БАРСЕЛОНА 4

  • 78 183
  • 763
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 211
bizzardy, изкарахме седмица с 3 талончета T10 двама души с обикаляне от сутрин до мрак. Не ти трябва Барселона кард.

Супер. Благодаря ви. И аз ,мисля, че с Т10 ще се оправим. А и реално намаленията от БК за местата, където ще ходим не са толкова много.
Благодаря пак Simple Smile

# 211
  • Мнения: 171
Ние летим утре и аз много се чудя какви дрехи да нося. Все си мисля, че може да е хладно  Mr. Green
Резервирали сме този хотел - http://www.hotelcenturypark.com. Надявам се все пак да е ок. Ще сме само за три дни там и мисля два от тях да ползваме туристическите автобуси.

# 212
  • Мнения: 328
И според мен с Т10 ще ви е ок Peace Весело изкарване, като отварям темата и ми се прихожда пак Grinning

# 213
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
хладно е вечер, но през деня ходех по къси ръкави и ако задуха повече с тънко яке  Peace

# 214
  • Мнения: 606
Здравейте и благодаря на всички за поясненията и съветите !
Не мога да преценя разстоянията въпреки че по мапса ми дава км и времетраене, но ще се пътува с метро и автобуси,няма как, като знам в Лондон колко много пътуваме...  предполагам и тук ще е така/е по-малко може би/ .

regina di cuori, благодаря за сайта, ще го разуча!

Много още имам да чета и уча за Барселона, хотел да търся, има време , но обичам да се ровя , а и цените на хотелите варират във времето. Понякога се намират хубави хотели на добри цени,а в същото време по-западнали - на високи.Така че си набелязвам някои хотели и им следя цените в различните сайтове. Но исках да знам към кои райони да се насоча. Не държа да са на пешеходно разстояние до Каталуня,но поне от спирка да е малко ходенето и района да е добър че пристигаме по тъмно, а и на непознато място по-лесно да го намерим.

Ето този е единия който ми хареса, до Sants

http://www.booking.com/hotel/es/expo-barcelona.bg.html?aid=32317 … b10aed3c8d5451fX1

 И другия - точно на Диагонал
http://www.booking.com/hotel/es/diagonal-barcelona.bg.html?aid=3 … 265a5a3dc8;dcid=1


И още един хотел с добри отзиви, на Паралел
http://www.booking.com/hotel/es/autohogar.bg.html?aid=323175;lab … 265a5a3dc8;dcid=1

Разгледах ги със стрийт вю, Диагонала наистина е много хубав булевард.

Какво ще кажете за тези хотели


mandy2-Имах в предвид Авенгуда Диагонамл но в обратната посока-това е  доста отдалечено.....първите 2 хотела са много далеч.3 тият ми хареса-на  супер място.

# 215
  • Milano
  • Мнения: 3 663
regina di cuori , да, от този сайт вече излиза Санта Сусана и други градчета. Намерих и още едни сайт където пак има всички населени места за ренфето. Бях останала с впечатление че може би други влакове ходят там.
http://www.renfe.com/viajeros/cercanias/barcelona/


А в този сайт
http://www.renfe.com/

не излизат, само до B  , при мен ли е така  не знам.

Манди, ами то сайта е един и същ (на Ренфето) Laughing, но до първото стигаш след 3 кликвания Laughing.

За хотелите, които си дала - всичко зависи от твоите предпочитания.
На Сантс спира ренфето от летището, оттам можеш да тръгнеш и за Санта Сузанна и то с 2 линии - R1 и R2.

Онзи до Парал-лел е до морето (супер). Там е и първата спирка на н.24 до Парк Гюел.
Аз като бях ремонтираха булеварда (в частта до морето) и бяха изместили всички спирки (на автобусите).


Хотела на Диагонал ми се струва малко далеч от метрото.

Иначе с него е по минута - две на спирка.

# 216
  • Мнения: 299
Благодаря на всички за мненията, май и аз клоня към третия хотел.
А да знаете като е с безплатна анулация дали дърпат парите от картата.
Направих преди време една резервация ,но ми взеха парите. После ако анулирам ги връщат ли ?

# 217
  • Мнения: 462
Благодаря на всички за мненията, май и аз клоня към третия хотел.
А да знаете като е с безплатна анулация дали дърпат парите от картата.
Направих преди време една резервация ,но ми взеха парите. После ако анулирам ги връщат ли ?

На нас за Барселона не ни блокираха предварително никаква сума. Като се замисля, сякаш само от хотели в Милано са го правили, но може пък да си е политика на отделни хотели, нямам представа.
Но си спомням, че дори отказвах хотел в Милано и отблокираха сумата след 30 или 45 дни чак.

# 218
  • Мнения: 606
Започнах да влизам в малките улички , направо ми се вижда страшно. Не само в този район който посочих а изобщо, взе да ме плаши тая Барселона. Всичките им странични улички ли са така тесни?


mandy2,не се притеснявай -Това е основно в Бари Готик  и в част от вътрешността на Барселонета-там не ти препоръчвам Simple SmileИначе и в Италия е така,и ако щеш дори в Прованс-та това е страхотно, чаровно,някак много задушевно през деня....ще видиш много ще ти хареса Simple Smile затова избирай място за спане  около големите булеварди на центъра Simple Smile

# 219
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Ето ме и мен с кратък разказ :

Пристигнахме на 04.04. вечерта с Уиз еър. Спахме в "Hostal Radio", в Ел Равал, много сме доволни. Беше на много комуникативно място и самия квартал е с прекрасна атмосфера. Пълен е с емигранти, но нас това не ни притесняваше.

1 ден - Саграда Фамилия, бяхме с онлайн билети, чакахме около десетина минути докато влезем. Препоръчвам да я видите и от вътре, прекрасна е. Качихме се и на Кулата на рождество, но да предупредя, че не е за хора със слаби нерви. На мен ми се разтрепераха краката и едва изчаках да слезем ... Следваща спирка Casa Batllo - невероятна, и отвън и отвътре. Целия булевард е пълна красота.След нея видяхме и Casa Milla, но само отвън, за съжаление е опакована. Продължихме към парка на Цитеделата, който много ни впечатли. Разходихме се, гребахме с лодка, починахме си. След него продължихме към Готическия квартал и посетихме Историческия музей, не е нищо особено. Като цяло не съм впечатлена от нито един музей, особено пък за цените, които искат... Ота там през квартала до Ла Рамбла и Букерията, който ни стана задължителен почти всеки ден. Толкова много плодове не съм яла никога  Laughing Прибрахме за малко в хостела и веднага отидохме на Магическите фонтани - прекрасни, просто невероятни.

2 ден - Музея на Каталунското изкуство, пак не съм впечатлена. След това пеша, покрай Олимпийското село и стадиона. Този ден беше и маратона на Барселона и беше забавно. През парка стигнахме до Ботаническата градина след нея към замъка Монжук.Гледката отгоре е прекрасна. За слизане използвахме лифта, защото се бяхме изморили наистина много от изкачването. Слязохме до плажа, където полежахме около час и нещо. Плажа беше пълен, хората по баснки, доти имаше и къпещи се във водата.Вечерта отидохме до Колоната на Колумб и пристанището. Бяхме с Барселона кард и имахме включена разходка с корабче- чиста загуба на време, разходката беше само по товарната част на пристанището  Crazy

3 ден - Манастира Монсерат, с влакче от площад Еспаня и после с Аерито, голямо разочарование, поне за нас. Самото място е много красиво, изключително много ни напомня на Метеора, но около самия манастир е пълно с хотели и магазини. Обядвахме там и се върнахме в града, като поехме към парка Гюел. Разходихме се в безплатната част, тъй като имаше билети за след два часа. Прекрасно място  Heart Eyes

4 ден - Испанското село , много ни хареса и на двамата, прекрасна атмосфера имаше. От там до Природонаучния музей, пак много беден, след него отидохме на плаж, времето беше прекрасно и пак към Парк Гюел, вече за платената част  Laughing

5 ден - Аквариума - не съм очарована изобщо, и този в Лондон , и този в Истанбул, дори и този в Берлин са много по-хубави. След него зоопарка, той вече е много хубав, видяхме представление с делфини - препоръчвам. Помотахме се и отидохме да си приберем куфарите от площад Катлуня и бегом към летището  Sunglasses

Слагам и линк към снимки, на който му е интересно  Hug

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10202249071601359.1073 … &l=8e74aafa69

# 220
  • Мнения: 9
Ето ме и мен с кратък разказ :

Пристигнахме на 04.04. вечерта с Уиз еър. Спахме в "Hostal Radio", в Ел Равал, много сме доволни. Беше на много комуникативно място и самия квартал е с прекрасна атмосфера. Пълен е с емигранти, но нас това не ни притесняваше.

1 ден - Саграда Фамилия, бяхме с онлайн билети, чакахме около десетина минути докато влезем. Препоръчвам да я видите и от вътре, прекрасна е. Качихме се и на Кулата на рождество, но да предупредя, че не е за хора със слаби нерви. На мен ми се разтрепераха краката и едва изчаках да слезем ... Следваща спирка Casa Batllo - невероятна, и отвън и отвътре. Целия булевард е пълна красота.След нея видяхме и Casa Milla, но само отвън, за съжаление е опакована. Продължихме към парка на Цитеделата, който много ни впечатли. Разходихме се, гребахме с лодка, починахме си. След него продължихме към Готическия квартал и посетихме Историческия музей, не е нищо особено. Като цяло не съм впечатлена от нито един музей, особено пък за цените, които искат... Ота там през квартала до Ла Рамбла и Букерията, който ни стана задължителен почти всеки ден. Толкова много плодове не съм яла никога  Laughing Прибрахме за малко в хостела и веднага отидохме на Магическите фонтани - прекрасни, просто невероятни.

2 ден - Музея на Каталунското изкуство, пак не съм впечатлена. След това пеша, покрай Олимпийското село и стадиона. Този ден беше и маратона на Барселона и беше забавно. През парка стигнахме до Ботаническата градина след нея към замъка Монжук.Гледката отгоре е прекрасна. За слизане използвахме лифта, защото се бяхме изморили наистина много от изкачването. Слязохме до плажа, където полежахме около час и нещо. Плажа беше пълен, хората по баснки, доти имаше и къпещи се във водата.Вечерта отидохме до Колоната на Колумб и пристанището. Бяхме с Барселона кард и имахме включена разходка с корабче- чиста загуба на време, разходката беше само по товарната част на пристанището  Crazy

3 ден - Манастира Монсерат, с влакче от площад Еспаня и после с Аерито, голямо разочарование, поне за нас. Самото място е много красиво, изключително много ни напомня на Метеора, но около самия манастир е пълно с хотели и магазини. Обядвахме там и се върнахме в града, като поехме към парка Гюел. Разходихме се в безплатната част, тъй като имаше билети за след два часа. Прекрасно място  Heart Eyes

4 ден - Испанското село , много ни хареса и на двамата, прекрасна атмосфера имаше. От там до Природонаучния музей, пак много беден, след него отидохме на плаж, времето беше прекрасно и пак към Парк Гюел, вече за платената част  Laughing

5 ден - Аквариума - не съм очарована изобщо, и този в Лондон , и този в Истанбул, дори и този в Берлин са много по-хубави. След него зоопарка, той вече е много хубав, видяхме представление с делфини - препоръчвам. Помотахме се и отидохме да си приберем куфарите от площад Катлуня и бегом към летището  Sunglasses

Слагам и линк към снимки, на който му е интересно  Hug

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10202249071601359.1073 … &l=8e74aafa69

Страхотни снимки!  Heart Eyes И аз летя на 19-ти, искам да питам относно онлайн билетите за Саграда Фамилия, трябва ли да се спазва деня и часа, които са отбелязани при покупката?

# 221
  • София
  • Мнения: 660
Mrs.Turner прекрасни снимки,върна ме в Барселона отново.  bouquet

# 222
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
да, трябва да даваш точен ден и час за онлайн билетите  Hug

# 223
  • Мнения: 9
Ето ме и мен с кратък разказ :

Пристигнахме на 04.04. вечерта с Уиз еър. Спахме в "Hostal Radio", в Ел Равал, много сме доволни. Беше на много комуникативно място и самия квартал е с прекрасна атмосфера. Пълен е с емигранти, но нас това не ни притесняваше.

1 ден - Саграда Фамилия, бяхме с онлайн билети, чакахме около десетина минути докато влезем. Препоръчвам да я видите и от вътре, прекрасна е. Качихме се и на Кулата на рождество, но да предупредя, че не е за хора със слаби нерви. На мен ми се разтрепераха краката и едва изчаках да слезем ... Следваща спирка Casa Batllo - невероятна, и отвън и отвътре. Целия булевард е пълна красота.След нея видяхме и Casa Milla, но само отвън, за съжаление е опакована. Продължихме към парка на Цитеделата, който много ни впечатли. Разходихме се, гребахме с лодка, починахме си. След него продължихме към Готическия квартал и посетихме Историческия музей, не е нищо особено. Като цяло не съм впечатлена от нито един музей, особено пък за цените, които искат... Ота там през квартала до Ла Рамбла и Букерията, който ни стана задължителен почти всеки ден. Толкова много плодове не съм яла никога  Laughing Прибрахме за малко в хостела и веднага отидохме на Магическите фонтани - прекрасни, просто невероятни.

2 ден - Музея на Каталунското изкуство, пак не съм впечатлена. След това пеша, покрай Олимпийското село и стадиона. Този ден беше и маратона на Барселона и беше забавно. През парка стигнахме до Ботаническата градина след нея към замъка Монжук.Гледката отгоре е прекрасна. За слизане използвахме лифта, защото се бяхме изморили наистина много от изкачването. Слязохме до плажа, където полежахме около час и нещо. Плажа беше пълен, хората по баснки, доти имаше и къпещи се във водата.Вечерта отидохме до Колоната на Колумб и пристанището. Бяхме с Барселона кард и имахме включена разходка с корабче- чиста загуба на време, разходката беше само по товарната част на пристанището  Crazy

3 ден - Манастира Монсерат, с влакче от площад Еспаня и после с Аерито, голямо разочарование, поне за нас. Самото място е много красиво, изключително много ни напомня на Метеора, но около самия манастир е пълно с хотели и магазини. Обядвахме там и се върнахме в града, като поехме към парка Гюел. Разходихме се в безплатната част, тъй като имаше билети за след два часа. Прекрасно място  Heart Eyes

4 ден - Испанското село , много ни хареса и на двамата, прекрасна атмосфера имаше. От там до Природонаучния музей, пак много беден, след него отидохме на плаж, времето беше прекрасно и пак към Парк Гюел, вече за платената част  Laughing

5 ден - Аквариума - не съм очарована изобщо, и този в Лондон , и този в Истанбул, дори и този в Берлин са много по-хубави. След него зоопарка, той вече е много хубав, видяхме представление с делфини - препоръчвам. Помотахме се и отидохме да си приберем куфарите от площад Катлуня и бегом към летището  Sunglasses

Слагам и линк към снимки, на който му е интересно  Hug

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10202249071601359.1073 … &l=8e74aafa69

Страхотни снимки!  Heart Eyes И аз летя на 19-ти, искам да питам относно онлайн билетите за Саграда Фамилия, трябва ли да се спазва деня и часа, които са отбелязани при покупката?

Да попитам и за Монсерат, разбрах, че от пл. Испания трябва да търся линия R5, от там нещо се обърквам какви билети се взимат и на какви цени са? Единият вариант е с влакче до някъде, а от там с лифта, но каква е цената за влака и лифта отиване и връщане, а другият вариант е само с влакчето се слиза малко по-надолу и се върви... поне това разбирам от сайта, който намерих, ще съм много благодарна, ако някой ми разясни, понеже от агенцията, с която отиваме ни искат по 100 лв за екскурзия до там, а аз мисля, че по-изгодно и вълнуващо ще е да си отидем сами! Мисля за тези пари да се включим в екскурзия до Хирона с корабче ! Simple Smile))  Crazy Rolling Eyes

# 224
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
R5 има две спирки под планината - единия вариант е да вземете Аери -то, което е лифта, другия - следващата спирка е трамвайче, което ходи до манастира. КОгато си на гарата има машинки, които продават билети, има и комбинирани. На нас отиване и връщане, влак + аери ни бяха 40 евро  Peace

Общи условия

Активация на акаунт