Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 61 681
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 161
сода за хляб е, да  Peace

# 31
  • Русе
  • Мнения: 5 291
Здравейте, момичета  Hug. "Идвам" с питане как се спира пресичането на прясното мляко при варене, знаете ли? Помня, че имаше някакъв начин, нещо се добавяше към такова мляко, което е видно, че ще се пресече, но какво беше?  newsm78 Надявам се да знае някой  Crazy
Лимонов сок или лимонтузу

С голям успех може да си приготви така ................ извара, а не да спрете процеса на пресичане на млякото.

Даденият съвет от Mitonela е добър и приложим. Тук можете да видите още съвети за прясното мляко.

# 32
  • София-Младост
  • Мнения: 23 411
Здравейте, момичета  Hug. "Идвам" с питане как се спира пресичането на прясното мляко при варене, знаете ли? Помня, че имаше някакъв начин, нещо се добавяше към такова мляко, което е видно, че ще се пресече, но какво беше?  newsm78 Надявам се да знае някой  Crazy
Лимонов сок или лимонтузу

С голям успех може да си приготви така ................ извара, а не да спрете процеса на пресичане на млякото.

Даденият съвет от Mitonela е добър и приложим. Тук можете да видите още съвети за прясното мляко.

Ами абсолютно прав сте, прочетох  питането "как се пресича прясно мляко", а не как се спира пресичането.  Embarassed

# 33
  • София
  • Мнения: 11 082
Искам да сготвя нещо със стафиди. Досега не съм добавяла стафиди в солено ядене и не знам дали ще ми хареса. Имате ли рецепта, която да не е с голям контраст в съставките, да е по-лека, като за "начинаещ". Laughing
П.П.: В момента постя. Ако рецептата е постна, ще е чудесно, ако не-ще я пробвам като свършат постите. Надявам се да издържа до края, ама изкушения отвсякъде изскачат. Rolling Eyes Laughing

Обожавам сармите приготвени по този начин.  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 5 191
Благодаря на всички за отговорите  bouquet
Полезно е да се знаят и двата начина - и за спиране пресичането и за пресичане според каквото ни трябва.
 Hug

# 35
  • Мнения: 4 871
Много благодаря на всички за бързите отговори! bouquet
Дори и да имам търпението да приготвя пилафа(рецептата от висшия пилотаж), овчата лой ме отврати-не си падам по такива неща. Но въпреки това, благодаря.
Най-вероятно ще комбинирам стафидите с ориз + още нещо.

# 36
  • Мнения: 757
Гъби! И поръси отгоре с малко пресен копър - Хепи имаха такава рецепта навремето, по едно време само това ядях, дори и у дома.

# 37
  • Русе
  • Мнения: 5 291
...
Дори и да имам търпението да приготвя пилафа(рецептата от висшия пилотаж), овчата лой ме отврати-не си падам по такива неща. Но въпреки това, благодаря.
Най-вероятно ще комбинирам стафидите с ориз + още нещо.

Ако сте прочели рецептата до края, там е обяснено как да се направи и с друг вид месо, освен овче /агнешко/ и не се слага тогава топка овча лой /нещо, както разбрах, че Ви отвръщава/.  Свят голям, различни вкусове.  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 4 871
Цялата рода обича мазно и блажно, аз съм изключение Grinning дори и сладки с животинска мазнина не мога да хапна, защото ми мирише на лошо

# 39
  • Русе
  • Мнения: 5 291
Цялата рода обича мазно и блажно, аз съм изключение Grinning дори и сладки с животинска мазнина не мога да хапна, защото ми мирише на лошо

 Simple Smile newsm78

# 40
  • Мнения: 5 790
Добре, че има форум да се образовам. Twisted Evil До днес не бях чувала за гранола, а вече мисля да се пробвам да направя,.

# 41
  • Мнения: 1 049
Каква е разликата между парено жито и грухана пшеница?

# 42
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
tutulina, в родния край на моя мъж, изварата я правят на т.нар. "комитска салата" - не е нещо особено, но аз много я харесвам. Изварата се разбърква със сол на вкус и зехтин/олио също на вкус (ние обичаме с повечко), ситно нарязан пресен лук, сипва се в чиния или купа за сервиране и се приглажда. Отгоре се поръсва щедро с червен пипер и чубрица. Става и за мезе и за салата  chef

Сушените ми домати всъщност са в зехтин (така ги купих), не знаех, че има и други видове  Blush Хапнахме ги вече де - с марулка и малко пресен лук, съвсем малко балсамов оцет и зехтинче. Много ми хареса  bouquet

Морена, хич не е майтап. Дори съм виждала в магазина как режат листата на баш нашата си целина и ги правят на връзки "селъри". Това, че са различни растения не го оспорвам  Peace Просто споделих лични наблюдения  Hug

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 21 750
Морена, хич не е майтап. Дори съм виждала в магазина как режат листата на баш нашата си целина и ги правят на връзки "селъри". Това, че са различни растения не го оспорвам  Peace Просто споделих лични наблюдения  Hug
Аз имах предвид, че ми е смешно това, което правят (българска му работа), както и това, което сега добави.  Simple Smile 
И човек ако не знае... като вносно "селъри" повече пари струва предполагам.

... дори и сладки с животинска мазнина не мога да хапна, защото ми мирише на лошо
Който те е черпил  с такива сладки е направил основна грешка, да не ги ароматизира,  вероятно.
Аз ползвам мас за козунак и дребни сладки, слагам аромати и не мирише маста и това си е.  Simple Smile

Меган, и Гугъл, и форумите... Simple Smile
И аз от няколко дни се каня да правя гранола, да видим кога ще ѝ излезе късметът.  Crazy

# 44
  • Мнения: 5 790

Меган, и Гугъл, и форумите... Simple Smile
И аз от няколко дни се каня да правя гранола, да видим кога ще ѝ излезе късметът.  Crazy
Гугъл ако знаеш какво търсиш, ако не си го чувал иди го търси. Малко ме притеснява само това разбъркване на сместа с ядките на всеки 3-4 минути.Малко съм заблеяна. Ще пробвам за начало половин доза. Определено ще е по-вкусна от готовата гранола, която аз знам като хрупкаво мюсли. Или не е това?

Общи условия

Активация на акаунт