Пости 2013

  • 80 611
  • 752
  •   1
Отговори
# 405
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
така помня от малка, като се ходи на гости на кумове и кръстници, не твърдя, че е канонично, точно за това питах, благодаря за отговора

# 406
  • Мнения: 19
А бира и вино разрешено ли е да се пие по време на пост?

# 407
  • Мнения: 3 550
Привет и от мен! Спасителни пости ви желая!

Морска звезда, принципно в дните, в които е разрешено олио, се разрешава и вино.

# 408
  • Мнения: 19
Мерси, Steisi    bouquet

# 409
  • София
  • Мнения: 7 876
В навечерието на Сирни заговезни една лека вечеря. Върху канапе (овесен шницел - без олио!!!) има забулено яйце и това е залято с доматен сос с пресен лук и чесън.

[Кликнете върху снимката за да я видите в едър план]

# 410
  • Мнения: 2 126
Здравейте!
Може ли малко повече разяснения относно авокадото.Чела съм разни неща,но никак не ми е ясно как да го избера.Ще ми се да направя някой от диповете които бяха посочени преди няколко страници.Никога не съм опитвала подобно нещо и ми е интересно как е като вкус(хич не си падам по импровизираните вкусове,нетрадиционни имам предвид Embarassed),а и би разнообразило постното меню.

# 411
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Дес, важното е авокадото да е мекичко!

# 412
  • София
  • Мнения: 478
Здравейте!
Може ли малко повече разяснения относно авокадото.Чела съм разни неща,но никак не ми е ясно как да го избера.Ще ми се да направя някой от диповете които бяха посочени преди няколко страници.Никога не съм опитвала подобно нещо и ми е интересно как е като вкус(хич не си падам по импровизираните вкусове,нетрадиционни имам предвид Embarassed),а и би разнообразило постното меню.

Дес, на много хора не им харесва авокадото в чист вид. Преди години когато го опитах за пръв път ми се стори ужасно мазно, а сега тази мазнина я намирам за сочност Laughing Толкова обичам авокадо, че мога да ям сутрин, обез и вечер и няма да ми омръзне във всякакви постни и не постни варианти. Лиричното отклонение беше, за да му дадеш шанс, ако не ти допадне особено. Избирането на добър плод е малко сложно. Трябва да е меко, но не прекалено размекнато. Проверява се горе в по - тънката част. Като натиснеш с пръсти трябва да поддава, но не да ти пропадат и остават пръстите. Не трябва да има тъмни петни. Трябва да се консумира бързо, защото потъмнява. Лимоновият сок забавя процеса, за това за приготвянето на дипове, салати и т.н., ако не мислиш да го консумираш непосредствено след приготвянето, трябва да се добави доста лимонов сок. Разрязана половинка авокадо се съхранява по същия начин - намазана с лимонов сок. Ето още един начин за проверяване на авокадото, пробвала съм го, работи - http://media-cache-ec2.pinterest.com/550x/da/95/c0/da95c01bb1129 … bfb29a925d6d6.jpg

Днес се запасих с 10 - на бройки Laughing

Дядо хаджия, както винаги невероятно предложение Crazy Кажи малко повече за шницела Praynig На принципа на овесените кюфтенца ли е?

Утре ще направя нов раздел на първа страница с постни рецепти без олио.

Не съм чела последните страници, утре ще наваксвам. Лека вечер Hug



# 413
# 414
  • София
  • Мнения: 7 876
Здравейте!
Може ли малко повече разяснения относно авокадото...

Аз пък това авокадо натюр много не го харесвам. Ми то ни вкус, ни нищо. Обачееее...


Обаче един сух таратор правих с него, направо не е истина. И затова директно цитирам, какво съм писал за него в темата за коледния пост:

... сух таратор с авокадо, соево тофу, краставица, чесън и т.н. За пръв път си направих тофуто тоя път по една брутална технология. Смляна и пасирана сварена соя и никакви там врътки с емулгатори и подсирващи вещества. Основата от авокадо и соевия пастет съм я ползвал в комбинация с доматено пюре и нарязан праз лук. Ооооо е това трябва да го опитате, аз няма как да го опиша. Моите пък дето ядат люто естествено във втората комбинация добавиха лют червен пипер.
...

И ... няма олио - нали ? Самото авокадо си е такова едно като мазно, та хич му не трябва такова.

Сега за овесените шницели ... разказвам импровизирано. Взимате значи и сварявате вода в нея разтваряте един зеленчуков бульон, кимион, черен пипер, сол на вкус и чубрица. Заливате с това овесените ядки в съд, който може да се покрие с капак и оставате овесените ядки да поемат водата (значи водата трябва да покрие точно до ръба овесените ядки).

После към тази смес добавяте един сварен картоф, намачкан хубаво с вилица (да го не пуснете на миксера, че ще стане на желе и негодно да нищо). Омесвате хубаво. Оставате да престои около половин час. После слагате хартия за печене на решетката на фурната или пък в някаква плитка тава (обикновените печки си се движат с две тави - една дълбока и една плитка) правите едни щницелчета  (дебели около 3-4 мм) и печете до покафеняване. Разбира се няма никакъв проблем да добавите и мазнина, когато календара ви позволява това. Може и да ги изпържите. Може да ползвате сместа за блат за пица, върху който да си наредите зеленчуци, царевица, тофу и тем ми ти подобни неща.

# 415
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Честит празник от мен! Желая ви лек и спасителен пости и една хубава сентенция от мен - Обидата записвайте на вода, а благодеянието - на мед!

# 416
# 417
  • София
  • Мнения: 7 876
Ето, че неусетно дойде и първия ден на тазгодишните Велики пости - 19.03.2013 годи.

Желая на всички леки и спасителни пости !

Дано намерите време и възможности да се уедините сами със себе си и да разкриете душата си пред Господ.

# 418
  • Мнения: 2 545
Леки и душеспасителни пости ви пожелавам!

Надявам се от време на време да си доставяме и известни утешения с вкусни рецепти. Hug

# 419
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 594
Простете ми,ако е ставало вече въпрос,но каква  мазнина(от по-традиционните) е разрешена през предстоящите дни?
Леки пости и от мен  Hug 

Общи условия

Активация на акаунт