Тичане

  • 38 436
  • 748
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте бих искала да ви попитам какво ще ми бъде най-удобно за тичане и от каква материя трябва да бъде.Благодаря Ви. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 991
Памучен анцуг. Пролет лято , ако имаш възможност вън , зимата във фитнес.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз тичам с клин и потник, задължително и двете от изкуствена материя, която да не попива потта, а да я изпарява.
Пробвах няколко пъти да тичам с памучни дрехи и все имах едно неприятно чувство, че ми е мокро, а духне ли вятър става идилия.

# 3
  • Мнения: 6 970
Аз тичам с клин и потник, задължително и двете от изкуствена материя, която да не попива потта, а да я изпарява.
Пробвах няколко пъти да тичам с памучни дрехи и все имах едно неприятно чувство, че ми е мокро, а духне ли вятър става идилия.
И аз така. Има едни много хубави проветряващи потници и клинове в Декатлон, взех си миналата седмица и наистина много леко се тича. С памучни дрехи ( и с дебели чорапи) много трудно тичам.

ПП. Понякога зимата също се тича много приятно навън стига, разбира се, да не е поледица. Човек се загрява отвътре и после целия ден му тръгва различно и не му пречи студа. Зимата си тичам със суичъри просто. Във фитнес на пътечка не съм тичала досега, макар че сигурно също е ок. Но на открито си е по-забавно.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз тъкмо тези дни си мислех какво ще правя с дрехите зимата, защото тичам от скоро и не съм тичала зимно време.

Забравих да спомена и маратонките - те са много важна част от екипировката. Аз доста четох преди да си ги избера и смятам, че направих информиран избор.
А я споделете къде бягате?

# 5
  • Мнения: 465
И аз тичам със спортни дрехи от изкуствена материя. Сега лятото и с къси панталонки тичам.

Много важни са маратонките. При техния избор има редица неща, които е хубаво да бъдат съобразени - настилката, на която предимно тичаш, свода и ширината на стъпалото, килограмите ти, къде пада тежестта, когато тичаш и т.н.

Бягам основно на "горски" пътеки, когато участъка го позволява опитвам дори по тревата да бягам. По асфалт избягвам максимално, но все пак се налага понякога.

Миналата седмица бягах на пясък  Heart Eyes Разказа ми се играта.

В момента и аз си избирам нови маратонки и съм в голямо чудене и четене. Ако искате споделете в какви бягате вие.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз съм с Nike Air Max S2S и мога да кажа, че са толкова проветриви, че като ме духне вятър го усещам и в обувките си. За сметка на това една идея по-дебела подметка би ми дошла добре. Иначе са удобни и леки.

А защо е лошо да се тича по асфалт? Аз единствено по асфалт тичам.

Последна редакция: ср, 11 юни 2014, 08:36 от Госпожица Лаленце

# 7
  • София
  • Мнения: 1 368
Защото се набивали петите, каквото и да значи това. По стадионите коридорите за бягане са с гумена настилка, като тази по детските площадки.

# 8
  • Мнения: 465
Аз съм с Nike Air Max S2S и мога да кажа, че са толкова проветриви, че като ме духне вятър го усещам и в обувките си. За сметка на това една идея по-дебела подметка би ми дошла добре. Иначе са удобни и леки.

А защо е лошо да се тича по асфалт? Аз единствено по асфалт тичам.

Натоварва ставите, по-специално коленете.

Относно тънките и дебелите подметки има две теории (може и повече, но аз две знам)  Mr. Green Едната е, че дебелата подметка е нужна, особено при тичане по твърди настилки. Според другата, колкото по-минималистична е маратонката, толкова по-добре, понеже сам усещаш начина и силата с които стъпваш и по-добре ги регулираш. Не зная коя е правилната, и в двете има доза логика.

# 9
  • Мнения: 10 014
Аз съм много доволна от маратонките Мизуно, през последните няколко години съм сменила няколко различни модела, лично ги предпочитам като марка, (имала съм и други), хвърча с тях и са много комфортни.
Идеално е при възможност да се направи проверка на стъпалото в специализиран магазин, пронацията е от значение. Аз съм с висок свод и нося модел подходящ за моите нужди.
Дрехи- от материи подходящи за джогинг, марката според личните предпочитания. Стабилен спортен сутиен също е важен.

Тичам в парк на утъпкани пътечки и на асфалт.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 010
Google76, благодаря, че сподели за спортните дрехи в Декатлон   bouquet Разписах се с два потника на супер цена и в много свежи цветове.

А я кажете по кое време на денонощието тичате? Аз сега се връщам и пак ми беше жега. Може би в най-големите горещими ще ставам рано, но за сега не си го представям  Whistling
Пиете ли вода? Колко време след последното хранене тичате?

Аз имам много интересен проблем, че ако тичам след повече от 2,5 часа от последното хранене усещам глад, а иначе ми е тежко...
Вода не пия, чак като приключа с бягането  Peace

# 11
  • Мнения: 1 448
Бягам от няколко месеца, но постигам феноменални резултати...по моите си критерии  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Бягам по клин, блуза с дълъл ръкав и елек - пролетно време
Къси панталонки и потник - сега
Върло лято - направо нямам идея!

Маратонки - Puma, е, то няма такова удобно нещо!  Hug Hug Hug
Предимно на гумирана настилка, въпреки че е много скучно на стадион да се бяга  Tired Май ще се пускам на асфалта покрай морето, привечер към 8, сутрин нямам сили да стана, а за бягане и дума не може да става  Blush

Последна редакция: нд, 15 юни 2014, 01:03 от baileys

# 12
  • София
  • Мнения: 1 368
От вчера почнах да бягам в гората до нас. Много бързо се изморявах и усещах една остра болка в хълбока... Confused отдавна не се бях раздвижвала така. Нося обикновени кецове и памучно долнище и тениска. Но ще мина на къси панталони. Нося си вода и като ожаднея пия. Преди и след това правя упражнения. Колко време ви трае тренировката?

# 13
  • Мнения: 465
За Мизуно и аз съм чела много добри отзиви.
Чудя се дали да не си поръчам един модел на Брукс. Марката ми беше само бегло позната, американски са. Правих си един онлайн тест за подходящите модели за моето стъпало и те бяха един от препоръчаните. Сега бягам с Рийбок, не съм на 100% доволна, но и моделът ми е старичък, над 3 годишен.

радея, бягам различно дълго, средно 35-50 минути. Преди бягане правя съвсем кратка и лека загрявка, колкото да не се контузя. Разтягам се, особено краката и глутеусите. Вода не пия. А упражнения си правя отделно, в дните, които не тичам. Гледам да не съм яла по-скоро от два часа преди тичане.

Госпожица Лаленце, тичам, когато намеря време.  Grinning Предимно следобед, към 6.

Сравнително бавна съм, бягам по доста хълмист терен със средна скорост на километър по около 5-6 мин. Голямо драпане по баирите е. На равен терен съм малко по-бърза. Вие как сте със скоростта?

С непроменливо темпо ли се стремите да бягате или правите от време на време кратки спринтове?

Спор(т)на неделя ви желая   bouquet

# 14
  • Мнения: 609
Аз тичам с Nike Air,с клин и с потник/тениска от памук.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт