Искам да кажа ... (70)

  • 52 003
  • 744
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: X
Северина на прима виста името ти ми извика тази песен
Скрит текст:

  -а тя ми визуализира ден от моето детство - на село при баба - майката на майка ми - топла печка - аромат на липов чай . Тополите на улицата отрупани в сняг  Hug
Като щракнах на линка и си видях фамилията  Joy 
 

# 226
  • Мнения: 11 703
Начеви работят вече основно за износ. Имат фирмен магазин в Сливен.
По-принцип цените са им доста високи, а качеството невероятно  :peace

# 227
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Жалко, ако изобщо не работят за нашия пазар. Чудесен пример са за качество на ниска цена.

Жармен, приятни асоциации.  Hug

# 228
  • Мнения: 18 009
Добро утро.

Току-що в друга тема прочетох администраторски призив да не се разводняват и спамят другите теми, а да се ползва тази, ако нещо ни е направило впечатление. Така че смятам, че може свободно да си кажем, както и аз смятам за логично - в другите теми се смята за спам, докато тук - може всичко.

И аз го прочетох, затова като послушно дете веднага се пренасям тук.
Много тенденциозно се трият постове....при това без да са нещо съществено, много субективно

Та в търсене на неангажираща тема нахлувам при нас  Peace

# 229
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Тарталета, разкошни мекици си показала в готварския.  chef Може ли рецептата?


Току- що я пратих на съфорумка Simple Smile

брашно - 1 кг
мая - 1 п. суха
щипка сол
яйца - 3 бр.
олио - 3 с.л.
захар - 3 с.л.
вода - 600 г хладка
Втасва около час.


Лиляна, с такова кръвно аз бих си направила пълни изследвания и при кардиолог. Не е добре, когато долната граница е толкова висока.


Задължително е да се видят бъбреците, скоро минах през това, защото и моята долна граница е над 120 често( наред с високата и горна обаче). Майка ми е хипертоник, свързано е със сигурност. Така или иначе не откриха физиологична причина за високото кръвно. А, и да ви кажа, с идването ни да живеем на морското равнище, кръвното ми се нормализира Simple Smile

# 230
  • София
  • Мнения: 23 107
Та в търсене на неангажираща тема нахлувам при нас  Peace
Добре дошла!  Grinning

Предполагам, че когато модераторите са писали, че тук може да се обсъждат други теми, това не означава, че може да се плюе по даден потребител, който не влиза да чете тази тема и съответно не може да се защити. Хубаво е се знае докъде можем да се простираме.

# 231
  • Мнения: 3 609
Лиляна, доста са ти близки границите, не ти ли е лошо? На мен ми става много зле като ги доближа по такъв начин, надявам се да не се чувстваш така!  Hug

И аз искам да си пиша неангажиращо и да се разсейвам малко от работата.. Crazy

# 232
  • Мнения: X
Та в търсене на неангажираща тема нахлувам при нас  Peace
Добре дошла!  Grinning

Предполагам, че когато модераторите са писали, че тук може да се обсъждат други теми, това не означава, че може да се плюе по даден потребител, който не влиза да чете тази тема и съответно не може да се защити. Хубаво е се знае докъде можем да се простираме.
Рая Никол не е от плюещите  Laughing  нито е злобна  Hug
  Тарталета каква суха мая използваш - колко грама е ? Ако е прясна колко мая би сложила - 1/2 кубче например ?

# 233
  • Мнения: 3 867
Добро утро!
И мен снощи изведнъж ме заболя главата. Амам както си седим и нищо ми няма, така ме зацепи  ooooh!
Аз не мога да трая болка в главата и веднага пих Беналгин. Днес съм като нова. Мъжа ми става с Виктор и аз се наспах.
Правя бутер банички и после разходка. Дават го 11 градуса днес.

# 234
  • Мнения: 18 009

Предполагам, че когато модераторите са писали, че тук може да се обсъждат други теми, това не означава, че може да се плюе по даден потребител, който не влиза да чете тази тема и съответно не може да се защити. Хубаво е се знае докъде можем да се простираме.

Надявам се, че това не е за мен, въобще не са ми в стила тези работи  Heart Eyes

Жармен, благодаря ти  bouquet

# 235
  • София
  • Мнения: 11 505
За кръвното - преди години бях с ниско - 90/60. От не знам колко време, може би 4 - 5 - 6 години (не съм сигурна), започнах да го вдигам. Не е постоянно високо, примерно 1 - 2 пъти в седмицата. Достига до 160/110. Но не ми е комфортно, боли ме глава. Иначе изследвания, кардиограми, хормони - уж всичко е наред. За бъбреците - не знам, не съм се преглеждала. Ей да ви кажа откак пия лекарствата, много добре се чувствам. Кардиоложката ми каза, че поне 3 - 4 месеца трябва да ги пия, после ще преценим. Също така зимата е сезон, в който повече се вдига кръвно. Та при някои може да е само сезонно.

# 236
  • Мнения: X
Рая Никол  Hug
Пия чай , седя и уж филм мисля да гледам до 13ч и да тръгвам към прекрасната си работа .
От днес започвам 4 втори смени . Искам да работя на нормално работно време - да си знам кога е събота и неделя и  да не съм на тъпи смени . Още не мога да вляза в ритъм.
Да видим графика за февруари - какво ли ме очаква там  Crazy

# 237
  • София
  • Мнения: 23 107
Надявам се, че това не е за мен, въобще не са ми в стила тези работи  Heart Eyes
Моля те, не си го и помисляй.
Жармен, откъде ти хрумна подобна идея?!
Написах го по повод поста на Лиляна и мислех, че отделният абзац ясно показва, че няма връзка с приветствието ми към Рая Никол, с която се знаем от други теми.  Hug

Аз съм с ниско кръвно, обикновено 100/60. Случвало ми се е обаче на няколко пъти да посъбера границите до 100/80 и повярвайте, чувството при мен е ужасно. Една лаборантка ми препоръча в такива случаи да пия ношпа за отпускане на гладката мускулатура. Изкоментира, че малко хора знаят, че ношпа-то помага при събрани граници.



# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
Тук сме като баби на пейка Simple Smile Говорим си за болести и рецепти Simple Smile

# 239
  • Мнения: 5 994

Бяхме в Трявна миналата събота, беше много приятно. Хапнахме в някаква странна механа "При майстора" и аз толкова се въодушевих, (може да е било от хубавата домашна ракийка), че чак си поръчах неговата готварска книга. Днес ми я доставиха. Доста нездравословни, вкусни и типично български неща има, ама аз нали все се мъча да слабея. Crazy

Използвам този пост за повод да се вмъкна при вас  bouquet Отдавна ви чета с удоволствие, но все не намирах повод да се включа тук  Blush
Та, Захир, възможно ли ще ти е да провериш дали има рецепта за неговия  "майсторски омлет"   newsm78 Две поредни години ходим с малката на профилактика в Трявна и веднъж вечеряхме в това заведение, омлетът беше вълшебен. А даже не знаех, че е издал и книга майстора, надявам се да я има там и да споделиш, сигурна съм, че на много хора ще се хареса  Praynig  bouquet
Онна, четох, че търсиш препоръки за хотел в Сандански - ние сме доволни от Панорама - имат собствен минерален басейн /външен  Wink/ и са на крачки от парка. Стаите са сравн. малки, но предполагам, че нещо като апартамент би ви устроило  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт