На море в Гърция 2015 - VII

  • 65 015
  • 757
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 089

Кратък гръцки речник

Обща информация за пътувания в Гърция
Български сайт за резервации в Северна Гърция
И още един на български
Къмпинги в Гърция
Още къмпинги и още
Къмпинги в Гърция - на български
Кавала и околности
Район Ксанти - разкошни плажове, малко туризъм

Greece.com - сайт с информация за цяла Гърция
На Гръцката туристическа организация
Greeka.com
Мат Барет
Един британски


Халкидически полуостров
Обща информация и настаняване,
още настаняване,
още
и ощe едно
Районът на Никити - хотели и плажове
Сарти и околности
За любителите на Ситония
61 плажа на Атон
Плажовете на Халкидики - по райони и азбучен ред
Педиатри в Халкидики
Халкидики с деца - развлечения, детски клубове, лекари и т.н. (с … еменно не работи)
Вурвуру - много нагледна карта с къщи, вили, студиа и плажове
Наемане на лодка във Вурвуру
Организирани улични пазари в Халкидики
Обществен транспорт в Халкидики - автобуси



Някои близки и по-далечни острови и не-острови
Северноегейски острови
Тасос
Амулиани
Български фенсайт за Лимнос
Самотраки

Споради
Скиатос
Скопелос
Скирос

Евия, пак Евия, Северна Евия
полуостров Пелион

Йонийско крайбрежие
Лефкада
Кефалония
Корфу
Български портал за Закинтос и за Корфу
Парга
Област Епир (Парга, Превеза, Теспротия, Йоанина) - настаняване
Пакси и Антипакси

Цикладски острови

Парос и Андипарос
Сирос
Санторини
Сифнос
Наксос
Миконос
Астипалея
Аморгос
Куфонисия

Пелопонес,
Плажовете на Пелопонес (и не само)
Мани - пътеводител
Елафонисос

Крит
Гавдос

Додеканези
Родос, и по-накратко другите
Кос
Сими

По пътя
Разписания на фериботите
И още един сайт с разписания
Сайт с газостанциите в Гърция
Летище Атина, връзки с града и пристанище Пирея
Пътят през Златоград, описание и снимки
Магистрални такси
Нови магистрални такси от 02/2014
Глоби за пътни нарушения
Полезен сайт на ЕС за пътуване в Европа

Времето
Прогноза за времето в Гърция
Прогноза не само за времето, но и за температура на водата
Температура на водата - графика

... И други благинки

Таверните в Гърция - по карта
Минерални извори и бани в Гърция

Някои банкови преводи до Гърция (информацията не е пълна и е от 2012 г., винаги проверявайте и за други възможности)
Скрит текст:
Асет банк - 5 евро за клиенти на банката, източник
ОББ - откриване на еврова сметка 2 лв., превод - 6 лв. към сметки в National Bank of Greece, източник
Емпорики банк - 3-4 лв. и за външни клиенти, към сметка в Емпорики, източник
Пиреус банк - откриване на сметка 2 лв., превод 10 евро към същата банка,източник
Dbank (бивша Демирбанк) - около 5 евро за клиенти на банката, източник
Условия на Уестърн Юниън
Документи за пътуване:
1. Лична карта или паспорт за възрастните
2. Червен паспорт за дете под 18 г. (над 14 може и с лична карта)
3. Ако родителите нямат брак или са с различни фамилии - копие от акт за раждане на детето.
4. Ако пътува с един родител - нотариално заверено пълномощно от другия+копие от акта.
5. Зелена карта в рамките на ЕС не се изисква, но трябва да имате ГО, която важи и за чужбина.
6. 6. Голям талон на колата - Вече може да бъде заменен с новите малки талони, които се издават от КАТ срещу 9 лв. Тези, които са със стария, трябва да носят голям при пътуване, въпреки че досега няма случай на проверен лек автомобил.

Нашата последна тема - На море в Гърция 2015 - VI
Тук сме вече седма година! Ако ви вълнува нещо, обсъждано в старите теми - моля, използвайте търсачка, гугъл или попитайте.

Последна редакция: вт, 25 авг 2015, 16:04 от Tatti

# 1
  • Мнения: 5 060
Благодаря за темата! Имам въпрос: колко приблизително като време е пътят от границата до Глифа? Ако някой е засичал и от София, би било супер. Гугъл мапс изчисли 6:23 минути, а GPS-а 8:30. Разликата е твърде голяма, а ферибот ще гоним  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 320
Каква цена ви дадоха за септември в Дионисос в Йерисос? В Букинга пише, че няма налични стаи, вие как резервирахте?

# 3
  • Мнения: 11 089
Блек ис бек,
за нас обикновено са приблизително верни времената на Via Michelin, на гугъл са ни твърде оптимистични и няма отсечка, която да сме взели за тяхното време.

За този маршрут Мишлен дава 7.34 ч., което по спомени ми се струва вярно (ходили сме до Глифа, ама...) Щом и ферибот ще гоните - бих казала 7:30-8 за сигурност, предвид и изчисленията на gps-а.

Eленки,
цените ги пише в сайта им http://www.dionysusierissos.gr/index.php?option=com_content& … mid=2&lang=en
Когато ние сме отсядали при тях преди 2 г., бяха тези (макар че ни направиха намаление за голяма тумба).
Можеш да пробваш чрез личен контакт на телефоните и мейла от сайта, естествено няма гаранция за места - някои къщи си обявяват всичко в букинг.

Последна редакция: вт, 25 авг 2015, 14:57 от Параход

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Параход, благодаря за новата тема!

Още няколко дни останаха до морето...

blackisback, и ние сме в същата посока. Моят Сиджик го дава 6ч 47м от кръстовището на Околовръсното и Борис, a Гугъл мапс - 6ч 20м по еднакъв маршрут на пръв поглед. Ще видим за колко ще го вземем събота срещу неделя. Смятаме да тръгнем в 2 през нощта и евентуално да хванем ферибота в 11. Ако не успеем, ще се мотаем до следващия в 14 (часовете ги гледах по пуснаното разписание тук в темата).
 

# 5
  • Мнения: X
Благодаря за темата! Имам въпрос: колко приблизително като време е пътят от границата до Глифа? Ако някой е засичал и от София, би било супер. Гугъл мапс изчисли 6:23 минути, а GPS-а 8:30. Разликата е твърде голяма, а ферибот ще гоним  Rolling Eyes

Около 7,30 мин. от София, но беше миналата година. Т.е. преди магистралата. Принципно на Гугъл аз винаги му слагам +1 час отгоре.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 397
Вече нямам търпение да идва другата седмица. Изпратила съм над 100 мейла  Mr. Green по Ситоня отговор имам може би от 10 / 3 от тях са запълнени, на другите цените са космически от по 100 Е нагоре/ и силно се надявам, че ще намерим нещо за по прилична цена на място .

Много мразя да давам пари за спане аууу, там съм най - стисната маправо сърцето ме боли  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 783
Параход, разчувства ме с това Клефтико   bouquet

# 8
  • Мнения: 3 943
Здравейте. Някъде на Ситония има ли Карфур? Ако не, поне по пътя от Кулата натам? Иска ми се да се отклоня възможно най - малко от пътя.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 641
Каква цена ви дадоха за септември в Дионисос в Йерисос? В Букинга пише, че няма налични стаи, вие как резервирахте?

Свързахме се по мейл (info@dionysusierissos.gr) , началото на май. Цената е за апартамент с една спалня. Пратихме капаро чрез  TransferWise - всички такси бяха 2-3 лв, не помня точно колко.

This is the Final Confirmation of your booking

Date of Arrival: 27/08/2015
Date of Departure: 03/09/2015
Number of nights: 7
Number of suites: 1
Total Cost:       €400
Deposit paid:     €80

Best Regards

Dimitris Chrysoulis

Преди месец приятели решиха да дойдат, но им казаха че за първите две нощи нямат свободни студия и им намериха в друга къща, някъде близо до тази. Пишете им по мейл-а най-добре.

# 10
  • София
  • Мнения: 689
Записвам се в новата тема. Снимките са много хубави.    bouquet

Вече броя дните до морето - по план тръгваме следващия понеделник. Имаме резервация за Лефкада - по ваша препоръка в Агиос Никитас. Хотел Аверто за 40 евро на вечер. Преведох и 40 евро капаро през transferwise - платих общо 81 лв. - таксата излезе 2.70 лв.

Все още се чудя за Кефалония - селце, което да е удобно като изходен пункт за обиколки, а вечер да има къде да се разходим и хапнем без кола. Чета в Trp Advisor, ако някой от вас има предложения, ще се радвам да ги споделите.

# 11
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Здравейте Hug  bouquet
до сега не сме пътували в Гърция.
Искам да ви попитам дали решението ни да тръгнем без резервация и да си харесаме хотел ви се струва разумно Thinking Имам предвид около Солун. Или посока Катерини Peace
Иска ми се да чуя мнения от хора, които имат опит с пътуванията в тази държава и престоя по хотелите.

# 12
  • Мнения: 805
Здравейте. Някъде на Ситония има ли Карфур? Ако не, поне по пътя от Кулата натам? Иска ми се да се отклоня възможно най - малко от пътя.

Има в Серес. Но за какво то е Карфур, като има другите големи вериги Супермаркети?

# 13
  • Мнения: 3 943
Здравейте. Някъде на Ситония има ли Карфур? Ако не, поне по пътя от Кулата натам? Иска ми се да се отклоня възможно най - малко от пътя.

Има в Серес. Но за какво то е Карфур, като има другите големи вериги Супермаркети?

Търся една марка шампоани, която знам, че има в Карфур. И то гръцкия, в България - не.  Crossing Arms
Благодаря за отговора.

В нета чета, че има тук
Но на картата не го виждам. Някой знае дали го има наистина?

# 14
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 026
Ние от много мислене и т.н. между Корфу и Евия - , накрая резервирахме спонтанно на о.Амулиани.  Mr. Green
Тръгваме в събота , дано само времето е хубаво , иначе четейки ви съм набелязала плажове и обиколки  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт