са разранени от неправилно засукване.

# 613
  • Мнения: 21
Q-T, консултирай се с лекар задължително! Аз бях като теб преди 10-ина дни: с бучка и с непрестанни компреси и следване на всякакви съвети от интернет. Мислех си, че се подобрявам и изведнъж за броени часове работите тръгнаха много на зле, а като отидох при моя доктор, няма да ти казвам как ми се накара и какви страхотии ми каза, че могат да се получат от нелекуван навреме мастит. Така че ако имаш температура (дори и ниска) и зачервяване на гърдата, задължително чуй и лекарско мнение. На мен ми изписаха антибиотик и Бромокриптин, за няколко дни имах намаляване на кърмата и ми се наложи 3-4 пъти да дохранвам малката с АМ, но ето че днес вече съм с възстановени нива на кърма, без болки, температури и зачервявания, а бучицата е съвсем мъничка и когато я кърмя на тази гърда, изчезва. Ако искаш нещо да питаш или имаш нужда от нещо, насреща съм, може да ми пишеш и на лични, да не занимавам повече аудиторията с моя мастит Simple Smile

Тара, на мен всички педиатри ми обясняват как детето изсуква 95% от необходимото количество в първите 10-15 минути и последващото стоене на гърдата е с успокояваща цел. По моите наблюдения върху Радина тя действително суче активно първите 10 минути, а след това имаме още 10 до 20 минути чисто с цел "общуване" Simple Smile Така че мисля, че при теб всичко е наред, щом Емо е доволен и наддава, няма какво да гледаш часовника. Нали навсякъде пише, че той е най-големият враг на успешното кърмене Simple Smile

Хайде отивам да се приспиваме, дано тази нощ успеем да поспим повече, че моето момиченце го раздава нощна птица и малко ми идва в повече будуването.

# 614
  • Варна
  • Мнения: 741
Q-T , много неприятно е това, през което преминаваш. Надявам се да се подобряваш вече.

Чудесно е, че си взела мерки и си прочела наличната информация. За състояния от този тип е важно гърдата да се изцежда добре и да почиваш много, реална почивка на легло. Освен компресите от зеле, след кърмене можеш да опиташ с охлаждащ компрес от извара или сварен ориз. Може и обикновен хладък компрес както след, така и преди кърмене, ако усещаш гърдата си гореща, като възпалена и топлото не ти е комфортно. Вероятно е да отнеме поне няколко дни докато гърдата се възстанови напълно, но е удачно да се консултираш с лекаря си утре, особено ако продължаваш да поддържаш температура и червенината не отшуми.

Пожелавам ти лека вечер и бързо възстановяване  Hug

Шаманката, много благодаря за бързия отговор!  Hug Hug HugТемпературата ми пак падна и сега е 36.4.  newsm78 Днес почивах и почти целия ден лежа и само кърмя. Добре, че бебка днес искаше да папка по-често и въпреки болките и давах да суче от засегнатата гърда. Уф дано премине това и да продължа да си кърмя нормално. Praynig

jaded, мерси за съвета, мила! Hug Вчера се обадих по телефона на моя АГ и той ми каза същото, което и консултантите от ЛЛЛ. Днес мислих ако имам температура да ходя при него и да видим какво да правим и ако се наложи дори антибиотик да пия. Ама като нямах температура днес и реших, че се подобрявам. Какъв антибиотик ти изписаха и за какво е този Бромокриптин? Радвам се, че ти си добре и си възстановила лактацията. Още веднъж мерси за инфото! Hug

Общи условия

Активация на акаунт