Искам да кажа ... (29)_23.03-29.03

  • 48 288
  • 1 300
  •   1
Отговори
# 1 230
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Жармен, ще го препиша и ще ти го дам по-късно или утре. Няма да забравя! Peace

# 1 231
  • Мнения: 2 138
Ама споделете тук де. И кифличките, и тутманика на конци и тестото за пица.

# 1 232
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз ще ви споделя моето тесто, от което също става добър блат и не жилав.
около 1 кг брашно
1 суха мая
1 ч. л. сол
2 ч.л. захар
2-3 с.л. олио
1 с.л. оцет(аз я поливам върху содата/
1 кофичка кисело мляко с 1 ч.л. сода бикарбонат в него
1 яйце
прясно мляко около 200 мл

За машината намалявам по една трета от продуктите, че идват множко. Яйцето пак си е едно. И мая не слагам цяло пакетче, а две чаени лъжички.

# 1 233
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Аз също се интересувам от тестото за пица. Заменям го за някои мои идеи в тоя бизнес.

одобрявам лятното време, защото ми позволява да си свърша много повече работа. Не разбирам това оплакване от смяната, считам го за брънка във всеобщото вайкане от всичко, което напоследък минава за бон-тон и дълбока мисъл.

От хилядолетия хората са пренастройвали своята активност в съответствие с сезонните промени - тоест в летните месеци са ставали мнго по-рано. И никому не е пречело, хилядолетия това. Виж, сега - ама ох, ама фръц, ама пръц.... Сещам се за описаната от Дж. Родари графиня Череша, дето с нетърпение и изследователска страст чакала да се появи някоя нова болест, че да се разболее от нея или поне да получи някои симптоми. Та и с това време  - то не са депресии, хранителни дискомфорти, киселочи, недоспивания, еректилни дисфункции, щото щял да става (ако става) час по -рано. Хайде, холан!
Ама нали някой лекар по някое списание казал, че вреди, как да не получиш симптомите, как?

Искам да кажа, че провинцията се е преселила в Тhe Mall...

Верно? И как прекарахте?

Шармантна си, Жаклин! Знаеш, де.




Последна редакция: нд, 29 мар 2015, 20:39 от Куркума

# 1 234
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Ето рецептата:

Скрит текст:
3 ч. ч. брашно
7 гр. суха мая
20 мл. зехтин
5 гр. сол
10 гр. захар

Всичко без брашното се разбърква с 200 мл. гореща (не вряла) вода и се покрива. Стои 5 мин. Прибавя се брашното и се омесва, докато се получи тесто. Покрива се с кърпа и се оставя на топло 1 час.
Могат да се правят и мекици, сиренки. Може да се замразява.

# 1 235
  • Мнения: X
Жармен, ще го препиша и ще ти го дам по-късно или утре. Няма да забравя! Peace
Благодаря !
 Аз имам няколко рецепти и са сполучливи , но винаги пробвам и нови неща .
 
Ама споделете тук де. И кифличките, и тутманика на конци и тестото за пица.
Аз действам импровизирано - меря с чашата на хлебопекарната .
 Днес сипах в нея кисело мляко до 150 мл , чукнах две яйца и добавих мляко до 300/ мерите си с чашата - аз на 300мл течност слагам 4чаени чаши вода /
  Сложих - 100-150мл олио / не е мазно хич и конците се получават като има мазнина в тестото /
  Разбих тези неща добре /даже после премих с гореща вода - сипах 100мл и я долях при другата смес  Joy  / , 1 мерителна лъжица или на ваш вкус сол /
  Този път работих със суха мая / инак не съм фен , но и тази ми хареса - Пакмая / и затова
 сложих брашното над течността  -този пък около 4-5 чаши / добавях аз като започна да меси  Joy
нали съм майстор Тричко / в дупчица в брашното малката мерителна лъжичка мая суха / нямам везна и така и не си купих - работя аз на магия  Joy/ ,до нея в друга дупчица 1 супена лъжица захар / с мед май също ще стане - за тутманик не съм пробвала , но хляб става добре ./
   Пека на една програма за млечен хляб / другите не ми харесват толкова /
  Това е .
  Инак може  и на ръка да се замеси и с прясна мая - нея я слагам в течността - разтворена в малко хладка водичка.
   Извинявам се за некоординираното обяснение /хаоса е в мен и аз съм в хаоса и затова е така  hahaha /  
 Забравих сиренето - след сигнала / ама мен ме мързи да го чакам  и гледам да е замесено тестото и отгоре наръсвам - като почне следващо примесване да си го вземе / да не е много мокро сиренето /
 

# 1 236
  • Мнения: 3 096
Благодаря, Акаша! Тъкмо щях да кажа, че и аз се нареждам на опашката за рецептата.  Grinning

# 1 237
  • Мнения: 22 473
По тази рецепта правих кифличките и 2козунака. Simple Smile
http://angellovescooking.blogspot.com/2015/03/sweet-easter-buns.html

За смяна на времето, не е баш така....на мен ми е неприятно, а статии за вреди и не знам си какви други глупости от сорта не съм чела.
Като цяло ако човек е на село и работата му е свързана със земеделие....все тая му е колко показва часовника.

# 1 238
  • Мнения: 2 674
И аз съм на вълна тесто за пица. Никога не съм правила, но майка ми има рецепта, която ще тествам първо и ако ми стане тестото ще споделя.

# 1 239
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Songes,  Hug

Дано ви хареса. Аз не съм го пробвала още, но майка каза, че го е споделяла с други и са останали много доволни. Peace

# 1 240
  • София
  • Мнения: 5 606
Аз правя тесто за пица "Верди". Май от всички опити, това най-много ми харесва.

Скрит текст:
Тесто за пица „Верди”

500 гр.- брашно
20 гр.- мая - 1/2 кубче (аз сложих в брашното 7гр суха на д-р.Йоткер)
1 ч.ч.- прясно мляко (мляко сложих-250мл)
2 -яйца
8 с.л.- олио
¼ ч.л сол

Приготвяне
Замесва се тесто /маята се разтваря в хладкото млякото + много малка щипка захар, яйцата се разбиват и всичко се омесва до меко тесто/.
Откъсва се топка колкото юмрук, ръцете се намазват с олио, разтегля се до някъде, поставя се в намазнена тава и се раздърпва до краищата.
Пицата се намазва с доматен сок, после кашкавал и после всичко останало.
Пече се на 200-220 градуса за 10 - 15 мин.

Не е нужно да втасва, нито да се разточва.
Количеството става горе долу за 2 тави.

И кифлички правя по рецептата за Памук погача на Зиче:
http://zi4e57.blogspot.com/2014/08/blog-post_30.html

И искам да кажа, че вече наистина ми писна от това кърмене, което ме дебне от всеки ъгъл. Днес в МОЛ-а раздаваха листчета с призив да се кърми активно на обществени места, без да се прикриват гърдите, за да се научи обществото на толерантност. Еми такава майна й теглих на девойката, която ми подаде листчето, че 2 минути ме гледаше озадачена!

# 1 241
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз също обичам летния и пролетния дълъг ден. Затова не ми пречат ставането рано и лягането късно.
А утре сме втора смяна, та няма да е толкова шоково преминаването към новото време.

# 1 242
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Добра вечер, дружина!

Да кажа,че мириша много неустоимо и апетитно на ....риба  Mr. Green Купих днес сьомга и ципура,ама се оказа,че ципурата е неизчистена,та се осмърдях доволно сега и моите ме заобикалят  Crossing Arms. Ама,'га ядоха кИфтетата...а-ма-ха. Предатели.Търках си ръцете с лимон,ама нъц-смърдят си. Даже котката се разкиха  Laughing

На мен съботната вечер ми е за вечеря навън.

 Днес имахме скъп гост,който се занимава много със синковеца, то не беше билярд,дартс,покер  Hug. Доволна работа. Аз го нагостих и се изсулих при една другарка да си хоратуваме  Wink.
От сутринта съм хукнала да водя математикът на примерен изпит ooooh! ,та от 10 ч. щурмувах един мол  Mr. Green. Ама понеже си бях сам-саминка, нямаше с кой да бича айляк и да си припомня диалекта.

И не ми е никак празнично и предВеликденско  Crossing Arms. КъФ е тоя студ?! Ай,ше му се незнае  Tired. Не можем разцъфна....ПиснА ми от кожуси,шалове,шапки....Вчера се бях потъчнила, като ме забръсна вятърът и ми продуха...едно-друго.
 В края на седмицата ще пътуваме с младежа за моя роден край, да нагледаме родата и те нас.  Hug Дано натам е по-слънчево  Praynig!

Машина за хляб/тутманици/козунаци/кифли не ща  Naughty.Ще се одундим,кат' нищо  Rolling Eyes.

# 1 243
  • Мнения: 9 574
Благодаря и аз за рецептите   bouquet Пуснете ги и на Бубанка за готварската ни темичка.А кифлички и аз правя от на Зиче рецептата и всички,които ги опитат много ги харесват  Simple Smile Току-що чух,че утре пак щели да кърмят в Мола ooooh! Смяната на времето не ми влияе ,даже  ми става по-ведро като се стъмва по-късно Simple Smile

# 1 244
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Още е светло. Харесвам, когато минаваме към лятното часово време. Денят е дълъг и доста неща се вършат. А когато рано се стъмва, просто никъде не ми се мърда. Не ми тежи ранното ставане, а и често сутрин си лягам, така че...  Mr. Green.
Тази вечер сме на пресен гювеч-зарзават. Много го обичам, ама заради здравословни проблеми на половинката не го правя често.
GeNa, да не си от Пловдив? Само там казват "бичим айляк"  Joy... така де, жаргон на младите е.

Общи условия

Активация на акаунт