Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 22

  • 53 589
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 178
klem4e,
 И аз ти съчувствам най-искрено. Дано да не е това...
Опитай се наистина да се заредиш с позитивна енергия, тъй като детето усеща.
Знам какво си преживяла - аз го преживах по време на бременността, когато откриха на моето дете хидронефроза на десен бъбрек и ме насочиха да го махна. Аз избрах да го оставя и да се борим.
За моя най-голяма радост при нас нещата се развиха положително и сега вече всичко е ОК.

Ние майките трябва да сме много силни.
Всичко ще се оправи. Не съм запозната много с муковисцидозата, но знам, че хората с такава диагноза водят нормален живот при правилно хранене и лечение.
Бъди силна  Hug

# 736
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
klem4e , сили и късмет  Hug


# 737
  • Мнения: 30
Имам останали 13 сашета Сингулер от 4 mg , на нас не са ни нужни, ако на някого могат да послужат, нека пише  Grinning

# 738
  • Varna
  • Мнения: 417
Клем4е какво става?Има ли резултати?

# 739
  • Мнения: 1 351
Клем4е какво става?Има ли резултати?
Няма още . Чакаме с надежда . Praynig

# 740
  • Мнения: 185
а кога?
много е тегаво това чакане

# 741
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Клемче, стиснати палчета и от мен! Дано е фалшива тревога и всичко остане зад гърба ви!  Praynig

Аз направих една констатация за моят син. Вчера с мъжа ми ни светна лампичката, че винаги когато ходим на басейн, без значение къде, малкия прави реакция и започва да кашля или да се сополиви. Най-вероятно е от химикалите, които слагат в басейните, правил е реакции и когато не е влизал във водата, а само е бил до басейна. Направо съм изумена и ми е малко криво, че трябва да го лишавам вече от това удоволствие, той толкова обича да ходим на басейн.  Confused Това автоматично означава и че не можем да го запишем и на плуване.  Crossing Arms Някой друг с подобни наблюдения за басейните?
 Най-зверската реакция беше когато ходихме около Трявна, уж чист въздух, а малкия се съдра от кашляне и през цялото време се чудехме какво става, а мястото където бяхме отседнали беше с огромен външен басейн и всеки ден бяхме там. Имам наблюдения и от още два басейна на които сме ходили.  Rolling Eyes

# 742
  • София
  • Мнения: 1 948
Klem4e, много ви съчувствам. Дано всичко да се оправи бързо и да си отдъхнете.  Hug  Praynig Peace

didi24, явно детето прави реакция от хлора, с който пречистват водата в басейните. На някои места басейните се пречистват с озониране, напр. в хотел Берлин в София съм чувала, че е така. Вероятно има и други такива места.

# 743
  • Мнения: 1 351
Свързах се със проф. Кременски и той ми каза че първите резултати ще бъдат готови след седмица - дано да са добри .  Praynig Praynig Praynig
Като астматик категорично  забраниха на синът ми , респективно на нас  , да посещаваме басейни , защото се предизвиква пристъп единствено и само от хлора. Така поне ни обясни пулмолога . В градината на синът ми също миришеше ужасно много на хлор. В този смисъл много се учудих на една реклама за плуване  на дечица със астма с цел развитие на дробчетата. На въпросът ми с какво пречиствате водата във басейна ...ми отговориха - със хлор .  Shocked Но за да не правят децата пристъпи ние родителите да им впръскваме Вентолин преди урока поплуване .

# 744
  • Мнения: 3 818
Аз водя моите деца на плуване в хотел Берлин в София, който не се пречиства с хлор, а със специална система с озониране, това беше и основният ми мотив да го избера. Ходят от една година, малкият никога не е правил пристъп след плуване. Simple Smile

# 745
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Значи е от това, вчера като се замислихме с мъжа ми и направо се втрещихме , как не сме го забелязали досега. Обикновено ходим на един басейн на старозагорските минерални бани, който е с топла вода за децата и винаги се разкашля след това, още от миналата година, и все си мислехме че е от някое дърво от там, обаче вече е ясно. Едва ли наоколо има такъв басейн, който да почистват с озониране, за съжаление. Sad Благодаря че споделихте и вие!  Hug

# 746
  • Мнения: 47 990
Мисля че има минерални басейни, в които водата не е с хлор, или поне не постоянно...от тези, дето водата непрестанно тече през басейна. Откритите басейни май също са за предпочитане пред закритите
Моят син имаше зверски реакции преди време в детската от поливането с хлор, затова и дълго време не го записвахме на плуване. И в детската имахме разправии.
Миналата година го записахме на плуване, засега е добре, но и астмата му се поуспокои
В този смисъл аз напълно вярвам че хлора е много мощен дразнител и напълно подкрепям подхода да се наблюдава детето към какво реагира. Със сигурност не всички астматици се влияят, но пък хлора влияе и на здрави хора.

# 747
  • София,
  • Мнения: 4 267
Момичета имате нужда от нова тема! Сега ще ви пусна! надявам се в нея Клемче да напише страхотни резултати от кръвните тестове!  Peace  НОВА ТЕМА

Последна редакция: пт, 09 авг 2013, 19:52 от <eiffel tower>

Общи условия

Активация на акаунт