Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 61 623
  • 730
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 132
Хайде нова тема!
 
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА ТЕЗИ, КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА
ЧАСТ 99

 

Последна редакция: чт, 17 мар 2016, 13:26 от пеп-4o

# 1
  • Мнения: 3 020
Хихих, снимката е много готина.  Grinning
Отскоро се загледах в сериала, те пък го спряха.  Crossing Arms

Иначе имам доста ябълки и ще правя пая на Онна.  Peace
Това вместо запис.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 541
Иначе имам доста ябълки и ще правя пая на Онна.  Peace


И аз съм го замислила, ама да видим кога ще го осъществя.

# 3
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 491
Привет девойки и младежи,

моля ви да ми дадете идея какво да правя с КАШКАВАЛЕНА ИЗВАРА, домашна е донесоха ми я от село. Човекът гледа крави и прави сирене, кашкавал, масло, извара..... Преди съм вземала от магазин, но тя беше овкусена и съм правила баница с нея, а тази дори не е солена и леко ми горчи. Определено на мен не ми харесва, но за ламите да стъкна нещо, ......все пак габровец не хвърля току-така....
Благодаря ви!   Hug

# 4
  • Мнения: 9 132
смеси със зелении, Норче, друго сирене, а щом за любимите ми/ти лами - сложи и шунка, гъби.... да се обогати, така да се каже. Ако е много - замрази половината за друг път, така или иначе не ти харесва, няма да хвърляш, ще вложиш в още нещо.
Аз правя и бухти с извара, където я пасирам с малко кисело мляко, да не стои на зърна и да не се усеща. Виж и тях.

ПП: Норчи, подозирам, че в преден живот съм била габровка  Blush

6tastliva в момента върви 6 ти, последен сезон и бяхо творила да си изгледам новите 2 серии (на руски са)  Mr. Green та  картинката сама дойде.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
6tastliva и Тарталета, пак да наблегна, че гриса е 1 1/2 - 2 супени лъжици, а не чаени чаши както бях написала първоначално Sunglasses

Има нова "Кухня"?! Охооо, отивам да дърпам сериите веднага. bowuu

# 6
  • Мнения: 36 073
какво е "самонабухващо брашно"?
чета рецепта за къпкейковете, с нея има и сода

# 7
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 491
Пепи, а какво ще кажеш ако им направя лазаня, тъкмо имам кори, една приятелка ми ги донесе. Изварата е на едри бучки, друг път не съм виждала такава. Все е била дребна по-скоро.

Пепи,  със сигурност си била, отдава ти се. tooth tooth tooth
Храна не хвърлям....рециклирам!  Mr. Green

Благодаря за експресната идея, Пепи.  newsm51

# 8
  • Мнения: 9 132
лазаня, но пак с нещо зелено и извара става, да  Peace Обаче на изварата, щом е такава, прибави и малко сос /бешамел, или какъвто правиш/ и пак пасирай  Hug

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 21 719
Бубанка, самонабухващото брашно е с набухвател.
Тутулина, можеш да я разбиеш с миксер и малко пр. мляко изварата, щом е на бучки.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 5 251
Привет девойки и младежи,

моля ви да ми дадете идея какво да правя с КАШКАВАЛЕНА ИЗВАРА, домашна е донесоха ми я от село. Човекът гледа крави и прави сирене, кашкавал, масло, извара..... Преди съм вземала от магазин, но тя беше овкусена и съм правила баница с нея, а тази дори не е солена и леко ми горчи. Определено на мен не ми харесва, но за ламите да стъкна нещо, ......все пак габровец не хвърля току-така....
Благодаря ви!   Hug

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/02/blog-post_2702.html. Добави и сол, щом е безсолна.

# 11
  • Мнения: 36 073
Бубанка, самонабухващото брашно е с набухвател.

т. е. така се продава? с добавка?
благодаря!  bouquet

# 12
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 491
Морена, благодаря и на теб.   bouquet

Пепи, бешамела е задължителен..... Hug

Ванка, аз сол ще добавя, но ме притесняваше
леко горчивия вкус....то и аз съм една...едва я опитах  Laughing

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 21 719
Бубанка, самонабухващото брашно е с набухвател.

т. е. така се продава? с добавка?
благодаря!  bouquet
Да, със сода е -  брашно "за кекс" на София мел.
Лично не съм ползвала, предпочитам аз да си сложа набухвател, а брашното да ми е възможно най-чисто.  Simple Smile

Тутулина, за нищо, пак заповядай!

# 14
  • Русе
  • Мнения: 5 251
Норче, ако изварата леко нагарча, промий я с кипяща вода и отново я прецеди. След това слагай в ястия.

Общи условия

Активация на акаунт