В момента чета ... 19

  • 41 581
  • 740
  •   1
Отговори
# 1
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Най-накрая започнах "Параграф 22", направо тръпна!

# 2
  • Мнения: 15 960
mijjjka, благодаря за темата! Много хубаво оформление!  bouquet

Аз нещо съм зациклила. Започнала съм четири книги и се надявам поне една да ме увлече силно, но засега без успех.

# 3
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Уютна нова тема.  Simple Smile

 Благодаря, mijjjka ! Колко хубава снимка си избрала.

 Аз си чета Стайнбек още. А днес дори не съм чела. Не и книга, де, четох друго.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 90
В момента чета една тинейджърска поредица - "Тръпка", "Копнеж", "Завинаги". Усещането ми е за една приятна и дълга приказка. Прочетох първата. Сега съм на втората. Много леко се чете. Като ги чета все си мисля за приказките на Николай Райнов. Ще ми е интересно дали някой я е чел, защото я имам от 4 години и така я държах в библиотеката. Като разбрах, че е за тинейджъри изобщо не мислех да я чета. Мислех, че съм се объркала нещо, погрешка съм я купила. А като се зачетох....
Между другото да споделя, че съвсем случайно бях в София по време на панаира и доста голям пазар направих. Имаше доста изкушаващи предложения.

# 5
  • Мнения: 394
  bouquet за хубавата тема!
Още съм си на "Покани ме да вляза" и "Мечтателката от Остенде".... Приятно четене на всички !  Hug

# 6
  • Мнения: 5
Аз се лутам из книгите от Панаира и чета новата на Хосейни и Ред Бредбъри - вечната "Вино от глухарчета".
"Силата" от Ронда Бърнс и "Любовникът на девицата" от Филипа Грегъри чакат засега - въпреки че любовниците не бива да се оставят да чакат  Heart Eyes

В момента чета една тинейджърска поредица - "Тръпка", "Копнеж", "Завинаги". Усещането ми е за една приятна и дълга приказка. Прочетох първата. Сега съм на втората. Много леко се чете. Като ги чета все си мисля за приказките на Николай Райнов. Ще ми е интересно дали някой я е чел, защото я имам от 4 години и така я държах в библиотеката. Като разбрах, че е за тинейджъри изобщо не мислех да я чета.

Аз съм чела първата и наистина беше приятна. Но все не съм се наканила да почна втората, а третата май дори я нямам.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 899
mijjjka, благодаря за новата тема  Hug !

Аз съм на "Проходът" от Кронин на хартия и "Врагът" на Чайлд на ел. четеца.
Още съм съвсем в началото и на двете - има-няма 20-та стр.

# 8
  • Мнения: 382


След няколко по-тежки книги имах неотложна нужда от лечебния мехлем Уилиам Уортън. Всичките ми жили/нерви се отпускат, каквото и негово да чета. Сякаш гали с мека четка. Толкова ми е мил, че и „скучните“ неща в книгата са ми интересни. Завръщането в къщата от неговото детство ми въздейства многостранно: видях как се връща той на 70 г. на тези места, представих си как е бил дете там; представих си как и аз влизам в стаите на моето детство… Мисля, че и преводачът го разбира и обича; без да има нещо кой знае колко трудно за превод в книгите му, е хубаво да се усеща мекият му тон чрез превода.
Не знаех, че Уилиам (Албърт) наистина е гледал канарчета като дете…

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
Днес бях на панаира на книгата - като взех на децата по една книга и за мен само две(за съжаление).
В момента чета "И опрости нам греховете"(Ромен Сарду) и започнах "Мадоната на бадемите"(Марина Фиорато).
Последните две седмици нямах никакво време и почти не съм напреднала по книгите, които ме чакат за четене. Чакам ваканцията  и аз Laughing

# 10
  • Мнения: 7 057
Най-накрая започнах "Параграф 22", направо тръпна!

Това е книгата, която започвах два пъти и не успях да дочета. Все се каня пак да я подхвана някой път.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Прекрасна нова темичка!
Започнах . Прекрасна е! Тоолкова различен прочит от преди време  Peace

# 12
  • Мнения: 150
Чета:



mijjjka,   bouquet

# 13
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Най-накрая започнах "Параграф 22", направо тръпна!

Това е книгата, която започвах два пъти и не успях да дочета. Все се каня пак да я подхвана някой път.

Не знам защо, но от първите страници ми прилича на "Полет над кукувиче гнездо" като стил. Ако е така, ще ми допадне, при това много.

Много ми се иска да прочета тези "Размишления в катраненото буре".
Свет, напълно те разбирам за Уортън, страхотен писател, един от най-любимите ми.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 365
Прекрасна нова темичка!
Започнах . Прекрасна е! Тоолкова различен прочит от преди време  Peace

Каква случайност. От понеделник и аз ги започвам, но това ще ми е първият прочит и много се чудя дали няма да ми е скучна.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт