Епилепсия - ТЕМА 19

  • 62 708
  • 726
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 506
За Пловдив детските невролози са Иванов, Пачева и Пискова.

# 526
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Магдето в Пловдив д-р Пачева и доц.Иванов са детски невролози ,ако някои от мамите имат актуални телефони могат да ти ги дадат.но виждам,че и Steli Mam ти ги е писала.Момичета,а някой знае ли добър хематолог в Пловдив,тъй като дъщеря ми,която е на 21 години е с нисък хемоглобин ,направили и са изследвания в Окръжна болница Пловдив тъй като се е наожило да викат бърза помощ,че и е било лошо и там са установили ,че хемоглобинът и е 85.Говорих с личната и тя каза,че е по-добре докато е там да направим изследване при хематолог ,тъй като в нашия град няма такъв.

# 527
  • Мнения: 3
Благодаря, Ваня!  bouquet

# 528
  • Мнения: 43
Благодаря!!!!

# 529
  • Мнения: 106
Здравей Deni24  Hug



Момичета онзи ден малката пак спеше с отворени очи и дори по едно време бяха напълно отворени направо страх ме хвана. Направих й едно клипче въпреки че тогава вече ги беше попритворила.
Спомням си че някой друг беше писал за това. Мисля че LifeIsBeautiful беше, питахте ли Божинова на какво се дължи това и какво ви каза тя.



Абстрахирайте се от сопола, че нямаше как да я избърша без да я събудя  Embarassed

Има ли врьзка между епи и спането с полузатворени очи

# 530
  • Мнения: 106
Здравей Deni24  Hug



Момичета онзи ден малката пак спеше с отворени очи и дори по едно време бяха напълно отворени направо страх ме хвана. Направих й едно клипче въпреки че тогава вече ги беше попритворила.
Спомням си че някой друг беше писал за това. Мисля че LifeIsBeautiful беше, питахте ли Божинова на какво се дължи това и какво ви каза тя.



Абстрахирайте се от сопола, че нямаше как да я избърша без да я събудя  Embarassed

Има ли врьзка между епи и спането с полузатворени очи

# 531
  • Мнения: 817
Малко се поизгубихме, но то от ходенета по докита и прочее не остана много време... Романол, подобно е- ние това си го правим още от раждането като мислих, че просто още не се е научил как да спи и му затварях очите, понякога е много страшничко, но нищо... С времето и лекарствата ми се струва, че се разреждат, но примерно когато се удари по главата случайно като падне или има натоварен емоционално ден дори с положителни емоции - после веднага започва да го прави, когато спи. И като наблюдавам, при нас ми изглежда, че го прави най-често в началните фази на съня и в последната фаза преди да се събуди, като най-често и се стряска преди да се събуди... Понякога, както спи така с отворени очи - започва да си върти очите и това може да го видиш, да не те учудва... Често, това състояние зачести ли - очаквам същия ден или след ден - голям пристъп, защото общо взето така се получава... Ние за тази година минахме Телк-а, като този път ни дадоха решение за 2 години. Пак ще ходим след празниците в София, защото трябва да направим контрола на кръвните показатели, заради намалените два пъти под нормата гранулоцити. А, тук не ми се ходи да го бодат, защото е страшно - първо трябва да ходим да ни взимат кръв в болницата в педиатрията сред вирусно болните, излиза надупчен, ужасно разстроен и кръвта я дават в едни малкички епруветчици, от които от лаба се чудят как да извлекат резултати от тях и въобще ужас, а в София са страхотни в това отношение - болницата "Св. Наум" е специализирана, в лабораторията всичко е много спокойно и няма такъв наплив от вирусно болни, стресът за бебо е мнооого по-малък, 5 минути го гледат за веничка и само веднъж го бодат, имат си специални детски консумативи с вакуум, а и изследванията на частно при тях са двоино по-евтини от тези тук (направо съжалих, че не живеем в София, защото ако това, което преживяхме се беше случило в София, направо щяха да ни вземат при пристъпите с линейката и да ни заведат в тази болница, и да ни окажат подобаващи навременни изследвания и лечение, а не чак сега да стигнахме до там- като след дъжд-качулка). Е, вярно, че си е разходка до София, но все пак е по-добре за бебо, защото стресът тук ни влошава положението, а и резултатите тук не са толкова сигурни. Така че, мисля пак да ги посетим в края на месеца след празниците... Ох, дано да се стабилизираме в хематологично отношение, че ако продължава така сигурно ще ни сменят лекарството, а не ми се иска, защото поне свикна сега с него и ме е страх при спирането и въвеждането на другото да не се влоши отново, а и Конвулексът разрежда кръвта и намаля тромбоцитите, което пък от своя страна е положително при нас за сърцето... Разпитах няколко жени за гледане на бебо, но никой не се наема заради пристъпите, лекарствата и медикаментите, които трябва да се дават и когато прави продължителен генерализиран тонично-клоничен... Така че, няма начин, но явно още доста дълго време ще се гледаме с бебо. Сега очаквам да си изгубя работата, защото няма кой друг освен мен да го гледа, но здраве да е - важното е бебчо да се стабилизира. Добре, че поне Телкът ни дадоха процент с ЧП. Ох, дано да израстем всичко това  Praynig Романол, вие как сте?
п.п. доста дълго стана - извинявайте  Embarassed

Последна редакция: пт, 11 апр 2014, 03:51 от LifeIsBeautiful

# 532
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
LifeIsBeautiful Да с намирането на човек за гледане е сложно, като чуят за епито и все едно за чума са чули.  Rolling Eyes
В крайна сметка като е болна ще я гледа сестрата на жената на баща ми (така го пиша защото не ми е майка), като ще си й плащам като за външен човек, но поне ще ми е спокойно. Тя и Вики вече свикна с нея.
Иначе за изследванията, ние също ходим в Св.Наум, защото иначе от другите лаборатории се получава мнага голяма разлика.
То и аз поизчезнах от хоризонта, че нали от понеделник пак почнах работа и въртележката ме завъртя. Иначе малката е добре за сега от тези страшните пристъпи с изпъването не ми е правила, само спи с отворени очи и от време на време ми прави от тези примигвания с обръщането на очите ама са редки и еднократни. Преди няколко дена засеках един като влязахме в банята да й измия ръцете, крушката взе да примигва, че е почнала да се разваля и тогава ми направи един. А и миналия петък едно втренчване имаше. Сега само се надявам да се задържи здрава до празниците, че освен на работа трябва да ходя и за направлението за ЯМР.

В този ред на мисли искам да попитам тези които са правили ЯМР как да процедирам?
Като си взема направлението първо да се обадя да запиша час за ЯМР и после да се свържа с анестезиолога или обратното?  newsm78
И някой има ли тел. на д.р Плачков?

# 533
  • Мнения: 1
zdraveite na vsi4ki mami i tatkovzi.iskam da saob6tq 4e nie sa6to se lekuvame ot rolandova epilepsiq pri prof.ivanov i dr.pacheva
otnosno le4enieto o6te ne sme ulu4ili to4nite medikamenti.iskam da vi kaja 4e imam ospolot200 ako nqkoi ima nygda da mi se obadi podarqvam go 0886333911

# 534
  • Мнения: 43
LifeIsBeautiful Да с намирането на човек за гледане е сложно, като чуят за епито и все едно за чума са чули.  Rolling Eyes
В крайна сметка като е болна ще я гледа сестрата на жената на баща ми (така го пиша защото не ми е майка), като ще си й плащам като за външен човек, но поне ще ми е спокойно. Тя и Вики вече свикна с нея.
Иначе за изследванията, ние също ходим в Св.Наум, защото иначе от другите лаборатории се получава мнага голяма разлика.
То и аз поизчезнах от хоризонта, че нали от понеделник пак почнах работа и въртележката ме завъртя. Иначе малката е добре за сега от тези страшните пристъпи с изпъването не ми е правила, само спи с отворени очи и от време на време ми прави от тези примигвания с обръщането на очите ама са редки и еднократни. Преди няколко дена засеках един като влязахме в банята да й измия ръцете, крушката взе да примигва, че е почнала да се разваля и тогава ми направи един. А и миналия петък едно втренчване имаше. Сега само се надявам да се задържи здрава до празниците, че освен на работа трябва да ходя и за направлението за ЯМР.

В този ред на мисли искам да попитам тези които са правили ЯМР как да процедирам?
Като си взема направлението първо да се обадя да запиша час за ЯМР и после да се свържа с анестезиолога или обратното?  newsm78
И някой има ли тел. на д.р Плачков?
Здравей ние правихме ЯМР преди 20-тина дни.Аз направо се свързах с д-р Джендов анестизиолог много съм доволна и той ми записа час ако искаш ще ти дам номера.Даже подържахме връзка по телефона постоянно, много внимателен човек и този път малкия излезе толкова лесно от упойката.

# 535
  • Мнения: 506
Romanol, ние след като взехме направлението се обадихме в Иван Рилски от там ни дадоха тел. на д-р Плачков. Първо с него се уговорихме след което си запазихме час за резонанса. Така че е най-добре да се обадиш първо в болницата. Аз лично съм много доволна от д-р Плачков и останалите лекари от Иван Рилски.

# 536
  • Мнения: 2 156
Здравейте   bouquet И ние сме се обзавели с диагноза "епилепсия", с три хоспитализации за последните 6 месеца. Ще се явяваме на ТЕЛК. Слава богу, пристъпите, които са гранд мол, са овладени.

Искам да се включа с питане, но понеже в последните постове мернах д-р Джендов във връзка с анестезия за ЯМР, искам да кажа, че и ние се свързахме с него за ЯМР, и съм доволна - изключително точно беше дозирал упойката и детето дойде в съзнание почти веднага след процедурата. Излезе ни 150 лева, които платихме на ръка. Това е положението с добрите медици в София...

Относно ТЕЛК-а искам да питам... Понеже освен с епилепсия, сме и със сериозен проблем с очите, който откриха наскоро, естествено, аз не го водя на градина и е в вкъщи с мен. Не след дълго пак ще е вкъщи, но с майка ми, която преди 4 дни навърши възраст за пенсия.

Та, относно ТЕЛК, ще се явим на 25-ти април. Горе-долу в какъв срок след явяването се очаква решението да излезе? Има ли някакви срокове?

И към Романол, или до която от вас е запозната:


гала за мен ли питаш за ТЕЛК или за малката.
За малката взимам на месец 240 лв. помощ за отглеждане на дете до 18 г. с ТЕЛК. +100 лв. детски + 29,60 мисля бяха интеграционни.


Попрочетох назад в темата и се зачудих - как така детските са 100 лева? И какви за тези  29,60 интеграционни?

И трето и последно питане: в града има дневен център с общинско финансиране, за където знам че има възможност за безплатни посещения с логопед. Някой водил ли е дете около 4 годинки (плюс-минус) в в дневен център и дали има възможност за посещаване на някакви занимания? Ако има такава възможност, тя има ли връзка с излизането на решението от ТЕЛК? Моят син, слава богу, няма изоставане в развитието си, и доста добре се адаптираше е градината преди да се разболее, и сега се виждам в чудо да му намирам някакви занимания и да му организирам срещи с деца, с които да поиграе; абе, да го занимавам с нещо, което да стимулира развитието му и да създава възможности за общуване извън дома

Предварително благодаря на всички, които ще се включат с отговор

# 537
  • Мнения: 506
Мириам, какъв е проблема ви с очите? Питам защото и моят син има проблем с очите-страбизъм+далекогледство.
Относно дневните центрове, тези които са общински са безплатни, там можеш да го запишеш и без телк. Има логопед, психолог, рехабилитатор. Аз лично моето дете го водя в частна занималня за деца със СОП, но повече от 2-3 часа не може да стои, става му безинтересно и започва да мрънка.

# 538
  • Мнения: 2 860
Детските са 100 лв., защото са в двоен размер. Интеграционните не ги знам. Сега като подновиме ТЕЛК-а мисля за извадя някаква карта, с която можеш да паркираш на места за инвалиди, ама ще не знам подробности.
Решението на ТЕЛК при нас излезе след седмица. От там чакахме да минат 14 дена, което си е срока за обжалване и от там в социалните.
За дневните центрове спокойно можеш да го запишеш и без ТЕЛК, само с копие на епикризи.

# 539
  • Мнения: 15 277
Решението на ТЕЛК излиза същия ден след прегледа и се заверява след 14  дни, през които имате право да обжалвате ако не сте доволни. Не знам обаче за очен проблем обща ТЕЛК дава ли процент, тъй като има специализирана такава комисия. Възможно е общата ТЕЛК да ви насочат към специализиран. Неприятното е, че за втория се чака доста и тя издава крайното решение.

Интеграционните са средства за лекарства, транспорт, обучение и още няколко бяха, но са малки суми - средно около 10 лева. Какво ще получаваш зависи след социалната оценка. Виж темата за ТЕЛК, ако не разбереш нещо питай, но това е след като имаш решение.

Общи условия

Активация на акаунт