Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА

ЧАСТ 63


Скъпи, отивам до съседката за 5 минути. Докато ме няма, разбърквай
яденето през половин час.



Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!

Полезни линкове:

http://www.recepti.lamqta.com/

# 1
  • Мнения: 789
Честита да ни е темата!
Пу първа с питанка Wink

Момичета, в неделя ще празнуваме рождения ден на малката. Кажете какво соленичко мога да приготвя за целта. Изискванията са няколко: да не е много сложно, ако може от предния ден да си помогна, да е студено (не ми се бъркат разни неща на печка в последния момент) или пък да е хубаво както топло, така и след като изстине и да не изсъхва, като сандвичите например. Мисля да нарежа разни кашкавалчета и месца, ама и още нещо трябва  newsm78

# 2
  • Мнения: 14 654
Благодаря ти, Goldie , за подробните обяснения   bouquet Оставям експериментите с целувчените блатове за друг повод и с друг крем. Ще правя орехов пандишпан, ама с лешници.
Мда, различни са вкусовете на хората, аз обичам маслени торти с много крем и блатове без набухватели. Мъжът ми пък обича чийз кейкове, затова се спрях на мус торта с тънък блат Simple Smile
пп: Таничка,
за детски рожден ден винаги правя хапки, набодени на шишчета - за основата хлебче, после продукти според вкуса. Всичко можеш да нарежеш в кутии с капаци и само да сглобиш преди празника.

# 3
  • Мнения: 22 867
Цитат на: daryl hana
Някаква по- засукана рецепта за картофи?
Като гарнитура.

Не, че са много засукани, но са ефектни и вкусни - КАРТОФКИ-ПЛИКЧЕТА

Още едни - ПЕЧЕНИ КАРТОФИ НА ФУРНА

КАРТОФЕНИ "СЛЪНЧОГЛЕДИ" - също не са лоши, но са от пюре.

А, и за КАРТОФКИ-те С ТЕН се сетих, в рецептата на скумрията са. Peace

# 4
  • софия
  • Мнения: 379
мога ли да замразя сварени гъби?

# 5
  • Мнения: 8 981
Записвам се тук, колкото и неприятно да е това записване, но просто това е една от любимите ми теми.
Не може ли тази тема да е от онези безкрайните без записване, като Въпроси всякакви в Клюкарника.
50 страници са много малко за такава тема.
Това не е упрек в никакъв случай, само предложение! Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 10 978
Честита да ни е темата!
Пу първа с питанка Wink

Момичета, в неделя ще празнуваме рождения ден на малката. Кажете какво соленичко мога да приготвя за целта. Изискванията са няколко: да не е много сложно, ако може от предния ден да си помогна, да е студено (не ми се бъркат разни неща на печка в последния момент) или пък да е хубаво както топло, така и след като изстине и да не изсъхва, като сандвичите например. Мисля да нарежа разни кашкавалчета и месца, ама и още нещо трябва  newsm78

Можеш да направиш соленки. Има много лесни и бързи рецепти.

# 7
# 8
  • София, България
  • Мнения: 2 222
И аз цоп направо с питанка. Пак ще боря едни сърми (ММ сложи кисело зеле тая година и много добре му се получи). Досега съм ги варила в тенджера под налягане, но сега искам да ги направя на фурна - в гювеч или в йенско. Предния път нищо не стана, първо защото сложих купечки листа и те бяха разкашкани, второ май ги попреварих в гювеча ... и стана един буламач  smile3511

Та сега на повторението искам да стане добре. Плънката ми е ясна, но процедурата по печене ме затруднява - вие как го правите - слагате ли вода, покривате ли гювеча/йенското с нещо, колко време се пече  Thinking Искам и да имат леко препеченко отгоре ...

# 9
  • Мнения: 283
И аз с въпрос за сърмите ама на мен нищо не ми е ясно. Искам плънка със стафиди и ориз, да стане леко сладникава. Изчетох много рецепти в нета ама не ми вдъхват вяра  Rolling Eyes, искам рецепта от тука  Wink. Ако ми дадете и рецепта за чушки с боб няма да се разсърдя  Hug.

# 10
  • Мнения: 789
Честита да ни е темата!
Пу първа с питанка Wink

Момичета, в неделя ще празнуваме рождения ден на малката. Кажете какво соленичко мога да приготвя за целта. Изискванията са няколко: да не е много сложно, ако може от предния ден да си помогна, да е студено (не ми се бъркат разни неща на печка в последния момент) или пък да е хубаво както топло, така и след като изстине и да не изсъхва, като сандвичите например. Мисля да нарежа разни кашкавалчета и месца, ама и още нещо трябва  newsm78

Можеш да направиш соленки. Има много лесни и бързи рецепти.

А някоя лесна и изпитана да метнеш, може ли Simple Smile Че аз имам едни любими, ама са много туткави и откакто се сдобих с малкия звяр не съм ги правила, просто не мога да отделя половин ден за едни соленки.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 521
И аз цоп направо с питанка. Пак ще боря едни сърми (ММ сложи кисело зеле тая година и много добре му се получи). Досега съм ги варила в тенджера под налягане, но сега искам да ги направя на фурна - в гювеч или в йенско. Предния път нищо не стана, първо защото сложих купечки листа и те бяха разкашкани, второ май ги попреварих в гювеча ... и стана един буламач  smile3511

Та сега на повторението искам да стане добре. Плънката ми е ясна, но процедурата по печене ме затруднява - вие как го правите - слагате ли вода, покривате ли гювеча/йенското с нещо, колко време се пече  Thinking Искам и да имат леко препеченко отгоре ...

Аз ги варя в тенджера на котлона.
Но ако ти държиш да ги печеш в тава, сложи ги в по-дълбока тава, заради ориза ти трябва течност, ако има капак е добре, може и с фолио да покриеш. Наблюдавай водата - ако ориза я изпие трябва да долееш.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 978
Честита да ни е темата!
Пу първа с питанка Wink

Момичета, в неделя ще празнуваме рождения ден на малката. Кажете какво соленичко мога да приготвя за целта. Изискванията са няколко: да не е много сложно, ако може от предния ден да си помогна, да е студено (не ми се бъркат разни неща на печка в последния момент) или пък да е хубаво както топло, така и след като изстине и да не изсъхва, като сандвичите например. Мисля да нарежа разни кашкавалчета и месца, ама и още нещо трябва  newsm78

Можеш да направиш соленки. Има много лесни и бързи рецепти.

А някоя лесна и изпитана да метнеш, може ли Simple Smile Че аз имам едни любими, ама са много туткави и откакто се сдобих с малкия звяр не съм ги правила, просто не мога да отделя половин ден за едни соленки.

1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.ч. мас
1 пакетче амонячна сода
1 ч.л. сол
брашно за средно твърдо тесто
Разточва се кора, режат се ленти, намазват се с яйце и се поръсват по желание със сусам, ким, кашкавал или каквото се сетиш. Пекат се в умерена фурна до зачервяване.

# 13
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте,

Искам да си купя пош с метални накрайници, нищо особено - 3-4 основни форми за да имам. Не съм голяма сладкарка, но понякога ми идва музата.
Та въпросът ми е освен металните накрайници и резервни торбички трябва ли нещо друго да вземем - някакви преходници или подобно.
Тези двете неща досатъчни ли са:
http://www.pazaruvai-lesno.bg/view_product.php?pid=77064
и това
http://www.pazaruvai-lesno.bg/view_product.php?pid=65192

До колкото четох май може само дупка в торбичката  и да се рисува, а ако искам специални форми, тогава слагам накрайника директно в торбичката. Така ли е?

Благодаря

# 14
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
И аз цоп направо с питанка. Пак ще боря едни сърми (ММ сложи кисело зеле тая година и много добре му се получи). Досега съм ги варила в тенджера под налягане, но сега искам да ги направя на фурна - в гювеч или в йенско. Предния път нищо не стана, първо защото сложих купечки листа и те бяха разкашкани, второ май ги попреварих в гювеча ... и стана един буламач  smile3511

Та сега на повторението искам да стане добре. Плънката ми е ясна, но процедурата по печене ме затруднява - вие как го правите - слагате ли вода, покривате ли гювеча/йенското с нещо, колко време се пече  Thinking Искам и да имат леко препеченко отгоре ...

Аз ги варя в тенджера на котлона.
Но ако ти държиш да ги печеш в тава, сложи ги в по-дълбока тава, заради ориза ти трябва течност, ако има капак е добре, може и с фолио да покриеш. Наблюдавай водата - ако ориза я изпие трябва да долееш.
И да допълня - опитваш. Когато плънката е готова махаш капака, за да хване коричка. Може и заливка да направиш някаква ако обичате. Ние ги ядем със заливка за мусака, но моите сърми ги пека в тава на един ред, покривам с фолио и когато са готови махам фолиото, заливам ги и оставям да хване коричка. Малко по-особени се получават, може би не на всеки ще харесат...

Общи условия

Активация на акаунт