МАШИНА ЗА ХЛЯБ-53-та тема

  • 50 648
  • 751
  •   1
Отговори
# 675
  • Sofia
  • Мнения: 1 059
мислех си за червен пипер, чубрица и тн
Можеш да ги сложиш на сигнала или преди или след без значение. Идеята е да не се разпаднат много меките съставки. За това е сигнала. За останалите  , които няма да се променят е без значение.

# 676
  • София
  • Мнения: 7 945
мислех си за червен пипер, чубрица и тн

Наистина е по добре да ги добавите на звуковия сигнал, защото някои от тях ще попречат на доброто омесване на тестото.

# 677
  • Варна
  • Мнения: 433
https://www.dropbox.com/s/rssmynca251y02l/2014-02-23%2017.25.32.jpg

СПЕШНО ВЪПРОСЧЕ: Правя багетите от въпросния линк, рецептата е от книжката на самата машина. Не ми е ясно обаче какво ще рече картинка №8, на която пише един час.  newsm78 Самата програма 11 е 1:25 мин.

Моля за бърз съвет, благодаря  Hug Hug Hug

# 678
  • Мнения: 7 779
изчанчи ни се главата да гледаме на криво.  Laughing
ако се следва последователността след пускането на програмата (сн.7) следва месене и втасване.
след това вадиш тестото ,разделяш го на 8 части , оформяш багетите , втасват при 25 градуса и следва печене.

# 679
  • Варна
  • Мнения: 433
изчанчи ни се главата да гледаме на криво.  Laughing
ако се следва последователността след пускането на програмата (сн.7) следва месене и втасване.
след това вадиш тестото ,разделяш го на 8 части , оформяш багетите , втасват при 25 градуса и следва печене.


Това е ясно, но след 1 час ли да го извадя или след 1:25 мин, когато си свършва самата програма месене и втасване на машината  newsm78 newsm78 newsm78

# 680
  • Мнения: 7 779
ами не ти знам продължителността на отделните процеси в програмите ти.
възможно е да меси 25 мин и да втасва 1 ч.   ето ти програма с продължителност 1.25 ч  и с 1 ч втасване.  а пък ти ако искаш го извади и след 2 ч.  Laughing
като гледам след оформянето отново имаме втасване 1 ч при 25 градуса.  така ,че може и тук да се приеме че имаме 1 ч втасване при продължителност на програмата 1.25 ч
нека и другите да се изкажат

# 681
  • Мнения: X

Това е ясно, но след 1 час ли да го извадя или след 1:25 мин, когато си свършва самата програма месене и втасване на машината  newsm78 newsm78 newsm78


Зарежда се казанчето с продукти, пуска се на програма месене с втасване. Според картинките, казанчето се изважда след 1 час, но спокойно може да се извади в края на програмата. Оформят се багетите, втасват 1 час, мажат се и се пекат при 240 градуса.

П.П. Редактирано, благодарение на Бонго Simple Smile.

Последна редакция: нд, 23 фев 2014, 22:15 от Анонимен

# 682
  • Мнения: 7 779
не, не ... печат се 25 мин при 240 градуса (14), а втасват 1 ч при 25 градуса (13)

# 683
  • Мнения: X
не, не ... печат се 25 мин при 240 градуса (14), а втасват 1 ч при 25 градуса (13)

Аха, редактирах. Ама как само са показали 25 мин. на часовника.  Laughing

# 684
  • Варна
  • Мнения: 433
Да се отчета с резултата. В крайна сметка оставих машината до края да си свърши програмата, демек 1:25 мин., извадих, разделих на осем, оформих малко набързо, оставих да втасат още час на стайна температура и пекох точно по тяхното време. Станахаааа разкошни, меки, и много вкусни малко "тумбести"  Embarassed багети. Едниствената промяна, която направих, че вместо 760 гр. бяло брашно, сложих 500 бяло плюс 260 ръжено. Доволна съм от резултата  Peace Peace Peace

Ето снимка
https://www.dropbox.com/s/1rqfp0k0pe2j3xg/2014-02-23%2021.16.24.jpg

# 685
  • Мнения: X
Като гледах картинките за направа на багетите, се замислих дали продават форми за багети? Преди няколко месеца, когато правих франзелки, се оказа много трудно да се оформи нещо красиво без формички. С формички станаха добре, но те са ми само 4 на брой.
Alokazia, браво за багетите!

# 686
  • Варна
  • Мнения: 433
Като гледах картинките за направа на багетите, се замислих дали продават форми за багети? Преди няколко месеца, когато правих франзелки, се оказа много трудно да се оформи нещо красиво без формички. С формички станаха добре, но те са ми само 4 на брой.
Alokazia, браво за багетите!

Хич не ми беше добре и не ми се занимаваше да ги издължавам, затова много много не мязат на багети.
Мисля, че съм виждала от тези правоъгълните, като за козунак, но малки... но не съм убедена  newsm78 ако не, поне от тия еднократните от фолио може да има нещо подходящо.

# 687
  • Мнения: 32
Момичета не знам тук ли е мястото да попитам.
Получих като подарък машина за хляб модел на De Sina - купена в Германия. Машината сигурно е вече 8 годишна, но аз я ползвам от 2 години. Работи чудесно, много бях доволна, но се скъса една ос. Тази на която се слага перката. Знаете ли къде има сервиз на De Sina?
Знам от съпруга ми, че са се продавали хлебопекарни на тази фирма в Метро преди време.
Ще съм благодарна ако някой ми даде съвет. В момента нямам възможност да купя нова, а ми липсва домашния хляб.......................

# 688
  • София
  • Мнения: 44 242
ако тук не намериш можеш да пробваш да търсиш в амазон.де или ибей.де

# 689
  • Sofia
  • Мнения: 1 059
Кекс в хлебопекарната
3-4 яйца
2 ч.ч. захар
21/2 - 3 ч.ч. брашно
1/2 ч.ч. кисело мляко
1/2 ч.ч. олио
1 бакпулвер
1 ванилия
лимонена кора
ядки
Може да разбиете яйцата и захарта предварително, но аз не го направих Мулинекса  ми , програмата му за кекс много бърка и затова сложих всичко накуп в кофичката и зачаках разултата след като я пуснах. Получи се страхотен кекс. Сложих 3 яйца и половин кофичка кисело мляко и 3 чаши брашно.

Последна редакция: вт, 25 фев 2014, 17:59 от Ani Ka

Общи условия

Активация на акаунт