КРУИЗИ /тема 6/

  • 78 296
  • 752
  •   1
Отговори
# 300
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Мои познати пътуваха в Индийския океан с Коста Магика, разказваха, че е много голям и прекрасен.

# 301
  • София
  • Мнения: 3 771
svegi
Costa Magica e прекрасен кораб, близнак на Fortuna.
Не е първа младост, но всичко е нормално и ще се чувствате добре.
Тематични заведения, където ще се пренесете в едни от най-красивите места в Италия.
По идея на един от най-добрите дизайнери на кораби, Joe Farcus.
Настройте се да бъдете между много италианци, които се държат по нашенски, доста шумни.
Не е изключен и малко хаос при качване и слизане.

ПРОМОЦИИ, ТОП ЦЕНИ, Last Minute

В момента се намираме в CLIA’s National Plan a Cruise Month, месеца на круизите-октомври.
Бонусите, които се предлагат нямат равни през цялата година, не ги изпускайте.



Един круиз за тези, които нямаха възможност за транспорт:

Mon   Nov   9   Athens (Piraeus), Greece      нощувка
Tue   Nov   10   Athens (Piraeus), Greece      8:00pm
Wed   Nov   11   Mykonos, Greece   8:00am   11:00pm
Thu   Nov   12   Santorini, Greece   8:00am   2:00pm
Fri   Nov   13   Argostoli, Greece   9:30am   2:30pm
Sat   Nov   14   Dubrovnik, Croatia   9:30am   2:30pm
Sun   Nov   15   Venice, Italy   нощувка
Mon   Nov   16   Venice, Italy   Disembark

Круиза се предлага в пакет:
Автобус    София – Пирея, Венеция - София
Такси включени
Застраховка включена
Екскурзия в Атина

Обща цена 509 евро...кораб Costa neoClassica

Още един за луксозно пресичане на океана с Queen Mary 2 за 7 дни.
Саутхамптън, Англия - Ню Йорк, САЩ
На цена 599 €/такси включени/...
Има огромна разлика да намериш сам. билет на тази цена за същото, за часове.
Или да изкараш 7 дни на този великолепен кораб с всички удобства, развлечения, храна и т.н. на същата цена.
Дати: 05.11.2015 и 15.12.2015


# 302
  • София
  • Мнения: 3 771
Позволявам си да пусна този пост на няколко места, да се види от повече хора.

Предупредих ТУК и на още много места...

Една неприятна новина…
Десетки пъти предупреждавах в различни форуми за мулешката пътека на Санторини.
За съжаление това, което виждах многократно и очаквах да се случи най-лошото, стана.
Преди ден германска туристка от круизен кораб намира смъртта си на злополучната пътека.
Едно от мулетата буквално я стъпква пред очите на съпруга и, който дори имал рожден ден.
Оставам безмълвна, послушайте съвета ми и ползвайте лифта…

Другото, което бих казала в защита на животните…
Те/мулетата/ буквално са малтретирани, удряни, бити от собствениците си.
„Работят“ от сутрин до вечер като животински роби, как в този случай да са спокойни, за да не се стига до подобни инциденти. Виновни са собствениците, като този на снимката в горния пост. Това най-после трябва да спре, атракция или смърт...

# 303
  • Мнения: 265
Здравейте момичета , страхотни сте  bouquet
Bled  Hug форума нямаше да бъде същия без теб , адмирации
На 8.11 пътувам с Епик  от Барселона , изчела съм всичко и започвам с въпросите  Blush
Най вече ме интересува кораба и пътувалите с него .Ние сме в каюта с балкон на 13 та палуба ...до предни асансьори .На коя палуба са ресторантите , забавленията .Къде се пуши? Закритите басейни (по това време ноември , едва ли ще ползваме откритите )? От коя палуба се слиза на пристанищата ?
Не веднъж съм си признавала , че ориентацията нещо ми куца , питам  за да не губя време (въпреки , че първия ден ни е изцяло на море и ще имаме достатъчно време за разучаване на кораба  , но за всеки случай)
Благодаря  и ще питам още  Laughing

# 304
  • София
  • Мнения: 5 499
Здравейте момичета , страхотни сте  bouquet
Bled  Hug форума нямаше да бъде същия без теб , адмирации
На 8.11 пътувам с Епик  от Барселона , изчела съм всичко и започвам с въпросите  Blush
Най вече ме интересува кораба и пътувалите с него .Ние сме в каюта с балкон на 13 та палуба ...до предни асансьори .На коя палуба са ресторантите , забавленията .Къде се пуши? Закритите басейни (по това време ноември , едва ли ще ползваме откритите )? От коя палуба се слиза на пристанищата ?
Не веднъж съм си признавала , че ориентацията нещо ми куца , питам  за да не губя време (въпреки , че първия ден ни е изцяло на море и ще имаме достатъчно време за разучаване на кораба  , но за всеки случай)
Благодаря  и ще питам още  Laughing

Когато влизаш, ще ти обяснят схемата. Споко, няма да се загубите. Каютата ви е на много хубаво място, ще имате отлична гледка. Поздравления за избора. Близо сте до ресторантите и басейните, те започват обикновено от 10 дек нагоре. Хубаво време и приятен круиз ви пожелавам. Simple Smile

# 305
  • Варна
  • Мнения: 148
anisavd, корабът е голям, но до всеки асансьор има карта. Пушалнята е на палубата с басейните, на левия борд, доколкото си спомням; слизането е различно в различните градове, но слагат табелки "EXIT" със стрелки, в дейлито е посочен начина на слизане и от персонала насочват, така че няма да имате много възможност да се объркате. Бюфета е на носа, а до ресторанта дори не сме ходили, някой друг може да даде съвет. Храната е разнообразна и в изобилие, сутрин има много хубави сокове. Това се сещам...
Пожелавам попътен вятър smile3548 и море като огледало.

# 306
  • Мнения: 265
Благодаря  , много сте мили  Hug
Когато резервирах исках да е с балкон , казаха ми че има на 13 и 14 палуба (исках да е нависоко след 10 та  , от вас знам Sunglasses ) но да не е  в най предната част на кораба , тази на 13 та беше по добрата (така ми казаха ) затова взех нея
Морето по това време ( то никой не може да каже със сигурност ) , но как се чувства ? Заради малката питам (първото и возене беше преди 10 г  на един огромен  раздрънкан ферибот в Турция  в много бурно море , та имаше до скоро страх от возене по вода , но последните 2 години я качвах  на всякакви плавателни съдове да види че не е страшно Laughing  Въпреки всичко тя ми каза Да и Титаник е бил голям и надежден  кораб Laughing
После питания и за някой пристанища Blush

# 307
  • Мнения: 99
Здравейте, предстои ни първи круз през ноември с MSC Preziosa 5*. Тръгване от Генуа, следват: Рим - Чивитавекия, Палермо, Тунис отпадна- смениха го с Малта- Ла Валета, Барселона, Марсилия. Питанка имам за допълнителните екскурзии дали да ги записваме? За Рим е ясно, пристанището е далече от града и по удобно и бързо е да отидем организирано, за другите градове /в Барселона сме били/ искам съвет дали да плащам екскурзии или пристанищата са по-близо и да се оправяме сами.? И изобщо на всякакво инфо и съвет относно кораба и пътуването ще се радвам bouquet

# 308
  • Варна
  • Мнения: 148
coronet,
екскурзиите според мен си струват единствено за случаите в които кораба акостира далече от центъра.
За екскурзиите до Рим имай предвид, че се пътува доста и самата обиколка в Рим е много набързо (друга двойка ходи и това е техния коментар). В Чивитавекия наистина няма кой знае какво да се види- малко пристанищно градче.
В Палермо спирахме септември, "впечатли" ни мръсотията. Може да се слиза пеш и има избор от много варианти за обиколка (посрещат те още пред кораба) всякакви видове транспорт- таксита, триколки, карети и други.
В Малта спирката на сититур автобусите е до сами кораба (бяха по 10евро мисля). Може и да се разходите пеша из Валета, но някои забележителности ще ги пропуснете.
В Барселона мисля че шатъла е безплатен. Там казваш че сте били, така че знаеш възможностите за обиколка.
В Марсилия акостира много далече от центъра, а шатъла е 15.90 за възрастен и 12.90 за дете!!!!
Ако искате да разгледате, мисля че си струва да си изберете екскурзия. Няма възможност да се слиза пеша.
И моя съвет е да си оставите и време и за почивка на кораба, голям, красив и ...

# 309
  • Мнения: 99
Много, много благодаря! Хубава, спокойна вечер, rintinty bouquet

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Ани , на Епик се возех уж скоро,но на, не помня подробности от кой ден какво е. Обаче, за манджата,  има на много места и е страхотна. Имаш избор от няколко ресторанта,  с различни менюта , американски пъб,  ресторант, отделно блок масата, която е уникална, без преувеличение.  Имаш избор и от допълнително платени ресторанти,  заслужават си, тпаняки има, също страхотен стек Хаус,  който опитахме, мисля имаше и суши. Има всеки ден и горе на палубата до любимото ми кино тапас.  PeaceСтрахотни. Hug Въобще и кораба и храната са 6.

# 311
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте момичета , страхотни сте  bouquet
Bled  Hug форума нямаше да бъде същия без теб , адмирации
На 8.11 пътувам с Епик  от Барселона , изчела съм всичко и започвам с въпросите  Blush
Най вече ме интересува кораба .......................

Anisavd   Hug

Момичетата са ти казали доста и аз малко…
В този  АЛБУМ  качих снимки от Епик/последните 15 на 6 стр. от албума/ за теб.

Настаняването ви е точно до Bridge Viewing Room, където може да видите как се командва кораба, което ви прави съпричастни, супер.
Избора на каюта е добър, всичко ще е наред.
Под вас са каюти, а над вас е Италианския ресторант. Също така отгоре ви е детския кът, ако ви трябва. Фитнеса и СПА са в задната част на 14 дек, пак близо.
След това започват басейните и водните забавления. Всичко ви е близо и удобно.
От вашата страна с асансьорите като слезете на 7 дек сте в боулинга.
Двата етажа под него, пак от вашата страна е театъра.
За да стигнете до ресторантите, от театъра трябва да пресечете към края на задната страна на кораба. На 6 дек е Manhattan, под него на 5 дек е огромния ресторант Taste.
Тоест ресторантите са в задната част, а вие в предната, ще походите…
Цигарения бар е на 7 дек, от лявата страна на движение.  Малко по-назад от центъра. Около него е пълно с други барове/на кораба има най-малко 20 бара/. В предната част от към него е стъргалото с магазините. Има и други възможности за пушене.
Още като влезете на кораба, трябва да има информационно събиране, където е желателно да погледнете най-вече представленията и шоу спектаклите в театъра и да си разпределите датите. Направете го внимателно с оглед на свободното време и дните.
Също трябва да прецените дали ще ходите на вечеря в Spiegel Tent/Cirque Dreams - Dinner/,
където е цирка, но се плаща…/цените бяха от 25 до 40$/.
Мога да ти изброя представленията, но те се сменят и не знам кое ще е актуално.
Кораба е огромен и често се образуват опашки за влизане. Ако има чакане вечер за ресторанта, не се ядосвай, полага ви се чаша шампанско докато ви извикат чрез пейджъра, който ви дават.
За храната luba_rizova е казала, както винаги в изобилие.
Желая ви страхотно време, никакви вълни и невероятни изживявания.

Здравейте, предстои ни първи круз през ноември с MSC Preziosa 5*....................

coronet за теб:
Чудесно мнение на luba_rizova ТУК

Ето и други места, които ти трябват:
Генуа
Чивитавекия
Чивитавекия 2
Палермо
Барселона
Марсилия
В Марсилия често нещата са различни, възможен е безплатен шатъл или от 5 до 15-16 евро/както е казала и rintinty/ или малко пеша. Но зависи къде ще спре кораба.


Малта
Не намирам, но май съм писала, това ще свърши работа...
И на теб страхотно плаване и хубави емоции.

ПРОМОЦИИ

399 евро
COSTA DIADEMA 10-01-2016
В цената
Полет Лондон – Барселона
1 Нощувка в Барселона
Круиз 7 дни
Mon   Jan   11   Barcelona, Spain      7:00pm
Tue   Jan   12   Palma de Mallorca, Spain   8:00am   6:00pm
Wed   Jan   13   At Sea      
Thu   Jan   14   Rome (Civitavecchia), Italy   8:00am   7:00pm
Fri   Jan   15   La Spezia, Italy   8:30am   8:30pm
Sat   Jan   16   Savona, Italy   7:00am   5:00pm
Sun   Jan   17   Marseille, France   8:00am   6:00pm
Mon   Jan   18   Barcelona, Spain   9:00am   
Полет Барселона – Лондон

Last Minute

375 евро
MSC FANTASIA  04-12-2015
В цената
Полети и трансфери от и към Лондон.
2 нощувки преди круиза
Круиз 11 дни
Sun   Dec   6   Genoa, Italy      5:00pm
Mon   Dec   7   Barcelona, Spain   1:00pm   6:00pm
Tue   Dec   8   At Sea      
Wed   Dec   9   Casablanca, Morocco   8:00am   10:00pm
Thu   Dec   10   At Sea      
Fri   Dec   11   Santa Cruz, Tenerife, Canary Islands   8:00am   5:00pm
Sat   Dec   12   Funchal, Madeira, Portugal   9:00am   5:00pm
Sun   Dec   13   At Sea      
Mon   Dec   14   Malaga, Spain   8:00am   2:00pm
Tue   Dec   15   At Sea      
Wed   Dec   16   Rome (Civitavecchia), Italy   9:00am   7:00pm
Thu   Dec   17   Genoa, Italy   8:00am   

НОВИНИ

Carnival  Cruise  предлага нова услуга Air Program- Fly2Fun.
Като съчетава пътуването на своите пасажери с полети.
Като с Flexible Fare цялата услуга е застрахована при настъпване на събитие като закъснения, метеоролигични условия и т.н.
Услугата е свързана и с трансферите от-до, което прави излизането от вкъщи до кораба и обратно напълно решено.

Norwegian Cruise базират кораб в Китай.

А Star Cruises във Виетнам.

Скрит текст:
Последните новини/от немски медии и круизни форуми/ относно нещастието на Санторини. Жертвата и компания се предполага, че са се качили от порта на мулета до горе.  След което на жената и става лошо и малко преди края слиза, когато се случва трагедията.
Все още няма официално становище. Просто казвам какво съм прочела, без ангажимент.
Важното е...
Приятели не ползвайте нито тези измъчени „таксита“, нито въпросната ПЪТЕКА .
През 2011 година пак с муле, загина и друг турист на Санторини.
Крайно време е тази безумна атракция да спре…За животните лошо, за хората още по-лошо.

Последна редакция: вт, 13 окт 2015, 00:55 от Bled

# 312
  • Мнения: 146
При нас в Марсилия си имаше платен шатъл от MSC, но имаше и едно безплатно автобусче.
След като се излезе от кораба имаше една синя лента за пешеходци, която след 15-20 минути може би ходене, те води до спирката на автобуса. Спря ни на изхода на порта, като се повозихме доста (пристанището е голямо). И оттам тръгнахме пеш към старото пристанище. Там хванахме влакчето, което ни качи до Нотр Дам. На връщане понеже автобусчето беше само до 17 ч., си взехме такси пак от изхода на порта и ни излезна към 15-18 евро.

# 313
  • Мнения: 4 422
coronet вече са ти отговорили ,но и моите впечатления от Палермо преди време бяха същите..Мръсотия..По-мръсно е от България.За там няма нужда от екскурзия ,ние се качихме на тур.двуетажни автобуси..Малта бяхе пеш,минахме през площада с фонтаните дето излизат от земята ..Двореца разгледахме ,пихме кафе и се разходихме,то градчето е малко и по едни стълби слязохме точно до терминала ни...Това което помня ,че Кралицата /английската/ имаше рожден ден тогава и до нас беше военен кораб от тяхнат флота,който произвеждаше салюти та го гледахме поне 30 минути от балкона на каютата,който беше съвсем наблизо.. Grinning В Барселона взехме екскурзия от кораба,защото имахме малко време и ни беше за първи път..
Приятно прекарване!

# 314
  • sofia
  • Мнения: 4 296
За Марсилия съм описвала подробно ( поста е след 20.04 тази година). Фрии шатъла те изкарва от пристанището, а отсреща е метрото, а до стария порт спира рейс 60, на който последната спирка е Нотр дам. Всичко това ще ти струва 1 билетче за транспорт. Важи 90мин.

Общи условия

Активация на акаунт