Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 61 676
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Здравейте! иска ми се да сготвя телешки ребра НО НЕ ЗНАМ КАК ТОЧНО ДА ГИ ГОТВЯ? Ще съм Ви много благодарна за хубава рецепта с телешки ребра! bouquet

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 21 750
... Определено ще е по-вкусна от готовата гранола, която аз знам като хрупкаво мюсли. Или не е това?
Да, определено. Simple Smile Точно това си е. Гранолата само дето овеса е на хрупкави бучки.
 Това е разликата и отново, ако стане дума за здравословно, това от Щатите е по-нездравословно.  Wink
Аз в крайна сметка забърках моята... гранола де.  Laughing  За разнообразие... иначе си оставаме твърдо на мюслито.

# 47
  • Мнения: 4 871
Нямах гъби, но утре ще купя, защото пак ще сготвя ориз със стафиди.  Много ми хареса Grinning Както се чудех дали изобщо да пробвам като бях убедена, че няма да одобря вкуса,  а то взе че ми хареса Joy

# 48
  • Мнения: 3 020
Нямах гъби, но утре ще купя, защото пак ще сготвя ориз със стафиди.  Много ми хареса Grinning Както се чудех дали изобщо да пробвам като бях убедена, че няма да одобря вкуса,  а то взе че ми хареса Joy
Следващия път добави и едро начупени орехи.  Heart Eyes
Така правя ориза към рибата за Никулден /ориз с орехи и стафиди/ - мммм... става супер вкусно.

Днес направих пая. Децата го хапнаха за вечеря  Crazy За закуска остана съвсем малко.
Утре пак ще направя. Имам още ябълки и ще ги оползотворя.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 606
Искам да направя хубав тутманик. Сигурно 30 пъти съм пробвала и все е провал. Моля ви за тествана и сравнително лесна рецепта. Иначе доста добре се справям с печивата. Просто него никога не мога да го докарам.

# 50
  • Мнения: 22 036
Много благодаря на всички за бързите отговори! bouquet
Дори и да имам търпението да приготвя пилафа(рецептата от висшия пилотаж), овчата лой ме отврати-не си падам по такива неща. Но въпреки това, благодаря.
Най-вероятно ще комбинирам стафидите с ориз + още нещо.

Aз правя зелеви постни сърми със стафиди. Нарязвам на ситно праз и го задушавам с черен пипер. Добавям ориза и когато е понабъбнал добавям и стафидите. Оставям да поемат водата и да омекнат и завивам сърмите и ги варя до готовност на зелето (кисело). Сол не слагам, защото ползвам зелева чорба. Стават много приятно на вкус.

# 51
  • Плевен
  • Мнения: 604

Tzvety26, правила съм този и в къщи всички останаха много доволни.
http://aelisaelis.blogspot.bg/2010/09/blog-post_22.html

# 52
  • Русе
  • Мнения: 5 289
Искам да направя хубав тутманик. Сигурно 30 пъти съм пробвала и все е провал. Моля ви за тествана и сравнително лесна рецепта. Иначе доста добре се справям с печивата. Просто него никога не мога да го докарам.

Още едно предложение за тутманик.

# 53
  • София-Младост
  • Мнения: 23 411

Меган, и Гугъл, и форумите... Simple Smile
И аз от няколко дни се каня да правя гранола, да видим кога ще ѝ излезе късметът.  Crazy
Гугъл ако знаеш какво търсиш, ако не си го чувал иди го търси. Малко ме притеснява само това разбъркване на сместа с ядките на всеки 3-4 минути.Малко съм заблеяна. Ще пробвам за начало половин доза. Определено ще е по-вкусна от готовата гранола, която аз знам като хрупкаво мюсли. Или не е това?
Това е май...пробвай веднъж, смятам че ще ти хареса. Правиш си някакво количество и го съхраняваш в буркан. Стой до фурната, ако трябва, но разбърквай, защото като изгори само ще ти отидат на вятъра продуктие;) Става бързо, ето ти един вариант:

http://albisrecipebook.blogspot.bg/2016/02/blog-post_28.html

# 54
  • Мнения: 937
Взех си тиган за палачинки с муцунки, но не се получава с обикновено теста за палачинки много е тънко и не се оформят муцунките... някой може ли да ми даде рецепта за такъв тиган?

# 55
  • Мнения: 5 790
Това е май...пробвай веднъж, смятам че ще ти хареса. Правиш си някакво количество и го съхраняваш в буркан. Стой до фурната, ако трябва, но разбърквай, защото като изгори само ще ти отидат на вятъра продуктие;) Става бързо, ето ти един вариант:

http://albisrecipebook.blogspot.bg/2016/02/blog-post_28.html
Благодаря ти, аз в Супичка гледах рецепта. Там грамажа на сухите съставки е по-голям, но общо взето принципа ми е ясен.

# 56
  • Мнения: 2 826
Взех си тиган за палачинки с муцунки, но не се получава с обикновено теста за палачинки много е тънко и не се оформят муцунките... някой може ли да ми даде рецепта за такъв тиган?
Пробвай да ги направиш по тази рецепта http://mandja.com/recepti-349 Стават малко по-дебели, но са меки и на следващия ден.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 21 750
Може ли снимка на това чудо - "тиган за палачинки с муцунки", не бях чувала.  Crazy

# 58
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Мен ме досрамя за попитам за тигана  Embarassed. Виждала съм, но не в България и само на снимка.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 21 750
Ааа, Криси, друг път без такива работи. Hug  
Ама и на мен можеш да разчиташ де.  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт