Какво мислите за Мулти Левъл Маркетинга?

  • 10 177
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 410
Има теми пускани за МЛМ, но никъде на открих хубава анкета. Вярвам, че в този сайт може да се разбере истинското отношение на българина към този бизнес. Само процентите ще покажат къде сме ние. 

Благодаря предварително за отговорите!  bouquet

Не искам да рекламирам определена компания и моля да не го правите и вие. Пускам анкетата като статистика за бизнеса, а не с цел реклама или "зарибяване".

# 1
  • София
  • Мнения: 3 099
Ненавиждам МЛМ, но съм потребител, защото компанията е от държава, на която имам фанатично доверие (не САЩ!!!) и най-важното: всичко се произвежда там. Но не препродавам и нямам намерение.

# 2
  • Мнения: 116
Няма по-досадно нещо от МЛМ.Напаст голяма са дистрибуторите.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
Няма по-досадно нещо от МЛМ.Напаст голяма са дистрибуторите.

Така е. Но едно нещо в концепцията много ми допада: не се дават грешни милиони за реклама, а тези пари се връщат в отстъпки към потребители/дистрибутори. Това, следва да се признае, е много умно!

# 4
  • Мнения: 22 443
Добре измислено, но печелят тези, които са по върховете . (както и при всеки друг бизнес, разбира се). )
Обещания за големи доходи и какво ли още не....и ужасно досадни дистрибутори.

# 5
  • Мнения: 116
Да,вярно е,че не се харчи толкова за реклама,но продуктите и без това са с доста завишени цени по мое мнение,защото нали трябва да изхранват цяла стълбица нагоре...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 099
Да,вярно е,че не се харчи толкова за реклама,но продуктите и без това са с доста завишени цени по мое мнение,защото нали трябва да изхранват цяла стълбица нагоре...

Така е с продуктите на всички гиганти, чиито реклами ни заливат отвсякъде, не се заблуждавайте. Далеч не остават за тяхна сметка, смятам, че се досещате...

# 7
  • Мнения: 4 569
Че е капан за наивници и пълна загуба на време.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Като система е добре, ама да си от основателите или поне от първите. Обаче малките риби-дистрибутори са напаст. Много ми е неприятно, когато някоя позната се опитва да ме вземе за канарче - обажда ми се по телефона с покана за парти. Ми, отказвам директно с думите "ако искаш да се видим за по едно кафе, много ще ми е приятно, но на събираня като предложеното от теб не ходя". Не им става много приятно, но поне спират да и досаждат.

# 9
  • Мнения: 4 841
Категорично съм забранила на всичките си познати, занимаващи се с една или друга форма на МЛМ да ме занимават  Naughty Не е за мен под никаква форма - нито като потребител, още по-малко пък като разпространител.
В началото, когато навлизаха, изслушах няколко "презентации" - всичките до една звучаха толкова смехотворно... Факт е обаче, че две от жените, които се заеха активно с МЛМ преди около 15 години, сега са много доволни и от реализацията си в структурата на фирмите, и от приходите си.

За мен е много дразнещо обаче, че привличат млади хора, направо деца, от последните класове, или току що завършили - омайват ги, набутват ги със стоки за стотици и хиляди левове, и после се чудят как да се оправят... Това е непочтено, а чувам за подобни случаи вече от няколко места.

# 10
  • Мнения: 1 520
Мнението си за МЛМ (че е пирамида) го написах още в темата "Що е то Рейнбоу, има ли почва у нас", за което бях порицана, включително и от модератор (не, че много се впечатлих от забележката де...) Whistling
В интерес на истината до Рейнбоу не съм имала досег, но веднъж случайно имах възможността да видя истинските лица на едни дистрибутори на МЛМ добавки и мога да кажа, че тези хора не зачитат никакви правила в държавата, за тях те не важат, представят се дори с фалшиви имена...
Разбрах още и, че тия същите освен с МЛМ, се занимават и с една друга - изцяло забранена от закона дейност, която е истинската причина да се крият като мишки - разбирайте, като престъпници, които са нащрек, че всеки момент ще ги хванат.
Стойте далеч от такива и сигнализирайте компетентните инстанции!
Само така МЛМ измамниците могат да бъдат спряни Peace

BirdsFlu, много добре си направила, всеки който познава МЛМ "консултанти", знае, че с такива с добро не се излиза на глава Naughty

Скрит текст:
Цените на продукти, разпространявани от МЛМ фирми в България, са прекалено завишени, а ако се появят на пазара (в обикновен магазин), те просто няма да издържат на конкуренцията с вече съществуващи и предлагани в търговска мрежа.
Като правило уникалните свойства на МЛМ продукта (говоря за България) не могат да покрият оскъпяването на продукта, и практически всеки МЛМ продукт има негов заместител на цена няколко пъти по-ниска. Тук е много важна способността на продавач-консултантът да убеди на всяка цена клиента, че само този продукт ще върши на него необходимата работа или само той ще премахне бръчки и т.н.

Някои от МЛМ компании действат в България от близо 5-10 години, но до сега не са регистрирани официално като фирма или представителство, нямат лиценз или разрешително за безвредност на продуктите си, следователно не плащат данъци; техните дистрибутори работят като "консултанти" и са регистрирани като ЕТ (едноличен търговец) по Търговския закон - в най-добрия случай.
Защо се получава така? Защото така по-лесно се укриват данъци, защото не са сигурни във високото качество и безвредността на своите продукти, а в случай на конфликт с клиентите си или проблеми с държавните власти, много по-лесно е да се ликвидира една фирма, а след това да се регистрира друга.

Във всеки вестник с обяви ще намерите предложения на МЛМ фирми: "собствен бизнес в свободно време", "самостоятелен печеливш бизнес, безплатно обучение", "работа с високи доходи" и т.н. Но ако попитате на посочения телефонен номер за името на фирмата, много често няма да ви го съобщят, най-много да ви кажат неопределеното "Транс национална компания".
Това би трябвало да Ви държи нащрек! Защо една фирма не иска да си каже името? Добрите фирми харчат хиляди или милиони долари, за да направят името си максимално известно...

http://www.bgstuff.net/biznes-i-pari/7693-multi-leval-marketing-izmama-ili-ne

Последна редакция: пн, 27 авг 2012, 13:03 от krem-karamel

# 11
  • София
  • Мнения: 1 603
Крайно досадни, натрапчиви, дори неприятни са ми въпросните МЛМ консултанти.
А като чуя "презентация" направо ме досмешава.
Не купувам нищо, предложено ми по този начин.

# 12
  • Мнения: 0
Потребител съм на 2 МЛМ компании и съм много доволна от продуктите. Разказвала съм за тях само на хора, които се интересуват, не съм се натрапвала. В това не намирам нищо лошо, не приемам, че е пирамида, защото за парите си получавам качествени продукти, от дългото им използване мога да преценя разликата.

# 13
  • София
  • Мнения: 472
Момичета, нещо сте в грешка с понятията за пирамида. По принцип "пирамида" не е мръсна дума, защото дори държавата ни и всяка по-голяма фирма са пирамиди. А лоша пирамида е тази по която вървят само пари и няма никаква стока. Спомняте си в зората на демокрацията ни паричните пирамиди в които изгоряха много хора. Ето от там ви е лошото мнение за МЛМ-а. А случвало ли ви се е да похвалите продукт било шампоан, храна или дори лекарство за болка, витамини, козметика или каквото и да е друго. И знаете ли, че всъщност вие правите МЛМ, но за съжаление не получавате пари за това. А и не бъркайте директните продажби с МЛМ - разлика има и е съществена. Няма да ви пиша лекция - избора си го прави всеки сам. Аз ползвам продукти на няколко МЛМ компании и от години в дома ми няма други подобни стоки купени от магазин. За мене съм си направила избора. А и ми е хубаво като отида да си купя нещо от офиса и имам бонуси,затова че съм препоръчала тези стоки на свои познати, те за ги харесали също като мене и тогава моите покупки са без пари, пък и бонус кеш имам. Не съм от активно работещите с големи бонуси, но пак избора си е мой. Много негативизъм срещам и не ми се водят спорове. Но предимствата на МЛМ пред традиционната търговия са големи, но тука в България още не е разбрано.

# 14
  • Мнения: 12 667
Имам чувството , че им промиват мозъците. 

# 15
  • София
  • Мнения: 472
Ненавиждам МЛМ, но съм потребител, защото компанията е от държава, на която имам фанатично доверие (не САЩ!!!) и най-важното: всичко се произвежда там. Но не препродавам и нямам намерение.
В една добра МЛМ- компания никой не те кара да продаваш. Щом харесваш продуктите, препоръчваш ги на други да ги ползват с отстъпка. Едно е да спечелиш 20% от една продажба. Друго 5% от 10 включили се след теб потребители - проста аритметика. 10 доволни, че са купили на по-ниска цена. А винаги ще има един, който като тук пишещите няма да иска 20% отстъпка и ще си купи на висока цена? /процентите са примерни/. Случвало ми се е затова го споделям. Системата е проста, но трябва да я разбереш. А думата дистрибутор и аз не я харесвам. Аз съм си потребител с отстъпка.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
в интерес на истината, принципът на действие е много добър, но за еднократна продажба. Трудно ще изнудиш един човек два пъти по този начин, затова трябва все повече да търсят нови хора. Обучението им е добро дотолкова, доколкото ги учи да не им пука и да са нахални и да си вярват в това, което правят.

# 17
  • Мнения: 116
Изнудвана-точно така се чувствам,когато общувам си дистрибутори от МЛМ.МЛМ не ми харесва не заради друго,а заради подхода към клиентите-нахален,фанатичен и вербуващ,нетърпящ отказ.Това също много допринася МЛМ да има толкова противници.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 883
Пирамда с лек уклон тип "секта".
Толкова са досадни, че ми действат отблъскващо. Даже почти нямам и познати, които да се занимават с подобна дейност.

# 19
  • Мнения: 3 371
Изнудвана-точно така се чувствам,когато общувам си дистрибутори от МЛМ.МЛМ не ми харесва не заради друго,а заради подхода към клиентите-нахален,фанатичен и вербуващ,нетърпящ отказ.Това също много допринася МЛМ да има толкова противници.

точно.
отвратително нещо е. все едно ми влизат директно с бутонките в пространството.

# 20
  • Мнения: 10 624
Не купувам продукти на МЛМ.
Най-популярните може би са Ейвън и Орифлейм. Не помня какви им бяха цените като стартираха в Бг, но миналата седмица от любопитство разгледах каталог на Орифлейм и съм потресена от цените им. За тези пари предпочитам да си купя медицинска козметика.
 

# 21
  • в пералнята
  • Мнения: 1 006
Ужасни са... Аз съвсем скоро си развалих отношенията с един приятел заради това. Не знам с какво ги друсат, ама направо не са в час.
Покани ме просто да се видим на по кафе, а направо ме засипа  с реклама. Съжалих, че съм отишла, тръгнах си, а на затварянето на вратата ми каза, че съм неадекватна и не знам какво да правя с живота си.  Laughing

# 22
  • Мнения: 12 667
Пирамда с лек уклон тип "секта".
Толкова са досадни, че ми действат отблъскващо. Даже почти нямам и познати, които да се занимават с подобна дейност.

Как ще имаш, и аз вече нямам, то с тях е невъзможно да се общува.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
Тъй като МЛМ не дава пари за реклама, тази работа я вършат дистрибуторите/представителите. Да, обаче... ако на мен не ми се гледат реклами - превключвам канала, а ако не ми се слуша репертоара на представителя на МЛМ, трудно мога да се измъкна, особено ако ми е приятел.
Аз също съм представител на една такава компания, но пазарувам за себе си неща, които ми трябват постоянно в ежедневието и цените, на които си взимам продуктите, са повече от добри, качеството също /по моите критерии/. Приятелите ми знаят това и ако някой иска нещо ми се обажда да му поръчам, не ги търся аз и на никой не досаждам.

Това определено не е работа за всеки.
Много ми стана неприятно, че една овца ми е дала телефона на дистрибуторка на много известна МЛМ, които ти идват вкъщи и ти правят демонстрации, обяснявайки в каква мизерия живееш... дори не ми се обади да ме предупреди. Съзнавам, че ги изнудват, докато не си тръгнат с поне 5 телефона за контакти, но аз с нищо не съм виновна, че да ме тормозят по телефона

# 24
  • Мнения: X
Направо се чудя с какви хора общувате......!
Ползвам продукти на една такава компания, никога не съм имала досаден/неприятен контакт.
Нито с представители на други такива.

# 25
  • София
  • Мнения: 472
/Много ми стана неприятно, че една овца ми е дала телефона на дистрибуторка на много известна МЛМ, които ти идват вкъщи и ти правят демонстрации, обяснявайки в каква мизерия живееш... дори не ми се обади да ме предупреди. Съзнавам, че ги изнудват, докато не си тръгнат с поне 5 телефона за контакти, но аз с нищо не съм виновна, че да ме тормозят по телефона/
Kолкото да не искате да се споменават фирми, сигурна съм, че в горния случай става дума за Рейнбоу. Наистина много агресивен маркетинг практикуват. Но това са си директни продажби.
И аз като Краси съм срещала, в повечето случаи много коректни представители, без агресивни нападки. От такива бягам - много е досадно. Да, вярно има ги и затова е този негативизъм на повечето от вас.
 Мъжа ми вече цял месец отбива атаките на една Цептерка - Кулина. Заради нейния агресивен метод много качествени представители на цептер напуснаха фирмата. Имам там позната та знам. Та всяко стадо си има черните овце. Явно попадате все на такива.
Статиската показва, че едва 3-4% от започналите работа в МЛМ успяват. И не е нужно да си първия. Ако работиш по зададената система  можеш да минеш по доходи включилите се първи.
Но на повечето/май и на мен/ мързела им е в повече. Най е трудно сам да си си шеф и да излезеш от зоната на комфорта т.е. да се задоволяваш с малко.

Последна редакция: пн, 27 авг 2012, 12:49 от m a y a

# 26
  • Мнения: 116
Аха,едва ли попадам Все на такива.За кратко съм била представител на най-противната ми МЛМ компания-на тях просто политиката им е такава-и мен ме привикваха и се опитваха да ме накарат да съм като тях,ама не им стана номера.И накрая заключиха,че съм несериозна.

# 27
  • Мнения: 12 667
Виждала съм промяната при съвсем нормални преди това хора.

# 28
  • Мнения: 2 127

 Мъжа ми вече цял месец отбива атаките на една Цептерка - Кулина. Заради нейния агресивен метод много качествени представители на цептер напуснаха фирмата. Имам там позната та знам
Съмнявам се, че точно заради нея са напуснали. По-скоро заради факта, че всичко е на процент и нямаш нищо сигурно. Работех там, що дърпания по ушите съм изяла точно от Кулина... и що мои гости от презентации са си тръгвали, чувайки нейните крясъци за щяло и нещяло... Ама е факт, че бабетката си връзва 4-цифрена заплата, при това започваща не с 1-ца или 2-ка...
Та, като бивш кадър на такава фирма, бих казала, че това става за ученици по-скоро, или за хора, които работят не от липса на доход (я на мъжа, я на любовника Mr. Green), а просто, за да правят нещо. Ако не си нагоре по стълбицата, всеки месец си играеш на 'тука има, тука няма'...
След това се опитаха да ме прикоткат в една МЛМ компания, чието име вече няма да споменавам... Да им дам, видите ли, 500 лева, за да може после да изкарвам милиони Laughing Малка, малка, ама тоя филм вече го бях гледАла... Та и аз като мидичка бях изкарана несериозна, незнаеща какво да правя с живота си, искаща да съм цял живот бачкатор с мизерна заплата... Joy

# 29
  • Мнения: 1 520
Никоя стока не е незаменима, предпочитам да направя оборот на симпатични продавач(к)и, а не на подозрителни консултанти, които използват какви ли не опашати лъжи, само и само да въвлекат, а после завлекат, някой наивник...

Най-опашата им лъжа е, че цените на продуктите са завишени, защото били много качествени - ама друг път. Завишени са заради пирамидалния характер на фирмичката им...
Крайната цена на всяка МЛМ стока се разпределя по всички мрежи и мрежички на пирамидата и така реалната цена излиза в пъти по-ниска...

# 30
  • Мнения: 22 443
Ооо, сега се сетих за едни доста нахални МЛМ дистрибутори, или каквито там се наричат. )
Трябва да дадеш едно 200-300лв, за да ти връчат някакъв измислен пакет....и после да печелиш...)
А продуктите им са на безумни цени, колкото хубава медицинска козметика. Отделно имат и разни продукти за отслабване, бижута....също на баснословни цени.

# 31
  • Мнения: 116
Да бе,верно.Аз като ще дам 60 лева за крем за лице на фирма,която никога не съм чувала,с подозрително качество,или хайде да не е подозрително,но е недоказано,не мога ли тез 60 лева да ги дам в аптеката за медицинска козметика?Сега се сетих-зарибяваха една позната преди много години с продукти май от водорасли от Мъртво море.Някоя си доктор Нона ги беше измислила и се разказваха някакви истории как се лекува И рак с тези продукти.Няма такава наглост да търгуват с надеждите на болните.

# 32
  • Мнения: 241
Много хора бъркат МЛМ с пирамида, защото много пирамиди се маскират като МЛМ — така лъжат много по-лесно. В истинският МЛМ, не се вземат пари предварително! Няма "стартови пакети", "задължителни, минимални суми за поръчка", няма "предплащане на поръчката", няма "доведете още двама човека", няма такова нещо като "първо парите" или "доведи още балъци". Напротив, читавите фирми в МЛМ, дават шанс на всеки, да започне на доверие — намира си клиент, поръчва, и плаща при самата доставка на поръчката (като може да не си вземе поръчката и не дължи нищо). Сега, дали клиента, който сте си намерили ще е коректен към Вас самите, не е работа на МЛМ-фирмата. Друго нещо е досадните дистрибутори — това си е, до характера на човека, а не изискване на МЛМ-фирмата (но едни други фирми, си търсят точно такива дистрибутори  Wink ).
Отделно, това с нивата и малките рибки: В БГ няма възможност за  нива, защото пазара е мъничък, но работят други варианти.  Sunglasses

Последна редакция: пн, 27 авг 2012, 17:18 от гост22

# 33
  • София
  • Мнения: 3 099
...
А продуктите им са на безумни цени, колкото хубава медицинска козметика. Отделно имат и разни продукти за отслабване, бижута....също на баснословни цени.

...произведени в най-силната европейска икономика Wink А ако се поразровиш и се информираш за някои от сертификатите им, съвсем ще трябва да замълчиш почтително.  Peace

ПП. За нахалството на представителите няма какво да се каже, обаче!

# 34
  • Мнения: 22 443
ivonska, възможно е и така да е, но....по начина, по който се опитват да продават, не ме печелят за клиент по никакъв начин. Ако ще да са и най-добрите в света. За това има достатъчно производители, които не си натрапват продуктите по подобен начин.

# 35
  • Мнения: 454
Темата пропуска някои от новите МЛМ компании в България, за които ми е интересно какво мислите. Пловдивската Save Card, Tip Card - ако не се лъжа от Русе.

Преди седмица разглеждах на Save Card предложенията по предложение на вече включил се и останах силно озадачена. Надявам се да се включи някой от Пловдив, защото за момента там им е силата. За мен това си е чиста пирамида - имат продукт, факт - карта за отстъпка ( квартални магазинчета, фризьорски салони и автомивки), но следва по-интересното. За да им станеш "бизнес партньор" някой вече включил се те кани, плащащ 600, 1800 или 3000 лева (по твой избор). Поканилия те получава някакви проценти от твоята вноска, ти каниш още хора и вземаш от тях. И така докато се усетят хората. Единия от собствениците е някакъв проповедник, та отчето твърди, че не били пирамида защото били вързани към НАП.

Ето ви МЛМ, маскиран като пирамида или обратното.

# 36
  • Мнения: 2 590
...
А продуктите им са на безумни цени, колкото хубава медицинска козметика. Отделно имат и разни продукти за отслабване, бижута....също на баснословни цени.

...произведени в най-силната европейска икономика Wink А ако се поразровиш и се информираш за някои от сертификатите им, съвсем ще трябва да замълчиш почтително.  Peace

ПП. За нахалството на представителите няма какво да се каже, обаче!
За ЛР ли става въпрос?

# 37
  • Мнения: 22 443
Бенджолина, аз лично за тях говоря, предполагам и ивонска също.

# 38
  • Мнения: 1 520

Ами не, аз имах предвид едни други мултилевъли, на които дори името им е сектанско. Все едно който ги взима си осигурява вечен живот, ама дали на тоя или на оня свят няма значение... Stop
Важното е да ги купуват баламите на всяка цена...

# 39
  • Мнения: 332
Ооооо да споделя и моя опит - моя близка ме помоли да отида на някакво парти защото трябвало да има бройка хора и т.н. - ставало дума за домакински съдове и щяло да е кратко. Навих се Simple Smile Две смешни женички, облечени като американски домакини, представяха съдовете като приготвиха някаква питка и ордьовър струва ми се. Съдовете на безумни цени - пластмасова купа с капак 90 лева, щприц за тесто като тези по левчетата за 49 лева... такаааааааа - аз си седя кротко и попълвам бройката. След като питката се изпече я сервираха на масата, поставиха ордьовъра и тъкмо когато казаха "Добър апетит" и всички протегнаха ръце да опитат - едната дама каза - Стооооооооооп! Само който е направил поръчка ще яде ! и дръпна масата. Много грозно ми се видя това и толкова унизително за всички.
Наострих се  #2gunfire Някаква жена поръчваше до мен и и обясниха, че ще и направят 20 % отстъпка. Поръча си нещо за 70 лева и и казаха - с 20 % отстъпка е 58,33 лева. Аз подскочих - казвам - това не са 20 % отстъпка, а дистрибуторката ми вади калкулаторче и ми казва - 70 делено на 1.2 е 58,33. Обяснявам как се смятат проценти и тази ми заявява - ние така ги смятаме и това са 20 %  #Crazy #Crazy #Crazy Питах ги дали издават фактури и касови бонове при плащане в брой.... и тук моята позната любезно ме помоли да си тръгна и да не я излагам.

Без коментар!

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
atenan, това е ужасно...
А относно процентите... така както тя ги е смятала е правилно, ако искаш да махнеш вече прибавени 20% към сума, примерно ДДС, но отстъпка 20% се изчислява сумата - 20%  Peace

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358

Аз доколкото разбрах - SCI има силна връзка с евангелистката църква, или някоя друга такава църква. Не знам дали трябва да дадеш сумите, които цитираш, на всяка цена, за да стартираш бизнес. Обаче картата се плаща - 50 лева. Отделно, от списъка в сайта им аз много рядко ползвам някои от обектите. За тази компания има вече отделна тема в подфорума. Там споменах, че ползвам два от обектите горе-долу често - една книжарница и магазин за техника. В първия обект ми правят отстъпки за цветния ксерокс, защото са ми по път, а понякога ми трябват някои неща. Във втория магазин години наред си купувам батерии, слушалки и дискове, та и там ме познават добре и ми правят също отстъпки, та нямам нужда от картата

# 42
  • София
  • Мнения: 3 099
Бенджолина, аз лично за тях говоря, предполагам и ивонска също.

Да, именно. Wink

# 43
  • Мнения: 2 127
Ооооо да споделя и моя опит - моя близка ме помоли да отида на някакво парти защото трябвало да има бройка хора и т.н. - ставало дума за домакински съдове и щяло да е кратко. Навих се Simple Smile Две смешни женички, облечени като американски домакини, представяха съдовете като приготвиха някаква питка и ордьовър струва ми се. Съдовете на безумни цени - пластмасова купа с капак 90 лева, щприц за тесто като тези по левчетата за 49 лева... такаааааааа - аз си седя кротко и попълвам бройката. След като питката се изпече я сервираха на масата, поставиха ордьовъра и тъкмо когато казаха "Добър апетит" и всички протегнаха ръце да опитат - едната дама каза - Стооооооооооп! Само който е направил поръчка ще яде ! и дръпна масата. Много грозно ми се видя това и толкова унизително за всички.
Наострих се  #2gunfire Някаква жена поръчваше до мен и и обясниха, че ще и направят 20 % отстъпка. Поръча си нещо за 70 лева и и казаха - с 20 % отстъпка е 58,33 лева. Аз подскочих - казвам - това не са 20 % отстъпка, а дистрибуторката ми вади калкулаторче и ми казва - 70 делено на 1.2 е 58,33. Обяснявам как се смятат проценти и тази ми заявява - ние така ги смятаме и това са 20 %  #Crazy #Crazy #Crazy Питах ги дали издават фактури и касови бонове при плащане в брой.... и тук моята позната любезно ме помоли да си тръгна и да не я излагам.

Без коментар!
Joy То не е смешно, ама си представих гледката... Страшен търговски подход, няма що!

# 44
  • Мнения: 1 410
Здравейте,

Темата я пуснах не по повод някоя нова компания, а по повод странните реакции на хората, когато им предложа подобна работа. От МЛМ компании пазарувам от близо 5 години, няма да ги рекламирам тук, но само ще кажа, че от едната си купувам хималайска сол и хранителни добавки, от другата бижута, паста за зъби и едно кремче, с което раните зарастват много бързо и не остават белези (дъщеря ми на 7 години постоянно пада с колелото), на  третата компания ползвам парфюмите, гримовете и препарати за почистване, защото са на достъпни цени, а наистина са с много добро качество, като се следят промоциите, които са истински се пазарува на много достъпни цени.
Много съжалявам, че в България един толкова добър бизнес като МЛМ е опорочен с нахални дистрибутори, които искат да правят пари на чужд гръб, с истински пирамиди, които се прикриват под името МЛМ компании. Идеята на МЛМ е не да продаваш, да правиш партита и т.н., а просто да ползваш продуктите и да ги препоръчваш. Аз ги ползвам и ми е много приятно като някой път си направя поръчка и ми кажат, че ползвам отстъпка, защото някой от регистрираните от мен си е направил поръчка предния месец и моето е безплатно. Не съм досаждала на никой, само ако някой ме попита някой съм давала информация. На мен също не са ми досаждали, канили са ме на партита, но определено там съм се забавлявала, а не съм се изнервяла.
Мога да кажа като заключение, че много съжалявам, че никога няма да повярвате и да опитате колко добри са продуктите, никога няма да си напазарувате без пари и да присъствате на забавна сбирка или хубав семинар, само защото някой се е "погрижил" да останете с лоши впечатления о МЛМ.

Няма да затварям анкетата, докато не се съберат 100 гласа, за да разбера процентното отношение.
За сведение работата, която предлагам не е като дистрибутор, просто е на процент от оборота и не е МЛМ компания, но с това я свързват всички.

# 45
  • Мнения: 135
Изнудвана-точно така се чувствам,когато общувам си дистрибутори от МЛМ.МЛМ не ми харесва не заради друго,а заради подхода към клиентите-нахален,фанатичен и вербуващ,нетърпящ отказ.Това също много допринася МЛМ да има толкова противници.

Точно по същия начин се чувствам и аз.
МЛМ компаниите трябва коренно да променят начина, по който правят презентациите си...нереално и наивно звучи всичко за средноинтелигентен човек. Освен това  на мен този натиск ми идва доста в повече.

# 46
  • София
  • Мнения: 472
Скрит текст:
Здравейте,

Темата я пуснах не по повод някоя нова компания, а по повод странните реакции на хората, когато им предложа подобна работа. От МЛМ компании пазарувам от близо 5 години, няма да ги рекламирам тук, но само ще кажа, че от едната си купувам хималайска сол и хранителни добавки, от другата бижута, паста за зъби и едно кремче, с което раните зарастват много бързо и не остават белези (дъщеря ми на 7 години постоянно пада с колелото), на  третата компания ползвам парфюмите, гримовете и препарати за почистване, защото са на достъпни цени, а наистина са с много добро качество, като се следят промоциите, които са истински се пазарува на много достъпни цени.
Много съжалявам, че в България един толкова добър бизнес като МЛМ е опорочен с нахални дистрибутори, които искат да правят пари на чужд гръб, с истински пирамиди, които се прикриват под името МЛМ компании. Идеята на МЛМ е не да продаваш, да правиш партита и т.н., а просто да ползваш продуктите и да ги препоръчваш. Аз ги ползвам и ми е много приятно като някой път си направя поръчка и ми кажат, че ползвам отстъпка, защото някой от регистрираните от мен си е направил поръчка предния месец и моето е безплатно. Не съм досаждала на никой, само ако някой ме попита някой съм давала информация. На мен също не са ми досаждали, канили са ме на партита, но определено там съм се забавлявала, а не съм се изнервяла.
Мога да кажа като заключение, че много съжалявам, че никога няма да повярвате и да опитате колко добри са продуктите, никога няма да си напазарувате без пари и да присъствате на забавна сбирка или хубав семинар, само защото някой се е "погрижил" да останете с лоши впечатления о МЛМ.

Няма да затварям анкетата, докато не се съберат 100 гласа, за да разбера процентното отношение.
За сведение работата, която предлагам не е като дистрибутор, просто е на процент от оборота и не е МЛМ компания, но с това я свързват всички.
И аз съм на същото мнение и съжалявам за масовото негативно отношение към МЛМ в България.

# 47
  • Мнения: 96
Аз съм сигурна, че някои от компаниите предлагат наистина качествени продукти. Просто фактът, че ще ги продавам с надценка на приятели и познати не ми понася. Бих станала дистрибутор ако знам, че цените за всички са еднакви, но аз да взимам нещо за 15лв и да го продавам на приятелка за 21лв не ми допада. Все ще съм с чуството, че изкарвам пари на чужд и то приятелски гръб.

# 48
  • Мнения: 116
.

Последна редакция: ср, 29 авг 2012, 20:58 от Мидичка

# 49
  • Мнения: 63
Неприятното чувство за мен идва от факта, че се препоръчва нещо, от което отсрещната страна има финансова изгода...т.е. мнението вече не е обективно, както би било от някой нямащ нищо общо с продуктите или услугите, които препоръчва. Оттук следва - нямам доверие, че предлаганият продукт е наистина качествен, оттам - не го купувам.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
А в магазините защото всичко е на реални цени и никой не печели от продажбите

# 51
  • Мнения: 1 520
Вместо да издевателстват над хората с откровени лъжи, най добре за всички ще е, ако си предлагат добавките на аптеките и дрогериите - ако са толкова качествени както казват - ще им ги купят, няма начин ooooh!

Последна редакция: ср, 29 авг 2012, 22:21 от krem-karamel

# 52
  • Мнения: 116
Аз съм сигурна, че някои от компаниите предлагат наистина качествени продукти. Просто фактът, че ще ги продавам с надценка на приятели и познати не ми понася. Бих станала дистрибутор ако знам, че цените за всички са еднакви, но аз да взимам нещо за 15лв и да го продавам на приятелка за 21лв не ми допада. Все ще съм с чуството, че изкарвам пари на чужд и то приятелски гръб.

Ами като го взимаш за 15,дай и го за толкова,а не за 21 Simple Smile То от теб зависи дали ще печелиш от приятелката си.

# 53
  • Мнения: 1 959
И аз съм на същото мнение и съжалявам за масовото негативно отношение към МЛМ в България.

То пък по света е едно позитивно..
Защо говорите глупости и го изкарвате тоз' българин толкова изостанал?

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
неприятното е точно в начина на действие - да хващаш познати и приятели за шарани, за да направиш бизнеса на друг. И това с изнудването за даване на телефони или имена на още познати е върхът на сладоледа.

# 55
  • Мнения: 116
Имаше една дистрибуторка на Орифлейм в квартала,не помня как се казваше,но и викаха "Стотинката".Влиза в някой магазин с плик с продукти и казва на продавачката,че шефовете и са го поръчали и трябва да и го плати.И ако мине-мине.

# 56
  • София
  • Мнения: 472
Още от зараждането си този бизнес е бил противоречив по света. За България е сравнително нов. Аз лично съм прочела много "за" и "против" него. Интернет е пълен с такава информация. Вярно, че тук прочетох уникални случки с представители на МЛМ. Не знам защо  съм срещала малко такива през 15-те години в които имам отношения с този бизнес. И затова ще ви разкажа един случай. В една от тези фирма, жена достигнала високо ниво и печелеща добри доходи внезапно умира. В тази фирма бизнеса се унаследява и тъй като тя няма семейство, наследява я сестра й. Тя трябва да прави малко за да получава бонусите, които сестра й е достигнала. Но тя не разбира този бизнес, винаги е казвала, че сестра й се занимава с глупости. И естествено полека -лека губи този подарък от сестра си. Сигурно ви звучи като приказка, но лично я знам. Ето ви една от статиите в нета - ако ви се чете:
http://lifemlm.wordpress.com/%D0%BC%D0%BB%D0%BC/

# 57
  • Мнения: 1 410
Неприятното чувство за мен идва от факта, че се препоръчва нещо, от което отсрещната страна има финансова изгода...т.е. мнението вече не е обективно, както би било от някой нямащ нищо общо с продуктите или услугите, които препоръчва. Оттук следва - нямам доверие, че предлаганият продукт е наистина качествен, оттам - не го купувам.
Препоръчваш го, защото го ползваш и си доволен от него, предлагаш на приятел да си го купува не с надценка, а да се регистрира и да си го купува сам.

Който е работил в търговски обект на таргет много добре знае как там се предлагат продукти и услуги и кой колко печели от това. Аз съм работила в сферата на услугите и съм "набутвала" всичко живо само, за да взема бонус или да не ме глобят, че нещо не е продадено.

# 58
  • Мнения: 332
Неприятното чувство за мен идва от факта, че се препоръчва нещо, от което отсрещната страна има финансова изгода...т.е. мнението вече не е обективно, както би било от някой нямащ нищо общо с продуктите или услугите, които препоръчва. Оттук следва - нямам доверие, че предлаганият продукт е наистина качествен, оттам - не го купувам.
Препоръчваш го, защото го ползваш и си доволен от него, предлагаш на приятел да си го купува не с надценка, а да се регистрира и да си го купува сам.

Който е работил в търговски обект на таргет много добре знае как там се предлагат продукти и услуги и кой колко печели от това. Аз съм работила в сферата на услугите и съм "набутвала" всичко живо само, за да взема бонус или да не ме глобят, че нещо не е продадено.
И след като си "набутвала всичко живо, само за да вземеш бонус " защо ще си промениш нагласата когато си търговец в мулти левъл маргетингова фирма Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 3 016
гласувах с пирамида. реално цялата концепция е такава, печели връхчето на пирамидата, а тези дето са в основата си мислят, че печелят нещо. да, реално ако се знимаваш 15 години  с МЛМ може и да успееш без да вършиш нищо да си докарваш сериозен доход. НО, трябва да си адски досаден и нахален, да умееш да заблуждаваш и най-вече и ти самия да вярваш в заблудата.
Като продукти не бих коментирала, може би повечето продукти са добри като качество, но цената им не би ми позволила да ползвам тези продукти редовно. Като пример мога да дам една паста за зъби, която ми направи впечатление в един такъв каталог, цената й беше 15лв. Ок, наистина не е нещо, коеот си купуваш през седмица, но не е за моя джоб, а и на повечето ми познати.
Другото с което се спекулира - избягвайки дистрибуция в магазина тези стоки са уж по-достъпни за обикновенните хора пък и нали се взима процент отстъпка та ние сме на далавера, НО цените са им достатъчно завишени, за да може компанията да спечели, да не кажа сигурно и повече отколкото ако ги продава през магазин.
Твърдо не бих се захванала с такъв бизнес. Дистрибуторите ми мязат на ромчета тръгнали да просят или политици в предизборна кампания.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 481
Още от зараждането си този бизнес е бил противоречив по света. За България е сравнително нов. Аз лично съм прочела много "за" и "против" него. Интернет е пълен с такава информация. Вярно, че тук прочетох уникални случки с представители на МЛМ. Не знам защо  съм срещала малко такива през 15-те години в които имам отношения с този бизнес. И затова ще ви разкажа един случай. В една от тези фирма, жена достигнала високо ниво и печелеща добри доходи внезапно умира. В тази фирма бизнеса се унаследява и тъй като тя няма семейство, наследява я сестра й. Тя трябва да прави малко за да получава бонусите, които сестра й е достигнала. Но тя не разбира този бизнес, винаги е казвала, че сестра й се занимава с глупости. И естествено полека -лека губи този подарък от сестра си. Сигурно ви звучи като приказка, но лично я знам. Ето ви една от статиите в нета - ако ви се чете:
http://lifemlm.wordpress.com/%D0%BC%D0%BB%D0%BC/

Тази история е смешна и звучи като градска легенда- голям подарък, самотната ти сестра, без семейство и деца да вземе да умре  Shocked. Извод- МЛМ успелите са самотни, дори роднините им не ги разбират и харесват и накрая получват непоискано наследство.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
гласувах с пирамида. реално цялата концепция е такава, печели връхчето на пирамидата, а тези дето са в основата си мислят, че печелят нещо. да, реално ако се знимаваш 15 години  с МЛМ може и да успееш без да вършиш нищо да си докарваш сериозен доход. НО, трябва да си адски досаден и нахален, да умееш да заблуждаваш и най-вече и ти самия да вярваш в заблудата.
Като продукти не бих коментирала, може би повечето продукти са добри като качество, но цената им не би ми позволила да ползвам тези продукти редовно. Като пример мога да дам една паста за зъби, която ми направи впечатление в един такъв каталог, цената й беше 15лв. Ок, наистина не е нещо, коеот си купуваш през седмица, но не е за моя джоб, а и на повечето ми познати.
Другото с което се спекулира - избягвайки дистрибуция в магазина тези стоки са уж по-достъпни за обикновенните хора пък и нали се взима процент отстъпка та ние сме на далавера, НО цените са им достатъчно завишени, за да може компанията да спечели, да не кажа сигурно и повече отколкото ако ги продава през магазин.
Твърдо не бих се захванала с такъв бизнес. Дистрибуторите ми мязат на ромчета тръгнали да просят или политици в предизборна кампания.

А всички компании не са ли пак вид пирамида? И колко печелят компаниите, които продават в магазинната мрежа своите продукти?

Не целя да се заяждам - купувам си козметика и от магазин, и от каталог. Имам си любими продукти, които ползвам. Но след като в каталозите цените са доста завишени, интересува ме как стои този въпрос за марки в магазинната мрежа

# 62
  • Мнения: 1 959
Е то всяко нещо може да се изобрази като пирамида, от една фирма, през храната, та до начина на живот.
Едно е на всяко ниво да се знае къде и какво отива, друго някакви пари да се движат по странни и незнайни формули.

Тук са ми предлагали Орифлейм, много рядко, все дечица по на 16.
Изобщо не те занимават, пускат каталога в пощенската кутия и си го прибират след седмица.
С тези огромни вериги, предлагащи какви ли не отстъпки и намаления, Amazon и eBay,
политиката да връщаш, каквото не ти харесва без проблем, традиционализма дори,
този вид търговия изобщо не е популярен.
В Америка може и да процъфтява, но пак си мисля, че е само в определени среди.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Толумба - да, така е. Аз по тази причина отбелязвам, че не можем само МЛМ да определим като пирамида. Навсякъде е така по принцип. Иначе за разпределението на средствата си напълно права.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 016
Не целя да се заяждам - купувам си козметика и от магазин, и от каталог. Имам си любими продукти, които ползвам. Но след като в каталозите цените са доста завишени, интересува ме как стои този въпрос за марки в магазинната мрежа

по принцип съм човек, който не робува на марки, понякога даже ме досрамява, че има неща за които не съм и чувала даже. за мен е важно качеството на продукта и дали пазарната стойност, на която ми го предлагат отговаря на тази, която аз бих дала за него.
марките в магазинната мрежа със сигурност печелят добре, друг е въпроса, че всеки търговец слага различна наценка и ти винаги можеш да го купиш на най-ниската цена, която можеш да намериш. докато при каталозите е друго, според мен разбира се. смятам, че умишлено слагат проценти за печалба на дистрибутора. или завишават цената нарочно и след това слагат и едни проценти намаление. реални ти си мислиш, че продукта е намален, а те ти го предлагат на нормална цена.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
При МЛМ съм горе-долу наясно за печалбите. Беше ми интересно да разбера как точно се разпределят печалбите при марките в магазинната мрежа и медицинската козметика. Там предполагам, че също има такива неща

# 66
  • Мнения: 97
Някой в темата повдигна въпроса за Сейв картата - SCI - Можете ли да ми дадете линк към тази тема - звучат ми интересно, но искам да прочета мнения.

# 67
  • Мнения: 3 826
МЛМ не е пирамида - пирамидата рухва в един момент ,
защото се стеснява нагоре , много хора дават пари и все по-малко взимат , и така докато се свърши и няма откъде нови пари ,
а МЛМ си съществува от години и все се намират балъци , да хранят веригата ...

 МЛМ е една измама голяма - нещата са с надути цени , безобразно , продуктите са с разкрасени качества ,
един познат си купил някаква ''чудодейна лампа'' , за 1000 лв !!! , вместо за 2000 и той се радва , колко много са му намалили ...
или ония прахосмукачки за по 4 хил. ...но винаги се намират наивници ...

# 68
  • Мнения: 1 520
При МЛМ съм горе-долу наясно за печалбите. Беше ми интересно да разбера как точно се разпределят печалбите при марките в магазинната мрежа и медицинската козметика. Там предполагам, че също има такива неща

Всеки търговец сам определя на каква цена да предлага стоките и услугите си.
В магазина/аптеката/дрогерията обаче никой не те обработва, за да си купиш нещо на безумно завишена цена.

Но да оставим за малко настрана цените на МЛМ продуктите. Вярно, че и мултилевълите са хора (макар държанието им да не е много присъщо на нормални хора), и те трябва да ядат и нещо са решили да продават, ама след като предлаганите от тях хранителни добавки на всичкото отгоре са и без всякакви разрешителни, сертификати за произход и прочее - и за това ли да си затваряме очите?!

Ясно е, че такива искат да ударят кьоравото. Само че, така отношения не се изграждат. Независимо дали търговски, междуличностни или други...
Много е наивно да се смята, че хората са глупаци. Ами не са.

Последна редакция: пн, 03 сеп 2012, 17:35 от krem-karamel

# 69
  • Мнения: 5 647
Виждала съм промяната при съвсем нормални преди това хора.

И аз. Една позната преди години се пробва да ми продаде Рейнбоу и след като отказах, спря да разговаря с мен. Тази жена се промени коренно, сякаш й промиха мозъка.
Доведе вкъщи някакъв смешник с вратовръзка на Мики Маус, който ми обясни в колко мръсна къща живея и започна да ми прави демонстрация на прахосмукачка за 4000 лв. Аз му обясних, че тези пари предпочитам да ги дам за домашна помощничка, която да ми чисти у нас в  продължение на години, вместо да се превърна в роб на машината. След няколко разменени реплики в този дух, познатата си тръгна обидена и оттогава ни вест, ни кост от нея. Ама честно казано не съжалявам, че не контактувам с промити мозъци.
На мен МЛМ компаниите ми приличат на секти.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 430
или ония прахосмукачки за по 4 хил. ...но винаги се намират наивници ...
по-точно 4 600лв  Laughing
Тази седмица бях с детето малко на почивка.Чуваме се по телефона с мъжът ми.А той"Изпрах килима в хола"  Shocked брех,какъв страхотен съпруг съм имала.А то,каква била работата.
Въпросните Рейнбоу правели демонстрации в къщи и демонстрацията била в изпирането на килим.Естествено ,че прахосмукачка не си купихме ,но ми спестиха ходене до автомивката  Laughing

Преди месец,моля позната от университета ми звънна.Не сме се чували близо 5 години.Усетих,че не е просто ей така да се видим и радваме взаимно една на друга.Както се казва хвана ме от вратата за краката.Да ме убеждава за МЛМ и по-конкретно с тези Save Card. Срещу "скромната сума" от 3000лв за да стана бизнес партньор,колко бързо ще забогатея,как след време виждаш ли стоя си вкъщи и ей така трупам пари.Беше тъпо  и гадно усещане.Бях любезна и намекнах,че при интерес ще и се обадя.След 2 дни нахално ми се звънна трябвало да се видим спешно.Отивам аз на уговореното място.Беше едновремено жалко и глупаво.Беше със свой колега(май и беше нещо като гуру  Laughing) пак същите бля-бля. ooooh!
Оказа се,че явно не съм за техният дрийм тийм  Mr. Green Ох,сега се дразня на себе си,че съм била толкова възпитана.Ах да,мястото не беше избрано случайно,а в кафе в което да се ползват въпросните карти с отстъпка.Идва сметката,всеки си плаща консумацията,а тя си дава картата и ехидно ми демонстрира,как "спестила" пари и току що със СМС  я информирали,че са превели 1 лв.от отстъпката.

# 71
  • Мнения: 89
или ония прахосмукачки за по 4 хил. ...но винаги се намират наивници ...
по-точно 4 600лв  Laughing
Тази седмица бях с детето малко на почивка.Чуваме се по телефона с мъжът ми.А той"Изпрах килима в хола"  Shocked брех,какъв страхотен съпруг съм имала.А то,каква била работата.
Въпросните Рейнбоу правели демонстрации в къщи и демонстрацията била в изпирането на килим.Естествено ,че прахосмукачка не си купихме ,но ми спестиха ходене до автомивката  Laughing

Преди месец,моля позната от университета ми звънна.Не сме се чували близо 5 години.Усетих,че не е просто ей така да се видим и радваме взаимно една на друга.Както се казва хвана ме от вратата за краката.Да ме убеждава за МЛМ и по-конкретно с тези Save Card. Срещу "скромната сума" от 3000лв за да стана бизнес партньор,колко бързо ще забогатея,как след време виждаш ли стоя си вкъщи и ей така трупам пари.Беше тъпо  и гадно усещане.Бях любезна и намекнах,че при интерес ще и се обадя.След 2 дни нахално ми се звънна трябвало да се видим спешно.Отивам аз на уговореното място.Беше едновремено жалко и глупаво.Беше със свой колега(май и беше нещо като гуру  Laughing) пак същите бля-бля. ooooh!
Оказа се,че явно не съм за техният дрийм тийм  Mr. Green Ох,сега се дразня на себе си,че съм била толкова възпитана.Ах да,мястото не беше избрано случайно,а в кафе в което да се ползват въпросните карти с отстъпка.Идва сметката,всеки си плаща консумацията,а тя си дава картата и ехидно ми демонстрира,как "спестила" пари и току що със СМС  я информирали,че са превели 1 лв.от отстъпката.

Хората трябва да се научат да мислят по разчупено. Програмирани сме така, че сме научени да печелим само и единствено по стандартния начин - от 8-17 с 20 дена годишна отпуска, и не можем да повярваме, че може би има и друг начин. А защо?
Преди да се присъединя към този МЛМ, аз бях добре подготвена и  оценявам на 100% каква възможност ми се е предоставила. SCI е уникална и иновативна бизнес инфраструктура. Тук не става въпрос за продажба на парфюми, прахосмукачки или кремове, тук става въпрос за лоялни клиенти и лоялни търговски обекти, предоставящи добри намаления и отстъпки. Живеем все пак е ерата на намаленията и МЛМ.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 481
или ония прахосмукачки за по 4 хил. ...но винаги се намират наивници ...
по-точно 4 600лв  Laughing
Тази седмица бях с детето малко на почивка.Чуваме се по телефона с мъжът ми.А той"Изпрах килима в хола"  Shocked брех,какъв страхотен съпруг съм имала.А то,каква била работата.
Въпросните Рейнбоу правели демонстрации в къщи и демонстрацията била в изпирането на килим.Естествено ,че прахосмукачка не си купихме ,но ми спестиха ходене до автомивката  Laughing

Преди месец,моля позната от университета ми звънна.Не сме се чували близо 5 години.Усетих,че не е просто ей така да се видим и радваме взаимно една на друга.Както се казва хвана ме от вратата за краката.Да ме убеждава за МЛМ и по-конкретно с тези Save Card. Срещу "скромната сума" от 3000лв за да стана бизнес партньор,колко бързо ще забогатея,как след време виждаш ли стоя си вкъщи и ей така трупам пари.Беше тъпо  и гадно усещане.Бях любезна и намекнах,че при интерес ще и се обадя.След 2 дни нахално ми се звънна трябвало да се видим спешно.Отивам аз на уговореното място.Беше едновремено жалко и глупаво.Беше със свой колега(май и беше нещо като гуру  Laughing) пак същите бля-бля. ooooh!
Оказа се,че явно не съм за техният дрийм тийм  Mr. Green Ох,сега се дразня на себе си,че съм била толкова възпитана.Ах да,мястото не беше избрано случайно,а в кафе в което да се ползват въпросните карти с отстъпка.Идва сметката,всеки си плаща консумацията,а тя си дава картата и ехидно ми демонстрира,как "спестила" пари и току що със СМС  я информирали,че са превели 1 лв.от отстъпката.

Хората трябва да се научат да мислят по разчупено. Програмирани сме така, че сме научени да печелим само и единствено по стандартния начин - от 8-17 с 20 дена годишна отпуска, и не можем да повярваме, че може би има и друг начин. А защо?
Преди да се присъединя към този МЛМ, аз бях добре подготвена и  оценявам на 100% каква възможност ми се е предоставила. SCI е уникална и иновативна бизнес инфраструктура. Тук не става въпрос за продажба на парфюми, прахосмукачки или кремове, тук става въпрос за лоялни клиенти и лоялни търговски обекти, предоставящи добри намаления и отстъпки. Живеем все пак е ерата на намаленията и МЛМ.

 smile3532 smile3532 smile3532

# 73
  • Мнения: 454
Може ли линк към темата за Сейф Кард, защото не мога да я намеря?

# 74
  • Мнения: 89
Може ли линк към темата за Сейф Кард, защото не мога да я намеря?

тема мисля,че няма Sad.
Ако искаш да попиташ нещо аз съм на среща. Може да ми пишеш на лични.

Общи условия

Активация на акаунт