Априлки 2013 - тема 9

  • 22 872
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0




Ако някоя мама иска да добавя пола на бебчето й, да пише на лични-Април2013



lastname - гр. София, 2-ра бременност



aguto - 2-ра бременност  stork-girl
Peteto1981 - 2-ра бременност



dandeto - 1-ва бременност
vvavv - 1-ва бременност, 29г.




Nadeto! - гр. Варна, 1-ва бременност




barbaletka - 2-ра бременност, гр. София   stork-girl
r0se - 1-ва бременност, гр. София  stork-boy
maminka23 - 1-ва бременност, гр. София, 23г. stork-girl




mishoto - 1-ва бременност, гр. София
dghigova - 2-ра бременност, гр.Пловдив  stork-boy




KayRenn - 3-та бременност, гр. София
IrinaPetrova - 1-ва бременност, гр. Шумен
zuzanita - 1-ва бременност, 26г., гр.Варна





geritn - 2-ра бременност, гр. Варна
Po3uTo - гр. Варна, 2-ра бременност  stork-girl




♥¸.•*´¯)Brum♥¸.•*´¯) - 2-ра бременност, гр.София




mkt_7 - гр. Благоевград,  2-ра бременност
lusyy - 2-ра бременност, гр. Своге





kotarache_87 - 1-ва бременност, гр. Хасково
˙·٠• АлЕкС •٠·˙ - 1-ва бременност, гр. София




Kameliya - гр. Пловдив, 2-ра бременност
kamito24 - 2-ра бременност, гр. Пловдив  
beginner_mamma - 1-ва бременност, гр. София
did4eto_85 - 2-ра бременност, Пловдив - 26г.




Marissa88 - 1-ва бременност, гр. Бургас




Еовин - 1-ва бременност, гр.София
Gali_666 - 1-ва бременност, гр. Варна
lindichka - 1-ва бременност от Пловдив/София/




sweet_maniche - 2-ра бременност, гр. Пловдив




slonbalon - гр. Варна, 3-та бременност  stork-boy
Aneto1 - 38г., втора бременност, гр. София
Yukiko - 1-ва бременност, гр. Стара Загора




ася20 - гр. Пловдив, 2-ра бременност
...betrays... - 2-ра бременност, гр София
Mel3 - 1-ва бременност, гр. Перник




vitaivan - 1-ва бременност, гр. София




hvancheva - 1-ва бременност, гр. Хасково
Alexiana - 1ва бременност, гр. София, 32 г.




annie_to - 1ва бременност, гр. София




Karityyy - гр. София, 1-ва бременност, 19г.  stork-girl
sladkata2 - London (UK), 1-ва бременност
munito - гр. Варна, 2-ра бременност
Yuliya2013 - Чикаго, USA, 2-ра бременност
Ивиии - 1ва бременност
ada_smiles - 1ва бременност, гр. София
г-жа Анна - 2ра бременност, гр София.




basten - гр. Шумен, 2-ра бременност
yara - 1-ва бременност, гр. Варна
anka_i - 2-ра бременност, гр. София




placa - гр. София, 1-ва бременност
tanyaz - 3-та бременност, гр. Сливен
prada_87 - 1-ва бременност, 25г., гр. Бургас




i_nikolova - 1-ва бременност, гр. София
mira_mar - 1-ва бременност, гр. София
kkaramela - 1ва бременност
Anum - 1-ва бременност, 27г.





Ani_Dimova_89 - гр. Варна
rossita77 - 3-та бременност
best_angel - 1-ва бременност, гр. Севлиево





p4eli4kata_86- 2-ра бременност, гр. Шумен
Монче - 3-та бременност, гр. Варна




Sunny9 - гр. София, 2-ра бременност
KrissSsstina - 1-ва бременност, гр. София





Nellyna_mb - 1-ва бременност, гр.Варна






Калкулатор на бременността
Калкулатор
Календар на бременността
Бременността по седмици
Изчисляване на гестационни седмици през бременността
Приблизителни размери на бебето
Биология на вътреутробното развитие


Биохимичен серумен скрининг (БХСС)
Проследяване на бременността
Прегледи и изследвания
Хранене по време на бременността
Калкулатор за препоръчително наддаване по време на бременността
Как изглежда бебето през различните седмици от бременността
Здравни заведения - здравни специалисти


Коремни болки и спазми по време на бременността
За секса по време на бременността
Запек по време на бременността
Красива мама по време на бременността
Грип и бременност
Бременност и лекарства
Неудобства и притеснения по време на бременността
Баба каза така ...  
Дневник на бременността  
3D календар

Списъци с всичко необходимото за мама и бебе

Всичко необходимо за мама и бебе
Списък за бебето - всичко нужно за посрещането му
Списък с необходими вещи - оборудване и аксесоари за бебето
Детското спално бельо
Детската стая

Раждане




Кърмене и живот с бебето



Именник



Въпроси за майчинството и новите промени



Центрове за фетална морфология



Списъци с всичко необходимото за мама и бебе



Предишни теми: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

За тези, които желаят да се присъединят към групичката ни във Facebook, да се обърнат с лично съобщение към Aguto и lastname
Т.к. групата е тайна, в нея могат да се присъединяват само активни участници във темите за Априлски мами във форума(т.е. тук).

Последна редакция: вт, 30 окт 2012, 21:53 от АПРИЛ2013

# 1
  • София
  • Мнения: 4 122
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Благодаря за новата тема  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
пу втора Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 1 146
Момичета, мерси за коментарите. Аз това с нощното кърмене на 3 часа не си го представям, смятам да има пауза от 5 часа примерно, и то в началото. Нито аз, нито сестра ми сме хранене през нощта (говоря за пауза повече от 6 часа), но сме били и на изкуствено хранене. Но това в движение ще се реши  Laughing Сетих се по въпроса, защото гледах лекцията на бг мама за кърменето - полезна е, особено за тези, които ще им е за първи път.
Ео, ми то и на мен ми се струва много лесно гледането на бебе, ще видим как ще е на практика. За раждането все си мисля, че не е толкова сложно, обаче мъжът ми е роден 4750 грама, ако бебето стане около 4,5 кг, тогава ще му мисля  Laughing

# 4
  • Мнения: 13
здравейте и от мен
честита нова темичка  Hug
аз не съм влизала събота и неделя - после ще ви прочета

# 5
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
За кърменето-аз кърмих около 2 месеца, но вече бяхме минали на АМ. Причината беше, че дребния не качваше...Кърма имах може би до 3-тия месец, въпреки НЕкърменето...Много ме беше яд, че така се получи исках да кърмя поне до 5-6 месец, но не стана така:(
Гледането на дете, дали е лесно или трудно зависи изцяло от детето. Ако е някое ревливо, неспящо...няма да ти е лесно хич. Ако обаче си яде, спинка и се усмихва ще си супер. Но със ставането през нощта и после ставане сутрин е убийство. Хубаво е, поне първите месеци, докато се буди нощем, да има кой да ви помага. Поне за час-два сутрин. Аз сега ще търся жена, която да ми помага, защото с 2 деца сама не вярвам да се оправя. За това се колебая и с кърменето какво ще стане. От него по принцип няма по-лесно:) Като ревне бебо, вадиш ц**а и готово. А с АМ си е цяла хамалогия. Стерилизиране, миене на шишета, кутии мляко, шишета вода. Аз си бях вкарала микрото в стаята, че да става за секунди. Иначе чакаш да се стопли водата...
Ох за моят живот до сега с дреб, мога да пиша и до утре, преживявания и моменти, колкото искате  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 22 436
Здравейте и от мен в новата тема. )
Вече съм си в къщи, рано-рано ме изгониха от болницата.)

Гледам сте подхванали кърменето...мнение не мога да дам, не съм кърмила ,щерката така и не пожела да пробва дори. Давах изцедена кърма колкото имах, но дни след като я изписаха от болницата вече беше крайно недостатъчна и минахме на АМ. Само около 2седмици съм ставала нощем да я храня, после си спеше по цяла нощ. Ако с това бебе ще се кърмим, ще видим как ще е положението. )

За мазането и стриите, не е до мазане толкова, колкото до тип кожа. Колкото повече колаген има, толкова по-добре и почти няма как да се стигне до стрии независимо дали се използват кремове, или не.
Моята кожа е крайно нееластична, имам си стрии още от 20годишна. Сестра ми също има, а никога не е била повече от 42-43кг.

А по повод раждането на дете и гледането му, че било песен и лесно....) Хехе, чак толкова лесно не е. Но няма лошо човек да има идеалистични представи по въпроса. )
Калина беше доста спокойно бебе, почти не е боледувала и въпреки всичко изобщо не мога да кажа, че е било лесно. Просто...няма такова друго нещо, с което да се сравни грижата за собственото дете.

# 7
  • Мнения: 13
Мирама, радвам се че всичко е минало добре и вече си вкъщи
усещаш ли нещо различно ? незнам, много ми е странно, сега можеш ли да ходиш на работа, или трябва да лежиш ?

# 8
  • Мнения: 0
Ако някоя мама иска да добавя пола на бебчето на 1-ва стр., да ми пише на лични.
Хубав ден   bouquet


# 9
  • Мнения: 22 436
Мирама, радвам се че всичко е минало добре и вече си вкъщи
усещаш ли нещо различно ? незнам, много ми е странно, сега можеш ли да ходиш на работа, или трябва да лежиш ?

Нищо различно не усещам, ама нищичко. ) И аз си мислех, че някак си ще се усеща конеца, но няма нищо подобно. Абе....напълно "нормална" съм си. )
Два дни имах леко кафеникаво зацапване, но това е нормално, все пак е имало малко или много кръв и тя се изхвърля.
На работа няма проблем да ходя, аз си казах още преди процедурата, че не мога да си позволя да не ходя. Така че не съм имала такава забрана.

Ако някои иска още информация, ще напиша.

# 10
  • Мнения: 410
Опааа,аз правя кратка пауза и пак почвам да чистя.Пловдивчакните-хайде да се видим,аз също съм до каменица и ще се радвам да се запознаем. Wink

# 11
  • Мнения: 2
Момичета, преди малко, около 11 часа, по Канал 1, в предаването "Денят отблизо" нищеха темата за първия триместър от бременността. Гост беше някаква лекарка, която много достъпно обясни всички промени и събития, които ни се случват от момента на зачеването. Интересно беше. Казаха, че утре продължават с втори триместър.

# 12
  • София
  • Мнения: 295
Вижте сега, мойто дете не спа почти 3 г. (съответно и аз), раждането й беше... да не разказвам, не стига, че с ниско тегло се роди, ами после пък злояда го раздаваше по едно време; след това от момента, в който проходи ми стопяваше лагерите, защото беше от супер активните деца, аз пък като "млада" майка се тревожех за всякакви глупости и т.н. и т.н. И естествено сами си я гледахме с таткото  Crazy Дали съм си представяла така нещата? Не знам, защото честно казано не съм си правела някакви планове за гледането на дете, и слава богу. Но, ето -  оцелях, дори второ дете поисках, че даже и пак на нормално раждане съм навита.  Laughing Така че, всичко се преживява, важното е само да сме здрави. И да правиш планове, и да не правиш - не се знае накрая какво ще излезе. Можем само да се надяваме на спокойни бебчета и спокойни майки!  Peace
Mirama, радвам се, че си добре!  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 166
Здравейте и от мен,

аз кърмих 2 месеца, защото имах много малко кърма а детето беше много лакомо Simple Smile още от началото я дохранвах с АМ, после мина изцяло на такова, до 11 месеца си имаше и нощно хранене, което не ми е пречело за минута млякото беше готово, давах  го и пак заспивах. Обясняваха ми как да я отуча, но аз съм на мнения, че щом детето има нужда, няма да го лишавам, сама си го спря нощното хранене, като и дойде момента.

# 14
  • Мнения: 30
Супер темичка! Браво!

За кърменето - природата си знае работата! Случвало ми се е много пъти кърмата ми да потече в минутата, в която бебка се събуди - дори да не съм вкъщи. Идва и си отива много естествено - не го мислете. Единственото правило което съм спазвала е: когато, колкото и където си поискат! Нощното кърмене пък да се спира насила, не знам, според мен не е правилно гладно да се държи човечето. Щом иска - значи има нужда. Няма на диета да е, я!

За корема - ще кача някоя снимка тези дни. Най-малко в 6 месец изглежда. Толкова голям не е бил преди. И наистина за последната седмица расте ли, расте...

Определено усещам малчо вече - от седмица нощем нещо потрепваше, но не бях сигурна. Но от два дни - не може да сбърка. Потрепва, спира, мести се после пак... ееех, това е вълшебно просто.... Ухилвам се аз до ушите и така от 2 до 4 нощем, ако ме види някой, просто като луда съм: Лежа в тъмното с усмивка до ушите! Blush

Общи условия

Активация на акаунт