Синдром - стара мома

  • 60 115
  • 1 292
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 934
То затова Холивуд е на наркотици и алкохол постоянно - от вълнуващ живот и на 28 са развалини тип Линдзи Луоън.Дискотеки и много любови+много алкохол не ми хвали.
И ония все пак има доста пари и се измъкват,някои.

Нито трябва да се ражда на 20,нито на 30-35 да се друсаш в дискотека и да пиеш наравно с 20 годишните.

# 1 066
  • Мнения: 30 802
Имах предвид холивудски филм.

Дори да имаш егати спомените от младостта и любовите, не знам с какво ще ти помагат. Даже може да ти тровят последната брачна връзка. Та това "интересно" може да е много токсична дума. Малко като в китайското проклятие- пожелавам ти да живееш в интересни времена.

# 1 067
  • Мнения: X
Та това "интересно" може да е много токсична дума. Малко като в китайското проклятие- пожелавам ти да живееш в интересни времена.

Всичко е възможно, когато не знаеш изобщо за какво говориш.

# 1 068
  • Мнения: 30 802
Никога не говоря, без да знам за какво говоря.

Проблемът е, че това дали животът ни е бил позитивен или не се решава постфактум. Ако всичко е завършило с хепиенд, годините на безгрижна младост изглеждат розови. Ако обаче доведат до хаос и фатални грешки, няма въобще да те греят. Ще се чудиш къде ти е била главата и защо си си губила времето.

# 1 069
  • Мнения: X
Никога не говоря, без да знам за какво говоря.

Проблемът е, че това дали животът ни е бил позитивен или не се решава постфактум. Ако всичко е завършило с хепиенд, годините на безгрижна младост изглеждат розови. Ако обаче доведат до хаос и фатални грешки, няма въобще да те греят. Ще се чудиш къде ти е била главата и защо си си губила времето.

Ха, мерси за предупреждението.  hahaha Joy

# 1 070
  • Мнения: 21 632
  
Реалният живот не е ром-ком, не е сериал, не е Холивуд. Вълненията и приключенията...не това е пътят на джедая.



  Не е за тебе, защото си нямаш и представа за какво говоря. За други хора Е. Холивудските филми, които имате предвид са нереални житейски и смешни, макар че има достатъчно описани драми и в литературата и изкуството, реалния живот поднася най-интересните възможности, защото там вече има живи хора, чувства, срасти и потенциални събития, реализирани или не... Кой със всичкия си на 25 години ще ги замени за пюрета и памперси, които така или иначе го чакат зад ъгъла. Joy

Радвам се, че ти хареса, обожавам го и е сред първите ми стимули да се заинтересувам от поезия Hug

 
Скрит текст:
Прекрасен е, и на руски звучи още по-хубаво.

  В илюстрация на горната ми теза за житейските драми, мога и аз да предложа любим стих. Ахматова.


СИВООКИЯТ КРАЛ

Слава на теб, безизходна печал!
Вчера умря сивоокия крал.

Есенна вечер пламтеше отвън,
каза мъжът ми почти като в сън:

"Знаеш, от лов го донесли на гръб,
ничком бил паднал под стария дъб.

Жалко, кралицата зло сполетя.
Само за нощ посивяла е тя."

Взе от камината вехта лула,
седна над своите нощни дела.

Щерката будя и както личи,
тя е със същите сиви очи.

А зад прозореца шепнат листа:
"Няма го краля ти вече в света.
  

Скрит текст:
На руски е много по хубаво, разбира се...
Сероглазый король



Слава тебе, безысходная боль!
Умер вчера сероглазый король.

Вечер осенний был душен и ал,
Муж мой, вернувшись, спокойно сказал:

"Знаешь, с охоты его принесли,
Тело у старого дуба нашли.

Жаль королеву. Такой молодой!..
За ночь одну она стала седой".

Трубку свою на камине нашел
И на работу ночную ушел.

Дочку мою я сейчас разбужу,
В серые глазки ее погляжу.

А за окном шелестят тополя:
"Нет на земле твоего короля..."

# 1 071
  • София
  • Мнения: 12 374
А сега какви са вариантите?



 Доста по-разнообразни варианти стоят пред една хубава и умна 25 годишна жена, да ти кажа, от това да гледа 2 деца Laughing

  Хич не се учудвам, че все повече жени са ги открили.
и какви са например тези незабравими г@зобр@ци, които може да прави една жена на 25, които да бъдат по-смислени и вълнуващи от това да гледа две деца?
 Да харчи много пари по круизи? Да стане велик доктор на науките? Шеф на Дженерал мотърс?

  А кога ще блести, разбива сърца и изживява вълнуващи истории, ако не на 25? Кога ще се влюбват в нея и тя ще се влюбва? Кога ще е истинска женствена млада жена? Или на всички им допада - "Ти си надежден, аз съм плодовита, хайде да се събираме и да правим дор до три деца"...
  
  Обаче не е на всички и животът е пълен с интересни истории изживени от някого, и е жалко, ако това не съм аз. Няма по-интересни неща  от човешките отношения, страсти, раздели, невъзможни любови, срещи и разлъки...  Фактът, че хората дори обебени и оженени не спират да се вкарват в разни драми е достатъчно показателен, само че тогава вече стават пошлички вместо вълнуващи.

   Е, и разбира се всичко това е съпътствано от як саундтрак Laughing Виждам, че голяма част от вас изобщо не е  в състояние да оцени прелестта на клубния живот...


  
Плюс едно. Само че Мамасита няма да те разбере. Имам чувството, че тя и КрасивУм ли беше, да не сбъркам ника на потребителката, са млади жени с душата на старица.

# 1 072
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
За мен женене и имане на деца на 25 си е рано. newsm78

# 1 073
  • Мнения: 30 802
Памперсите и пюретата са логично продължение, а не замяна на чувствата. Един вид реализиране на чувствата в нещо по-трайно. Чувствата, емоциите и мислите са много нетраен материал, ако не се реализира с действия, изчезва много лесно.

А и е малко нечестно да ползваш чувства и хора, за да си чешеш егото и за приключение. Ако искаш приключение и емоции, скачай с бънджи или карай сноуборд- но защо да си играеш с хора и съдби? Това понякога граничи с психопатското.

Напротив, Таис, аз съм млада. Но за да си млад и да имаш бъдеще, не може да си твърде интересен. Това е парадоксът. Иначе съм срещала стари жени, които наистина са по-млади от младите. Защото виждат живота по друг начин, не просто като серия от интересни събития. Има и по-ценни визии за живота. Доста хора са разбрали, че младостта напразно се хаби за младите. Рядко правят нещо ценно с нея, рядко я претворяват, по-често я похабяват.

# 1 074
  • Мнения: 21 632

Напротив, Таис, аз съм млада. Но за да си млад и да имаш бъдеще, не може да си твърде интересен. Това е парадоксът. Иначе съм срещала стари жени, които наистина са по-млади от младите. Защото виждат живота по друг начин, не просто като серия от интересни събития. Има и по-ценни визии за живота. Доста хора са разбрали, че младостта напразно се хаби за младите. Рядко правят нещо ценно с нея, рядко я претворяват, по-често я похабяват.

  Мрън, мрън, мрън... Докато седиш и мрънкаш за тия въображаеми, дето се похабяват, младостта ти е минала да ги наблюдаваш отстрани.

# 1 075
  • Мнения: 3 784


Айрис, колко хубаво стихотворение.  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 02 фев 2016, 17:44 от Вещица в чужбина

# 1 076
  • София
  • Мнения: 12 374
Да бе. Баш на 25 чувствата ми ще прераснат в правене на пюрета от тиква. Нямам против подобен житейски избор, но пък да ми се налага като единствения правилен, не благодаря.

# 1 077
  • Мнения: 3 984
И клубове, и кино са лесни с деца, както казах- малко организация и гледачи, иначе самите дейности не са трудни и не изискват кой знае какви способности и заложби.

Не съм съгласна тук аз.
Не е въпрос на организация само. По-скоро е на пари и време.
Една гледачка е скъпо удоволствие. При жена неработеща и гледаща си детето/децата вкъщи това означава яко му дупе на бащата. Знам какво ще кажеш - има баби. Ами ако няма? Страшно много хора губят родителите си рано и когато създадат потомство на практика няма кой да им помага.
Но инак на теория с модерни лафчета, привнесени от някъде си, може би е лесно, да.

Без баби, готови да помагат цялата ти теория е добра, но си остава теория.

# 1 078
  • Мнения: 9 991
Мамсита удобно не казва, с първия си мъж защо се е разделила, когато това е бил перфектния избор. От един перфектен, на втори перфектен, с 3 перфектни деца. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Въй! Точно лелка на 25. По клубовете не пасват всички, ясно защо "не е било за нея". Нито е казано, че трябва да си с безразборни връзки, нито да пиеш като смок Peace. Можеш да си хванеш DJ и купона е нон стоп.  Crazy

Страшно Ме радват семейства планинари. Които с  децата ходят по хижички и горички и се катерят по чукарите.  Hug

Последна редакция: вт, 02 фев 2016, 11:34 от adelinda

# 1 079
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аделина, пак нещо се отнесе.... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт