Искам да кажа ... (29)_23.03-29.03

  • 48 289
  • 1 300
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 7 690
Силвия, да, много. Благодаря, че сподели линка.

# 1 036
  • Пловдив
  • Мнения: 23 777
. Отделно чистене, пране... чета Янтра и ми се иска да съм като нея, но не трая. При положение, че всеки ден сме по цял ден извън къщи, не пропускам да пусна прахосмукачката ежедневно. Яд ме е на себе си!
Ежедневно?! Ежедневно?! Леле! Нямам аз такива сили.

# 1 037
  • Мнения: 7 690
И в нас я пускам ежедневно и се минава пода с четка. В своя защита ще кажа, че съм с две кучета.

# 1 038
  • Мнения: 7 171
Вий мъже нямате ли си? Как така вие пускате прахосмукачка? У нас това е мъжка работа. Но ние имаме по-специална, с въртяща се четка - който има куче и килим, ще ме разбере.  Laughing На мен ми е тежка. Е, ако се наложи я пускам, но предпочитам мъжа ми. Иначе с еднократното почистване в седмицата от чистачката до никъде няма да стигнем. На другия ден сме отново окосмени.

Аз съм леко сърдита на моите хора и ги игнорирам. Дразни ме това пубертетче.

Утре ще правя две торти - ако не съм споменавала преди, водя се за специалист,  bowuu  chefно съм с много елементарни умения. Иначе ги докарвам на украса. Та сега вместо да купуваме торти по разни поводи, аз ги правя. Обикновено ги дарявам, но този път ще приема да ми платят продуктите. Та да поискам съвет - едната ще е шоколадова, слепена с крем от масло, сметана, захар и какао, украсена като robin egg (светло синьо, напръскани с кафяво), а отгоре ще "снеса" няколко Cadbury eggs.

Търся съвет за другата. Иска ми се нещо по-леко. Задължително с блатове, да е бърза, лесна и fool proof, но с какъв автомат? Идеи?

# 1 039
  • Мнения: 2 138
Допреди 8 години като ходех на работа от 8 до 16 часа, вземах сина ми от училище и го карах на спорт или на английски, оставях го, прибирах се и всяка вечер готвех. Докато се готви пера, простирам, гладя и всеки ден пусках прахосмукачка. Сега работя по 2-3 часа дневно, прахосмукачка пускам през ден, два, гладя веднъж седмично. Ама тогава бях по-млада, а и нямаше bg-mamma.

# 1 040
  • Пловдив
  • Мнения: 23 777
Аз готвя и пускам миялна и пералня ежедневно. Вторите две занятия и по няколко пъти на ден се налага. Всичко друго е когато и колкото имам сили и желание.

# 1 041
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Здравейте, здравейте!  Hug минавам само да кажа, че тийнейджърството е наистина гаден период. Въпреки , че винаги съм споделяла с майка ми, тогава ми беше някакъв период на отрицание.
Нищо мило, след има няма 14 години ще ти се върне  Hug.

И тя така каза  Joy

Само че не е познала, защото имаш момче, а синовете обичат майките си, каквото ще да става, предпочитат да кюскат рогца с бащите  Sunglasses Само момичетата намразват майките си в пубертета.
Абсолютно съм съгласна с това.
Имам най-прекрасния пубер вкъщи. Мил, ученолюбив(не перфектен, но за мен е ОК), кротък, изпълнителен, подреден. За негова сметка обаче малката все още на почти десет вече се случва да не ми одобрява мнението и да си кръстосаме шпагите. Нищо не съм видяла още.

Ох, аз днес много се изморих. Голям фитнес му дръпнах с миене на прозорци от пръски от вар и  разни такива материали, които се слагат по стените и чистене на строителни отпадъци.

# 1 042
  • Мнения: 9 487
Силвия има прекрасен аватар  Heart Eyes все едно съм в приказка като го погледна.
Светълчо,изчетох книгатА  Hug адрес на лични за да ти я върна.

# 1 043
  • Мнения: 2 138
Силвия има прекрасен аватар  Heart Eyes все едно съм в приказка като го погледна.
Светълчо,изчетох книгатА  Hug адрес на лични за да ти я върна.
Благодаря. Моля някое от момичетата с аватарите да ми помогне да си направя подпис с няколко картинки по неин избор оттук, че нещо не се справям

# 1 044
  • Мнения: X
Такива -мили ,ученолюбиви и так далее - обикновено се оказват скрити лимонки. Така мило те карат да мислиш ,че са съгласни винаги с теб и  доста често си действат по свое усмотрение.
  Предпочитам не толкова мили , но винаги директни и прями деца .
  И да поне малко да са бунтари, да имат свой поглед над нещата. Да имат смелостта да си отстояват своето .
 Така съм възпитана . Давали са ми свобода и са зачитали мнението ми.
 Искам децата ми да са директни и прями с мен ,а не винаги съгласни .
 
 

# 1 045
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Силви, фантастични са тези картинки! Мога по цял ден да си ги гледам, благодаря, че ги сподели.
 Hug

# 1 046
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Такива -мили ,ученолюбиви и так далее - обикновено се оказват скрити лимонки. Така мило те карат да мислиш ,че са съгласни винаги с теб и  доста често си действат по свое усмотрение.
  Предпочитам не толкова мили , но винаги директни и прями деца .
  И да поне малко да са бунтари, да имат свой поглед над нещата. Да имат смелостта да си отстояват своето .
 Така съм възпитана . Давали са ми свобода и са зачитали мнението ми.
 Искам децата ми да са директни и прями с мен ,а не винаги съгласни .
 
Скрита лимонка, ако е за малко. Но при положение, че живеем заедно, няма къде да се скрие.
Досега щяхме да сме му разбрали скритото, ако има такова.
И не, не винаги е съгласен с мен, понякога като каже не, значи не и аз уважавам решението му, макар да е казал - няма да решавам повече задачи Wink
Просто никога не ме е подлагал на пуберски изблици и изцепки.

# 1 047
  • Мнения: 4 740
Силвия, това харесва ли ти?
Скрит текст:

# 1 048
  • Мнения: 3 096


Утре ще правя две торти - ако не съм споменавала преди, водя се за специалист,  bowuu  chefно съм с много елементарни умения. Иначе ги докарвам на украса. Та сега вместо да купуваме торти по разни поводи, аз ги правя. Обикновено ги дарявам, но този път ще приема да ми платят продуктите. Та да поискам съвет - едната ще е шоколадова, слепена с крем от масло, сметана, захар и какао, украсена като robin egg (светло синьо, напръскани с кафяво), а отгоре ще "снеса" няколко Cadbury eggs.

Търся съвет за другата. Иска ми се нещо по-леко. Задължително с блатове, да е бърза, лесна и fool proof, но с какъв автомат? Идеи?
Софи, нещо с бели блатове и лимонов крем? Със цедено кисело мляко става много хубав лек крем за пролетни и летни тортички. Може и със заквасена сметана, но е малко по-тежко. Не знам как се казват тези неща при вас и има ли ги изобщо, но сигурно имате crème fraîche.
Аз разбивам цеденото мляко с пудра захар, лимон и настъргана лимонова кора (пропорциите са на око и на вкус) и се получава добре. Мажат се блатовете с него и отгоре се нареждат плодове според сезона, най-хубаво става с малини, ягоди, въобще, горски плодове. А по-често го мажа върху няколко реда бишкоти. По-лесно няма накъде.

Ето една ориентировъчна рецепта с готови блатове и такъв крем. Само че те не са сложили лимон:
http://recepti.--reklamen-spam--/r-17498-%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B … D1%8F%D0%BA%D0%BE

п.п. Ее, рекламен спам! Добре тогава, излизат резултати на "торта с крем от цедено мляко".

# 1 049
  • Мнения: X
Софи ,може и торта Павлова http://www.supichka.com/2015/01/torta-pavlova.html
 Моите деца харесват торти с мнооооого крем .
 Правя тъничък пандишпанов блат и обърквам заквасена сметана и кисело мляко и желатин - парченца плодове из сместта - да са разноцветни.
 Отгоре плодове със заливка от желатин.
  Може и торта купол става за нула време .
 Днес правих бързият медовик ,ама нали там сместа е за малка форма и аз удвоих и сега е някаква великанска торта Grinning /дано не остане суха - само 3 кофички сметана сложих. /
  Последно правих и един чийзкейк стана за нула време - чак не повярвах ./ Само се удължи времето ,защото го заминах и хукнах да купя още продукти - по рецепта бяха 3 пакетчета крема сирене и 1 кофичка сметана и аз реших ,че е малко и пак промених рецептата . Като се прибрах дъщеря ми наченала сладкото и после като стана готов  много го харесаха / беше довела приятелка / ,ама видите ли малко му било сладкото Grinning /
  Следващата торта ще е Павлова. http://pep-4o.blogspot.com/2014/06/blog-post_10.html
 

Общи условия

Активация на акаунт