Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 7

  • 37 762
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 609
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.

Полезна информация:

Тест за бременност – пръв приятел и съветник
Тест за бременност – още информация
Първи признаци на бременност
Защо закъснява менструацията, когато няма бременност?
Спешна контрацепция след секс
Яйчници и овулация

Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА   овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 1, Тема 2, Тема 3, Teмa 4, Тема 5, Тема 6

# 1
  • Мнения: 134
Хайде и аз да съм първа веднъж! Благодарим за темичката   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 289
И на моите тестове пишеше, че при положителен резултат, О настъпва в следващите 24/48 часа.

# 3
  • Мнения: 1 726
luba_ani   bouquet Благодаря за новата темичка Simple Smile
Аз все още съм с чуденка относно моето състояние, гърдите не ме болят толкова, колкото усещам зърната си мнооого уголемени и с едно тъмно кръгче около тях, а забелязвам и доста вени прозиращи под кожата на гърдите  newsm78 оххх ще се побъркам докато минат още ден два  #Crazy

# 4
  • Мнения: 4 696
да се запиша и аз!  bouquet за luba _ani

# 5
  • Мнения: 1 298
Буцигном, дано да видиш желания резултат, прегръщам те  Hug. Това за гърдите не съм сигурна дали е показателно, при бременност наистина има много промени, но и при ПМС също, поне при мен беше така.
Дано в новата тема има само положителни тестове   bouquet

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 198
Да се запиша и аз   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 344
здравейте момичета,може да пооспамя малко,но ми се иска да ви разкажа,до къде води това паниране,и само навиване.дано ви развеселя и едновременно ви накарам да се поуспокоите.аз имам едно детенце на 2.5г.и за момента не планираме 2ро.но преди известно време сънувах,4е аз и една роднина сме бременни.е съня си е сън,нищо не значи.скоро след това разбрах,,че друга моя роднина чака бебе,е ми хубаво.няколко дни след това ми се догади от кафе и от цигари,на другия ден пак,вече започнах да се чудя да не съм бременна,и ако е така как ще го приеме милото,още не сме готови за второ и тн,и тн.  Embarassedсъщата вечер бяхме на гости и милото си пийна повечко,и от нищо то започна да обяснява,че иска да ми прави 2ро,и да се готвя скоро.и такива ми ти работи,и аз като влезнах в един филм,че много случайности се събраха и да не би да са знаци,че съм бременна,а и симптоми бол,гади ми се,вие ми се свят непрекъснато,умора ме налегна,а как ми се ядът кисели краставички да знаете,ям мед,а не обичам,чак тест за бременност си направих,нищо,че имам 10дни до мц.и на този тест абе ту виждам невидима 2ра черта ту не,съвсем се побърках,че трябва да е станало случайно,го отписах,в смисъл метода на прекъсване,знаех само ,че имам много симптоми,нищо че е много,много рано за тях.е днес вече с тоя тест ме изби на смях.то бе взиране има черта няма,ужас.луда работа,но мисълта ми е следната откривам тази лудост в много подобни теми,и в много от вас.самовну6ението е голяма работа,то може и предизвиква симптоми и те кара да вижда6 не видимото.убедих се в това.затова ви съветвам бъдете спокойни,заредете  се с търпение и не се вглеждайте в всичко.надеждата умира последна,но понякога и тя е умряла,а ние си я виждаме,а после сме много разочаровани.успех да всички,а и ако се окажа наистина бременна се включвам тук с кристалната топка, желая ви много положителни тестове,апък аз все о6те тайничко се надявам да е станала гре6ката,но вече по спокойно мисля да го давам с знаците Mr. Green

Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 01:01 от renji

# 8
# 9
  • Мнения: 2 965
Запис и от мен! Simple Smile Люба , благодаря за темата!  bouquet

# 10
  • Мнения: 471
Хайде и Аз   bouquet при Вас   Wink

ареолите на Гърдите при бременност винаги ли потъмняват ?? Може ли да се наблюдава - като 2 разделения отвън по -тъмно , отвътре по бледо ? или да са по - бели , бледи ..


П.С. : Дано има повече момичета да се похвалят с  EFP  Praynig
Дано и АЗ да съм от тях Mr. Green

# 11
  • Мнения: 161
Записвам се да следя темата и успех на всички в бебеправенето  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 1 289
Хайде и Аз   bouquet при Вас   Wink

ареолите на Гърдите при бременност винаги ли потъмняват ?? Може ли да се наблюдава - като 2 разделения отвън по -тъмно , отвътре по бледо ? или да са по - бели , бледи ..


П.С. : Дано има повече момичета да се похвалят с  EFP  Praynig
Дано и АЗ да съм от тях Mr. Green
Моите потъмняха, както и на мои близки, които са бременни или имат бебета. Не знам дали е задължително, обаче. Аз, примерно, все още нямам тъмна линия по корема, а на моя приятелка й се появи много по-рано, отколкото е моята бременност.

# 13
  • Мнения: 1 298
Моите ореоли са ужасно големи вече и много тъмно кафяви, както и зърната, това стана още от 2-ри месец, а линия както нямах и една сутрин мъжо вика каква е тая линия на корема ти, не е много наситена и е само до пъпа, но я имам от 1-ви ден на 6-ти месец някъде  Simple Smile. Линията не е задължителна, не знам за ореолите дали е задължително и двете се дължат на един и същи хормон.

# 14
  • Мнения: 37
запис и успех на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт