Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 2

  • 208 350
  • 1 064
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 31
По същината на въпроса не мога да отговоря, но изключваш ли ползването на хартиени формички, спестяват и голямото миене и прашене с брашно?

Първо благодаря ти за отговора Simple Smile Самата тавичка се продава със силиконови формички, които да си стоят вътре в гнездата. Обичам да ползвам и хартиени. Но тъй като не съм запозната с тази 'въглеродна стомана' и нейните особености, се чудех ако реша да я ползвам без нищо, как е най добре да процедирам?
И още едно въпросче, силиконовите формички само първия път ли е хубаво да се намажат с мазнина?

# 721
  • Мнения: 395
Случайно се натъкнах на незалепващи сладкарски форми на Le Creuset - http://www.lecreuset.co.uk/Product/le-creuset-products/Bakeware/Baking-Tins/
Много се изненадах, хем non-stick, хем доживотна гаранция. На сайта не намерих информация точно от какъв материал са. Някой да знае нещо по въпроса  newsm78

Редактирам се, от въглеродна стомана са, а покритието е PFOA-free. Дори при амазонците няма отзиви за продукта.

Последна редакция: нд, 13 окт 2013, 17:08 от N.M.W.

# 722
  • Мнения: 38
Някой може ли да ми каже мнение за съдовете на Ballarini и на SILEX. 

# 723
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Някаква информация за тези тигани имате ли?  newsm78
http://www.lidl.bg/cps/rde/SID-CB5B148A-83738DD2/www_lidl_bg/hs. … Detail&id=580

# 724
  • София
  • Мнения: 592
Да се присъединя и аз към питането. За съжаление не намерих информация в нета за марката,
тук има малко по-подробно описание, но пак не е достатъчно http://www.lidl.de/de/Pfannen-Braeter/ERNESTO-Edelstahl-Pfanne-m … ichtung-O-24-cm-1

# 725
  • София
  • Мнения: 1 358
В Пикадили с точки предлагат тигани с керамично покритие. Мисля, че са тези http://www.ballarini.it/eng/prodotti.php/cat=aluminium-with-cera … id=3/type=pot_pan

В брошурата пише PFOA free, но това че "уж" са керaмични, прави ли ги и без PTFE?
Има ли други скрити неща, за които да проверя. Фирмата е известна и предлага скъпи неща по принцип.


На Ballarini са уж... Знаете ли нещо ?

Последна редакция: ср, 23 окт 2013, 11:15 от Сойка Присмехулка

# 726
  • София
  • Мнения: 1 390
Ако искате всичко, което готвите да не загаря, да е здравословно, да има вкус като приготвено върху каменна плоча, съдовете да се мият с едно минаване на гъбата, дори и без препарат - купете си съдове Stoneline! Почти година съм с тях и съм щастлива, че ги открих!
Не работя за тях, и преди съм ги препоръчвала, не следя стриктно темата дали ги обсъждате и дали някоя си ги е купила, изказвам свое мнение и нищо не може да ме разубеди в качеството им!

Последна редакция: ср, 23 окт 2013, 13:24 от Vayana

# 727
  • Мнения: 9 186
Ако искате всичко, което готвите да не загаря, да е здравословно, да има вкус като приготвено върху каменна плоча, съдовете да се мият с едно минаване на гъбата, дори и без препарат - купете си съдове Stoneline! Почти година съм с тях и съм щастлива, че ги открих!
Не работя за тях, и преди съм ги препоръчвала, не следя стриктно темата дали ги обсъждате и дали някоя си ги е купила, изказвам свое мнение и нищо не може да ме разубеди в качеството им!

линк Praynig

# 728
  • София
  • Мнения: 1 358
Ако искате всичко, което готвите да не загаря, да е здравословно, да има вкус като приготвено върху каменна плоча, съдовете да се мият с едно минаване на гъбата, дори и без препарат - купете си съдове Stoneline! Почти година съм с тях и съм щастлива, че ги открих!
Не работя за тях, и преди съм ги препоръчвала, не следя стриктно темата дали ги обсъждате и дали някоя си ги е купила, изказвам свое мнение и нищо не може да ме разубеди в качеството им!
Супер, ама цените им са ..... ако си купи човек всичко от тях за кухнята....

# 729
  • София
  • Мнения: 1 390
Ако искате всичко, което готвите да не загаря, да е здравословно, да има вкус като приготвено върху каменна плоча, съдовете да се мият с едно минаване на гъбата, дори и без препарат - купете си съдове Stoneline! Почти година съм с тях и съм щастлива, че ги открих!
Не работя за тях, и преди съм ги препоръчвала, не следя стриктно темата дали ги обсъждате и дали някоя си ги е купила, изказвам свое мнение и нищо не може да ме разубеди в качеството им!
Супер, ама цените им са ..... ако си купи човек всичко от тях за кухнята....
Аз ги купих от тук

http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR9.TR … t=0&_from=R40

като много съдове успях да си спечеля на търг.Фирмата дори ми подари готварска книга с рецепти за тях. Wink Стават и за индукциини плотове, какъвто е моя.
Не мисля, че са по-скъпи от SKK и Le Creuset, които обсъждате.
Доставка до България с Гъбко - 4 лв. на кг.
Вече се продават и от фирми в България, но цените са жеското завишени.

Една от фирмите е Green Master - можете да потърсите, имат и много хубаво описание на техн. подробности и качество на съдовете.

 

# 730
  • Мнения: 1 708
В брошурата пише PFOA free, но това че "уж" са керaмични, прави ли ги и без PTFE?
Не, не ги прави. Може да съдържат PTFE.

Съдовете на Stoneline наистина са често коментирани в тази тема. Най-скоро това е станало на стр.46 - мненията на take a smile  Simple Smile

# 731
  • София
  • Мнения: 1 390
А take a smile специалистката ли е в областта?
Аз не агитирам никого - просто за пореден път изказвам възхищението си от съдовете. Ако някоя се престраши да си купи поне един от марката нека си спомня с добро за мен - няма как да е иначе  Grinning

# 732
  • DE
  • Мнения: 971
И аз давам глас за Stoneline.
Ползвам комплект тенджери и тигани и съм много доволна.
За добра готварска посуда, е добре да се инвестират повече парички- няма нищо по лошо от загоряла манджа и надраскан тиган!
Сега имат нова серия stoneline future с капаци които се прикрепят, отвор за изсипване(отцеждане) който се и затваря.
Между другото-не работя за тях Laughing

# 733
  • София
  • Мнения: 1 390
matze, тъкмо преди малко гледах новата им серия - красиви и елегантни! Когато аз купувах още ги нямаше, може да допълня колекцията си.
Пишещите преди страница-две точно се оплакваха, че след няколко ползвания съдовете са за изхвърляне, но като им споменеш за непознати за тях - в случая Stoneline, веднага почват да търсят кусури, всички стават химически грамотни и критични...
Ами нека - ние ще си готвим с удоволствие, а те - да продължават да проучват  Joy

# 734
  • DE
  • Мнения: 971
Проблема е в това, че на пазара и по сайтове има доста предложения, от евтини до много скъпи и всеки си хвали стоката. След закупуването на един скъп тиган-очакванията са много големи и след това в повечето случаи, идва разочарование.
Аз не искам да агитирам, просто споделих опит( имам доста тигани, изкривени и надраскани, които въобще не бяха евтини), та така...
И аз не знаех, че имат нова серия. Гледах ги в един ТВ шоп за 60€ комплекта, но бяха на дневна промоция. Съжалявам, че не си поръчах поне само тиган с капак.

Общи условия

Активация на акаунт