С какво ни дразнят свекървите?- тема 19

  • 49 706
  • 760
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 12 665
Не търся оправдание, излагам доводи  Peace
Защо? Кому е нужно такова нещо? Живеете си добре където сте в момента, нямате възможност да живеете сами, защо изобщо се обсъжда варианта да се местите? Пък и се разбра, че освен навикнали на старото място сте го и ремонтирали. Любимият ли иска да се мести?

Целта беше всички дружно да се погнусим от свекървата и са възхвалим ивка и майка й. Невинаги се получава това, което искаш, дори да си ивка.

# 751
  • Мнения: 3 242
Да съм писала някъде, че имам проблеми?  Писах, че мача съм го гледала, не че съм играла. Mr. Green

Ивка, късмет ти пожелавам, но изчисти тия моменти с мъжа си. Защото ти си отстояваш позицията, но за сметка на неговата, като теглим чертата. А тия битки за надмощие в един момент може да се изродят в нещо друго. Това се опитаха да ти кажат част от списавщите тук. Защото той също може да се заинати да живеете у тях, и той е един. Седнете и се разберете - защо не му кажеш в прав текст тези неща - че искаш да живееш у вас, защото ти е по-комфортно, защото си хвърлила труд и усилия в това жилищезащото ще помагаш на майка си? Няма нищо лошо в това, но играйте с открити карти.
Аз лично не ти натяквам, че си неблагодарна или трябва да чистиш - напротив, аз също не бих живяла там при такива условия, само бих ходила на гости, и то за кратко.
ти обаче нито можеш да четеш нито да мислиш... и каква е позицията на мъжът и и кой нормален човек би предпочел мръсотия и неподържано жилище пред ремонтирант и чист апартамент!  Момичето го е написало ясно но няма кой да чете! Мъжът и се чуства комфортно у тях и за него не е проблем! Проблем е майка му която ги иска у тях и нали се сещаш какво ще стане тогава!  Мацката ще трябва да слугува както на него така и на нея. За капак трябва да и направят и ремонт! Защо и за секунда не се замислихте, че може би и свекито има някви скрити цели, Wink

# 752
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Tи обаче нито можеш да четеш нито да мислиш... и каква е позицията на мъжът и и кой нормален човек би предпочел мръсотия и неподдържано жилище пред ремонтиран и чист апартамент!  Момичето го е написало ясно но няма кой да чете! Мъжът и се чувства комфортно у тях и за него не е проблем! Проблем е майка му която ги иска у тях и нали се сещаш какво ще стане тогава!  Мацката ще трябва да слугува както на него така и на нея. За капак трябва да и направят и ремонт! Защо и за секунда не се замислихте, че може би и свекито има някави скрити цели, Wink
Трой, много добре си го казала. Тук никой не чете, само бълват отрова. Много подробно описах кое защо и как, също така много добре бях формулирала въпросът си, но и това никой не прочете. Явно тук се подвизават хора без работа, които се чудят как да се начешат и надсмеят над тревогите на хора с истински проблеми.

# 753
  • Мнения: 427
blue_angel   много добре знам колко физически труд коства поддръжката на повече от едно жилище. Peace
Искаше съвет как да подходиш деликатно към свекърва си , за жалост никой не може да ти даде точната рецепта. Отговорът на въпросите ти ,може би се крие при съпруга ти. В крайна сметка той най- добре познава майка си , и може да ти даде съвет. А защо не и сам да вземе инициативата в свои ръце , т. е . сам да намери начин да посочи на майка си ,че хигиената в дома им не е на ниво.
От друга страна , наистина може да опиташ да изчистиш само един път / поне доколкото това е възможно /. Може пък на свекървата да и хареса чистотата ,която ще внесеш. Може след това сама да започне да поддържа.... Има много " може " и " ако " .
Без да опиташ едно от всичките , няма как да си на 100 % сигурна в резултата. Peace
    П.П : Има ли желаещ да пусне нова тема  Peace

# 754
  • Мнения: 12 665
peers_fairy, я кажи какво стана с гостуването и с котката. Току ни поставяш нови задачи, пък не  казваш резултата. Ще съжаляваш след време за това второ име, но не е важно. Вълкът козината си мени...

# 755
  • Мнения: 69
peers_fairy, я кяже какво стана с гостуването и с котката. Току ни поставяш нови задачи, пък не  казваш резултата. Ще съжаляваш след време за това второ име, но не е важно. Вълкът козината си мени...
за името няма да съжалявам, защото и на мен много ми харесва, а и не го свързвам с човека.  Grinning
Според мен, свекърва ми много ще обича детето ми, иначе защо ще полага такива усилия, всичко да е наред, преди никога и не и е хрумвало. Звъни от време на време и забелязвам, поиска да и пратя бебешки книги, обзавежда вече детска стая при нея, само с това и отношение ми спечели уважението и забравям лека-полека всичките ни проблеми.

Мъжът ми се разболя два дни преди семейното събиране, получи разстройство и температура,
за това той самият отказа гостито, аз дори и не съм му казвала за терзанията си.
Видяхме се на деня на самото семейно тържество, първо в църквата, после в ресторанта и се държаха и двамата много мило, чак ми стана съвестно, че се пънах заради гостито. Ако имаше проблеми щях да пиша.  Mr. Green

Баща му през септември има рожден ден, обаче точно тогава аз няма да мога да отида, защото съм в командировка /не е измислена и е планувана отдавна/, мъжа ми ще ходи самичък. За Коледа няма да ходим, защото тогава съм в 9-ти месец и доктора ми каза, в никакъв случай да не пътувам на по-дълги от 50 км разстояния,а е и зима и е опасно.
За рожденият му ден, не знам какво да му подаря, ще е нещо дребно, защото той си има всичко и няма нужда от нищо, предполагам, че ще е кошничка за чай, с чаша за чай и различни чайове /подбрани/ и картичка. Ще му звънна сутринта рано по телефона, защото точно на този ден имам служебна среща от 7 часа сутринта, така че ще го вдигна рано, рано.

Виждам, че свекърите полагат много усилия и гледам да положа и аз.

Последна редакция: чт, 06 сеп 2012, 13:41 от peers_fairy

# 756
  • Мнения: 13 769
Стига вече с Ива.

Рeers_fairy, може жената просто да е искала внуче и сега, като ще има, да миряса.
Може и сватба да е искала, не всеки одобрява съжителство без брак. Или без църковен, ако е силно вярващ.
Може да се е примирила с наличието ти - след годините заедно със сина й, сватбата и внучето.

На теб какъв ти е всъщност проблемът? Не живеете заедно, не сте в един град, не сте дори и в близки градове! Ама не те обичала!? Голяяяма работа. Ти да не би да я обичаш Laughing
Ще се виждате в годината 2-3 пъти за по 2-3 дена, преживява се Peace

# 757
  • Мнения: 69
Стига вече с Ива.

Рeers_fairy, може жената просто да е искала внуче и сега, като ще има, да миряса.
Може и сватба да е искала, не всеки одобрява съжителство без брак. Или без църковен, ако е силно вярващ.
Може да се е примирила с наличието ти - след годините заедно със сина й, сватбата и внучето.

На теб какъв ти е всъщност проблемът? Не живеете заедно, не сте в един град, не сте дори и в близки градове! Ама не те обичала!? Голяяяма работа. Ти да не би да я обичаш Laughing
Ще се виждате в годината 2-3 пъти за по 2-3 дена, преживява се Peace
Ние сме женени от повече от 5 години, но си права тя май се примири с мен.
Аз сега проблеми с нея нямам, да чукам на дърво.

Но преди бягах от нея, като дявол от тамян.
Не ми се разказва отначало всичко, обаче ще обобщя набързо, какви ми бяха проблемите.
Не искаше да има нищо общо с мен, канеше само мъжа ми, мен не.
Постоянно повтраяше, че ще ни разведе.
През март след големи интриги от нейна страна, в които бяхме въвлечени и аз и съпруга ми,
се стигна до огромен скандал, в който аз напуснах семейното жилище през ноща, с куфар в ръка и не знаех накъде. Заминах при една приятелка в друг град, започнах нов живот, нова работа.
Мъжът ми ме потърси, разкаян, твърдящ че не може да живее без мен.
Но ми трябваше много време да му простя, защото в тази нощ видях човек в неговото лице, което никога не съм виждала преди това и ме беше страх.

# 758
  • Мнения: 13 769
Явно съкровището по някаква причина не те е приемала, а сега е размислила, или поне се старае. Може и мъжът ти да е поставил ясно нещата, разбрала е, че не може да ви раздели,  омекнала е заради чаканато бебе. Възползвай се от ситуацията, поддържай добри отношения, но и запази здравословна дистанция с нея заради собственото си спокойствие Laughing

Разбирам, че си някъде по чужбините. Любопитно ми е къде? Обикновено западняшките баби не се интересуват особено от избраниците на синовете си и не се бъркат в семейството им.

# 759
  • Мнения: 12 665
Много ми е любима тази тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=677535.0

# 760
  • Мнения: 69
Явно съкровището по някаква причина не те е приемала, а сега е размислила, или поне се старае. Може и мъжът ти да е поставил ясно нещата, разбрала е, че не може да ви раздели,  омекнала е заради чаканато бебе. Възползвай се от ситуацията, поддържай добри отношения, но и запази здравословна дистанция с нея заради собственото си спокойствие Laughing

Разбирам, че си някъде по чужбините. Любопитно ми е къде? Обикновено западняшките баби не се интересуват особено от избраниците на синовете си и не се бъркат в семейството им.
Напълно си права, аз точно и така постъпвам.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт