БАРСЕЛОНА 4

  • 78 213
  • 763
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 299
Започнах да влизам в малките улички , направо ми се вижда страшно. Не само в този район който посочих а изобщо, взе да ме плаши тая Барселона. Всичките им странични улички ли са така тесни?

# 196
  • Барселона
  • Мнения: 23
Здравейте отново! Вече резервирах билети за Барселона, реших 3 нощувки в Барселона и 4 нощувки в Санта Сусана. И аз се интересувам с какъв влак се стига до Санта Сусана и обратно. При описанията на хотелите видях че пише - има редовни влакове до Барселона-Санта Сусана. На площад Каталуня спират/ или по-точно от там тръгват/ но в Санта Сусана къде спират? Една гара ли има? И в гугъл като пусна маршрут до Санта Сусана ми дава само придвижване с автобус-около 2ч път. Някой знае ли точно кои влакове пътуват за тези курорти на север от Барселона и имат ли сайт ?


За парк Гюел ми дава - от четирите варианта най-добрия според мен- от Каталуня /така пуснах, всъщност не знам от къде ще тръгнем,но примерно/ до парка - метро L 4 до Joanic , после автобус 116

regina di cuori ,  не намирам автобус 24 да ходи до парка, както казваш от Каталуня и Passeig de Gracia

Не мога да копирам точно линка с това което ми излиза на картата, как да го направя?

Аз вчера водих брат ми с жена си в парк Гуей и се оказа, че има един автобус 92, който спира до него точно. http://www.tmb.cat/es/linia-de-bus/-/bus/92  Wink

# 197
  • Мнения: 299
LedaBCN , според теб района Pl. Espanya - Sants дали е добър,там намирам хубави хотели,далечко ми се вижда от центъра/пр. Каталуня/ . Или av.Diagonal - Sant Marti e по-добрия район ? Въпреки че и той не е близо,но там има резервирали в Travelodge Barcelona Poblenou,на добра цена е.
То при всички случаи ще се ползва и метро и автобуси предполагам, и освен Т-10 има ли някакви карти за 2-3 дни за пътуване. Това Т-10 ми се струва бързо ще върви, ако имаме пътуване първо с метро и после автобус до някъде, после до друго място, после прибиране. На другия ден пак така...

# 198
  • Барселона
  • Мнения: 23
LedaBCN , според теб района Pl. Espanya - Sants дали е добър,там намирам хубави хотели,далечко ми се вижда от центъра/пр. Каталуня/ . Или av.Diagonal - Sant Marti e по-добрия район ? Въпреки че и той не е близо,но там има резервирали в Travelodge Barcelona Poblenou,на добра цена е.
То при всички случаи ще се ползва и метро и автобуси предполагам, и освен Т-10 има ли някакви карти за 2-3 дни за пътуване. Това Т-10 ми се струва бързо ще върви, ако имаме пътуване първо с метро и после автобус до някъде, после до друго място, после прибиране. На другия ден пак така...
И двата квартала са ок. Има удобен транспорт. На бул. Диагонал е по- приятно като обстановка, това е моето предпочитание. Т-10 има 10 пътувания, но не забравяй, че всяко от тях важи за 1 час и 15 мин без значение колко транспорта сменяш, стига да са в една зона. Примерно, ако хванеш метро, веднага след това автобус и после друг автобус в тази времева рамка от 75 минути, ще ти отчете 1 пътуване, но трябва да си пъхаш билетчето на всеки нов транспорт, нищо че не ти таксува ново пътуване. Такава им е системата за транспорта тук. Че вървят бързо билетите, вървят. Има друг вариант от 2,3,4 и 5 дневни билети, казват се Hola. Направени са най- вече за туристи, но са и с туристически цени  smile3540, така че зависи от това дали в програмата ви има чак толкова много пътувания с транспорт, за да са ви изгодни. От този сайт може да ги закупиш с 10% намаление https://kiosk.iristickets.co.uk/servlet/com.ts.app.util.Processo … 2462B6.app03.lon0 Въпросните билети важат за 1 човек само, за разлика от Т-10, които са универсални.

# 199
  • Барселона
  • Мнения: 23
Може ли да помоля и аз за съвет. Пуснах една тема за кола под наем, но още никой не е отговорил. Пускам линка, ако може някоя от вас да помогне. Благодаря предварително! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=775502.msg27910194#msg27910194   car003

# 200
  • Мнения: 211
Аз малко се обърках относно изгодния транспорт. Чуденката ми е има ли смисъл да се взима Барселона кард или не. Ние сме за 4 ношувки, до площад Испания-искаме да посетим колкото можем повече места /без музеи/-в този случай кой би бил най-изгодния вариант- Барселона кард, Т-10 или Hola. Важно естествено е и удобството, което БК дава, че не се чудиш за билети всеки път и още като кацнеш на летището си готов, но все пак ако ще се спестят 30-40 евро /общо за двама души/ с друг вид карта, то тогава не си заслужава...
Та така-ако може някой по-наясно да ми даде съвет да взимам ли БК или не ще съм благодарна.
Хубава вечер

# 201
  • Мнения: 606
Отново имам питане- кой район е добър /безопасен / да търся хотел. Двете с дъщеря ми ще сме, само около площад Каталуня ли е добре? Всъщност там ли е центъра на Барселона?По-изгодни хотели намирам след Glories , по Диагонал, но дали е добре там и колко е далеко не мога да се ориентирам. Ето напр. този хотел
http://www.booking.com/hotel/es/silkendiagonalbarcelona.bg.html? … #rt-lightbox-open

дава го на 2.5 км от център. Но пък за придвижване от летището ми го дава на час, час и нещо, със смяна на автобус , метро.
И площад Испания и Каталуния - това ли са най-добрите места за отсядане или и по встрани няма да е зле, в смисъл безопасно и да не е много далеко.


да не е много близко до центъра ,макар ,че има хубав транспорт.....от многото ми пътувания в Барселона моето лично мнение е да е близо до площад Каталуня стига да не е много непосилнав цената...другото любимо местоположение ми е района от Каталуня  към  Пасеж де Грасия  чак до пресичането на Авенгуда Диагонал-възможно най-доброто място!Ла Рамбла е център ,но е толкова пренаселено,а в тесните задни улички вечер е пълно с разни наркомани и  е малмко кофти....в района на парка  Цитаделата  в посока към квартал Барселонета също става.На мен лично също много ми допадна  и кварталът ,който е от Пасеж де Грация по Авенгуда диагонал /наляво в посоката към летище/.Та по целият булевард /Авенгуда Диагонал/ в рамките на 1  км в тази посока е доста цивилизовано има основно бизнес офиси,банки и  седалища корпорации и молове много магазини,хората са от так.нар. елит,все едни направени в костюми ...абе въобще много хубаво-има и прекрасни сгради,а транспорта е чудесно уреден.Самият булевард е страхотен!Малко обаче е отдалечен -пеша за 20-30 минути до пл.Каталуня.Иначе вечер сме се прибирали пеша до там много е оживено и спокойно,няма разни криминални типове ,баровете са пълни Simple Smile ако нещо друго ви интересува питайте Simple Smile

# 202
  • Мнения: 22
Аз малко се обърках относно изгодния транспорт. Чуденката ми е има ли смисъл да се взима Барселона кард или не. Ние сме за 4 ношувки, до площад Испания-искаме да посетим колкото можем повече места /без музеи/-в този случай кой би бил най-изгодния вариант- Барселона кард, Т-10 или Hola. Важно естествено е и удобството, което БК дава, че не се чудиш за билети всеки път и още като кацнеш на летището си готов, но все пак ако ще се спестят 30-40 евро /общо за двама души/ с друг вид карта, то тогава не си заслужава...
Та така-ако може някой по-наясно да ми даде съвет да взимам ли БК или не ще съм благодарна.
Хубава вечер




Т10-И НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ БАРСЕЛОНА Е КРАСИВА ПО УЛИЦИТЕ -извинявам се, че пак го повтарям,но това е самата истина-пеша по центъра Simple Smile

# 203
  • Milano
  • Мнения: 3 686
Mandy2, ето ти часовете на тръгване на влака (Ренфе, R1  в посока Macanet- Massanes) от пл. Каталуния до Санта Сузанна.

http://it.redtransporte.com/barcelona/cercanias-renfe/orari.html

пп. не излиза директно линка, избери си в първия правоъгълник - Барселона - пл. Каталуния, а във втория - С. Сузанна.

Естествено, че гарата е една в малко курортно градче.

Иначе от Сантс можеш да вземеш и R2.

Какви ужасни тесни улички в Барселона? newsm78...страхотни са тесните улички, цяла Барселона е прекрасна, недей така да се настройваш предварително.

На мен зоната на хотела (ав. Диагонал) и тази на Доби 75 ми харесва много.
Аз отсядам от другата страна на булеварда близо до карер де ла Марина - спокойно, хубаво, не ми е проблем че ще стигна за 5мин. с метрото на пл. Каталуния, а не - пеш. Laughing


На сайта на Парк Гюел си пише, кои автобуси ходят дотам - всеки си избира според местоположението.

# 204
  • Мнения: 299
Здравейте и благодаря на всички за поясненията и съветите !
Не мога да преценя разстоянията въпреки че по мапса ми дава км и времетраене, но ще се пътува с метро и автобуси,няма как, като знам в Лондон колко много пътуваме...  предполагам и тук ще е така/е по-малко може би/ .

regina di cuori, благодаря за сайта, ще го разуча!

Много още имам да чета и уча за Барселона, хотел да търся, има време , но обичам да се ровя , а и цените на хотелите варират във времето. Понякога се намират хубави хотели на добри цени,а в същото време по-западнали - на високи.Така че си набелязвам някои хотели и им следя цените в различните сайтове. Но исках да знам към кои райони да се насоча. Не държа да са на пешеходно разстояние до Каталуня,но поне от спирка да е малко ходенето и района да е добър че пристигаме по тъмно, а и на непознато място по-лесно да го намерим.

Ето този е единия който ми хареса, до Sants

http://www.booking.com/hotel/es/expo-barcelona.bg.html?aid=32317 … b10aed3c8d5451fX1

 И другия - точно на Диагонал
http://www.booking.com/hotel/es/diagonal-barcelona.bg.html?aid=3 … 265a5a3dc8;dcid=1


И още един хотел с добри отзиви, на Паралел
http://www.booking.com/hotel/es/autohogar.bg.html?aid=323175;lab … 265a5a3dc8;dcid=1

Разгледах ги със стрийт вю, Диагонала наистина е много хубав булевард.

Какво ще кажете за тези хотели

# 205
  • Мнения: 299
regina di cuori , да, от този сайт вече излиза Санта Сусана и други градчета. Намерих и още едни сайт където пак има всички населени места за ренфето. Бях останала с впечатление че може би други влакове ходят там.
http://www.renfe.com/viajeros/cercanias/barcelona/


А в този сайт
http://www.renfe.com/

не излизат, само до B  , при мен ли е така  не знам.

# 206
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
здравейте, завърнахме се и ние снощи, доста уморени , но доволни  Hug тези дни ще си събера мислите и ще пиша подробно, но някой ако има въпроси, ще отговарям докато ми е прясно  Hug

# 207
  • Мнения: 211
здравейте, завърнахме се и ние снощи, доста уморени , но доволни  Hug тези дни ще си събера мислите и ще пиша подробно, но някой ако има въпроси, ще отговарям докато ми е прясно  Hug

Аз веднага те нападам, тъй като ние заминаваме вторник 15.04. Дано сте си прекарали добре. Двата въпроса, които най-много ме интересуват е времето и транспорта. Както писах по-горе се чудя дали да взимаме Барселона Кард. Май решихме да си караме на Т10, тъй като смятаме да ходим повечко пеша и нямаме намерение да ходим по музеи. Все пак ако имаш време сподели и ти вие какво ползвахте. Второто е за времето-така като гледам е точно като тук във Варна, но все пак-какви дрехи да си мъкна.
Благодаря ти.

# 208
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Първо за времето - много беше топло, но поддухва  Whistling Ние с мъжа ми изгоряхме доста  Laughing За транспорта не знам дали ще успея да помогна, бяхме си взели Барселона кард и с нея пътувахме. Няма лошо в ходенето пеша, но в един момент идва в повече  Peace
Добре сте решили да не ходите по музеи, аз лично, изобщо не съм очарована, а да не говорим какви цени са сложили  ooooh!

# 209
  • София
  • Мнения: 418
bizzardy, изкарахме седмица с 3 талончета T10 двама души с обикаляне от сутрин до мрак. Не ти трябва Барселона кард.

Общи условия

Активация на акаунт