(Био)зеленчукова градина - тема 19

  • 69 157
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 753
ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМА №19!!!
Желая ви спорна работа и добра реколта!
 Hug

"Има само лениви хора, няма ленива земя; посееш ли навреме,
навреме ще роди!"



                                               ТЕМА №1 VІ.2009-ІІІ.2010            ТЕМА №2 ІІІ.2010-V.2010
                                               ТЕМА №3 V.2010-VІ.2010                ТЕМА №4 VІІ.2010-VІІІ.2010
                                               ТЕМА №5 VІІІ.2010-ХІ.2010           ТЕМА №6 ХІ.2010-ІІ.2011
                                               ТЕМА №7 ІІ.2011-ІV.2011              ТЕМА №8 ІV.2011-V.2011
                                               ТЕМА №9 V.2011-VІ.2011                ТЕМА №10 VІ.2011-VІІ. 2011
                                               ТЕМА №11 VІІ-ІХ 2011                   ТЕМА №12 ІХ.2011-ХІ.2011
                                               ТЕМА №13 ХІ.2011-І.2012              ТЕМА №14 ІІ.2012-ІІІ.2012
                                               ТЕМА №15 ІІІ.2012-ІV.2012          ТЕМА №16 ІV.2012-V.2012
                                               ТЕМА №17 V.2012-VI.2012              ТЕМА №18 VI.2012-VIII.2012
 
               
НАШИТЕ ГРАДИНИ
Куркума
an65
Гелика
villi 66
cecunka76
avocett
bushkata
Нощни очи



Отглеждане на пипер - от rorik
1  2  3  4  5  6  7
Отглеждане на босилек в саксия през зимата - от amica1

Как да си отгледаме био домати - от amica1



Полезни сайтове
Лунен календар
Календар на зеленчукопроизводителя
Как да защитим растенията без химия
Как да защитим растенията без химия 2
Семена от редки и нови видове
Био семена и разсад
Видове торове
Биоторове
Биопрепарати и торове
Още торове
Храни без химикали
Чудодейни съвети - зеленчуковата градина

Последна редакция: пт, 03 авг 2012, 00:02 от stelt77

# 1
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049


stelt77   Hug Heart Eyes Hug

# 2
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
 Записвам се първа
 stelt77  bouquet

# 3
  • Португалия
  • Мнения: 3 962
да се пльосна и аз  Mr. Green
имам 50тина яко захванали се разсадчета ...главеста целина-какво ще  я правя ,ако успея да я отгледам всичката , не знам...може би на сок  newsm78 , с ракийка   hahaha

# 4
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
да се пльосна и аз  Mr. Green
имам 50тина яко захванали се разсадчета ...главеста целина-какво ще  я правя ,ако успея да я отгледам всичката , не знам...може би на сок  newsm78 , с ракийка   hahaha

и в туршийка, и замразена за готвене по-късно  Hug

# 5
  • Мнения: 4 753
Когато захранвах малкия (преди 6 месеца) не успях никъде да намеря пащърнак... Реших да посея... Расте прекрасен и никакви болести не го ловят... Скоро ще трябва да го вадя, но се чудя какво да го правя... Малкия отдавна е захранен и яде от нашите манджи...  Laughing  Много съм умна, кво да прайш...  Laughing  Някакви предложения? В супа? В някаква манджа?   Thinking  Чувала съм, че пащърнака бил сладък, никога не съм яла такова...   Rolling Eyes

# 6
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Когато захранвах малкия (преди 6 месеца) не успях никъде да намеря пащърнак... Реших да посея... Расте прекрасен и никакви болести не го ловят... Скоро ще трябва да го вадя, но се чудя какво да го правя... Малкия отдавна е захранен и яде от нашите манджи...  Laughing  Много съм умна, кво да прайш...  Laughing  Някакви предложения? В супа? В някаква манджа?   Thinking  Чувала съм, че пащърнака бил сладък, никога не съм яла такова...   Rolling Eyes

http://recepti.ezine.bg/%D0%9F%D0%B0%D1%89%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BA
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=ARTICLE_READ&ARTICLE_ID=474
http://hamhum.net/content/view/217/121/

пиши после какво става за ядене и какво не   Hug
Laughing ако предложа на милия нещо от пащърнак ще го чуят чак в Малко Търново Crazy

# 7
  • на брега на Дунава
  • Мнения: 117
Ние ядем настъргана целина ,моркови и ряпа на салата през зимата със зехтин и лимонов сок/и ракийка ,разбира се/.Така че не се коси -ще си я изядете.Само да станат хубави главите.
Пасифлората е цвете ,което обича да се катери по огради.При мен се катери по лозата.Зимата се покрива за да не измръзне.
Рорик, тази вечер нарязах от твоите чушки на тъничко в салата с лучец,черни домати,краставички / и  ракийка в малка чашка с ледено кубче/ . Чудесно ! Лято е! Хубаво е , а утре отивам в градината и дано е валял дъжд.

Последна редакция: чт, 02 авг 2012, 22:31 от МХ

# 8
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Пу  и аз  в темата!
Ммм дааа,
Те на това,  баба му викаше рапОн. Спомените ми за вкус са малко гадни.Не е люто като ряпата, има вкус на пръст като градунята. Мисля че е баща на моркова.Даже едни от първите сортове моркови имаха вкус на земя.
Бульона от РапОн, както и от  моркова са най ефикасните средства за нормализиране храносмилането след гладуване, операции , ... при които ситуации е необходимо наново да се захранва човек.

# 9
  • Мнения: 803
Пекох патладжан, тиквички и чушки. Залях ги със специална... заливка  LaughingНаздраве!

# 10
  • Мнения: 555
Eй , и къде без мен  Wink - и аз тук...
Много скоро ще ви сложа от моята домашан градина (Куркума -чушките в тенекии сами супер . Пак не станаха както исках де, ама като сме се в строежи) Ядем доматиииии ,ама истински сладки и вкусни  Heart Eyes
И сега да ви поздравя с един букет (възгордях се понеже един колега си помисли , че са истински цветя и спореше дори  Rolling Eyes ) заедна професорка , която стана на 80г. Беше много мило събитие Simple Smile
и с тази торта да Ви почерпя за скорошния си РД (няма да си казвам навършените г. Wink ) и още


Поздравления и най- искрени пожелания за успех в университетите , но най- вече в живота на нашите студенти   bouquet Hug

Последна редакция: пт, 03 авг 2012, 00:20 от Тedy

# 11
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 138
Привет!
stelt77, благодаря за темичката!
Аз също имам пащърнак и не знам какво да го правя. Даже не съм видяла образувал ли е нещо.
Градината се отблагодарява. И аз чакам да узрее пипера и да започна с лютеницата, но ще е началото на септември.

# 12
  • Мнения: 1 101
 Hug за новата тема

....И защото това го няма в градовете и не се купува с пари :           http://prikachi.com/images/196/5087196E.jpg
...

 Crazy яяя, това на двора ли расте?  Hug имам го в саксия, завъдих си го от семенце, но виждам че се мъчи на балкона  Confused

Това не е ли маракуя newsm78 и аз си имам но в градината  макар че тук  на снимката не се е разпукнало цветчето

# 13
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
Айде и аз в новата тема.
И да се оплача. Днес копали за газта, остави дето са нанесли доста щети ( уж ще ги възстановят, да видим), но са ми изпотъпкали и лапат-а. Толкова му треперя , а някой идиот го е унищожил.
Туй българските растения, пренесени на хилшди километри, обгрижвани повече от дете... и заради безхаберието на някого ги губиш ( така си загубих гюзъма). Утре като дойдат ще ги направя луди.

Скъсах и първата "Гергана", корнишоните ги изтъргах и заредих нови корнишони за разсад. Много е топло и всичко умира, та сега са вътре- на климатик  Mr. Green и пак наново, домати, пипер- тъпо и упорито се боря...
Имам си едно кътче отпред на патийото- ще става градината на Гергана от "Извора на белоногата". Чертая, подреждам, да видим каква ще се получи накрая

# 14
  • Мнения: 86
Пащърнака ,мисля,е една от основните съставки на една подправка за супи-Вегета май се казваше.
Използвайте,че сега е горещо,настържете на ренде и на сенчица.За два-три дни изсъхва.Може де се смеси с целина,корени от магданоз.Чудесно е за зимни супи.Слагаш в буркан и зимата си връщаш летния вкус на градина.
Теди, Hugbouquet-за мен това,което си направила е недостижимо.Това иска и око,и ръка,и фантазия,и търпение.Да си жива,здрава,обичана  Hug

Общи условия

Активация на акаунт