За консервирането...или как да си приготвим зимнина! 4-та Тема

  • 98 974
  • 732
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 12 989
Здравейте,момичета,нахлувам с въпрос щото съм на зор:)Донесоха ми 20 кг страхотна бамя,ние много я обичаме,но досега не съм консервирала,та моля за съвет.Да кисна ли в сол и оцет?Колко да бланширам?Като сложа в бурканите да залея ли с доматен сос или да допълня вода,колко?Колко минути се варят бурканите,в един сайт пише 100 не е ли много?
Второ-арония имам сок искам да направя за бебето,казаха едно към едно със захарта,поръсвам и чакам да пусне сок,после колко варя,как го правя"чист"без люспи?
Благодаря предварително!

# 586
  • Мнения: 1 216
Здравейте,момичета,нахлувам с въпрос щото съм на зор:)Донесоха ми 20 кг страхотна бамя,ние много я обичаме,но досега не съм консервирала,та моля за съвет.Да кисна ли в сол и оцет?Колко да бланширам?Като сложа в бурканите да залея ли с доматен сос или да допълня вода,колко?Колко минути се варят бурканите,в един сайт пише 100 не е ли много?
Второ-арония имам сок искам да направя за бебето,казаха едно към едно със захарта,поръсвам и чакам да пусне сок,после колко варя,как го правя"чист"без люспи?
Благодаря предварително!
Само бамя аз сложих във фризера - попарих за минута-две докато си промени цвета. В буркани сложих малко с домати - стерилизирах около 15 миН. Бамята увира бързо. Особено крехката бамя и трябва много малко, в манджа я пускам накрая и пак цъфва понякога.

# 587
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Много вкусна става и стерилизирана като киселите краставички.

# 588
# 589
  • Мнения: 2 545
30%  На 1л. вода- 30гр. едра сол
Гаранция за успех! Пълниш буркана първо с краставичките, доливаш го с вода до горе, отсипваш само водата, измерваш я колко е и си изчисляваш колко сол да сложиш и доливаш краставичките с готовата саламура

midkoo, благодаря. Ще пробвам по твоя начин Peace.
А ти какви подправки освен солта слагаш на корнишоните, когато ги приготвяш по този начин? Има ли задължителни такива?

# 590
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Задължителни-няма. Аз слагам 4-5 зърна бахар, 4-5 зърна чер.пипер, половин каф.лъж. синапено семе(хардал) , резенче кромид лук и малко копър задължително(за мен)

# 591
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Направих конфитюр от сини сливи по рецептата, дадена по-напред в темата. Стана чудесен. Тази събота и неделя правихме и печени червени чушки в буркани.   chef

# 592
  • Варна
  • Мнения: 486
И аз да се похваля с 14 бурканчета лютеница по Пепчо-рецепта, 1/3 доза. Много съм доволна и горда със себе си. Стана превъзходна, отново благодаря Пепи!   bouquet
... и пак без стерилизация - врящата лютеница в топли буркани, с топли капачки и обръщам. Всички са вакумирани   chef

# 593
  • Мнения: 12 989
Момичета,благодаря за съветите за бамята,а за аронията идеи?Сок ще направя.

# 594
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Момичета, имам въпрос за лютеница.
В линковете на 1 стр. всички рецепти са с патлаждан, а вкъщи не го ядем.
Какво е съотношението на чушките и доматите в такъв случай?
И друг въпрос, някой правил ли е лютеница с готово доматено пюре? Колко кг. ще ми трябват за един буркан от 3 кг. доматено пюре?
Нова съм в това занимание, не ми си смейте много  Embarassed и благодаря предварително!

# 595
  • Мнения: 503
Момичета, имам въпрос за лютеница.
В линковете на 1 стр. всички рецепти са с патлаждан, а вкъщи не го ядем.
Какво е съотношението на чушките и доматите в такъв случай?
И друг въпрос, някой правил ли е лютеница с готово доматено пюре? Колко кг. ще ми трябват за един буркан от 3 кг. доматено пюре?
Нова съм в това занимание, не ми си смейте много  Embarassed и благодаря предварително!
ЛЮТЕНИЦА БЕЗ ВАРЕНЕ

    * 5 кг червени капии
    * 2.5 кг патладжан
    * 2.5 кг моркови
    * 50 г сол
    * 10 г смлян черен пипер
    * 1-1.5 компотен буркан доматено пюре
    * 1/2 ч.ч. счукан чесън
    * 500 мл олио

   

   
   

Приготвяне 
Капиите трябва да са опечени и обелени, патладжаните също, като трябва да са престояли 1 нощ така. Морковите се сваряват. Приготвените зеленчуци се смилат с машинка за месо. Смесват се и се посоляват. Прибавят се подправките, готовото доматено пюре и сгорещеното олио. Запечатват се бурканчетата и се стерилизират 30 минути.

Може да се пропусне патладжана , като се увеличат малко другите продукти. Peace

# 596
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Мерси   bouquet
това ще спести много време, а точно време нямам. Отново благодаря!

# 597
  • Мнения: 169
Някой ще помогне ли с рецепта за най обикновена туршия без аспирин и без варене,като едно време в бидонче.
Баба ми правеше в каче,като капиите ги прекарваше през варова вода и после с какво и колко се заливаха,няма кой да каже!

# 598
  • Мнения: 2 208
30%  На 1л. вода- 30гр. едра сол
Гаранция за успех! Пълниш буркана първо с краставичките, доливаш го с вода до горе, отсипваш само водата ,измерваш я колко е и си изчисляваш колко сол да сложиш и доливаш краставичките с готовата саламура

ето пропорция за туршия в бидон

# 599
  • Мнения: 2 820
ива, тъй като ми хареса рецептата ти за лютеницата, искам да те попитам дали знаеш на колко килограма изпечени и изчистени от семки и дръжки чушки се равняват 5-те кг. сурови чушки?

Общи условия

Активация на акаунт